Entries and Timing
Home
Organisers
Features
Testimonials
Tracking & Timing
Pricing
Create Event
Organiser T&Cs
Competitors
Amend Entry
Adhoc Payment
Privacy
Competitor T&Cs
Admin
Logon
Control Panel
Amend Entry
Import
Export
Statistics
Bulk Email
Bulk SMS
Address Labels
Bills
Support
Postal Entries
Import / Export
Advertisement
>
Warslow Beer Festival Fell Race Start List
Saturday 07 July 2018
Competitor Statistics (Total=128, Online=100%)
Note that this start list is sorted by Surname, and then Forename.
See the
Event Website
for ā€ˇfurther details.
Use the competitor
Amend Entry
function to view and/or amend your details.
Filter by Club =
All
Ashbourne
Ashbourne RC
Belper Harriers
Buxton & District AC
Buxton ac
Cheshire Hill Racers
Chorley
Congleton Harriers
Dark Peak Fell Runners
Derwent Runners
Erewash Valley
Erewash Valley RC
Erewash Valley Running Club
Fleckney & Kibworth RC
Flower Street Fellrunners
FRA
Glossopdale Harriers
Handsworth Roadhogs
Hatton Darts
Hermitage Harriers
Long Eaton RC
Long Eaton Running Club
Matlock AC
Matlock Athletic Club
Mickelover running club
Mickleover Running Club
North Derbyshire Running Club
Ochil Hill Runners
Our running revolution
Pennine
Pennine Fell Runners
Shelton
Shelton Striders
Sinfin RC
SMAC
Southwell RC
Staffs Moorlands AC
Stainland Lions RC
Steel City Striders RC
Thames Hare & Hounds
Tonbridge AC
Totley AC
West End Runners
AND Country =
All
GBR
Entry
No.
Name
Age
Class
Club
Co.
Senior Men
(35)
101
Michael Bamford
MSEN
Totley AC
GBR
127
Michael Barnes
MSEN
GBR
38
Chris Barton
MSEN
Flower Street Fellrunners
GBR
68
David Bethell
MSEN
Dark Peak Fell Runners
GBR
43
Joel Blathetwick
MSEN
GBR
17
Richard Bouglas
MSEN
Buxton AC
GBR
124
William Bowers
MSEN
Ochil Hill Runners
GBR
74
John Brennan
MSEN
Matlock Athletic Club
GBR
103
Matty Brennan
MSEN
Erewash Valley RC
GBR
113
Jason Brunnock
MSEN
Buxton & District AC
GBR
126
Nicholas Carter
MSEN
GBR
89
Billy Cartwright
MSEN
Matlock ac
GBR
120
James Chettle
MSEN
Thames Hare & Hounds
GBR
76
Greg Cole
MSEN
Tonbridge AC
GBR
34
Simeon Cotterell
MSEN
Steel City Striders RC
GBR
59
Matt Dumenil
MSEN
Pennine Fell Runners
GBR
60
Richard Goff
MSEN
Buxton AC
GBR
117
Jonathan Gregson
MSEN
Hatton Darts
GBR
97
Jonny Hardman
MSEN
Cheshire Hill Racers
GBR
100
Robert Heminway
MSEN
GBR
12
Matthew Hooton
MSEN
Long Eaton RC
GBR
37
Will Houghton
MSEN
GBR
28
James Kelly
MSEN
Mickelover running club
GBR
18
Kenny Malton
MSEN
Shelton
GBR
107
Daniel Maskrey
MSEN
Matlock AC
GBR
52
Sam Pole
MSEN
West End Runners
GBR
41
Jack Race
MSEN
GBR
39
Ian Ridgeway
MSEN
Buxton AC
GBR
91
Paul Rowley
MSEN
Pennine Fell Runners
GBR
49
Timothy Ruck
MSEN
Pennine Fell Runners
GBR
69
Adam Taylor
MSEN
Dark Peak Fell Runners
GBR
64
Nick Watmore
MSEN
Our running revolution
GBR
79
Peter Watson
MSEN
Erewash Valley RC
GBR
123
Ricky Wood
MSEN
Matlock AC
GBR
70
Paddy Wright
MSEN
Matlock AC
GBR
M40
(28)
21
Tyrrell Basson
M40
Dark Peak Fell Runners
GBR
67
Rob Bond
M45
Staffs Moorlands AC
GBR
86
Paul Booth
M40
Pennine Fell Runners
GBR
11
Simon Bray
M45
Sinfin RC
GBR
121
Malcolm Busfield
M45
Ashbourne
GBR
66
Jonny Cartwright
M45
Stainland Lions RC
GBR
53
Alan Cash
M40
Totley AC
GBR
82
Simon Conroy
M45
Dark peak fell runners
GBR
9
Marcel Darling
M45
Shelton Striders
GBR
30
Martin Dearden
M45
Staffs Moorlands AC
GBR
118
Darren Fishwick
M45
Chorley
GBR
104
David Greatorex
