White Peak 10K / Half Marathon / Marathon Start List

Saturday 18 May 2024 Competitor Statistics (Total=459, Online=100%) Note that this start list is sorted by Surname, and then Forename. See the Event Website for ‎further details. Use the competitor Amend Entry function to view and/or amend your details.
Filter by Club = AND Country =   
Entry
No.
Name Age
Class
Club Co.
Full Marathon (138)
36Elizabeth Abrahams W50 Wirksworth R CGBR
55Rob Adams M50 Steel City Striders RCGBR
263Ian Akin M45 GBR
426Shamsher Albert M50 Ely RunnersGBR
433Anthony Allan M40 Congleton HarriersGBR
239Clive Anderson M60 Barrow RunnersGBR
120Nikki Archer WSEN GBR
415Roy Austin MSEN Matlock ACGBR
251Matt Baraclough M45 NoneGBR
132Evie Barclay WSEN GBR
324Subhashis Basu M40 100 marathon clubGBR
126Peter Bates M65 Bury ACGBR
71Andrew Berrill M40 Ely RunnersGBR
46Sarah Binks WSEN GBR
175Paul Binnion M50 GBR
82Richard Boyer M45 GBR
431Chris Bozier M60 GBR
414Amy Bradley W40 100 Marathon ClubGBR
289Helena Bradwell WSEN GBR
79Alice Brear Clarkson WSEN Ely RunnersGBR
80Paul Brear Clarkson MSEN Ely RunnersGBR
192Andrew Brown MSEN Belper HarriersGBR
116Danielle Brown W45 GBR
397Natalie Brown W50 Kimberley & District StridersGBR
403Adam Burton MSEN Lincoln and District RunnersGBR
24Andy Bush M60 Road Runners ClubGBR
149Lyndsay Campbell W40 GBR
150Steve Campbell M45 GBR
412Jonathan Carter MSEN City Of Norwich ACGBR
137Steve Carter M65 Clowne Road Runners ClubGBR
215Ford Chambers MU23 GBR
356Jonathan Chapman M50 Gainsborough & Morton StridersGBR
233Rachel Clark W50 Belper HarriersGBR
160Philip Clarke M45 N/AGBR
164Tim Clayton M60 Matlock ACGBR
369Mathew Coleman MSEN GBR
213Lawrence Cox M40 GBR
367Andrew Crossley M50 GBR
362Matthew Crowther MSEN GBR
221Subodh Dave M55 Royal Sutton Coldfield Athletics ClubGBR
394Lee Dawson W50 GBR
114Rob Dillon MSEN GBR
27Joe Donnachie MSEN GBR
223Benjamin Doughty MU23 GBR
282Ostinas Dulskis MSEN GBR
238Diane Enderby WSEN Chorlton RunnersGBR
199Elen Falkingham WSEN Chapel Allerton Road RunnersGBR
462Mark Fisher MSEN GBR
106Louise Forster W40 GBR
127Alexander Francis M40 GBR
11Bob Fuller M60 GBR
210Jack Gallagher MSEN GBR
209Sian Gallagher WSEN GBR
95Paul Geddes M45 GBR
144James Gothard MSEN GBR
146Matthew Gothard MSEN GBR
429Chris Hallas M60 Matlock Running ClubGBR
88Claire Hancock W45 GBR
287Tom Heaven MSEN GBR
113Patrick Hill M55 Maltby RCGBR
329Matthew Hitchcock MSEN GBR
360Andy Hoggard M45 GBR
128Alex Howarth MSEN GBR
319Daniel Howe MU23 GBR
224Tam Huckle MSEN GBR
346Heather Hughes WSEN GBR
279Lee Hutchinson MSEN GBR
478Simon Illingworth M60 GBR
379Martin Ilott M60 Datchet DashersGBR
