Litton Christmas Cracker Fell Race Start List

Sunday 08 December 2019 Competitor Statistics (Total=301, Online=100%) Postal entries (nnn*) were last uploaded on 08 November 2019 Note that this start list is sorted by Surname, and then Forename. See the Event Website for ā€ˇfurther details. Use the competitor Amend Entry function to view and/or amend your details.
Filter by Club = AND Country =   
Entry
No
Name Age
Class
Club Co.
U23 Men (0)

Senior Men (26)
228Jack Agnew MSEN Mercia Fell RunnersGBR
19Colin Allott MSEN Goyt Valley StridersGBR
239Chris Andrade MSEN Vegan Runners UKGBR
129David Booth MSEN GBR
75John Brannock MSEN Porter valleyGBR
58Joe Buckman MSEN Steel City Striders RCGBR
264Derek Chetwin MSEN Matlock ACGBR
200David Clifton MSEN GBR
225Lawrence Eccles MSEN Penny Lane StridersGBR
241Pete Forster MSEN Long Eaton RCGBR
224Alec Fowler MSEN GBR
260Michael Gray MSEN GBR
48Jonathan Gregson MSEN Hatton DartsGBR
270Dave Hawkins MSEN GBR
190Edward James MSEN Belper HarriersGBR
101Martyn James MSEN Porter Valley PloddersGBR
43Matthew Nichols MSEN Matlock ACGBR
217Joe Oldfield MSEN Matlock ACGBR
21Tim Sterland MSEN GBR
296Jordan Street MSEN Clowne Road Runners ClubGBR
44Joseph Tabberer MSEN GBR
96Joseph Wade MSEN Dark Peak Fell RunnersGBR
210Steven Ward M55 GBR
285Daniel Wheat MSEN Southwell RCGBR
250Gabriel Whittle MSEN GBR
243Laurence Woodcock MSEN Newcastle A.CGBR

MV40 (50)
178Bevan Adams M45 Retford ACGBR
230James Adney M40 Mercia Fell RunnersGBR
102Ben Allen M40 Handsworth RoadhogsGBR
254Simon Allen M45 Dark Peak Fell RunnersGBR
258Mark Austin-Dolan M45 GBR
120Craig Baird M45 Steel City Striders RCGBR
62Dan Baker M45 GBR
37Nigel Barnes M45 Steel City Striders RCGBR
154Tyrrell Basson M45 Dark Peak Fell RunnersGBR
12Richard Bayliss M45 Hatton Darts RCGBR
234Mark Bollom M45 Mercia Fell RunnersGBR
9Adam Boyfield M45 GBR
166Paul Brunt M45 Shelton StridersGBR
199Malcolm Busfield M45 Ashbourne RCGBR
175William Chang M40 Long Eaton Running GBR
39David Chetta M40 Mercia Fell RunnersGBR
299Richard Clegg M40 Macclesfield Harriers & ACGBR
283Robert Coates M40 RipleyGBR
13Simon Conroy M45 Dark peak fell runnersGBR
151Stephen Ellison M40 Mounts Bay HarriersGBR
66James Ellwood M40 Porter Valley PloddersGBR
74Rob Ferrol M45 Maltby RCGBR
90Austin Frost M45 Dark Peak Fell RunnerGBR
187Ed Godber M40 Belper HarriersGBR
8Mark Goodburn M45 Team Little FellaGBR
298Julian Goodwin M45 BoalloyGBR
146John Hampton M45 Pegtown PloddersGBR
271Matt Hawtin M45 Buxton ACGBR
5Arron Jackson M45 Worksop HarriersGBR
132Lucas Jones M45 Goyt Valley StridersGBR
156Richard Knowles M45 Totley ACGBR
248Ross Martland M45 Buxton ACGBR
122Paul Mellor M45 Hatton Darts RCGBR
158James Rees M40 Goyt Valley StridersGBR
277David Reeves M45 Buxton ACGBR
64Andrew Reid M40 Porter Valley PloddersGBR
119Paul Stephenson M40 Totley ACGBR
27Michael Stubbs M45 GBR
80Steve Stuthridge M45 Village RRGBR
218Roger Taylor M40 Mercia Fell RunnersGBR
213Scott Thompson M45 Matlock ACGBR
256Mark Thorogood M45 Buxton ACGBR
17Rob Turner M45 GBR
15Neil Walker M40 Altrincham & District ACGBR
103Andrew Watson M45 Matlock ACGBR
203David Whittaker M45 Congleton HarriersGBR
124Roy Whittle M45 Goyt Valley StridersGBR
162Mark Whitworth M45 Dark Peak Fell RunnersGBR
286George Yates M45 DPFRGBR
57Dean Young M45 Steel City Striders RCGBR

