The Dovedale Dipper Start List

Saturday 03 August 2024 Competitor Statistics (Total=255, Online=98%) Note that this start list is sorted by Surname, and then Forename. See the Event Website for ‎further details. Use the competitor Amend Entry function to view and/or amend your details.
Filter by Club = AND Country =   
Entry
No.
Name Age
Class
Club Co.
Little Dipper 15 mile (51)
205Priya Agheda W40 Ripley RCGBR
198Helen Andrews W60 GBR
60Lynn Andrews W60 Long Eaton RCGBR
45Robin Atter M40 Grantham RCGBR
250Zsuzsanna Baksay W45 GBR
210Paul Bowal M60 North herts road runnersGBR
247Helena Bradwell WSEN GBR
252Matt Broadhead M45 Steel City Striders RCGBR
51Donna Brown W40 GBR
258Joanne Campbell W45 Worksop HarriersGBR
194Nivette Chester W50 BadgersGBR
189*Paul Chrisp M60 Delamere SpartansGBR
116Elaine Clifford W55 Beeston ACGBR
192Hannah Coleman W40 Beaumont RCGBR
118Ross Condie MSEN GBR
246Joe Cray MSEN GBR
193Thomas Dallanegra M40 GBR
130Vitor Ferreira MSEN GBR
97Jonathan Gilchrist M60 Tideswell RCGBR
162Philip Gretton MSEN GBR
222Angela Griffiths W40 Run 4U and PerformGBR
77Simon Hall MSEN Beeston ACGBR
117Richard Hampson M45 Ivanhoe RunnersGBR
43Louise Harrison W55 Holme Pierrepont RCGBR
71Kate Hearn W40 GBR
121Sophia Hickinson WSEN GBR
41Carole Hopkinson W60 GBR
63Chris Horkan M40 Stockport Harriers & ACGBR
175Andy Jarrett M45 NoneGBR
113Bob Judges M75 GBR
13Katherine Lakhani W55 Ashbourne RCGBR
255Tanja Maric W50 Worksop HarriersGBR
238Lisa Markham WSEN Steel City Striders RCGBR
254Samantha Marriott W40 Worksop HarriersGBR
142Jake Mayall MSEN GBR
143Jessica Mayall WSEN GBR
202Kathleen Mitchell W65 Wirksworth R CGBR
241Julian Morgan M60 GBR
95Maisy Moseley WSEN GBR
226Kate Pearson W55 GBR
253Elin Reeves W45 Steel City Striders RCGBR
251*Deborah Short W55 Tamworth ACGBR
14Sarah Stringer W50 GBR
46Magdalena Szypkowska W40 GBR
133Adrian Thompson M60 Worksop HarriersGBR
99Liz Tillott W60 Tewkesbury RCGBR
185Evelyn Vickery W45 GBR
140Darrel Ward M45 Cheadle RCGBR
108Sandra Webb W50 Saint Edmund PacersGBR
107Vince Webb M50 Saint Edmund PacersGBR
225Rob Wills MSEN GBR