416Jo Ingram WSEN Ripley RCGBR
368Kris Inskip M45 GBR
155Simon Jenkinson MSEN Rushcliffe ACGBR
440Rob Johnston M40 N/aGBR
218Oliver Keeling MU23 GBR
125Olivia Kinsey WSEN GBR
124Stuart Kinsey M55 GBR
252Jennifer Lace WSEN Holme Pierrepont RCGBR
349Toby Ledger M45 Andover Triathlon ClubGBR
381Dominic Leivers MSEN GBR
50Goska Leslie W55 Ely RunnersGBR
41Elizabeth Ludlow W40 Ely RunnersGBR
62Darren Lunn M40 Royal Navy Triathlon AssociationGBR
110Conrad Maddison M60 Smalley Road RunnersGBR
42Simon Marsden M45 Lancaster & Morecambe ACGBR
273Mo McDonald M55 NoneGBR
47Elizabeth McKiernan WSEN Ely RunnersGBR
165Sam Mellor MSEN GBR
98Thomas Mellor MSEN GBR
136Joshua Mills-Afford MSEN Embankment Run ClubGBR
115Kathy Mitchell W65 Wirksworth R CGBR
444Kenny Mosley M45 Lonely Goat RCGBR
332Simon Mozley M55 GBR
284Alan Musson MSEN GBR
201Madison Newey WSEN GBR
202Michael Nogas MSEN GBR
31Fiona Outram W50 GBR
186David Oxlade MSEN Elvet StridersGBR
235James Parkin MSEN GBR
151Corinne Pearson WSEN York Acorn Running ClubGBR
291Glenn Perkins MSEN Ryston RunnersGBR
78Dan Perris M50 N/AGBR
277Amy Poynton WSEN GBR
373Raja Ramachandra MSEN GBR
140Chris Randall M45 Goyt Valley StridersGBR
45Andrew Rands M55 Ely RunnersGBR
243Anna Ransome W40 GBR
244Stephen Ransome M40 GBR
25Nigel Roberts M50 Rugby & Northampton ACGBR
161Natasha Rodgers W40 GBR
188Carly Rosier W40 GBR
443Michael Russell M55 GBR
240Peter Sharratt MSEN GBR
464Jerry Shield M55 Wimborne ACGBR
390Andrew Shields M55 Cambridge & Coleridge ACGBR
467Stuart Shipley M65 Chesapeake Road RunnersGBR
133Andrew Skelding M60 Team Derby RunnerGBR
48Kristian Skinner MSEN Ely RunnersGBR
214Elizabeth Slack W65 Malvern Buzzards Running ClubGBR
321Jonathan Spurgin M45 Holme Pierrepont RCGBR
64Chris Steadman-South M40 GBR
69Martin Stendall M45 GBR
70Matt Stretton M40 GBR
234John Swain M55 Meersbrook IrregularsGBR
16Mathew Tarrant M55 Beeston ACGBR
131Harry Thomas MSEN GBR
129James Thomas MSEN GBR
108John Trevett M65 GBR
72Farrer Ty M50 Huntingdonshire ACGBR
147Callum Urquhart MSEN GBR
271Mark Wallace M40 GBR
143Andrew Ward MSEN GBR
270Kirsty Warden WSEN GBR
402Louise Waugh WSEN GBR
300Jake Webb M45 GBR
432Russell Whitt M40 GBR
211Sam Wilson MSEN GBR
236Lucy Woodhall W40 NAGBR
355Andrew Wyrobek MSEN GBR

Half Marathon (238)
227Andy Allen M70 GBR
111Dawn Allen W50 N/AGBR
121James Allen M55 Holme Pierrepont RCGBR
364Nadine Allott W45 Rotherham running clubGBR
52Natalie Andrews W45 Ely RunnersGBR
193Ben Anson M40 GBR
357Jen Applegate W40 Totley ACGBR
328Phil Applegate MSEN Totley ACGBR
398Michael Armstrong M40 ManchesterGBR
302Rebecca Atkinson WSEN Skegness & DistrictGBR
