Round Donny Run Start List

Sunday 21 July 2019 Competitor Statistics (Total=257, Online=98%) Postal entries (nnn*) were last uploaded on 19 July 2019 Note that competitors entered into a solo class are sorted by Surname, and then Forename. Teams are listed in entry order. See the Event Website for ‎further details. Use the competitor Amend Entry function to view and/or amend your details.
Filter by Club = AND Country =   
Team
No
Race  
No.
Name Age
Class
Club Co. Team Name
Solo (153)
12201Rob Adams M45 Steel City Striders RCGBR
85202Fran Allen WSEN Steel City Striders RCGBR
155203Jamie Allen M45 NoneGBR
104204Nadine Allott W45 GBR
139205Ali Ameri MSEN Abbey RunnersGBR
160206Peter Anderton M40 GBR
36207Peter Andrews MSEN Thorne Twilight TrottersGBR
203208Mark Artley M50 GBR
88209Gail Barber W50 Maltby Running clubGBR
138210Tony Bastin M50 Abbey Runners LeedsGBR
109211Emma Beal WSEN Steel City Striders RCGBR
151212William Bealby M40 Sheffield Triathlon ClubGBR
192213Paul Beattie M55 Doncaster Triathlon ClubGBR
55214Hanna Bennett W40 Gainsborough & Morton StridersGBR
77215Keith Bennett M50 Idle ACGBR
179216Laura Bennett W40 GBR
123217Elizabeth Benson WSEN GBR
63218Jonathan Birkinshaw M40 GBR
112219Susan Birtwistle W60 GBR
186220Trevor Blake M40 Doncaster ACGBR
58221Richard Bowles MSEN Valley Hill RunnersGBR
116222Paul Bowman M55 Richmond & Zetland HarriersGBR
8223Chris Brandon MSEN Thorne Twilight Trotters GBR
57224Jason Brant M40 Lonely Goat RCGBR
181225Paul Brewer MSEN Goole Viking StridersGBR
98226Gary Britnell M50 Sleaford Town RunnersGBR
156227Leyla Brooke WSEN Kingstone Runners BarnsleyGBR
5228Ian Bullass M50 GBR
178229Shona Cannings W50 GBR
194230Derek Cave MSEN GBR
21231Alex Chan W45 GBR
111232Jonathan Chapman M45 Gainsborough & Morton StridersGBR
206233Keith Charles M40 Rotherham Harriers & ACGBR
207234Thomas Charles M65 Rotherham Harriers & ACGBR
154235Duncan Clark M55 Abbey Runners GBR
94236Rebecca Clift WSEN Newark Striders Running ClubGBR
48237Tracy Cooper W45 Thorne Twilight TrottersGBR
3238Adam Cotterill MSEN Doncaster ACGBR
196239Darryl Coulter M45 Nene Valley HarriersGBR
92240Glen Craven MSEN GBR
145241Richard Critchley MSEN GBR
205242John Crossland M40 Real Fitness Race TeamGBR
71243Paul Cusson M65 GBR
37244Jane Davies W50 GBR
146245Luke Davis MSEN Maltby Running ClubGBR
31246Marc Day M45 GBR
202247Jane Deville W45 Lakeside Lincoln RCGBR
41248Paul Dickens MSEN Hyde Park HarriersGBR
107249David Duffy MSEN Broddy Pit Top RunnersGBR
96250Mick Durkin M55 Sleaford Striders ACGBR
150251Eve Elliott W45 GBR
149252Carl Ellison MSEN Ackworth Road RunnersGBR
201*253Patsy Fenelon W65 GBR
87254Bobby Fennell MSEN Thorne twilight Trotters GBR
141255Matthew Firth MSEN GBR
119256Anthony Fitzwilliam M45 GBR
78257James Fletcher M60 100 Marathon clubGBR
204258Matthew Geer MSEN Real Fitness GBR
209*tbaJo Goodier W45 Doncaster Athletics ClubGBR
66259Jonathan Gratton M45 Kingstone Runners BarnsleyGBR
143260Paul Greene M60 Abbey RunnersGBR
122261Wendy Groom W40 GBR