Little Dipper 15 mile early start (75)
65Suzanne Adams W50 Jog Derbyshire MelbourneGBR
53Hilde Andersen W45 GBR
75Lisa Ashcroft W40 GBR
174Asha Bagshaw WSEN GBR
39Caroline Bandcroft W60 Walk2FitnessGBR
197Mandy Beames W45 Glossopdale HarriersGBR
55Chris Bignell M50 GBR
148Nicola Billing WSEN GBR
86Paul Boothroyd M65 Erewash Valley RCGBR
87Paul John Boothroyd M45 GBR
227Sarah Bramley W45 GBR
84Lesley Brentnall W60 GBR
229Mandy Brown W45 GBR
89Karen Bunn W40 GBR
186Evan Byrne MSEN GBR
23Mccombs Clare W45 GBR
59Daniel Cooke M45 GBR
58Miranda Cooke W40 GBR
190Colin Curtis M55 GBR
191Marie Curtis W45 GBR
136Amy Dallison WSEN GBR
187Larry Dunn MSEN GBR
158Sam Edwards W50 GBR
7Sylvia Franklin W65 Washlands Womens RunnersGBR
31Mandy Fraser W60 Walk2fitnessGBR
30Janet Furrer W65 GBR
67Janet Furrer W65 GBR
19Enza Giaracuni W45 Walk2FitnessGBR
8Margaret Grahamslaw W65 GBR
146Peter Griffin M40 GBR
145Roz Griffin WSEN GBR
88Sarah Griffin W45 Erewash Valley RCGBR
47Matt Hall M50 GBR
178Michael Halloran M60 GBR
149Alison Hancock WSEN GBR
147Carly Harrison WSEN GBR
101Jessica Harrison W45 GBR
163Alan Hayes M50 GBR
137Jack Hodgson MSEN GBR
169Trevor Howard M50 GBR
48Alison Hukin W45 GBR
94Rima Kiniauskaite WSEN GBR
152Darren Kirby M45 GBR
151Kimberley Kirby W40 GBR
214Stephen Lancaster M50 GBR
159Alastair Lawrence M45 GBR
195Chris Malkin M60 GBR
196Selene Malkin W45 Run 4 U performGBR
106Fiona Mee W40 Barrow RunnersGBR
20Elaine Milne W55 Walk2FitnessGBR
85Fiona Mosley W65 Southwell Running ClubGBR
93Giedre Norutyte WSEN GBR
129Geraldine O’Grady-Thomas W55 Pennine Fell RunnersGBR
105Gemma Palmer WSEN GBR
66Claire Peace-Bittner WSEN Mickleover Running ClubGBR
179Kathleen Perry W65 GBR
180Phil Perry M70 GBR
81Nigel Plant M60 GBR
134Judy Rawson W45 NoneGBR
32Andy Russell M60 Walk2fitnessGBR
91Julian Smith M50 GBR
245Niv Speith W40 Olney RunnersGBR
168Sarah Stretton W40 GBR
234Adam Taylor MSEN GBR
233Joanna Taylor W50 Ryston RunnersGBR
235Heidi Topley WSEN GBR
62Andrew Underdown M70 South Pennine LdwaGBR
64Beth Underdown WSEN GBR
240Serena Van Schepdael W50 South Cheshire HarriersGBR
144Andrew Waters M55 GBR
6Sarah Webb W45 Washlands Womens RunnersGBR
115Katherine Webley W45 ENG
50Susan Webster W45 GBR
79John Wiseman M60 Ravenshead RunnersGBR
228Andrea Woodhead W45 GBR

Big Dipper 26 mile (74)
96*Afy Afrouz W40 Bramhall RunnersGBR
199Tony Allen M40 Sinfin RCGBR
11Fran Armitage WSEN GBR
135Cara Armstrong WSEN Smalley Road RunnersGBR
78Subhashis Basu M40 100 marathon clubGBR
182Jo Bednall W55 Buxton ACGBR
239Duncan Campbell M45 Buxton ACGBR
34Paul Clark M45 Team Derby RunnerGBR
44Nigel Cross M50 GBR
173Rob Crossland-Diskin M40 Derwent Runners (Derby)GBR
177Ian Dixon M40 West End RunnersGBR
80Wona Donnelly W55 GBR
12Greg Ellis MSEN GBR
166Kurt Fitch M55 GBR
157Rebecca Fleckney W40 Ampthill & Flitwick Flyers RCGBR
36Stuart Halsey M60 South Derbyshire Road RunnersGBR
102Matt Hearn M40 Rebel RunnersGBR
184Fred Heath M60 Nuneaton HarriersGBR
249Mark Heaton M55 GBR
155*Paul Hudson M40 South Derbyshire Road RunnersGBR
126Peter Jennings M55 Grantham Running ClubGBR
206Nick Jones M45 Buxton ACGBR
203Peter Kerecsenyi M45 Chorlton RunnersGBR
132Josh Knight MSEN Northampton Road RunnersGBR
204David Lacy M55 LCM MeilenGBR
17Jenny Laing WSEN South Derbyshire Road RunnersGBR
16Stewart Laing M40 South Derbyshire Road RunnersGBR
9Lisa Leavett W45 GBR
109Lisa Leavett W45 GBR
122Rachel Lee W40 Long Eaton RCGBR
72Marcus Lewis M40 Erewash Valley RCGBR
74Greg MacJudges MSEN GBR
164Sean McCartney M55 100 Marathon ClubGBR
183William Mcdonald MSEN Buxton ACENG
33Peter Mills MSEN Team Derby RunnerGBR
56Victoria Moody W45 SE FitnessGBR
128John Moore M60 Goyt Valley StridersGBR
70Stuart Neail M45 GBR
156Paul Owen M55 Ampthill and Flitwick FlyersGBR
232Mark Page M45 Sleaford Town RunnersGBR
256Ewa Papis WSEN GBR
244Catherine Payne W55 Grantham RCGBR
100Robert Plant MSEN Heanor RCGBR
207Nick Ralphs M45 Ripley RCGBR
150Charlotte Randell W45 Worksop HarriersGBR
69Rosemary Rhodes W55 GBR
243McArdle Robert M60 Grantham RCGBR
217Katie Rolfe W45 Buxton ACGBR
218Tim Rolfe M50 Buxton ACGBR
165Rebekah Rotheram WSEN GBR
154Leon Rowe M40 Lonely Goat RCGBR
90Jo Sampson W40 Bramhall RunnersGBR
120Michael Saunders MSEN Hucknall HarriersGBR
201Olivia Sawford WSEN GBR
127Mark Sherratt M55 Buxton ACGBR
111Thomas Simpson MSEN GBR
35Maia Simpson-Lloyd WSEN Team Derby RunnerGBR
40Chris Sproule MSEN GBR
167Antony Squires M55 GBR
208Marek Stefaniak M45 GBR
221Simon Stevenson M45 GBR
49Wayne Stevenson M55 GBR
141Jakub Stolarczyk MSEN GBR
18Gyles Surman M50 Bad boy runningGBR
172Daniel Thomas M45 Ripley RCGBR
76Mike Thompson M45 Buxton ACGBR
98Nigel Tillott M60 Tewkesbury RCGBR
131Isaac Tipler MSEN Northampton Road RunnersGBR
161Gemma Tredwell M40 Buxton ACGBR
104Christopher White MSEN Sutton in Ashfield Harriers & ACGBR
200Samantha Willis W45 Buxton ACGBR
236Colin Wood M65 GBR
153Clare Woods W50 GBR
68Simon Young M45 GBR

