Cressbrook Crawl Start List

Saturday 11 May 2019 Competitor Statistics (Total=150 + 1 on the waiting list, Online=100%) See the Event Website for ā€ˇfurther details. Use the competitor Amend Entry function to view and/or amend your details.
Filter by Club = AND Country =   
Entry
No
Name Age
Class
Club Co. Start Time
Men Under 23 (1)
127Sam Hooper MU23 GBR tba

Senior Men (15)
15Nathan Hart MSEN Lincoln & District RunnersGBR tba
32Paul Middlemas MSEN Steel City Striders RCGBR tba
53Tim Street MSEN Holmfirth HarriersENG tba
67Robert Donald MSEN Shelton StridersGBR tba
71David Clifton MSEN GBR tba
73Matt Nichols MSEN Matlock ACGBR tba
90Tim Slack MSEN Dark Peak Fell RunnersGBR tba
94Kenny Malton MSEN Shelton StridersGBR tba
104Christopher Magee MSEN Long Eaton RCGBR tba
107Ian Crutchley MSEN Glossopdale HarriersGBR tba
109Chris Wilshaw MSEN Shelton StridersGBR tba
131Jordan Street MSEN Clowne Road Runners ClubGBR tba
139Ben Brindley MSEN Tideswell Running ClubGBR tba
140David Walters MSEN GBR tba
141Chris Jones MSEN Steel City Striders RCGBR tba

M40 (28)
4James Staveley M45 Worksop HarriersGBR tba
8Arron Jackson M45 Worksop HarriersGBR tba
10John Hampton M45 Pegtown PloddersGBR tba
11Wayne Smithurst M45 Ripley Running ClubGBR tba
13Simon Conroy M45 Dark Peak Fell RunnersGBR tba
21Marcel Darling M45 Shelton StridersGBR tba
23Paul Stephenson M40 Totley ACGBR tba
30Robert White M40 Buxton ACGBR tba
37Jonathan Sewell M45 Buxton ACGBR tba
41Matt Harris M40 Sinfin RCGBR tba
44Simon Bray M45 Sinfin RCGBR tba
54Jason Bennett M45 Buxton ACGBR tba
55Robert Coates M40 Ripley RCGBR tba
57Matt Broadhead M40 Steel City Striders RCGBR tba
63Nigel Barnes M45 Steel City Striders RCGBR tba
77Paul Fauset M45 Dark Peak Fell RunnersGBR tba
83Paul Brunt M45 Shelton StridersGBR tba
89David James MSEN GBR tba
99Gavin Scott M40 GBR tba
121Jeremy Windsor M45 Hathersage Fat BoysGBR tba
129Nicholas Gant M40 Matlock ACGBR tba
130Chris Jordan M40 Derby ACGBR tba
135Neil Stabbs M40 Totley ACGBR tba
137Gary Rogerson M45 Macclesfield Harriers & ACGBR tba
146Gordon Fuller M40 GBR tba
148Mark Burton M45 Calder Valley Fell RunnersGBR tba
149Ian McGilloway M45 Folkestone RCGBR tba
150Dan Bell M40 Steel city stridersGBR tba

M50 (42)
5David Wass M50 Worksop HarriersGBR tba
7Jonathan Tyson M50 Matlock ACGBR tba
14Mark Crowe M55 GBR tba
16Simon Ward M55 Tideswell RCGBR tba
18Richard Hind M50 Clowne Road Runners ClubGBR tba
28Mark Elwis M55 Matlock Athletic ClubGBR tba
29Mark Platton M50 Steel City Striders RCGBR tba
31Rob Moore M50 Dark Peak Fell RunnersGBR tba
33Robert Davies M50 Steel City Striders RCGBR tba
35Bob Grocutt M55 Steel City Striders RCGBR tba
38Stephen Banks M50 Sleaford Striders ACGBR tba
39Geoff Cooper M50 Matlock athletic club GBR tba
43Brent Lindsay M55 Penistone footpath runners GBR tba
45Richard Green M50 Shelton Striders GBR tba
49Joseph Allan Wall M55 Handsworth RoadhogsGBR tba
52Kevin Rowles M55 Killamarsh KestrelsGBR tba
62David Jolley M55 Killamarsh KestrelsGBR tba
64Robert Hartley M50 GBR tba
65Kenny Turner M55 Darkpeak Fell Runners GBR tba
68Andrew Watkins M55 Tideswell Running ClubGBR tba
70Jason Rowbottom M50 Lymm Runners GBR tba
72David Walker M55 GBR tba
75Bryan Penny M50 GBR tba
80Andy Barnett M55 Dark Peak Fell RunnersGBR tba
84Adrian Baker M55 Dark Peak Fell RunnersGBR tba
86Steve Perren M50 Meltham ACGBR tba
87Colin Smith M50 GBR tba
91James Hynes M50 GBR tba
96Erwin van Vroenhoven M50 GBR tba
98Richard Hyde M50 Erewash Valley RCGBR tba
105Paul Burchell M55 Long Eaton Running ClubGBR tba
110David Beerling M50 Dark PeakGBR tba
111Nick Bates M55 Derwent Runners (Derby)GBR tba
112Dave Ansell M55 GBR tba
117Matt Lewis M50 Macclesfield Harriers & ACGBR tba
119Mark Cudahy M50 GBR tba
124Melvyn McCart M55 GBR tba
136Robert Roper M50 Worksop HarriersGBR tba
138Neil Clarke M55 Macclesfield Harriers & ACGBR tba
142Barrie Thomason M50 Macclesfield Harriers & ACGBR tba
144Keith Morgan M50 Ashbourne RCGBR tba
147Mike Nolan M50 Dark Peak Fell RunnersGBR tba