117262Ben Hadfield MSEN Lincoln & District RunnersGBR
142263Craig Hardeman M45 Lonely GoatGBR
182264Carl Harrington M40 Doncaster Triathlon ClubGBR
147265Ian Harrison M50 Staffordshire Moorlands ACGBR
131266Paula Harrison W40 GBR
121268Clair Hibbert W40 GBR
106269Richard Hill M45 Northampton Road RunnersGBR
97270Lisa Hobson W45 Sleaford Town Runners GBR
62271Sarah Hollender W40 GBR
102273Simon Hunt M45 Gainsborough and Morton striders GBR
163274Ethan Iles MSEN GBR
190275Nicky Jackson MSEN Goole Viking StridersGBR
99277David James M60 Worksop HarriersGBR
35276Martin James M40 Doncaster ACGBR
159278Victoria Jeffery WSEN Wakefield Running MamasGBR
153279Darren Jenkinson M50 GBR
72280Gareth Jessup MSEN GBR
27281Glynn Jones M50 Doncaster ACGBR
180282Jonathan Jones M45 Danum Harriers GBR
51283Claire Kelly WSEN GBR
33284Mark Kenworthy M50 Doncaster ACGBR
120285Stephen Kirk MSEN GBR
161286Dawid Kurzanowski MSEN GBR
169287George Laing M55 Doncaster ACGBR
137288Karen Lam W45 GBR
43289Gary Lang M45 Thorne Twilight TrottersGBR
157290Rob Leckey M50 GBR
83291Jade marie Lindley WSEN Lonely Goat RCGBR
167292Vicky Louise Lindley WSEN DAC GBR
4293Trina Linley W50 Thorne Twlight TrottersGBR
183294Greg Lyle MSEN Doncaster Triathlon ClubGBR
13295Hannah Marshall W40 South Leeds LakersGBR
69296Ian Marshall M60 GBR
101297Andrew Masterman M50 Goole Viking StridersGBR
100298Julie Masterman W55 Goole Viking StridersGBR
30299Paul May M45 GBR
184300Steve McAleavy M45 Doncaster Triathlon CLubGBR
113301Stuart McCluskie M40 Worksop HarriersGBR
91302Gail McGann WSEN Thorne Twilight Trotters GBR
162303Richard Meek M50 Soithbank Running ClubGBR
187304Andy Mellor M45 Matlock ACGBR
28305Kerry Mitchell W45 Doncaster athletes club GBR
50306Andrew Moore MSEN GBR
67307Andrew Moore snr M55 GBR
128308Adele Morrin WSEN Leeds FrontrunnersGBR
125309Jody Murray MSEN GBR
175310Gillian Neal W55 Rotherham Harriers & ACGBR
185311Olivia Neal WSEN Rotherham Harriers & ACGBR
170312Sara Nuttall W40 GBR
133313Rebecca Oates WSEN Rotherham Harriers & ACGBR
25314David Oneill M50 Thorne Twilight TrottersGBR
114315Ricardo Paiva MSEN GBR
47316Chris Pattison M55 Derbyshire DynamosGBR
127317Martin Pearce M55 North Derbyshire RCGBR
7318Nikki Peet W45 Danum HarriersGBR
134319Kate Penrose W65 Kippax & Dist HarriersGBR
189320Martin Philipson M40 GBR
80321James Phillips MSEN GBR
124322Steven Pilling M50 Dewsbury Road RunnersGBR
73323Kathryn Pinchbeck W55 GBR
129324Michaela Pritchard W40 Selby StridersGBR
19325Barry Prowse MSEN Doncaster ACGBR
18326David Prowse M55 Lliswerry RunnersGBR
20327Sam Prowse W40 Doncaster ACGBR
93328Robert Read M45 GBR
86329Kevin Reardon MSEN Danum HarriersGBR
164330Sue Redhead W50 Keighley and CravenGBR
197331Mark Reeves MSEN GBR
208*332Joe Restell M45 Askern & District RCGBR
130333Andrea Robinson W45 Doncaster GBR
136334Mo Rodwell M55 Doncaster ACGBR
17335Joanne Rourke W40 GBR
108336Verity Scott WSEN GBR
199337Stephen Shanks M40 Victoria Park Harriers and Tower Hamlets ACGBR
