Entries and Timing
Home
Organisers
Features
Testimonials
Tracking & Timing
Pricing
Create Event
Organiser T&Cs
Competitors
Amend Entry
Adhoc Payment
Privacy
Competitor T&Cs
Admin
Logon
Control Panel
Amend Entry
Import
Export
Statistics
Bulk Email
Bulk SMS
Address Labels
Bills
Support
Postal Entries
Import / Export
Advertisement
>
Penmaenmawr Fell Race 2019 Start List
Saturday 16 November 2019
Competitor Statistics (Total=197, Online=99%)
Postal entries (nnn*) were last uploaded on 12 November 2019
Note that this start list is sorted by Surname, and then Forename.
See the
Event Website
for further details.
Use the competitor
Amend Entry
function to view and/or amend your details.
Filter by Club =
All
Abergele Harriers
Anabasis Mountaineering Club
Berserker
Berserkers
Betsi Runaways
Black Combe Runners
Bowland Fell Runners
Buckley Runners
Calder Valley Fell Runners
Chequers Racers
Chester Triathlon Club
Clwydian Range Runners
Cybi
Deestriders RC
Delamere Spartans
Denbigh Harriers
Denbigh Harriers RC
Eryri
Eryri Harriers
GOG Triathlon
Helsby Running Club
Independent
Liverpool RC
Liverpool Running Club
Macclesfield Harriers & AC
MDOC
Mercia Fell Runners
Mynyddwyr De Cymru (MDC)
Mysteruns of Abergele
North Leeds Fell Runners
Northwich Running Club
OutFit
Pensby Runners
Rhedwyr Eryri
Rhedwyr Hebog
Run Free Fell Runners
Saddleworth Runners Club
Sunlight Runners
Tattenhall Runners
Todmorden Harriers
Village Road Runners
Village RR
Wallasey AC
Wallasey Athletic Club
WFRA
Wirral AC
Wrecsam Tri Club
Wrexham Tri
AND Country =
All
GBR
Bib
No.
Name
Age
Class
Club
Co.
11 miles
(197)
1
Jeff Adams
M60
Pensby Runners
GBR
2
Nia Albiston
W40
Eryri
GBR
3
Tom Albiston
MSEN
GBR
4
David Appleton
MSEN
Anabasis Mountaineering Club
GBR
5
Rob Arden
M40
Tattenhall Runners
GBR
6
Owen Arman
MSEN
GBR
7
Robert Armstrong
M40
GBR
8
Laura Ashford
WSEN
Chester Triathlon Club
GBR
9
Lance Ball
M50
Wrecsam Tri Club
GBR
10
Jon Barnwell
MSEN
Eryri Harriers
GBR
11
Julian Bastida
M40
Independent
GBR
12
Ieuan Belshaw
MSEN
Eryri
GBR
13
David Bevan
M50
Saddleworth Runners Club
GBR
14
Monica Boland
W45
Saddleworth Runners Club
GBR
15
Richard Borne
M50
Mysteruns of Abergele
GBR
16
Chris Bowers
M40
Wallasey AC
GBR
17
Marc Bradford
M40
Macclesfield Harriers & AC
GBR
18
Mark Brakspear
M60
Saddleworth Runners Club
GBR
19
Bruce Bridgestock
M60
Saddleworth Runners Club
GBR
20
Diana Brookshaw
WSEN
GBR
21
Sue Buck
W50
Helsby Running Club
GBR
22
Robert Burke
M50
Liverpool RC
GBR
23
Sue Burke
W55
Liverpool RC
GBR
24
Tim Cahill
M55
Abergele Harriers
GBR
25
Christine Cammillare
WSEN
Deestriders RC
GBR
26
Peter Carney
M50
GBR
27
Ali Chant
M45
Eryri Harriers
GBR
28
Kelly Clark
W40
Wirral AC
GBR
29
Claire Cobley
W45
Saddleworth Runners Club
GBR
30
Peter Cobley
M45
Saddleworth Runners Club
GBR
31
Terry Coleman
M60
Eryri Harriers
GBR
32
Alastair Cooper
MSEN
GBR
33
Mark Critchley
M45
Village RR
GBR
34
Mark Dakeyne
M60
Berserkers
GBR
35
Sophie David
W45
GBR
36
Chris Davies
M45
Pensby Runners