Big Dipper 26 mile early start (55)
57Lorraine Bamford W50 Vegan Runners UKGBR
188Scott Beighton M45 Rogue Runners RipleyGBR
215Lin Bentley W65 GBR
3Sheila Bradley W65 Buxton ACGBR
2Caroline Burrell W50 WirksworthGBR
4Nicola Clifford WSEN Rogue runners RipleyGBR
171Sally Cother W60 GBR
61Jennie Fraser W45 North Herts Road RunnersGBR
176Heather Fryer-Winder W55 Buxton ACGBR
231Robert Garnsworthy MSEN GBR
52Derek Gibson M60 GBR
112Katherine Hall WSEN Southwell running clubGBR
139Susan Hall W55 Alsager RunnersGBR
237Peter Hamson M75 Tring Running ClubGBR
114Graham Harraway M45 NoneGBR
224Rob Haselgrove M40 GBR
219Phillip Hawksworth M60 East Yorkshire ldwaGBR
248Tracy Hepburn W55 Shelton StridersGBR
230Diane Hill W45 Long Eaton running clubENG
42Claire Hirons W45 GBR
38Tom Howell M40 LDWAGBR
223Vicki Hurrell W40 TRIKSGBR
110Kate Johnston W55 GBR
37Neil Jones M45 Lonely Goat RCGBR
213Hannah Jordan W45 GBR
73Russell Langley M50 GBR
211Val Lawson W65 Peel Road RunnersGBR
216Lucie MacArthur W40 Ripley RoguesGBR
220Mark Malkin M60 East Yorks LDWAGBR
257Michele Marr W50 GBR
10Humphrey Marten M65 Silson ACGBR
25Natalie Melen WSEN GBR
124Mary Mills W60 Holme Pierrepont RCGBR
160Becca Monk W40 GBR
92Mike Monk M70 GBR
103Megan Mulraney WSEN Southwell RCGBR
170Fiona Outram W50 GBR
28Fay Parker W45 Notfast RCGBR
24Shaun Parsons M55 GBR
138Sarah Proudmore W50 Congleton HarriersGBR
1Chris Randall M45 Goyt Valley StridersGBR
83Claire Rice W45 GBR
181Simon Richardson M70 GBR
29Breeze Rowlands W40 Notfast RCGBR
26Amy Scott W40 GBR
15Amanda Spalding W55 Washlands Womens RunnersGBR
209Ewelina Stefaniak W40 GBR
242Bilal Tahir MSEN GBR
54Keith Urry M60 GBR
125Brendan Walker MSEN GBR
123Margaret Walker W55 GBR
27Claire Wood W50 Cliff Village RunnersGBR
212Lindsey Wright W45 Swad JoggersGBR
82Philip Wright M45 GBR
119Amanda Young W45 GBR

Copyright © 1988 - 2023.  Fabian Computers Limited trading as Fabian4.  All Rights Reserved. | Company Registration No: 02265351