The Cake Race Start List

Saturday 04 May 2019 Competitor Statistics (Total=275, Online=100%) Note that this start list is sorted by Surname, and then Forename. See the Event Website for ‎further details. Use the competitor Amend Entry function to view and/or amend your details.
Filter by Club = AND Country =   
Entry
No
Name Age
Class
Club Co.
10 Mile (275)
156Dave Agnew M65 Saddleworth Runners ClubGBR
25Jonathan Allen M45 Saddleworth Runners ClubGBR
165Ali Alsaadi M40 Chorolton runnersGBR
120Paul Anderson M45 Mossley AFC Running ClubGBR
170Rick Ansell M55 Tring Running ClubGBR
278Pawel Arkuszynski M45 GBR
35Mark Armstrong M50 Nidd Valley Roadrunners GBR
168Barry Atkinson M55 York Knavesmire HarriersGBR
282Adrian Baker M55 Dark Peak Fell RunnersGBR
231Steven Baldwin M45 Scarborough ACGBR
47Charlie Barlow M60 Saddleworth Runners GBR
201Andy Barnes M50 Vegan Runners UKGBR
79Graham Barnes M60 GBR
103Nigel Barnes M45 Steel City Striders RCGBR
126Andy Barrett MSEN GBR
146John Bassinder M65 Stainland Lions RCGBR
173Paul Bayley M40 Tring RCGBR
24Mark Beard M40 Rochdale Triathlon ClubGBR
52Christopher Beattie M60 Nidd Valley Road RunnersGBR
118Dan Bell M40 Steel City Striders RCGBR
249Helen Berry W45 Holmfirth Harriers ACGBR
112Paul Birch M50 GBR
98Helena Bird W45 GBR
197Lee Birmingham M50 GBR
200Iain Blackwood Hobbs MSEN Vegan Runners UKGBR
276Marius Blazauskas MSEN GBR
277Egle Blazauskiene WSEN GBR
210Adam Bloomfield M40 Denny Dale ACGBR
270Alan Bodell M55 Royton Road RunnersGBR
37Monica Boland W45 Saddleworth Runners ClubGBR
73Tim Boland M45 Holcombe HarriersGBR
263Simon Bond M45 Salford Metropolitan ACGBR
109Martin Booth M50 GBR
108Meena Booth W50 GBR
15Sara Bott W50 Oldham & Royton H & ACGBR
142Steve Boyer M55 Stainland Lions RCGBR
63Joanne Brack W50 Glossopdale HarriersGBR
70Andrew Brankin M50 Kingstone Runners BarnsleyGBR
67Jane Brankin W50 Kingstone Runners BarnsleyGBR
71Charmayne Brierley W50 Glossopdale HarriersGBR
194Gareth Briggs M45 Dark Peak Fell RunnersGBR
157Carol Brough WSEN Chorlton RunnersGBR
275Lucy Brown WSEN Barlick Fell RunnersGBR
281Liam Browne MSEN East Cheshire Harriers & Tameside ACGBR
87Laura Buchan W40 Greenfield greyhounds GBR
245Andy Buck M60 Steel City Striders RCGBR
220Mike Bundy M40 Rochdale Triathlon ClubGBR
286Mark Burley MSEN Macclesfield Harriers & ACENG
163Alicia Burn WSEN Chorlton RunnersGBR
239Mark Buskwood M55 Totley ACGBR
271Richard Butterwick M45 Todmorden HarriersGBR
75Alice Buttle WSEN Meltham ACGBR
10Ian Canaway MSEN Saddleworth Runners ClubGBR
30Bec Carman WSEN Nidd Valley Road RunnersENG
283Lisa Carter W45 Radcliffe ACGBR
113Jonny Cartwright M45 Stadium RunnersGBR
114Nicki Cartwright W40 Stadium RunnersGBR
104Philip Caswell M55 West End RunnersENG
27Ian Caveney MSEN GBR
65Andrew Chalkley M50 Kingstone Runners BarnsleyGBR
9Sarah Chalmers W55 Nidd Valley Road RunnersGBR
186Sal Chatterton M45 GBR
140David Clarke M60 GBR