MV50 (63)
174Mark Agnew M50 Mercia Fell RunnersGBR
233John Atyeo M50 Mercia Fell RunnersGBR
69Peter Bailey M55 Buxton ACGBR
179Nick Bates M55 Derwent Runners (Derby)GBR
138David Betteley M50 South Cheshire HarriersGBR
160Matt Biglin M55 Goyt Valley StridersGBR
209Michael Bourne M50 Dark Peak Fell RunnersGBR
73Paul Bourne M50 Porter Valley PloddersGBR
155Steven Brandreth M50 Porter Valley PloddersGBR
53Nick Burns M50 Steel City Striders RCGBR
149Neil Clarke M55 Macclesfield Harriers & ACGBR
222Oliver Cook M50 Long Eaton RCGBR
52Geoff Cooper M50 Matlock athletic club GBR
294Dan Croft M50 Macclesfield Harriers & ACGBR
201Andy Davies M50 Mercia Fell RunnersGBR
232Garry Elkington M50 North Derbyshire RCGBR
38Mark Elwis M55 Matlock ACGBR
205Dave Farrow M55 Mercia Fell RunnersGBR
226Rick Frolich M55 GBR
186Christopher Gillott M50 Wirksworth R CGBR
18Richard Green M50 Shelton StridersGBR
167Nick Ham M55 Glossopdale HarriersGBR
216Charles Heatley M55 GBR
11Richard Hind M50 Clowne Road Runners ClubGBR
40Rupert Holden M50 Matlock ACGBR
54Pete Hudson M55 Mercia Fell RunnersGBR
28Paul Hunt M55 Goyt Valley StridersGBR
255Steven Jeffs M55 Dallam RCGBR
261Tim Key M50 GBR
172Marc Kinch M50 Long Eaton RCGBR
87Andy Lacey M55 Village Road RunnersGBR
259John Leech M55 Dallam RCGBR
176Paul Lewis M50 Long Eaton Running ClubGBR
279Martin Lundy M55 Marple RunnersGBR
25Mark Manley M50 Worksop HarriersGBR
169James McMurtry M50 Ashbourne RCGBR
109Stephen Mead M55 Totley ACGBR
30John Moore M55 Goyt Valley StridersGBR
95Jon Morgan M50 Dark Peak Fell RunnersGBR
71Simon Pipe M55 Mercia Fell RunnersGBR
59Mark Platton M55 Steel City Striders RCGBR
128Stephen Pyke M50 DPFRGBR
227Michael Reynolds M50 Mercia Fell RunnersGBR
104Michael Richardson M55 Handsworth RoadhogsGBR
123Steve Rowe M55 Goyt Valley StridersGBR
177Kevin Rowles M55 Killamarsh KestrelsGBR
171Richard Rule M50 Springfield Striders RCGBR
272Tim Saul M50 Derwent Runners (Derby)GBR
295Toby Savage M50 GBR
2James Staveley M50 Worksop HarriersGBR
240Stephen Stead M50 GBR
196David Taylor M55 Dark Peak Fell RunnersGBR
153Kenny Turner M55 Dark Peak Fell RunnersGBR
235David Veryard M55 BakewellGBR
165Joseph Allan Wall M55 Handsworth RoadhogsGBR
197Ian Wallis M55 Long Eaton RCGBR
252Julian Wareham M50 Porter Valley PloddersGBR
185David Wass M50 Worksop HarriersGBR
290Karl Webster M50 Matlock ACGBR
147Stephen Wicks M50 Wingerworth WobblersGBR
68Simon Wiles M50 Steel City Striders RCGBR
274Ian Wolfendale M55 Pennine Fell RunnersGBR
84Peter Wright M55 Hatton Darts RCGBR

