Entries and Timing
Home
Organisers
Features
Testimonials
Tracking & Timing
Pricing
Create Event
Organiser T&Cs
Competitors
Amend Entry
Adhoc Payment
Privacy
Competitor T&Cs
Admin
Logon
Control Panel
Amend Entry
Import
Export
Statistics
Bulk Email
Bulk SMS
Address Labels
Bills
Support
Postal Entries
Import / Export
Advertisement
>
Penmaenmawr Fell Race 2021 Start List
Saturday 20 November 2021
Competitor Statistics (Total=172, Online=99%)
Postal entries (nnn*) were last uploaded on 16 November 2021
Note that this start list is sorted by Surname, and then Forename.
If you think that you will need over 2.5 hrs to complete the route, please change to the
Early start
.
See the
Event Website
for further details.
Use the competitor
Amend Entry
function to view and/or amend your details.
Filter by Club =
All
Abergele Harriers
Berserkers
Betsi Runaways
Black Combe Runners
Buckley Runners
Chester Triathlon Club
Chorlton Runners
Clwydian Range Runners
Colwyn Bay Athletic Club
Cybi Striders
Dark Peak Fell Runners
Delamere Spartans
Denbigh Harriers
Durham Fell Runners
Dwygyfylchi Rebels
East Cornwall Harriers
Eryri Harriers
Eynsham Running Club
GOG Triathlon
Keighley & Craven AC
Liverpool Harriers & AC
Liverpool Running Club
Matlock AC
Meirionnydd RC
Mersey Tri
Mynyddwyr De Cymru (MDC)
Mysteruns of Abergele
Penny Lane Striders
Pensby Runners
Prestatyn RC
Saddleworth Runners Club
South Cheshire Harriers
Sunlight Runners
Tattenhall Runners
Village Road Runners
Wallasey AC
West Cheshire AC
Wrecsam Tri Club
Wrexham Amateur AC
AND Country =
All
GBR
Bib
No.
Name
Age
Class
Club
Co.
11 miles - Early start 10.00
(34)
2
Helen Alefounder
W45
Prestatyn RC
GBR
5
David Appleton
MSEN
GBR
7
Michelle Arrowsmith
W40
GBR
8
Clair Atterbury
W40
GBR
12
Chris Barnes
MSEN
GBR
15
Menai Baugh
W60
Denbigh Harriers
GBR
20
Richard Borne
M50
Mysteruns of Abergele
GBR
21
Kathryn Bradshaw
W45
Clwydian Range Runners
GBR
22
Mark Brakspear
M60
Saddleworth Runners Club
GBR
23
Bruce Bridgestock
M55
Saddleworth Runners Club
GBR
26
Steven Brown
M50
Prestatyn RC
GBR
35
Collette Chapman
W45
Mersey Tri
GBR
38
Kevin Coakley
M45
Pensby Runners
GBR
42
Catherine Cuthbert
W45
Wallasey AC
GBR
49
Amanda Edwards
WSEN
Buckley Runners
GBR
57
Geoffrey Fielding
M75
Eryri Harriers
GBR
62
Helen Goodall
W60
GBR
72
John Heppenstall
M45
Clwydian Range Runners
GBR
91
Dei Jones
M70
Eryri Harriers
GBR
107
Ian Marshall
M50
Saddleworth Runners Club
GBR
110
Rachael McCluskey
WSEN
GBR
114
Seghir Messamah
M65
Eryri Harriers
GBR
117
Stephen Mountford
M45
Mersey Tri
GBR
119
Pete Nash
M65
East Cornwall Harriers
