Kelston 10K Start List

Sunday 05 January 2020 Competitor Statistics (Total=204, Online=91%) Postal entries (nnn*) were last uploaded on 28 December 2019 Note that this start list is sorted by Surname, and then Forename. See the Event Website for ā€ˇfurther details. Use the competitor Amend Entry function to view and/or amend your details.
Filter by Club = AND Country =   
Entry
No
Name Age
Class
Club Co.
10K - wave 1 - 1000 start (95)
85Shaun Amos MSEN GBR
61Lucy Avery W40 Weston ACGBR
35*Denise Axelsen W40 Bitton Road RunnersGBR
181Ajay Bhakri MSEN NoGBR
179*Matt Blacker M45 Bitton Road RunnersGBR
68Lindsay Brazington-Watts W40 GBR
11Richard Breakspear MSEN Goodgym Race TeamGBR
91Jo Burke W45 Cheddar RCGBR
147Andy Bush MSEN Emersons Green Running ClubGBR
20Peter Cable MSEN Great Western RunnersGBR
51David Carr M40 GBR
83Lucy Cartlidge W40 GBR
75Julie Cassidy W45 GBR
76Paul Cassidy M40 GBR
154Gregory Chance MSEN Bristol & West AC (est. 1882)GBR
34Patrick Connolly M50 Emersons Green Running ClubGBR
50Thomas Constantine M40 GBR
56Kerry Costello WSEN GBR
109Lucy Dymond W40 This Mum RunsGBR
187Natalie Eades WSEN Emerson's GreenGBR
110Richard Edwards M40 Southville RCGBR
103Debbie Emery W45 GBR
14Jo Farion W40 Avon Valley RunnersGBR
99Nicola Finn W45 GBR
42Jo Flint W55 Westfield TTGBR
182Michelle Gilson W50 GBR
64Dave Gordon M50 Somer ACGBR
45Michelle Gordon W45 Somer ACGBR
171Henry Gow MSEN Southville RCGBR
47Deborah Griffin W50 GBR
13Carrie Gurnsey W40 GBR
24Emma Haines W40 GBR
98Ken Ham M55 Westbury HarriersGBR
21Louise Hargreaves WSEN Salt and Sham GBR
57Emma Hayward WSEN GBR
1Storm Hayward WSEN Team Bath ACGBR
18Paul Hearn M40 GBR
71Christopher Hemsley MSEN Emersons Green Running ClubGBR
52Kevin Herring M40 GBR
194Chris Hewett M40 Vegan Runners UKGBR
149Debbie Heywood W40 Team Bath ACGBR
49James Hobbs M40 Dursley & District ACGBR
105Georgina Houghton W40 GBR
80Tracy James-Lieberman W45 Cowbridge MooversGBR
15Andrew Jefferies M55 Avon Valley RunnersGBR
82Sharon Jones W45 Southville RCGBR
111Darren Kellaway M40 GBR
112Julie-Anne Kellaway W40 Just RunGBR
65Sam Kelly W50 Wootton Bassett Hounds RCGBR
115David Keogh M55 Somer ACGBR
62Rachel Landen W45 GBR
26Will Lewis M40 GBR
81Mikey Lieberman M45 Cowbridge MooversGBR
192Doug Longman MSEN GBR
78Ray Lovett M70 GBR
5Damian Luscombe M40 Vegan Runners UKGBR
89Fran Machin W40 Royal Wootton Bassett Hounds GBR
178Janson Maciver MSEN GBR
191Andrew Marchment MSEN OCR Wrongens GBR
60Jacob Marklew MSEN West Bromwich HarriersGBR
69Rebecca Martin W40 GBR
54Caroline McAleese W40 Vegan Runners UKGBR
104Lucy Miller W45 GBR
177Steven Miller M45 Westfield TTGBR
186Greg Newton M45 GBR
77Richard Orson MSEN GBR
73Kev Owen M40 GBR
183Kelvin Peard M55 Honiton Running ClubGBR
175Sam Perry MSEN Somer ACGBR
168Joe Prichard MSEN GBR
7Kirsty Prior W45 GBR
102Christina Ransom W40 This Mum RunsGBR
84Hannah Reeve WSEN Southville Running ClubGBR
100Joel Roberts MSEN GBR
55Theodore Roberts MSEN GBR
66Ian Rodd M45 Westfield TT GBR
23Andy Rogers M40 GBR
22Jane Rogers WSEN GBR
46Alison Sainsbury WSEN GBR
12Lily Southam W40 GBR
40Warren Sweet M40 GBR
189Jackie Thomas W60 Sole Sisters (North Bristol)GBR
44Sarah Thompson W50 GBR
10*David Townsend M45 Corsham Running ClubGBR
63George Trevellian M45 Bitton Road RunnersGBR
41Mich Wallis W40 GBR
67Adrian Watts M45 GBR
74Amy Whiting WSEN GBR
101Adam Whittaker MSEN SundriedGBR
28Ilana Wigfield W50 Team Bath ACGBR
173*Carly Williams WSEN GBR
72Benedict Willis M45 GBR
79Tina Willison W45 Slinn AllstarsGBR
87David Wright M55 GBR
58Jacqui Wynds W65 Forest of Dean ACGBR