GBR
37
Matthew Davies
M45
GBR
38
Robert Davies
M40
GBR
39
Louisa de Haas
WSEN
GBR
40
Wendy de Ruiter
W45
GBR
41
Dominic Doran
M50
GBR
42
Alan Duncan
M65
Bowland Fell Runners
GBR
43
Iwan Edgar
M60
Rhedwyr Eryri
GBR
44
Linda Edmondson
W55
WFRA
GBR
45
Siôn Edwards
MSEN
GBR
46
Vincent Edwards
M45
GBR
47
David Elliott
M45
Berserker
GBR
48
Louise Elmquist
WSEN
GBR
49
Jonathan Emberton
M55
Calder Valley Fell Runners
GBR
50
Gary English
M55
Liverpool RC
GBR
51
Jenny Ewels
W45
Clwydian Range Runners
GBR
52
Alexandra Fletcher
WSEN
Eryri Harriers
GBR
53
Susan Fourie
W45
Chester Triathlon Club
GBR
54
Guy France
MSEN
GBR
55
Tamsin Fretwell
W45
Eryri
GBR
56
Julie Gardner
W55
Macclesfield Harriers & AC
GBR
57
Denis Garnham
M55
GBR
58
Will Garton
MSEN
Clwydian Range Runners
GBR
59
Fielding Geoffrey
M75
Eryri
GBR
60
Neil Gooding
M45
Pensby Runners
GBR
61
Beverley Goodson
W50
Deestriders RC
GBR
62
Mandy Goth
W55
Todmorden Harriers
GBR
63
Miranda Grant
WSEN
Eryri Harriers
GBR
64
Lisa Grantham
W45
Pensby Runners
GBR
65
David Green
MSEN
Pensby Runners
GBR
66
Stuart Greenall
M55
Northwich Running Club
GBR
67
Tony Greene
M75
Saddleworth Runners Club
GBR
68
Dylan Griffiths
MSEN
Rhedwyr Hebog
GBR
69
Sioned Griffiths
WSEN
Denbigh Harriers
GBR
70
Dafydd Gwynn
M40
GBR
71
Liane Hadley
WSEN
GBR
72
Peter Hampshire
M45
Pensby Runners
GBR
73
Mathew Harrisn
MSEN
GBR
74
Gregg Harrison
MSEN
Chequers Racers
GBR
75
Harry Harrison
M55
Chequers Racers
GBR
76
Josh Hartley
MSEN
Black Combe Runners
GBR
77
Sue Hearn
W40
GBR
78
Matt Helme
M55
Liverpool RC
GBR
79
Joanne Henderson
W40
GBR
80
Neil Hindle
M65
WFRA
GBR
81
Phil Hodgson
M60
Todmorden Harriers
GBR
82
Tim Holloway
M50
Delamere Spartans
GBR
83
Claire Holmes
WSEN
GBR
84
Nick Holt
M45
Wallasey Athletic Club
GBR
85
Sallie Holt
W40
Wallasey Athletic Club
GBR
86
Sophie Horrocks
WSEN
GBR
87
Geraint Hughes
M45
GBR
88
Kenny Hughes
M70
Wrecsam Tri Club
CYM
89
Megan Hughes
W40
Eryri Harriers
GBR
90
Rowan Hughes
MU19
Berserkers
GBR
91
John Humphries
M60
Eryri Harriers
GBR
92
Colin Hunt
M65
Wrecsam Tri Club
GBR
93
Dylan Huws
M60
Eryri Harriers
GBR
94
Ruth Isaacs
W55
Pensby Runners
GBR
95
Rob Jackson
M45
GBR
96
Pippa Jarvis
W50
OutFit
GBR
97
Leigh Jenkins
WSEN
Chester Triathlon Club
GBR
98
Paul Jenkins
M45
GBR
99
Duncan Jones
M60
Denbigh Harriers RC
GBR
100
Paul Jones
M45
Eryri Harriers
GBR
101
Peter m w Jones
M60
GBR
102
Stephen Jones
M60
Eryri Harriers
GBR
103
Sue Jones
W55
GBR
104
Tomos Jones
MSEN
GBR
105
Duncan Kennedy
M40
Liverpool Running Club
GBR
106
Alice Kerr
WSEN
GBR
107
Tim Knight
M55
GBR
108
Andy Lacey
M55
Village Road Runners
GBR
109
Jane Leonard
W60
Todmorden Harriers
GBR
110
Paul Lewtey
M40
Deestriders RC
GBR
111
Benjamin Lightowler
MSEN
GBR
112
Chris Lord
M50
GBR
113
John Mainwaring
M65
Eryri Harriers
GBR
114
Rebecca Massey
W45
Tattenhall Runners
GBR
115
Joseph Matthews
M40
Betsi Runaways
GBR
116
Ian McConnell
M50
Village RR
GBR
117
Sue Mcindoe
W50
Deestriders RC
GBR
118
Andrew Mckechnie
M45
GBR
119
Donna Mckeown