139Diane Clarke W50 GBR
36James Cook M50 Nidd Valley Road RunnersGBR
272Gail Corrigan WSEN Oldham & Royton H & ACGBR
291Alex Critcher M40 Glossopdale HarriersGBR
214Tony Cusack M55 West End RunnersGBR
28Emma David W40 Nidd Valley Road RunnersGBR
29Mark David M55 Nidd Valley Road RunnersGBR
129Jill Davies W65 Saddleworth RunnersGBR
101Laura Davison W40 West End RunnersGBR
162Stephen Dewick M50 Dark Peak Fell RunnersGBR
176Matt Dickinson M40 Salford HarriersGBR
188Kieran Dowling M45 GBR
226Harriet Drouin WSEN Penistone Footpath Runners & ACGBR
125Andrew Earnshaw M40 StainlandGBR
42Darren Earnshaw M40 Calder Valley Fell RunnersGBR
96Jonathan Easton M40 Nidd Valley Road RunnersGBR
252Melissa Edwards WSEN Middleton harriersGBR
253Sophie Edwards WSEN Prestwich athletic clubGBR
46Stephen Ellison M40 Mounts Bay Harriers GBR
43Jane Evans WSEN Nidd Valley Road RunnersGBR
143Hilary Farren W55 Rossendale HarriersGBR
1John Felton M50 Oldham & Royton H & ACGBR
2Julie Felton W50 Oldham & Royton H & ACGBR
62Frank Fielding M65 Pennine Fell RunnersGBR
179Gerard Finnigan M55 Saddleworth Runners ClubGBR
69Kelly Ford W40 Barnsley HarriersGBR
8Sandrine Fraisse W45 Saddleworth Runners ClubGBR
158Dominic Franklin M50 Saddleworth Runners ClubGBR
77Helen Fretwell W40 GBR
78Suzanne Fretwell W45 Sowerby Bridge SnailsGBR
256Andrew Fry MSEN Steel City Striders RCGBR
255Caroline Fry WSEN GBR
23Donna Gardner WSEN Oldham & Royton H & ACGBR
217Nigel Garfield M40 GBR
215Russell Geraghty M45 Nidd Valley Road RunnersGBR
182Lis Gibbs W40 West End RunnersGBR
258Debbie Gibson W55 Nidd Valley Road RunnersGBR
141Ian Gladwell M55 West End RunnersGBR
160Felicity Gossan WSEN GBR
66Adrian Gough M45 Barnsley ACGBR
184Andy Gould M50 GBR
254Mike Gradwell MSEN Saddleworth Runners ClubGBR
60Paul Gray M50 Dark Peak Fell RunnersGBR
61Brandon Greene M45 Saddleworth Runners ClubGBR
11Tony Greene M75 Saddleworth Runners ClubGBR
161Daniel Greenwood M45 Meltham AC GBR
207David Greenwood M55 Rossendale Harriers & ACGBR
206Philip Greenwood MSEN Rossendale Harriers & ACGBR
86Jennifer Gregory WSEN GBR
195Joanne Hackett W50 Wolves & Bilston ACGBR
50John Haigh M40 Saddleworth Runners ClubGBR
38Brian Hainsworth M40 Nidd Valley Road RunnersGBR
222Jenny Hall WSEN Valley Striders ACGBR
147Rikki Hammond W50 Stainland Lions RCGBR
58Michael Hampson M45 GBR
83Judy Harker W50 GBR
262Deirdre Harrington WSEN West End RunnersGBR
68Bryan Harrod M45 Penistone footpath runnersGBR
102Robert Hartley M50 GBR
124Samantha Hartley WSEN Chorlton RunnersGBR
99Gary Hawksley M45 West End RunnersGBR
20Chris Hawley M45 Saddleworth Runners ClubGBR
257Linda Hayles W65 Calder Valley Fell RunnersGBR
33Tanya Haynes W45 Saddleworth Runners ClubGBR
51John Heathcote M65 Saddleworth Runners ClubGBR
287Oliver Heaton MSEN Ribble Valley HarriersGBR
213Ross Heeley M40 GBR
149Christobel Heginbotham W55 SaddleworthGBR
203Natalie Heginbotham WSEN GBR