174338Gregory Skelton MSEN Pontefract ACGBR
10339Lewis Skinner MSEN Team Sloth OCRGBR
144340Paul Snead M40 GBR
74341Cezary Swiatkowski MSEN Danum harriers GBR
65342Helen Tate W40 Thorne Twilight TrottersGBR
171343Stephen Tether M45 GBR
188344Catherine Turner WSEN GBR
59345Ben Twitchin MSEN GBR
195346Andrew Waite M55 Pontefract ACGBR
76347Ailsa Watson WSEN GBR
158348Jo Wetherill W40 GBR
198349Caroline Wheelhouse W60 Doncaster ACGBR
2350Sally Wheelhouse W50 Askern DRCGBR
14351Kevin Williams M40 GBR
15352Stephen Williams M45 GBR
23353Paul Willis M45 GBR
56354Paul Wilson M45 Keighley and Craven Athletics ClubGBR

Team (92)
120Mark Webster M45 Doncaster ACGBR Team Oreo
20Marie-Louise Taylor W40 Doncaster ACGBR
621Christina Feirn WSEN Thorne Twilight TrottersGBR Ferny Frenzy
21Lee Feirn M40 Thorne Twilight TrottersGBR
922Charlotte Morley W40 7 Hills Harriers GBR 7 Hills Harriers
22Jayne Hemmingham W50 7 Hills Harriers GBR
1123Rachel Johnson W40 Kingston upon Hull ACGBR Protein Barbies
23Corinna Turner WSEN City of Hull ACGBR
1624Stuart Jones M55 Steel City Striders RCGBR Svelte Leaders
24Liam Russell MSEN Steel City Striders RCGBR
2225Diane Parker W40 GBR Tighe Di
25Kathryn Tighe WSEN GBR
2426Martin Wilson M40 Doncaster Athletics ClubGBR Eye of the Tiger - No Pain, No Pain
26Diane Polwin W45 Doncaster Athletics ClubGBR
2627Jonathan Smith M50 Doncaster TriathlonGBR Jonandjake
27Jacob Butler MSEN GBR
2928Rebecca Keating WSEN Vegan Runners UKGBR Bec and Donna
28Donna Hackleton W40 GBR
3229Stuart Lindsay M40 Doncaster ACGBR Reigning Champions
29John Sheerin M45 Doncaster ACGBR
3430Alannah Bolton WU23 N/AGBR SPEEDY ALS
30Alan Bolton M50 N/AGBR
3831Stephen Toward M45 Gainsborough & Morton StridersGBR Team Toward
31Vicky Toward W45 Gainsborough & Morton StridersGBR
3932Sharon Waters W55 Doncaster Athletic ClubGBR Team Waters
32Chris Waters M55 Doncaster Athletic ClubGBR
4033Michelle Ward WSEN Doncaster ACGBR Dumb and dumber
33Darren Lambert M50 Doncaster ACGBR
4234Orawan Smith W45 GBR Hong and Katie
34Sharon Smith W55 GBR
4435Tracey Christison W50 GBR Christison cruisers
35Mervyn Christison M50 GBR
4536Sally Bulmer W40 Worksop HarriersGBR Team Bulmer
36David Bulmer MSEN Worksop HarriersGBR
4637Sara Jones WSEN North Derbyshire RCGBR Running for cake and medals
37Sally Shuttleworth W50 North Derbyshire RCGBR
5238Victoria Credland WSEN Gainsborough & Morton StridersGBR Vic vik
38Vikki Hearn WSEN Gainsborough & Morton StridersGBR
5339Kat Wisniewski WSEN GBR Team KW
39Katie Watson W40 GBR
5440Amy Canning WSEN Doncaster Triathlon ClubGBR Easier said than run
40Claire Wellington WSEN Doncaster Triathlon ClubGBR
6041Julian Coope M45 GBR Bock & Calls
41Catherine Jackson W45 GBR
6142Luke Preston MSEN Loanly Goat RCGBR Goat D
42Rob Woollard M40 GBR
6843Sharon Dale W50 Danum HarriersGBR Shazzalaura
43Laura Oliphant WSEN Danum HarriersGBR
7544Cheryl Harrison W50 Bramley BreezersGBR Speedy Harrisons
44Haydn Harrison MU18 Bramley BreezersGBR
7945Debbie Barton W50 Ackworth Road Runners & ACGBR The Bartons !