366Stephen Atkinson M50 Wootton Road RunnersGBR
425Sarah Austin WSEN Lonely GoatsGBR
18Jason Bailey M50 GBR
212Mark Baines M60 Steel City Striders RCGBR
315Rebecca Baker W40 Wootton Road RunnersGBR
358Thomas Ball MSEN GBR
405Thomas Bardell M40 GBR
10Gemma Barrie W50 Northampton Road RunnersGBR
162James Battersby M40 GBR
477Lauren Beasley WSEN Rotherham Running ClubGBR
316Vicki Beckitt W40 Rotherham Running ClubGBR
313Patrick Bernans M60 GBR
347Mollie Bilner WU23 University of Sheffield Triathlon ClubGBR
1Anita Blackburn W55 GBR
205Martin Blake MSEN GBR
479Adam Bleakman M45 GBR
304Adam Booth M50 GBR
172Erin Bower W45 GBR
196Michelle Bradshaw WSEN GBR
130Laura Brindley WSEN GBR
449Marie Bromwich WSEN Rotherham Running ClubGBR
232Robert Burgess M60 Wootton Road RunnersGBR
226Steve Burmester M55 Styal Running ClubGBR
112Jon Burnell M40 GBR
453Sonia Burns W45 Derwent RunnersGBR
261Claire Chapman W45 Rotherham Running ClubGBR
372James Charlesworth M45 Kingstone Runners BarnsleyGBR
22Sue Chilton W50 NaGBR
314Neil Churchill M50 Lonely Goat RCGBR
185Kathleen Cochrane WSEN GBR
454Adam Coleman M45 Derwent RunnersGBR
102Matthew Coles MSEN GBR
9Ali Cooper W60 St Neots Riverside RunnersGBR
439Julie Cooper W45 North Derbyshire RCGBR
171Phoebe Cox WSEN GBR
307David Crofts MSEN NoneGBR
85Joanna Czternastek W45 GBR
163Rachel Dale WSEN Mickleover Running ClubGBR
187Sarah Darrall WSEN GBR
418Gordon Day M60 GBR
21Colette Dewhurst W50 Barley Mow GlidersGBR
77Colette Dewhurst W50 Barley Mow GlidersGBR
421Graham Dodd M60 Rotherham Running ClubGBR
471Laura Donohoe W40 N/aGBR
247Lauren Donohue WSEN GBR
301Steven Dowse MSEN Skegness & DistrictGBR
94Richard Duggins M50 N/AGBR
283Andrew Edwards M55 GBR
61Martin Edwards M45 GBR
472Amanda Ellis W50 Wrekin Road RunnersGBR
337Carina Enderby W60 Harlech TriathlonGBR
35Sharon Evans W55 St Neots Riverside RunnersGBR
458John Exley M60 Kingstone Runners BarnsleyGBR
269Isobel Eyres WSEN GBR
377Robert Fairbrother M65 GBR
310Claire Findlay McPherson WSEN Wootton Road RunnersGBR
49Debbie Fisher W45 Ely RunnersGBR
51James Fisher M45 Ely RunnersGBR
29David Ford M75 NEJ Running ClubGBR
365Sandra Ford W40 Rotherham Running ClubGBR
43Anna Franklin W45 GBR
422David French M55 Marple RunnersGBR
351Stuart Frith M65 Rotherham running clubGBR
15Louise Fuller W55 Wellingborough & district ACGBR
241Alasdair Gardner M40 GBR
305Nicola Glaze W50 Northbrook ACGBR
482Melissa Goodall WSEN Norwich Road RunnersGBR
400Victoria Goodwin W50 GBR
145Cara Gothard W50 GBR
409John Gough M65 GBR
167Barry Graves M65 Ely RunnersGBR
166Gwen Graves W60 Ely RunnersGBR
