Llangollen Fell Race Start List

Sunday 10 April 2022 Competitor Statistics (Total=190, Online=100%) Note that this start list is sorted by Surname, and then Forename. Early start - the early start is available to all runners, but those estimating to complete the 17 mile course in over 4 hours MUST be in the Early Start. See the Event Website for ā€ˇfurther details. Use the competitor Amend Entry function to view and/or amend your details.
Filter by Club = AND Country =   
Race  
No.
Name Age
Class
Club Co.
17 miles - 8.15 Early Start (49)
9Kirstine Archer W40 GBR
10Felicity Aries W60 Eryri HarriersGBR
11Michelle Arrowsmith W40 Deeside AACGBR
12Charles Ashley M60 Wrexham Amateur ACGBR
21Kathryn Bradshaw W45 Clwydian Range RunnersGBR
29Simon Burke M45 Bad Boy Running ClubGBR
30Keira Burns WSEN GBR
31Mike Burrows M55 GBR
48Nicola Dack W50 GBR
49Julie Davies W45 Oswestry OlympiansGBR
52Quin Davies WSEN Parbold Pink PanthersGBR
56Libby Dudleston W45 Whitchurch WhippetsGBR
65Eleanor Firth W50 Parbold Pink PanthersGBR
71Sarah Frow W45 GBR
73Will Garton MSEN Clwydian Range RunnersGBR
74Tim Gears M45 Oswestry OlympiansGBR
75Daniel Gill M40 South Cheshire HarriersGBR
76Rebecca Goodall WSEN Wrekin Road RunnersGBR
84Patrick Harris M55 GBR
85Austin Heath M55 GBR
86Wilf Hewitt M55 GBR
90Becky Howell W50 Parbold Pink PanthersGBR
91Lee Hubert M40 Lonely Goat RCGBR
92Ceri Hughes W45 GOG Triathlon ClubGBR
94Michelle Hunscher WSEN Little Baddow Ridge RunnersGBR
105Colin Jones M55 GBR
109Rachel Jones W40 South Cheshire HarriersGBR
112Michael Kelly MSEN GBR
115Gillian Lawrence W60 GBR
117Richard Line M45 GBR
120Kevin Malone M40 GBR
122Alex Mason M45 Delamere SpartansGBR
128Helen Moore W40 Formula One Circuit CrewGBR
129Chris Morgan MSEN GBR
131Alex Morris MU23 GBR
132Bethan Morris WU23 Cambridge University Hare and HoundsGBR
133William Morris MU23 GBR
134Brent Nile MSEN Castle CrusadersGBR
141Stephanie Phillips WSEN Parbold Pink PanthersGBR
149Melanie Ridgewell W45 Wrekin Road RunnersGBR
151Florence Roberts WSEN GBR
152Paul Robertson M60 Wirral Vikings TRCGBR
155Christopher Royle M40 Social Hour Run ClubGBR
159Jane Sherratt W45 GBR
163Jessica Smith W40 GBR
170Tom Summers M45 GBR
177Calum Tomlinson MSEN GBR
184Jane Warner W55 Parbold Pink PanthersGBR
185Nea Weston WU23 Ilkley Harriers ACGBR