GBR
121
Alwyn Oliver
M75
Eryri Harriers
GBR
122
Maggie Oliver
W70
Eryri Harriers
GBR
125
Rhian Owen
WSEN
GBR
132
Sandra Riley
W50
Wallasey AC
GBR
133
Brian Robbins
M75
Eryri Harriers
GBR
136
Peter Roberts
M75
GBR
140
Ellie Salisbury
W60
Eryri Harriers
GBR
147
Shelley Tomkins
WSEN
GBR
155
Shona Walne
WSEN
GBR
156
Tony Walne
M65
GBR
11 miles - Normal start 10.30
(138)
1
Nia Albiston
W40
Eryri Harriers
GBR
3
Paul Alexander
M60
Pensby Runners
GBR
4
Nicholas Allen
M45
Berserkers
GBR
6
Rob Arden
M40
Tattenhall Runners
GBR
9
Lee Bailey
M45
Prestatyn RC
GBR
10
Helen Bainbridge
W40
Wrecsam Tri Club
GBR
11
Chris Baker
MSEN
GBR
13
David Baugh
M60
Denbigh Harriers
GBR
14
Katy Baugh
WSEN
Denbigh Harriers
GBR
16
Ieuan Belshaw
MSEN
Eryri Harriers
GBR
17
Steven Bennett
M55
GBR
18
Gareth Bicknell
M40
Colwyn Bay Athletic Club
GBR
19
Matthew Bicknell
M40
Eryri Harriers
GBR
24
Nic Brook
M45
Eryri Harriers
CYM
25
Ben Brown
MSEN
GBR
27
Robert Burke
M55
Liverpool Running Club
GBR
28
Lisa Burns
WSEN
Liverpool running club
GBR
29
David Buse
M40
Eryri Harriers
GBR
30
Tim Cahill
M55
Abergele Harriers
GBR
31
Morrison Carole
W55
Pensby Runners
GBR
32
Hamish Carter
MSEN
GBR
33
Tom Carter
MU23
Durham Fell Runners
GBR
34
Will Carter
MU23
Dark Peak Fell Runners
GBR
36
Paul Chrisp
M55
Delamere Spartans
GBR
37
Martin Cliffe
M50
South Cheshire Harriers
GBR
39
Terry Coleman
M60
GBR
40
Michael Corrales
MSEN
Dark Peak Fell Runners
GBR
41
Duncan Crawford
MSEN
GBR
43
Mark Dakeyne
M60
Berserkers
GBR
44
Suzanne Darke
W45
Saddleworth Runners Club
GBR
45
Matthew Davies
M45
GBR
46
Paul Donoghue
M50
Buckley Runners
GBR
47
Lawrence Eccles
MSEN
Penny Lane Striders
GBR
48
Linda Edmondson
W60
GBR
50
Siôn Edwards
MSEN
Eryri Harriers
GBR
51
Tom Edwards
MSEN
GBR
52
Charlie Eldred
M55
Chester Triathlon Club
GBR
53
David Elliott
M45
Berserkers
GBR
54
Gary English
M55
Liverpool running club
GBR
55
Jenny Ewels
W45
Clwydian Range Runners
GBR
56
Mat Fenwick
M40
Meirionnydd RC
GBR
58
Alexandra Fletcher
W40
Eryri Harriers
GBR
59
Matthew Fortes
M40
Eryri Harriers
GBR
60
Steve Frood
M60
Delamere Spartans
GBR
61
Mary Gillie
W40
Eryri Harriers
GBR
63
Neil Gooding
M50
Pensby Runners
GBR
64
Tom Gosling
MSEN
GBR
65
Dermot Gough
M45
Wallasey AC
GBR
66
Harrison Gregg
MSEN
GBR
67
Sioned Griffiths
W40
Denbigh Harriers
GBR
68
Allison Grundy
W45
Tattenhall Runners
GBR
69
Tim Hargreaves
M50
Buckley Runners
GBR
70
June Harrison
W50
Delamere Spartans
GBR
71
Josh Hartley
MSEN
Black Combe Runners
GBR
73
Richard Hindle
M70
Keighley & Craven AC
GBR
74
Mike Hobday
M60
Denbigh Harriers
GBR
75
Tim Holloway