W45
Village RR
GBR
120
Gordon McLeod
M60
Sunlight Runners
GBR
121
James McQueen
M50
Eryri harriers
GBR
122
Graham McVey
M50
GBR
123
David Meeson
M55
GBR
124
Jessica Messenger
W40
Northwich Running Club
GBR
125
Adrian Moir
M55
Mynyddwyr De Cymru (MDC)
CYM
126
Marianne Molkenboer
W40
GBR
127
Carole Morrison
W55
Pensby Runners
GBR
128
Russell Murray
M55
GBR
129
Sally Napthen
W55
Chester Triathlon Club
GBR
130
Chris Near
M45
GBR
131
Emke Osinga
W45
GBR
132
Dylan Owen
M55
Eryri Harriers
GBR
133
Emlyn Owen
M45
Eryri Harriers
GBR
134
Rhys Owen
M40
Cybi
GBR
135
Birgit Peters
W40
GBR
136
Gary Porter-Jones
M50
Eryri Harriers
GBR
137
Kate Potter
W55
Eryri Harriers
GBR
138
Warren Renkel
MSEN
Run Free Fell Runners
GBR
139
Michael Reynolds
M50
Mercia Fell Runners
GBR
140
Jim Rhodes
M55
WFRA
GBR
141
Susan Ridings
W60
Buckley Runners
GBR
142
Sandra Riley
W45
Village RR
GBR
143
John Robb
M55
Chester Triathlon Club
GBR
144
Brian Robbins
M75
Eryri Harriers
GBR
145
Arfon Roberts
M55
GBR
146
Gavin Roberts
MSEN
Eryri Harriers
GBR
147
Peter Roberts
M75
GBR
148
Richard Roberts
M40
Eryri Harriers
GBR
149
Ben Ross
MSEN
GBR
150
John Rostron
M45
Run Free Fell Runners
GBR
151
Andrea Rowlands
W45
Eryri Harriers
GBR
152
Lisa Rudkin
W45
North Leeds Fell Runners
GBR
153
Dean Russell
M40
GBR
154
Ellie Salisbury
W55
Eryri Harriers
CYM
155
James Salt
M40
Abergele Harriers
GBR
156
Jackie Scarf
W55
Calder Valley Fell Runners
GBR
157
Phil Scarf
M55
Calder Valley Fell Runners
GBR
158
Ian Scouler
M50
GBR
159
Brian Seal
MSEN
Village Road Runners
GBR
160
John Sedman
M50
GBR
161
Chris Smith
M45
Wrecsam Tri Club
GBR
162
Karen Smith
W45
Chester Triathlon Club
GBR
163
Stephen Spall
M55
Chester Triathlon Club
GBR
164
Gary Stevenson
M45
GBR
165
Tony Stimpson
M45
GBR
166
Simone Strating
WSEN
GBR
167
Darke Suzanne
W45
Saddleworth Runners Club
GBR
168
Mark Taylor
MSEN
Chester Triathlon Club
GBR
169
Corri Twist
M40
GBR
170
Jack Tyrie
MSEN
Anabasis Mountaineering Club
GBR
171
Jolanda van der Burg
W45
GBR
172
Leonie Verstegen
W45
GBR
173
Neil Vicars-Harris
M50
GOG Triathlon
GBR
174
Shona Walne
WSEN
GBR
175
Tony Walne
M60
GBR
176
James Walsh
MSEN
MDOC
GBR
177
Patrick Walsh
MSEN
GBR
178
Paul Ward
M55
Berserkers
GBR
179
Simon Ward
M45
Wallasey AC
GBR
180
Nigel Waterhouse
M55
Chester Triathlon Club
GBR
181
Richard Watson
MSEN
Black Combe Runners
GBR
182
Mark Weldrick
M45
GBR
183
Daniel Wellings
M40
GBR
184
Jonathan Will
M40
Eryri Harriers
GBR
185
Susanne Willard
WSEN
GBR
186
Gwion Williams
M45
Eryri Harriers
GBR
187
Gwyn Williams
M45
GBR
188
Jonb Williams
M50
Wrexham Tri
GBR
189
Max Williams
M45
Wrecsam Tri Club
GBR
190
Owain Hunt Williams
MSEN
Eryri Harriers
GBR
191
Sharon Williams
W55
North Leeds Fell Runners
GBR
192
Sian Williams
W40
Rhedwyr Hebog
GBR
193
Sean Willis
M50
Saddleworth Runners Club
GBR
194
Paul Wilson
M50
Liverpool Running Club
GBR
195
Thomas Wilson
MSEN
Liverpool Running Club
GBR
196
Emily Wood
W50
Eryri Harriers
GBR
197
Iain Wood
M60
Chester Triathlon Club
GBR