16Rob Hick MSEN CVFRGBR
39Jane Hill W40 Nidd Valley Road RunnersGBR
82Susan Hinde W55 SRCGBR
274Jeremy Hinks M45 GBR
219Caroline Hoath W40 Meltham ACGBR
181Mark Hoath M40 MelthamGBR
259Sarah Hodgson WSEN Leeds City ACGBR
196Andy Hodkinson M45 NoneGBR
132Clive Hope M60 Glossopdale HarriresGBR
209Gary Howarth M45 GBR
208Vicki Howarth W45 GBR
244Jordan Hughes MSEN Run Club MCRGBR
164Ruth Hutchison W40 Saddleworth Runners ClubGBR
123Gary Jackson M45 Stadium RunnersGBR
280Shaun Jackson M45 Altrincham & District ACGBR
159Franklin Jake MSEN GBR
154Mary Jeal W55 Glossopdale HarriersGBR
240Chris Johnson M70 East Cheshire Harriers & Tameside ACGBR
21Kevin Jones M50 Saddleworth Runners ClubGBR
227Mark Jones MSEN Dark Peak Fell RunnersGBR
6Paul Jones M45 West End RunnersGBR
115Simon Jump M45 Saddleworth Runners ClubGBR
5Alan Keane M55 Saddleworth Runners ClubGBR
4Gaynor Keane W40 Saddleworth Runners ClubGBR
243Simone Keegan W50 GBR
235Sandra Kellly W50 Horwich harriersGBR
218Megan Kelly WSEN Horsforth HarriersGBR
234Nick Kelly M50 Horwich harriersGBR
193Adrian Kendrick M55 GBR
172Jamie Kingsbury-Smith MSEN West End RunnersGBR
205Adrian Kingsnorth MSEN GBR
289Katherine Klunder WSEN Chorley Athletic and TriGBR
54James Knapp MSEN Nidd Valley Road RunnersENG
94Roisin Knight WSEN West End RunnersGBR
106Mark Lambell MSEN West EndGBR
57Bridget Lancashire WSEN Saddleworth Runners ClubGBR
242Marc Levy M40 GBR
175Kate Lightfoot W45 Tattenhall RunnersGBR
74Martin Lofthouse M50 Nidd Valley Road RunnersGBR
229Anne Marie Lord W50 Oldham and Royton HarriersGBR
225Mark Macfarlane MSEN Saddleworth Runners ClubGBR
14Tamela Maciel WSEN West End RunnersGBR
72Ian Mason M50 Kingstone Runners BarnsleyGBR
238Roz Massey WSEN Totley ACGBR
107Hannah May W45 West End RunnersGBR
110Simon Mayes MSEN West End RunnersGBR
92Chris McCartney MSEN GBR
135Rachel McCurrie WSEN GBR
264Robert McCurrie M45 GBR
121Selina McLean W40 Mossley AFC Running ClubGBR
105Richard Mellor M50 U/AGBR
88Patrick Melvin M45 Greenfield Greyhounds GBR
89Trudy Melvin W45 Greenfield Greyhounds GBR
202Richard Mercer M45 Saddleworth Runners ClubGBR
177Rafal Mielczarczyk M40 West End RunnersGBR
116Lisa Miles W45 Littleborough runnersGBR
85Garry Millar MSEN GBR
228Nikki Mills W40 Oldham & Royton H & ACGBR
230Louise Milne W50 ScarboroughGBR
133Dez Mitchell M45 Glossopdale HarriersGBR
48Paul Mogridge M45 Hyde village striders GBR
152Raymond Mooney M55 Stainland Lions RCGBR
56Pamela Moriarty W45 Holcombe HarriersGBR
55Simon Moriarty M45 Holcombe HarriersGBR
34Bryan Nelson M50 West end runners GBR
93Shaun Newbold MSEN West End RunnersGBR
49Clare Newton WSEN Halifax Harriers & ACGBR
183Kevin Nicholas M55 Nidd Valley Road RunnersGBR
261John Nunn M60 Calder Valley Fell RunnersGBR
127Craig O’Brien M40 GBR
223Yvonne Oades W55 GBR
22Martin O'Brien M55 Stainland Lions RCGBR
80Elaine O'Connor WSEN West End RunnersGBR