M40
Matlock AC
GBR
16
Trevor Hibbert
M40
Sinfin RC
GBR
81
Matthew Hulley
M40
Pennine Fell Runners
GBR
85
Nick Jones
M40
Buxton AC
GBR
27
Marc Kinch
M45
Long Eaton RC
GBR
108
Daniel Knowles
M45
GBR
6
Mark Lay
M45
Long Eaton RC
GBR
48
Jol Meredith
M45
GBR
47
Will Meredith
M45
Pennine Fell Runners
GBR
32
Stephen Moss
M45
North Derbyshire Running Club
GBR
73
Gary Newham
M40
Erewash Valley RC
GBR
25
John Sheil
M45
Mickleover Running Club
GBR
35
Clive Smith
M45
Mickleover Running Club
GBR
23
James Upton
M45
Mickleover Running Club
GBR
112
John Wadelin
M40
Erewash Valley RC
GBR
71
Martin Ward
M40
Buxton AC
GBR
90
Andrew Watson
M45
Erewash Valley
GBR
M50
(20)
110
Steve Adams
M50
Dark Peak Fell Runners
GBR
84
Peter Bailey
M55
Buxton AC
GBR
77
Steve Barnes
M55
GBR
51
Nicholas Bassett
M55
Staffs Moorlands AC
GBR
13
Nick Bates
M50
Derwent Runners
GBR
95
Vinny Booth
M50
Cheshire Hill Racers
GBR
10
Andy Brooks
M50
Shelton Striders
GBR
116
Ian Dermott
M50
GBR
15
Bob Foreman
M55
Matlock AC
GBR
106
Nigel Hopper
M50
GBR
50
Timothy Horrocks
M50
Pennine Fell Runners
GBR
94
Dave Keeling
M55
Cheshire Hill Racers
GBR
62
Andy Lindley
M50
Hermitage Harriers
GBR
92
Ian MacNamee
M50
Erewash Valley Running Club
GBR
45
James McMurtry
M50
Ashbourne RC
GBR
109
Keith Morgan
M50
Ashbourne RC
GBR
54
Mike Turner
M55
Fleckney & Kibworth RC
GBR
7
Dicky Wilkinson
M55
Dark Peak Fell Runners
GBR
20
Roger Willison
M55
Sinfin RC
GBR
57
Ian Wolfendale
M55
Pennine
GBR
M60
(13)
122
Ian Ankers
M65
Staffs Moorlands AC
GBR
1
Colin Bostock
M60
Long Eaton Running Club
GBR
128
Mick Fowler
M60
GBR
105
Andrew Fox
M60
Glossopdale Harriers
GBR
96
Chris Horsfall
M60
Handsworth Roadhogs
GBR
42
Andy Matthews
M60
GBR
93
Tom McGaff
M60
Cheshire Hill Racers
GBR
63
Nick Pope
M60
SMAC
GBR
98
Ron Rees
M60
Pennine Fell Runners
GBR
114
Richard Scottney
M65
Pennine Fell Runners
GBR
2
Paul Stevenson
M60
Sinfin RC
GBR
119
Les Thurston
M65
Matlock AC
GBR
88
Andy Watts
M65
Cheshire Hill Racers
GBR
M70
(1)
115
Tony Press
M70
Hatton Darts
GBR
Senior Women
(10)
44
Nicola Blatherwick
WSEN
Southwell RC
GBR
31
Emma Cull
WSEN
Mickleover Running Club
GBR
83
Lauren Elmore
WSEN
West End Runners
GBR
19
Rachel Farrow
WSEN
Shelton
GBR
87
Rosie Jones
WSEN
Pennine Fell Runners
GBR
5
Elizabeth Lakin
WSEN
Long Eaton RC
GBR
56
Tamela Maciel
WSEN
West End Runners
GBR
4
Helen Smith
WSEN
Shelton Striders
GBR
3
Rachel Toplis
WSEN
Long Eaton Running Club
GBR
80
Danielle Watson
WSEN
Erewash Valley RC
GBR
F40
(15)
46
Katie Busfield
W45
Ashbourne
GBR
65
Nicki Cartwright
W40
Stainland Lions RC
GBR
8
Fiona Corden
W45
Shelton Striders
GBR
72
Laura Davison
W40
West End Runners
GBR
99
Helen Elmore
W45
Dark Peak Fell Runners
GBR
78
Pascale Holden
W45
Shelton Striders
GBR
29
Debbie Hope
W45
Buxton ac
GBR
55
Jude Hughes
W45
Fleckney & Kibworth RC
GBR
75
Polly Kennerley
W45
Congleton Harriers
GBR
33
Jacqui Mann
W45
Mickleover Running Club
GBR
22
Caroline Scott
W45
Sinfin RC
GBR
26
Victoria Sheil
W40
Mickleover Running Club
GBR
61
Claire Sheldon
W45
Belper Harriers
GBR
24
Louise Upton
W40
Mickleover Running Club
GBR
111
Frances Wadelin
W40
Erewash Valley RC
GBR
F50
(4)
14
Lucy Beck
W55
Derwent Runners
GBR
58
Elaine Fleuriot
W50
Pennine
GBR
125
Debbie Hill
W55
Congleton Harriers
GBR
36
Ali Keates
W55
FRA
GBR
F60
(2)
102
Pat Goodall
W60
Totley AC
GBR
40
Jane Matthews
W60
Southwell RC
GBR
F70
(0)