10K - wave 2 - 1005 start (109)
176Gemma Abbott W40 GBR
142Nicky Adlam W40 GBR
162*Anna Avery WSEN Bitton Road RunnersGBR
121Mark Baker M50 GBR
167David Bamforth M40 GBR
174Helen Blackburn W50 GBR
90Scott Brent MSEN GBR
118Simon Bridgewater MSEN NBRGGBR
135Cheryl Brown WSEN GBR
108*Paul Burgess M60 Frampton Cotterell HarriersGBR
146Tom Burton M45 Great Western RunnersGBR
198Alan Buxton M55 Bath Amphibians Triathlon ClubGBR
199Louise Buxton W55 Bath Amphibians Triathlon ClubGBR
161James Caola M55 Fry Club JoggersGBR
163Adam Chappell MSEN GBR
36Amanda Clapp W45 GBR
144Michael Clarke M50 Nailsea RCGBR
207Andrew Coates M40 GBR
206*Emma Cockle W40 GBR
25Magdalena Cole WSEN Kingswood Tri Club (Bristol)GBR
119Rachel Cross WSEN GBR
134Gabrielle Crump W45 Somer ACGBR
213Marcin Czuba MSEN Westfield TTGBR
39Ford Dave MSEN Active SoulGBR
170Smith David M45 GBR
124Ashleigh Davies WSEN GBR
216David Davies M45 Somer ACGBR
140Louise Didcott W40 GBR
126Ian Dobson M55 Hot chilli tri clubGBR
196Karen Dore W45 Lonely Goat Running ClubGBR
210Jackie Downes W50 GBR
59*Paul Dukes MSEN GBR
139Hayley Dunkley W40 GBR
212Trevor Fitsall M45 Westbury HarriersGBR
159Joanna Flatt WSEN Vegan Runners UKGBR
37Caz Ford WSEN GBR
70Simon Frampton M70 Great Western RunnersGBR
32Michael Francis M55 Emerson's Green running clubGBR
88Charlotte Fryer W40 GBR
203Ben Gait M45 Somer ACGBR
86Anthony Gambicchia M60 GBR
214Lee Gawler MSEN Bristol & West AC (est. 1882)GBR
129Anne Gay W40 Stoke StridersGBR
150Jonathan Gledson M50 Town and Country HarriersGBR
166Tim Graham M45 FIGHTING FIT PTGBR
165Adam Griffiths MSEN GBR
160William Harding MSEN GBR
114Chaweewan Hartley W50 Almost Athletes GBR
208Richard Hayden M55 GBR
125Tom Hill MSEN Somer ACGBR
97Kate Hoffen W50 Bristol and westGBR
30Katie Holmes WSEN GBR
116Christine Ireland W40 Vegan Runners UKGBR
8*Nicholas Jennings M50 Southville Running ClubGBR
9*Colin Johnstone M40 Emersons Green Running ClubGBR
120Patsy Lamb W45 GBR
16Nathan Landeg M40 GBR
145Nick Lawrance M40 Southville RCGBR
17Clare Lawrence WSEN GBR
209Paddy Lewis MSEN GBR
197Joe Li MSEN GBR
185Kevin Longman M55 GBR
218*Jamie Luck M40 GBR
217*Tim Luck M40 GBR
190Katy Ludwell WSEN Dunstable Road RunnersGBR
130Claire Malleson W45 GBR
132Anthony Mckee M45 Burnham On Sea HarriersGBR
94*Suzanne Moss W45 New Berkeley HarriersGBR
211Liz Noakes W55 Town and Country HarriersGBR
148Alp Notghi MSEN GBR
193Claire Perry W40 GBR
53*Andy Pottinger M45 GBR
202Clare Prosser W45 Town and Country HarriersGBR
164Scott Purnell M45 GBR
27Steve Pursey M65 Bitton Road RunnersGBR
122Katie Ronald W45 Bristol & West AC (est. 1882)GBR
113Kate Rose WSEN Lonely Goat RCGBR
204Warren Ryan MSEN GBR
151Maria Sage W40 GBR
152Mark Sage M40 GBR
123Daniel Scott MSEN GBR
31Andrew Sharratt M60 Avon Valley RunnersGBR
141Jeremy Smart M45 Somer ACGBR
133Adrian Smith M45 Burnham On Sea HarriersGBR
117Jason Smith M50 GBR
172Nick Stack M45 GBR
215Michael Stanley M60 Team Bath ACGBR
137Sarah Stone WSEN GBR
107*Andre Swanepoel M45 Lonely Goat Running ClubGBR
106*Patricia Swanepoel WSEN Lonely Goat Running ClubGBR
200Brian Tomlinson M50 GBR
127Suzanne Toye W50 Hot chilli tri clubGBR
195Andrew Tripp MSEN GBR
143*Greg Turner MSEN Southville Running ClubGBR
201Rob Umphray M45 Bristol & West AC (est. 1882)GBR
38Kevin Vowles MSEN GBR
138Sarah Wade WSEN GBR
169Claire Wallace WSEN GBR
180Andrew Warr M50 GBR
4*Donna Warr W45 GBR
184Laura Watts WSEN GBR
128Richard Whetter M40 GBR
136Ian Williamson MSEN GBR
155Caroline Wright WSEN GBR
158Edd Wright MSEN GBR
92Emma Wright W45 Bitton Road RunnersGBR
95*John Wright M50 Army Triathlon AssociationGBR
93Jonathan Wright M45 Bitton Road RunnersGBR
153Julia Zimmek W55 GBR

10K - wave 3 - 1010 start (0)

Copyright © 1988 - 2020.  Fabian Computers Limited trading as Fabian4.  All Rights Reserved. | Company Registration No: 02265351