M60 (13)
12Robert Haworth M60 GBR tba
25Chris Horsfall M60 Handsworth RoadhogsGBR tba
40Les Thurston M65 Matlock ACGBR tba
51Andrew Wilkins M60 Glossopdale HarriersGBR tba
56Paul Horsfall M60 Handsworth RoadhogsGBR tba
60Steven Bennett M60 North Derbyshire RCGBR tba
76Bob Foreman M60 Matlock ACGBR tba
78Ian Ankers M65 Staffs Moorlands ACGBR tba
88David Arundale M60 Dark Peak Fell RunnersGBR tba
95Alan Renfree M60 GBR tba
106Colin Bostock M60 Long Eaton Running ClubGBR tba
114Bob Gardner M60 North Derbyshire RCGBR tba
128John Pollard M65 Glossopdale HarriersGBR tba

M70 (4)
1Ken Jones M70 Dark Peak Fell RunnersGBR tba
20Alan Ashforth M70 Handsworth RoadhogsGBR tba
27Jeremy Brayshaw M70 Totley ACGBR tba
134Colin Ardron M70 Macclesfield Harriers & ACGBR tba

Women Under 23 (0)

Senior Women (13)
2Gemma Cox WSEN GBR tba
6Fran Cummins WSEN Steel city stridersGBR tba
36Amy Clark WSEN Buxton ACGBR tba
48Helen Wright WSEN Penistone Footpath Runners & ACGBR tba
50Helen Wright WSEN Dark Peak Fell RunnersGBR tba
61Charlotte Birch WSEN GBR tba
92Rachel Farrow WSEN Shelton StridersGBR tba
93Clare Gallagher WSEN GBR tba
100Joanne Mosley WSEN GBR tba
115Eloise Adler WSEN GBR tba
125Jane Mccart WSEN GBR tba
133Kathryn Breen WSEN GBR tba
145Charlotte Geeson WSEN BEESTON ACGBR tba

W40 (14)
24Sophie Stephenson W40 Totley ACGBR tba
42Julie Darigala W45 Penistone footpath runners GBR tba
47Tracey Sunman W45 Sleaford Striders ACGBR tba
58Helen Young W45 Totley ACGBR tba
74Amy Ogden W40 Worksop Harriers GBR tba
82Caroline Burrell W45 GBR tba
101Hannah Stern WSEN GBR tba
102Elizabeth Lakin W40 Long Eaton RCGBR tba
103Clare Eardley W45 Wirksworth R CGBR tba
118Amy Baron-Hall W40 Canicross MidlandsGBR tba
120Alison Barrett W40 Steel City Striders RCGBR tba
122Danielle Brearton W40 Wigan & District H & ACGBR tba
132Harriet Hulme W45 GBR tba
143Ruth Gowers W40 Buxton ACGBR tba

W50 (16)
3Sally Staveley W55 Worksop HarriersGBR tba
9Joan Waller W55 Dark Peak Fell RunnersGBR tba
19Maxine Ison W55 Totley ACGBR tba
22Fiona Corden W50 Shelton StridersGBR tba
34Dolores Wallis W55 GBR tba
46Anna Hogan W50 GBR tba
59Fliss Milner W50 Dark Peak Fell RunnersGBR tba
66Jane Crowson W55 Dark Peak Fell RunnersGBR tba
79Julia Nolan W50 Dark Peak Fell RunnersGBR tba
81Helen Barnett W50 GBR tba
85Alison Waltho W55 GBR tba
108Mary Jeal W55 Glossopdale HarriersGBR tba
113Alison Cowley W50 North Derbyshire RCGBR tba
116Andrea Frost W50 Macclesfield Harriers & ACGBR tba
123Debbie Mccart W55 GBR tba
126Estelle McGuire W50 Stockport Harriers & ACGBR tba

W60 (3)
26Pat Goodall W60 Totley ACGBR tba
69Angela Bent W65 Buxton ACGBR tba
97Janneke Gorzeman W60 GBR tba

W70 (1)
17Barbara Haigh W70 Penistone Footpath Runners & ACGBR tba

Men Under 23 waiting list (0)

Senior Men waiting list (0)

M40 waiting list (0)

M50 waiting list (0)

M60 waiting list (0)

M70 waiting list (0)

Women Under 23 waiting list (0)

Senior Women waiting list (0)

W40 waiting list (0)

W50 waiting list (1)
151Philippa Hunstone W45 GBR tba

W60 waiting list (0)

W70 waiting list (0)

Copyright © 1988 - 2020.  Fabian Computers Limited trading as Fabian4.  All Rights Reserved. | Company Registration No: 02265351