331Ailsa Gray W45 Totley ACGBR
37Suzanne Greenhalgh W45 NaGBR
446Aaron Greenwood MSEN Rotherham running clubGBR
442Paul Greenwood M55 Rotherham Running ClubGBR
83Christina Griffiths W40 GBR
401Jessica Hackett WSEN GBR
258Kerry Hague W50 GBR
257Richard Hague M45 GBR
312Kevin Halpin-Rose M50 GBR
393Emma Harris WSEN GBR
288Paul Harris M45 GBR
469Nick Harrison M40 NAGBR
198Christopher Hassan M40 GBR
292Nicola Hatton W50 GBR
97Dominic Herrington M55 GBR
17Kirstie Hingley W45 Touch DesignGBR
265Ian Hodgson M40 GBR
330Pete Hodgson M55 GBR
73Helen Holland W40 GBR
109Leo Holmes MSEN Les Croupiers RCGBR
142Andrew Horsley M45 GBR
473Chris Hubbard M55 Wirksworth R CGBR
68Russell Hubber M65 Derwent Runners (Derby)GBR
354Tara Huddless W40 GBR
179Chris Hulse M45 Derwent Runners (Derby)GBR
404Amy Hutchinson W40 Stocksbridge Running ClubGBR
14Nicola Jones W50 GBR
448Tony Jones M60 Bedford Harriers ACGBR
361Alice Kay WSEN GBR
13Donna Kemp W40 GBR
225Neil Kennedy M45 Mansfield HarriersGBR
345Amelia Kermeen WU23 GBR
249Paige Kesemeyer WSEN GBR
169Emma Kingston W50 GBR
87Juergen Klein M60 GBR
195Neil Krajewski M40 Ely RunnersGBR
76Tina Lacey W55 Barley Mow GlidersGBR
259Sarah Lambert W40 GBR
206Luke Lambert-Dean MU23 GBR
59Ben Lathbury M45 Frome Running ClubGBR
363Noella Lawrence W65 NHS Couch to 5kGBR
326Brendan Lawson MSEN GBR
217Thomas Leeson MSEN GBR
197Di Lettice W55 GBR
229Sarah Linford W40 GBR
447Farida Lingard W50 Normanton Park RunnersGBR
204Robert Littlejohns MSEN GBR
420Laura Mann WSEN Rotherham Running ClubGBR
183Susan Manning W55 GBR
182Tilly Manning WU23 NoneGBR
250Sally Marsden WSEN GBR
410Adrian Matthews M45 GBR
260Paul Matthews M50 Wootton Road RunnersGBR
342Molly McAinsh WU23 University of Sheffield Triathlon ClubGBR
38Nichol McCabe Chapman W45 NaGBR
451Harry McGregor MSEN Rotherham Running ClubGBR
306Claire McMurtry WSEN GBR
413James McMurtry M55 Ashbourne RCGBR
311Connolly Meagher M55 Birchfield HarriersGBR
190Tom Miller M40 N/AGBR
276Janice Millington W45 Wirksworth R CGBR
317Sarah Millns W50 Rotherham Running ClubGBR
44Edel Morris W45 GBR
168Victoria Muscroft W50 GBR
33Rebecca Mutlow W40 Riverside runnersGBR
299David Navarro MSEN NoneGBR
100Joanna Nettleton W40 GBR
101Rob Nettleton MSEN GBR
39Paula Newton W55 Kingstone RunnersGBR
26Karl Norman M45 NoneGBR
170Rhianna Northwood WSEN GBR
84Isobel O’Neil W45 GBR
348Ania Omafuayire W40 Rotherham Running ClubGBR
66Theresa O'mahoney W45 London city runnersGBR
158John O'Shea M55 Holme Pierrepont RCGBR
480Kevin Page M45 NoneGBR
219Ross Paradise M40 GBR
32James Parkin M50 GBR
465Michael Parks M55 Bedford Harriers ACGBR
303Carmella Paterson WSEN GBR