81Angela Oldham W65 East Cheshire Harriers & Tameside ACGBR
237Theresa Oldroyd W50 Harrogate Harriers & ACGBR
100Jules Oliver W45 West End RunnersGBR
19Mark Oliver M50 GBR
148Katherine O'Mahony WSEN Valley Striders ACGBR
90Flage Owen M45 Oldham and Royton HarriersGBR
279Craig Partridge M50 Altrincham & District ACGBR
273Manhar Patel M50 Calder valley fell runnersGBR
76Andrew Pearson M40 West End RunnersGBR
144James Penson M45 Stainland LionsGBR
246Rachel Pilling WSEN Pudsey & Bramley ACGBR
216Andy Poole M55 Saddleworth Runners ClubGBR
221Jonathan Pownall MSEN Valley Striders ACGBR
169Steven Preston MSEN GBR
232Helen Price W45 Harrogate HarriersGBR
288Martin Quinn M45 Chorley Harriers and TriGBR
191Michael Redburn M55 GBR
136Paul Reece M45 GBR
290Caitlin Rice WSEN Ribble Valley HarriersGBR
7Christopher Roberts MSEN Saddleworth RunnersGBR
266Sue Roberts W55 Todmorden HarriersGBR
41Fiona Robinson W55 Nidd Valley Road RunnersGBR
40Philip Robinson M55 Nidd Valley Road RunnersGBR
171Catherine Ross WSEN West End RunnersGBR
265Joel Rowlands MSEN Sheffield Hash House HarriesGBR
187Andrew Rudder M50 GBR
18John Salamacha M55 West End RunnersGBR
267Michael Sanderson MSEN Holmfirth Harriers ACGBR
32Kate Saville W45 Saddleworth Runners ClubGBR
53Nigel Scaife M45 Nidd Valley Road RunnersGBR
236Andrew Scott MSEN Roundhay RunnersGBR
198Dave Seaman M70 Nidd Valley Road RunnersGBR
211Steven Sharp M45 Denny Dale ACGBR
284Marica Shaw WSEN GBR
84James Sheard M50 Saddleworth Runners ClubGBR
44Claire Sheldon W45 Belper Harriers GBR
189Nikki Short W40 GBR
91Dan Simmons M55 Harrogate HarriersGBR
250David Smith M55 Dewsbury Road RunnersGBR
178Vicky Smith WSEN GBR
150Nicky Snook W55 SaddleworthGBR
190Michelle Spencer W40 Southport Waterloo ACENG
180James Stables M40 MelthamGBR
224Ian Sutcliffe M45 Stadium RunnersGBR
26Darke Suzanne W45 Saddleworth Runners ClubGBR
17Sarah Thorp WSEN West End RunnersGBR
64Shirley Tuersley W50 Saddleworth Runners GBR
138David Tyrer M45 GBR
59Joseph Wade MSEN Dark Peak Fell RunnersGBR
269Barrie Wain M45 Wakefield District H & ACGBR
174Luke Wakelin MSEN Nidd Valley Road RunnersGBR
185Dawn Walker W40 GBR
45Jeff Walker M55 Nidd Valley Road RunnersGBR
233Neil Walker M45 Rochdale Triathlon ClubGBR
137Nicola Walker W40 GBR
145Maria Wall WSEN OLDHAM and ROYTONGBR
3Paula Warrington W45 West End RunnersGBR
241Paul Watson M45 N/aGBR
95Matt Webster MSEN West End RunnersGBR
192Robert Webster MSEN GBR
247Hannah West WSEN GBR
268Laura Williams WSEN Marsden RacersGBR
13Bev Winnard W45 Oldham & Royton H & ACGBR
260Gillian Wisbey W45 Calder Valley Fell RunnersGBR
130Jill Wood W40 Glossopdale HarriersGBR
212Samara Wood WSEN Denby Dale ACGBR
204Nigel Woods M50 GBR
122Francis Wooff M55 Chorlton RunnersGBR
251Martin Wright MSEN GBR
151Kimberley Yeaman WSEN Stadium RunnersGBR

Copyright © 1988 - 2020.  Fabian Computers Limited trading as Fabian4.  All Rights Reserved. | Company Registration No: 02265351