17 miles - 9.00 Normal Start (141)
1Lynsay Adair WSEN Delamere SpartansGBR
2Bevan Adams M50 Retford ACGBR
3Jeff Adams M65 Pensby RunnersGBR
4Tom Adams MSEN Ilkley Harriers ACGBR
5Helen Alefounder W45 Prestatyn RCGBR
6Michael Alexander M40 GBR
7Weston Alison W55 Ilkley Harriers ACGBR
8Colin Allott M40 Goyt Valley StridersGBR
13Lois Axson WSEN GBR
14Sam Bannon MSEN Run Free Fell RunnersGBR
15Virgil Barton M45 Barlick fell runnersGBR
16Henry Basham MSEN GBR
17Richard Bate MSEN Mercia Fell RunnersGBR
18Chris Beard M40 GBR
19Jessica Bibby WSEN GBR
20Tom Booth MSEN West Cheshire ACGBR
22Jim Brearley-Ratcliffe MSEN Racing SnakesGBR
23David Brock M60 Orion HarriersGBR
24Michael Brooke M70 GBR
25Paul Browne M45 Pensby RunnersGBR
26Rowena Browne W60 Bowland Fell RunnersGBR
27Nick Budd M55 Congleton HarriersGBR
28Neil Burdett M50 GBR
32Jack Calow MSEN GBR
33Nick Cason M45 Bungay Black Dog RCGBR
34Paul Challender M40 Pensby RunnersGBR
35Paul Chrisp M55 Delamere SpartansGBR
36Doni Clarke M40 Todmorden HarriersGBR
37Felix Clary Weatherall MSEN GBR
38Lawrence Coghlan MSEN GBR
39James Coleman MSEN Eryri HarriersGBR
40Caroline Collingwood WSEN Run Free Fell RunnersGBR
41Daniel Connolly MSEN Mercia Fell RunnersGBR
42Matthew Conway MSEN GBR
43Geoff Cooper M50 Matlock ACGBR
44Sarah Cordingley W40 Maldwyn HarriersGBR
45Nigel Crompton M60 Pensby RunnersGBR
46Alice Croot WSEN Cerist Tri ClubGBR
47Harry Curbishley MSEN GBR
50Mike Davies M55 GBR
51Owen Davies MSEN GBR
53Wayne Davies MSEN GBR
54Hugh Devereux M55 Delamere SpartansGBR
55Stephen Dipple M45 Penny Lane StridersGBR
57Andy Dunn M40 GBR
58Tom Eagle MSEN Delamere SpartansGBR
59Luke Earnshaw M40 Eryri HarriersGBR
60Peter Eccleston MSEN Coventry Godiva HarriersGBR
61Gemma Evans WSEN GBR
62Hay Evans W40 Buckley RunnersGBR
63Julia Evans W55 Prestatyn RCGBR
64John Fifer M55 Nantwich RCGBR
66Jason Fisher M50 GBR
67Peter Fleming M60 GBR
68Toby Forrester M50 Mercia Fell RunnersGBR
69Mark Frodsham M45 GBR
70Steve Frood M60 Delamere SpartansGBR
72Ryan Fulford M45 Mercia Fell RunnersGBR
77Neil Gooding M50 Pensby RunnersGBR
78Peter Griffiths M45 GBR
79Sam Griffiths M40 GBR
80Sioned Griffiths W40 Denbigh HarriersGBR
81Flora Gunner W55 Croft Ambrey RCGBR
82Duncan Harris M55 GBR
83Jonathan Harris MSEN Wolverhampton & Bilston ACGBR
87Craig Holliday MSEN DH RunnersGBR
88Rosie Holliday WSEN DH RunnersGBR
89Tim Holloway M55 Delamere SpartansGBR
93Dewi Hughes MSEN GBR
95Kelly Hurlstone WSEN Congleton HarriersGBR
96Paul Jackson M50 Clwydian Range RunnersGBR
97Sarah Jackson W40 Penny Lane StridersGBR
98Vicky Jackson-Nocker W45 GBR
99Matthew Jarvis MSEN GBR
100David Jefferies MSEN GBR
101Sal Jefford W40 Run Free Fell RunnersGBR
102Ian Johnson M60 Lochaber ACGBR
103Ann Claire Jones W50 Prestatyn RCGBR
104Cara Jones W45 Prestatyn RCGBR
106Craig Jones M45 GBR
107Ian Jones M50 Eryri Orienteers (ERYRI)GBR
110Joe Jones M40 GBR
108Oli Jones MU23 GBR
111Thomas Jordan MSEN Pendle ACGBR
113Matthew Knapper M45 Oswestry OlympiansGBR
114Stephen Latham MSEN Lonely Goats Running ClubGBR
116Vicky Lea WSEN GBR
118Grant Little M40 Gog triathlon clubGBR
119Karen Lyons W50 Orion HarriersGBR
121Tony Man M50 Penny Lane StridersGBR
123Colin Mattinson M45 Wenlock BuzzardsGBR
124Warren McNally M45 Pensby RunnersGBR
125Raymond McWilliams M45 Nantwich Running ClubGBR
126Deborah Millington W50 Mercia Fell RunnersGBR
127Philip Montgomery MSEN Penistone Footpath Runners & ACGBR
130John Morgan MSEN GBR
135Andrew Noble M55 Ashford & District RRCGBR
136Row O'neill W45 Run Free Fell RunnersGBR
137Michael O'Rourke MSEN Penny Lane StridersGBR
138Darren Ould MSEN Mynyddwyr De Cymru (MDC)GBR
139David Parish M55 Pensby RunnersGBR
140Nigel Parr M50 Deestriders RCCYM
142Ruth Port W50 Razzer's RunnersGBR
143Chris Powell MSEN GBR
144Mel Price W45 Mercia Fell RunnersGBR
145William Pritchard MSEN Pennine Fell RunnersGBR
146Nigel Prue M50 Delamere SpartansGBR
147David Richards M60 Formula One Circuit CrewGBR
148Nicola Richards W45 Mercia Fell RunnersGBR
150Daniel Robb MSEN Run Free Fell RunnersGBR
153John Rolton M40 Clwydian Range RunnersGBR
154Rachel Rongong W50 GBR
156Elaine Sargent W50 Eden RunnersGBR
157James Scott MSEN Mynydd DuGBR
158Amanda Sellens WSEN GBR
160Richard Shuttleworth MSEN Prestwich ACGBR
161Tiago Silva M45 GBR
162Catrin Smith WU23 GBR
164Sarah Southgate WSEN Pensby RunnersGBR
165Alice Spooner W45 Penny Lane StridersGBR
166Richard Squire MSEN GBR
167John Steenson M45 House Running ClubGBR
168Elaine Stone W50 Wirksworth RCGBR
169Adam Sturgess M40 GBR
171Adam Sumner MSEN GBR
172Morag Sutton W50 Razzer's RunnersGBR
173Enya Tabram WSEN Northbrook ACGBR
174Nigel Taylor M55 Croft Ambrey RCGBR
175Oliver Teale MSEN GBR
176Aranli Thomas M40 Meirionnydd RCGBR
178Jules Toone WSEN Mercia Fell RunnersGBR
179Lenka Vidamour W40 Penny Lane StridersGBR
180Marc Vincent M40 Penny Lane StridersGBR
181Thomas Walker MSEN Congleton HarriersGBR
182Peter Wallace M40 GBR
183Dominic Ward MSEN Alsager RunnersGBR
186Becky Wightman W40 Delamere SpartansGBR
187Colin Williams M45 Moorfoot RunnersSCO
188Timothy Woodhead M50 Deeside AACGBR
189Simon Young M40 GBR
190Dave Zidane M50 Nuclear Race StridersGBR

Copyright © 1988 - 2020.  Fabian Computers Limited trading as Fabian4.  All Rights Reserved. | Company Registration No: 02265351