28Phil Patterson M55 NoneGBR
90Carl Pattison M40 GBR
396Lorraine Phillips W50 GBR
320Georgina Pipe W40 GBR
318Anthony Prangley M55 GBR
334Ross Prodger M40 GBR
134Jayne Purdom W55 GBR
135Michael Purdom M55 GBR
20Aukje Raats W50 GBR
93Andrew Rayner M55 GBR
92Ashley Rayner WSEN QBE Running ClubGBR
30Phil Redden M70 St Neots Riverside RunnersGBR
216Gareth Rhodes M50 GBR
298Nicola Rhodes W50 GBR
275Katherine Richards W45 UKRunChatGBR
476Oli Ridley MSEN NAGBR
266Errol Robathan M55 N/AGBR
119Alex Robinson MSEN GBR
117Walter Robinson MU23 GBR
99Jade Rogers WSEN GBR
12Dean Rose M45 GBR
309Richard Rowley M55 Rob burgess running for beginnersGBR
350Peter Sanders M55 GBR
220Lydia Sanderson WSEN NoneGBR
141Matthew Savidge M50 GBR
434Callum Scott MSEN GBR
254Doug Scott M60 Kingstone Runners BarnsleyGBR
417Graeme Sedman M45 GBR
278Abigail Shepherd W45 GBR
159Kathleen Sheridan WSEN 2DASHGBR
81Louise Siddall W50 Rotherham Running ClubGBR
466Romana Sitek W40 GBR
406Ashley Smith M45 GBR
200Jasmin Smith W40 Belper HarriersGBR
2Vanessa Smithson W50 GBR
138Fay Spencer W50 N/AGBR
96Mila Stanek W40 GBR
4Mark Stewart M50 GBR
3Ric Stewart M50 GBR
378Janet Stocks W60 GBR
395Paul Stokes M60 GBR
65Tom Street M55 London city runnersGBR
184Benjamin Strickson MSEN GBR
248Catherine Sykes W50 N/AGBR
272Justin Synan M45 Steel City Striders RCGBR
327Andrew Taylor M55 GBR
60Chris Taylor M40 GBR
353Louise Taylor W50 Kimberworth StridersGBR
222Steven Thacker M60 Sleaford Striders ACGBR
441Greig Thompson MSEN Belper HarriersGBR
343Harriet Thompson-Limb WU19 University of Sheffield triathlonGBR
54Andrew Thornton M60 Ely RunnersGBR
53Ann Thornton W50 Ely RunnersGBR
411Will Throssel M40 Buxton ACGBR
103MaryAnn Tizzard W40 GBR
455Simon Todd M50 Beeston ACGBR
308Mandi Toplis WSEN GBR
286Jenny Tromans W40 GBR
267Lynn Trowell W55 GBR
178Hannah Tuffin WSEN GBR
297Ed Tyman MSEN N/AGBR
322Louise Walley WSEN York Knavesmire HarriersGBR
325Katie Ward WSEN GBR
107Dianne Wass W60 GBR
203Hannah Waterfield W45 GBR
427Amy White W40 GBR
344Millie Whittaker WU23 Scunthorpe Harriers ACGBR
359Thomas Wilder MSEN GBR
296Naomi Wildgoose WSEN GBR
173Hannah Williamson W50 GBR
118Alex Wilson MU23 GBR
86Anna Wiza W40 GBR
139Chris Woodard M50 GBR
352Angela Wright W50 Rotherham Running ClubGBR
338Elisha Zeiss WSEN GBR
408Daniel Zuchowski MSEN GBR

10K (83)
382Lauren Ali WSEN GBR
295Julia Allen W55 Kingstone Runners BarnsleyGBR
104Katie Baldwin W40 GBR
463Ellie Bates WSEN GBR
6Steve Beddoe M60 North Derbyshire RCGBR
156James Bell MSEN GBR
157Jonathan Bell M55 GBR
180Thomas Bell MSEN GBR
74Carolyn Binns W55 GBR
389Jonas Boehringer M40 GBR