MV60 (27)
81David Arundale M65 Dark Peak Fell RunnersGBR
157Mike Arundale M65 Dark Peak Fell RunnersGBR
83Steve Bennett M60 North Derbyshire RCGBR
55Alan Bocking M65 Cheshire Hill RacersGBR
82Tim Brockington M60 Springfield Striders RCGBR
242Robert Bryan M65 Dark Peak Fell Runners ClubGBR
231Graham Collins M60 Milltown MilersGBR
220Reginald Cooper M60 GBR
35Tony Dent M60 Tideswell Running ClubGBR
36Bob Foreman M60 Matlock ACGBR
223Mick Fowler M60 GBR
288Andrew Fox M60 Glossopdale HarriersGBR
269John Gorman M65 North Derbyshire RCGBR
136David Gould M65 Mercia Fell RunnersGBR
287Chris Harle M60 GBR
77Bob Haworth M60 GBR
152Neil Hindle M65 WFRAGBR
276Brian Holland M60 Goyt Valley StridersGBR
289Colin Jackson M60 GBR
6Martin Knight M65 Maltby Running ClubGBR
301Peter Macfarlane M60 DPFRGBR
163Tim Mackey M65 Dark Peak Fell RunnersGBR
208Jim Paxman M60 Dark Peak Fell RunnersGBR
238Rowland Spencer M65 Milltown MilersGBR
229Trevor Stevens M60 Belper triathlon clubGBR
4Paul Stevenson M60 Long Eaton RCGBR
34Chris Tetley M60 Goyt Valley StridersGBR

MV70 (6)
116Jeremy Brayshaw M70 Totley ACGBR
145Alan Brentnall M70 Pennine Fell RunnersGBR
113Peter Brown M70 GBR
251Ken Jones M70 Dark Peak Fell RunnersGBR
60Tony Press M70 Hatton Darts RCGBR
98Les Thurston M70 Matlock ACGBR

U23 Ladies (3)
181Alexandra Bates WSEN Derwent Runners (Derby)GBR
249Josie Lloyd WU23 Mercia GBR
72Molly Pipe WU23 University of Bristol Orienteering and Fell Running ClubGBR

Senior Ladies (21)
56Lauri Benning WSEN GBR
20Gemma Cox WSEN GBR
51Fran Cummins WSEN Steel City StridersGBR
150Harriet Drouin WSEN Penistone Footpath Runners & ACGBR
182Sian Evans WSEN Steel City Striders RCGBR
46Rachel Farrow WSEN Shelton StridersGBR
94Sally Fawcett WSEN Dark Peak Fell RunnersGBR
67Rachel George WSEN Porter Valley PloddersGBR
281Anna Howard WSEN GBR
189Helen James WSEN Belper HarriersGBR
106Rachel Limbert WSEN N/aGBR
126Holly McCain WSEN Beeston ACGBR
111Becky Mead WSEN Totley ACGBR
237Emily Mellor WSEN GBR
118*Natalie Morgan WSEN GBR
42Joanne Mosley WSEN GBR
65Cat Oldfield WSEN GBR
88Sandra Riley W45 VRRGBR
206Eleanor Wainwright WSEN Dark Peak Fell RunnersGBR
244Gemma Wallace WSEN Steel City Striders RCGBR
173Rosie Walwyn WSEN Dark Peak Fell RunnersGBR

LV40 (49)
41Rachel Barnes W40 Smiley PacesGBR
221Alison Barrett W40 Steel City Striders RCGBR
266Wendy Brassington W40 Notts Womans RunnerGBR
93Carolyn Brennan W45 Village Road RunnersGBR
23Caroline Burrell W45 Wirksworth R CGBR
198Katie Busfield W45 Ashbourne RCGBR
70Julia Carter W45 Goat valley stridersGBR
267Rosie Clegg W40 Smiley PacesGBR
183Rebecca Day W40 Buxton ACGBR
31Noa Diaz W40 Disley RunnersGBR
3Kerry Dickinson W40 Worksop HarriersGBR
161Clare Eardley W45 Wirksworth Running ClubGBR
168Amanda Ellis-Hill W40 Porter Valley PloddersGBR
140Isobel Gowers W45 Springfield Striders RCGBR
115Ruth Gowers W40 Buxton ACGBR
89Claire Haycock W40 Smiley PacesGBR
262Sarah Hinchliffe W40 GBR
143Philippa Hunstone W45 Tideswell Running ClubGBR
142Hannah Jenneson W40 Sheffield Hash House HarriersGBR
131Mary Jones W45 Goyt Valley StridersGBR
133Elizabeth Lakin W40 Long Eaton RCGBR
141Cal Lloyd W40 Porter valley ploddersGBR
282Suzi Lovell WSEN GBR
24Lee-anne Manley W45 Worksop HarriersGBR
214Rebecca Massey W45 Tattenhall RunnersGBR
105Donna Mckeown W45 Village RRGBR
193Michelle Needham W40 Clowne Road Runners ClubGBR
194Fiona Panes W45 Smiley PacesGBR
253Kate Phillips W45 Buxton & District ACGBR
202Sarah Proudmore W45 Congleton HarriersGBR
265Bronwen Ray W45 GBR
278Jasmin Reeves W45 GBR
204Nicola Richards W40 Mercia Fell RunnersGBR
297Sally Rigby W45 BoalloyGBR
100Steph Roberts W40 GBR
108Emma Roe W45 Shelton StridersGBR
76Claire Sheldon W45 Belper HarriersGBR
33Jennie Stevens W40 Steel City Striders RCGBR
61Rebecca Stopford W45 Tideswell Running ClubGBR
125Fiona Storey W45 TriSudburyGBR
79Gail Stuthridge W45 Village RRGBR
112Clare Thompson W40 Smiley PacesGBR
212Katy Thornhill W45 GBR
10Rooth Tuesday W45 GBR
16Yvonne Turner W40 GBR
184Jennifer West W40 Village Road Runners GBR
211Carolyn Whittle W45 Goyt Valley StridersGBR
275Samantha Willis W40 Buxton ACGBR
114Donna Wood W40 Milltown MilersGBR

