Entries and Timing
Home
Organisers
Features
Testimonials
Tracking & Timing
Pricing
Create Event
Organiser T&Cs
Competitors
Amend Entry
Adhoc Payment
Privacy
Competitor T&Cs
Admin
Logon
Control Panel
Amend Entry
Import
Export
Statistics
Bulk Email
Bulk SMS
Address Labels
Bills
Support
Postal Entries
Import / Export
Advertisement
>
Fell 'n' Back Start List
Saturday 29 September 2018
Competitor Statistics (Total=89, Online=100%)
Note that this start list is sorted by Surname, and then Forename.
See the
Event Website
for ā€ˇfurther details.
Use the competitor
Amend Entry
function to view and/or amend your details.
Filter by Club =
All
Bramhall runners
Buxton & District AC
Buxton AC
Calder Valley Fell Runners
Chorlton Runners
Dark Peak Fell Runners
Delamere Spartans
Derwent Runners (Derby)
Disley Runners
FRA and Bollington Harriers
Glossopdale Harriers
Goyt Valley Striders
Grantham Running Club
GVS
Killamarsh Kestrels
LERC
Long Eaton RC
Long Eaton Running Club
Macclesfield Harriers
Macclesfield Harriers & AC
Marple Runners
Matlock AC
Matlock Athletic Club
Pennine Fell Runners
Radcliffe AC
Ripley RC
Shelton Striders
Stoke F.I.T
Stoke FIT
Team Bath AC
Tideswell Running Club
Totley AC
Trail Running Association
U/a
Wirksworth
Wirksworth R C
Wirksworth Running Club
Worksop Harriers
AND Country =
All
GBR
Entry
No.
Name
Age
Class
Club
Co.
Senior Men
(17)
25
Oliver Barber
MSEN
Macclesfield Harriers & AC
GBR
42
Chris Billingham
MSEN
GBR
76
Jason Brunnock
MSEN
Buxton & District AC
GBR
71
Mark Burley
MSEN
Macclesfield Harriers & AC
GBR
90
Ben Caldwell
MSEN
Chorlton Runners
GBR
21
Steve Carr
MSEN
Worksop Harriers
GBR
53
David Dickinson
MSEN
GVS
GBR
73
Richard Goff
MSEN
Buxton & District AC
GBR
88
Liam Hallam
MSEN
GBR
9
Ralph Jepson
MSEN
GBR
23
Alberto Lapedriza
MSEN
Team Bath AC
GBR
65
John Peel
MSEN
Pennine Fell Runners
GBR
39
Piers Pye-Watson
MSEN
Grantham Running Club
GBR
84
Steve Tappenden
MSEN
GBR
72
Chase Turner
MSEN
GBR
34
Pete Wallroth
MSEN
Glossopdale Harriers
GBR
77
John Wrigley
MSEN
Radcliffe AC
GBR
M40
(29)
2
Spencer Aldred
M40
GBR
20
Carl Barton
M45
Disley Runners
GBR
68
Neil Blatherwick
M40
LERC
GBR
66
David Brockbank
M45
Macclesfield Harriers & AC
GBR
67
Paul Brunt
M45
Shelton Striders
GBR
78
Mark Burton
M40
Calder Valley Fell Runners
GBR
47
Mark Cliff
M45
Pennine Fell Runners
GBR
43
David Craven
M45
GBR
57
Gary Daniels
M40
Chorlton Runners
GBR
37
Andrew Dobson
M40
GBR
49
David Goodman
M45
GBR
52
Mark Halsey
M45
Buxton AC
GBR
35
Nick Heaton
M45
Bramhall Runners
GBR
46
Stephen Jefferson
M45
GBR
70
Stuart Johnson
M45
GBR
74
Martyn Jones
M45
Dark Peak Fell Runners
GBR
31
John Kleiser
M40
Delamere Spartans
GBR
63
Matt Lovett
M45
GBR
4
Philip Mervik
M45
Goyt Valley Striders
GBR
38
John Nicholson
M45
GBR
59
Paul Reaney
M45
Killamarsh Kestrels
GBR
27
Stuart Rook
M45
Tideswell Running Club
GBR
89
Tom Stoddart
M40
GBR
85
Michael Stubbs
M45
U/a
GBR
83
Dean Taylor
M40
Ripley RC
GBR
12
Gary Tuck
M40
GBR
1
Martin Ward
M45
Buxton AC
GBR
86
Robert White
M40
Buxton & District AC
GBR
56
Roy Whittle
M40
Goyt Valley Striders
GBR
M50
(13)
33
Sarmid Al-Kamil
M50
Bramhall Runners
GBR
82
Julian Brown
M50
Macclesfield Harriers & AC
GBR
51
Geoff Cooper
M50
Matlock AC
GBR
24
Andrew Dixon
M55
FRA and Bollington Harriers
GBR
55
David George
M55
GBR
18
David Haughton
M55
GBR
79
Colin Honeyman
M50
Killamarsh Kestrels
GBR
17
Anthony Hurst
M55
GBR
58
Steven Partridge
M55
GBR
50
Andy Peet
M55
GBR
64
Steven Rowe
M55
Goyt Valley Striders
GBR
81
David Walker
M55
GBR
60
Ian Warhurst
M55
Pennine Fell Runners
GBR
M60
(7)
75
Colin Bostock
M60
Long Eaton Running Club
GBR
13
Brian Clements
M60
Wirksworth R C
GBR
14
Bob Foreman
M60
Matlock AC
GBR
54
Mark Godden
M60
Macclesfield Harriers & AC
GBR
10
Neil Gunn
M60
Macclesfield Harriers & AC
GBR
16
Mark Jackson
M60
Matlock Athletic Club
GBR
40
Michael Unwin
M65
Stoke FIT
GBR
M70
(0)
Senior Women
(6)
87
Jemma Bates
WSEN
Trail Running Association
GBR
22
Frances Bromley
WSEN
Buxton & District AC
GBR
69
Rachel Cawley
WSEN
Chorlton Runners
GBR
30
Claire Conway
WSEN
Totley AC
GBR
80
Elizabeth Lakin
WSEN
Long Eaton RC
GBR
45
Emma Mooney
WSEN
Marple Runners
GBR
W40
(13)
29
Kate Allen
W45
GBR
6
Kerry Clarke
W40
Macclesfield Harriers & AC
GBR
7
Liz Donlon
W40
Macclesfield Harriers
GBR
5
Clare Eardley
W45
Wirksworth Running Club
GBR
19
Lindsay Evans
W45
Totley AC
GBR
32
Rebecca Glen
W40
Goyt Valley Striders
GBR
44
Ruth Hibbert
W45
GBR
26
Colette Holden
W45
Tideswell Running Club
GBR
3
Jacqueline Ludlam
W45
Wirksworth
GBR
36
Vikki Murphy
W45
Bramhall runners
GBR
41
Sarah Thorne
W45
Stoke F.I.T
GBR
62
Yvonne Turner
W40
Derwent Runners (Derby)
GBR
28
Melanie Whittaker
W40
Macclesfield Harriers & AC
GBR
W50
(3)
61
Helen Gray
W50
Goyt Valley Striders
GBR
11
Alison Gunn
W55
Macclesfield Harriers & AC
GBR
48
Sue Jeff
W55
Buxton AC
GBR
W60
(1)
15
Tessa Jackson
W65
Matlock Athletic Club
GBR
W70
(0)