388Philipp Boersch-Supan MSEN GBR
371Craig Boyd M50 GBR
391Andrew Brankin M55 Kingstone runners BarnsleyGBR
392Jane Brankin W55 Kingstone runners BarnsleyGBR
428Paul Burchell M60 GBR
245Philip Butcher M60 Kingstone Runners BarnsleyGBR
474Becky Coast-Smith WU23 N/AGBR
424Joseph Collard M40 Cannons EventsGBR
264Helen Craven W65 GBR
176Ash Dawson M45 GBR
177Jennie Dawson W45 GBR
207Barry Dean M55 GBR
468Catherine Donovan W40 Tideswell Running ClubGBR
154Sara Du Bois W55 GBR
387Alison Eyre s WSEN GBR
437Dale Fantom MSEN Ripley Rogue RunnersGBR
181Matthew Forrest M50 GBR
430Martin Fowler M70 GBR
384Kerry Fradley W40 GBR
242William Francis MSEN GBR
380Becky Gilbert WSEN GBR
399Sophie Gill WSEN GBR
285Steve Glaze M50 Massey Ferguson RCGBR
407Julie Gough W65 Kingstone Runners BarnsleyGBR
294Esther Gratze W40 GBR
89Mark Grayson M50 GBR
19Annalie Greasby WSEN GBR
23Lucie Griffiths W45 GBR
246Jayne Hallford W55 Kingstone Runners BarnsleyGBR
419Richard Hill M45 GBR
435Michelle Hobbs W55 Grange Park Road Running ClubGBR
475Paula Hubber W55 Derwent Runners (Derby)GBR
323Ania Iddon W50 GBR
280Samantha Jones WSEN Kingstone Runners BarnsleyGBR
281Steven Jones M55 Kingstone Runners BarnsleyGBR
191Sonia Karamat W60 Massey Ferguson RCGBR
228Peter Kirkhope M55 Northbrook acGBR
385Brett Lancaster MSEN GBR
123Nicola Loosley W60 GBR
122Peter Loosley M60 GBR
383Cooper Madison WSEN GBR
461Susan Malcolm W60 North Derbyshire Running ClubGBR
336David Martin MSEN GBR
450Margaret Mason W50 Belper HarriersGBR
339Isla McGregor-Nelson WSEN Cambridge Triathlon ClubGBR
335Stephen McKnight MSEN GBR
483Joe Mellon M40 GBR
374Steven Moore M45 GBR
91Nick Mould MSEN Worksop HarriersGBR
293Sophie Munn WSEN GBR
7Dianne Norton W55 GBR
445Chris Odonnell M50 Ripley RCGBR
153Chris Orridge M55 GBR
75Jonathan Parkin M60 GBR
460Craig Parsons M40 Mansfield HarriersGBR
333Cat Pickup W60 GBR
423Rachael Powell W45 Marple RunnersGBR
470Sam Reavley MSEN GBR
438Ian Richmond M55 Rogue Runners RipleyGBR
456Claire Robinson W40 Kingstone RunnersGBR
459Chris Rouse MSEN GBR
452Jessica Rouse WSEN GBR
253Christina Scott W60 Kingstone Runners BarnsleyGBR
457Lindsey Shaw W45 Kingstone Runners BarnsleyGBR
481Rich Steels M45 Belper HarriersGBR
436Anthony Stevenson M45 Ripley Rogue RunnersGBR
386Kate Sweet W50 GBR
268Ian John Trowell M65 GBR
230Claire Wilkinson W45 Kingstone runnersGBR
231Ian Wilkinson M45 Kingstone runnersGBR
237Laura Williamson W40 GBR
290Peter Williamson M80 GBR
370Lisa Wright W50 Smalley Road RunnersGBR

Copyright © 1988 - 2023.  Fabian Computers Limited trading as Fabian4.  All Rights Reserved. | Company Registration No: 02265351