LV50 (41)
49Jane Adlard W50 Goyt Valley StridersGBR
14Clare Ash W50 GBR
99Carolyn Atherton W50 Village Road RunnersGBR
164Sue Barker W55 GBR
180Lucy Bates W55 Derwent Runners (Derby)GBR
139Tracey Brown W55 South Cheshire HarriersGBR
148Jennie Buckler W50 GBR
7Karen Cleminson W50 Maltby Running ClubGBR
300Diane Clewes W55 Totley acGBR
292Jane Crowson W55 Dark Peak Fell RunnersGBR
263Lindsay Evans W50 Totley ACGBR
97Anne Fleming W50 Village Road RunnersGBR
273Elaine Fleuriot W55 Pennine Fell RunnersGBR
293Andrea Frost W50 Macclesfield Harriers & ACGBR
257Heather Fryer Winder W50 Buxton AcGBR
78Julie Gardner W55 Macclesfield Harriers & ACGBR
63Helen Gray W50 Goyt Valley StridersGBR
170Mandy Halsey W55 Tideswell Running ClubGBR
91Tracy Hamilton W50 Worksop HarriersGBR
85Sue Hawkins W50 Tideswell Running ClubGBR
215Juliet Heatley W55 Smiley PacesGBR
45Christine Hill W50 Goyt Valley StridersGBR
121Vanessa Hodgetts W50 Smiley PacesGBR
188Jane Hudson W55 Long Eaton RCGBR
247Maxine Ison W55 Totley ACGBR
127Judith Jepson W50 DPFRGBR
159Ita Kelly W55 Goyt Valley StridersGBR
195Deborah Lodge W50 Totley ACGBR
137Den Masset W55 Macclesfield Harriers & ACGBR
191Kylie McAteer W55 Totley acGBR
110Sian Mead W55 Totley ACGBR
92Trish Monks W50 Village Road RunnersGBR
219Mary Mooney W55 Tideswell running clubGBR
26Sarah Owens W50 Tideswell Running ClubGBR
22Leonie Redfern W50 Tideswell Running ClubGBR
1Sally Staveley W55 Worksop HarriersGBR
245Tracey Stinchcombe W50 Derby Triathlon ClubGBR
291Elaine Stone W50 Wirksworth R CGBR
135Jane Wade W50 Hatton DartsGBR
207Alison Wainwright W50 Dark Peak Fell RunnersGBR
134Susan Ward W55 Totley ACGBR

LV60 (13)
236Angela Bent W65 Buxton ACGBR
50Christine Bowen W60 Goyt Valley StridersGBR
144Alison Brentnall W65 Pennine Fell RunnersGBR
192Brian Clements M60 Wirksworth R CGBR
47Jill Davies W60 Steel City Striders RCGBR
117Pat Goodall W60 Totley ACGBR
268Maggie Gorman W60 North Derbyshire RCGBR
32Gill Howland W60 GBR
29Moira Hunt W60 Goyt Valley StridersGBR
280Ursula McCaughan W60 GBR
284Caroline Southern W65 Maltby RCGBR
246Joan Waller W60 Dark Peak Fell RunnersGBR
130Hazel Winder W65 Macclesfield Harriers & ACGBR

LV70 (2)
107Linda Brown W70 GBR
86Caryl Hartwright W70 Totley ACGBR

Copyright © 1988 - 2020.  Fabian Computers Limited trading as Fabian4.  All Rights Reserved. | Company Registration No: 02265351