45Paul Barton M50 Ackworth Road Runners & ACGBR
8146John Prydderch MSEN Thorne Twilight TrottersGBR Team Quickstep
46Kelly Prydderch WSEN Thorne Twilight TrottersGBR
8947Ian Rostron M45 GBR Team Thorpe
47Lynne Gregory W60 GBR
9048Anna Howard WSEN GBR Anna and Suzi
48Suzi Lovell WSEN GBR
9549Clare Durose W45 Danum HarriersGBR Harrier Ladies
49Paula Davies W45 Danum HarriersGBR
10350David Barnes MSEN GBR Barnes Brothers
50Danny Barnes MSEN GBR
10551Andrew Twiggs MSEN GBR DH5
51Darius Hayati MSEN GBR
11052Rose James W40 Doncaster ACGBR Donny Demons
52Rebecca Coates WSEN Doncaster ACGBR
11553Jack Chapman MSEN GBR Crazy Dally Owners
53Gina Chapman WSEN GBR
11854Daniel Ashcroft M40 Matlock Athletic ClubGBR The MAC Lads
54James Thorneycroft M60 Matlock Athletic ClubGBR
126*55Sue May W55 Doncaster ACGBR Michelle and Sue
55Michelle Pitts W55 Doncaster ACGBR
13556Helen Luff W50 Skegness and District Running ClubGBR Helen and Charlie
56Charlie Luff M45 Skegness and District Running ClubGBR
14057Linda Ross W45 Maltby RCGBR Maltby Babes
57Caroline Boyd Southern W65 Maltby RCGBR
14858Sally Robinson W40 GBR Running Fools
58Emma Parker W40 GBR
15259Catarina Serras WSEN GBR The wingeing spaniard and the fat hairy welsh man
59Matthew Evans M40 GBR
16560Chris Jones M60 Hyde Park HarriersGBR HPH veterans
60Rick Pullan M60 Hyde Park HarriersGBR
16661Claire Sayles WSEN Doncaster Athletic ClubGBR Charr and Claire
61Charr-Ann Maxted WSEN Doncaster Athletic ClubGBR
17262Peter Wilmot M50 Matlock ACGBR MAC Roomies
62Kelly Lynn WSEN Matlock ACGBR
17763John Broom M45 Penistone Footpath Runners & ACGBR Brily
63Dawn Broom W55 Penistone Footpath Runners & ACGBR
19164Richard Durance M65 Holme PierrepontGBR Me and er indoors
64Penny Durance W65 Holme PierrepontGBR
20065Emma Lonczyk W40 Blythe Bridge Running ClubGBR Blythes Ultra Bonkers Babes
65Jude Gibson W40 Blythe Bridge Running ClubGBR

Relay (12)
8410Kate Crew W45 GBR Crew's crew
10Paul Crew M40 GBR
10Ben Crew MU16 GBR
13211Charlotte Jones W40 Worksop HarriersGBR Cake eaters anonymous
11Tom Mclaren MSEN Worksop HarriersGBR
11Amy Ogden W40 Worksop HarriersGBR
16812Simon Clark M40 Doncaster Triathlon ClubGBR The Wanderers
12Simon Clark M40 Doncaster Triathlon ClubGBR
12Sarah Clark W40 Doncaster Triathlon ClubGBR
17613Maria Masterson W45 GBR ‘Better at runnin’ up a tab
13Duncan John MSEN GBR
13Beth Ellis WSEN GBR

Copyright © 1988 - 2020.  Fabian Computers Limited trading as Fabian4.  All Rights Reserved. | Company Registration No: 02265351