M55
Delamere Spartans
GBR
76
Carla Houghton
WSEN
GBR
77
Dave Bus Hughes
MSEN
GBR
78
Debbie Hughes
W60
Berserkers
GBR
79
Geraint Hughes
M45
GBR
80
Jonathan Hughes
M60
Berserkers
GBR
81
Rowan Hughes
MU23
Berserkers
GBR
82
Colin Hunt
M65
Wrecsam Tri Club
GBR
83
Paul Jackson
M50
Clwydian Range Runners
GBR
84
Rob Jackson
M45
GBR
85
Gareth Jaggard
M40
Clwydian Range Runners
GBR
86
Reg Jonas
M60
Berserkers
GBR
87
Andy Jones
M45
GOG Triathlon
GBR
88
Brett Jones
M45
GBR
89
Craig Jones
M50
Eryri Harriers
GBR
90
Daniel Jones
MSEN
Denbigh Harriers
GBR
92
Linda Jones
W55
Wrexham Amateur AC
GBR
93
Michael Jones
MSEN
GBR
94
Peter m w Jones
M60
GBR
95
Stephen Jones
M65
Eryri Harriers
GBR
96
Andy Lacey
M55
Village Road Runners
GBR
97
Jake Lane
MSEN
Delamere Spartans
GBR
98
Xavier Laurent
M45
Eynsham Running Club
GBR
99
Becki Law
WSEN
Eryri Harriers
GBR
100
Peter Lester-Owen
M60
Denbigh Harriers
GBR
101
Daf Lewis
M45
Dwygyfylchi Rebels
GBR
102
Huw Lewis
M60
GBR
103
Chris Lord
M50
GBR
104
Craig Lowe
MSEN
GBR
105
John Mainwaring
M65
Eryri Harriers
GBR
106
Finn Mannion
MSEN
GBR
108
Joseph Matthews
M40
Betsi Runaways
GBR
109
Jason Mawlam
MSEN
GBR
111
Ian McConnell
M50
GBR
112
Gordon McLeod
M60
Sunlight Runners
GBR
113
Graham McVey
M50
GBR
115
Adrian Moir
M60
Mynyddwyr De Cymru (MDC)
GBR
116
Mel Morris
W45
Denbigh Harriers
GBR
118
Russell Murray
M55
GBR
120
Lucy O'Donnell
W40
GBR
123
Gerallt Owain
MSEN
GBR
124
Dylan Owen
M55
GBR
126
Graeme Peacock
M50
Clwydian Range Runners
GBR
127
Andy Peffers
M50
Clwydian Range Runners
GBR
128
Mandy Peffers
W50
Clwydian Range Runners
GBR
129
Burke Rebeccca
WU23
Liverpool Running Club
GBR
130
Katie Reynolds
WSEN
Eryri Harriers
GBR
131
Lizzie Richardson
WSEN
Eryri Harriers
GBR
134
Arfon Roberts
M60
GBR
135
Gavin Roberts
MSEN
Eryri Harriers
GBR
137
Katy Ross
WU23
GBR
138
Andrea Rowlands
W45
Eryri Harriers
GBR
139
Yvie Ryan
W40
Mersey Tri
GBR
141
Brian Seal
MSEN
GBR
142
David Shearer
MSEN
West Cheshire AC
GBR
143
Dakotah Shirfield
WSEN
Chorlton Runners
GBR
144
John Simpson
M55
Prestatyn RC
GBR
145
Mike Snell
M65
Eryri Harriers
GBR
146
Ciaran Thew
M40
GBR
148
Hayley Turner
WSEN
GBR
149
Vicky Unsworth
W40
Liverpool Harriers & AC
GBR
150
Neil Vicars-Harris
M50
GOG Triathlon
GBR
151
Eddie Von Williams
M45
Berserkers
GBR
154
Alison Wainwright
W50
Dark Peak Fell Runners
GBR
152
Eleanor Wainwright
WSEN
GBR
153
Max Wainwright
MSEN
Matlock AC
GBR
157
Michael Waring
M50
Chester Triathlon Club
GBR
158
Richard Watson
MSEN
Black Combe Runners
GBR
159
Mark Weldrick
M45
GBR
160
Daniel Wellings
M40
GOG Triathlon
GBR
161
Jen West
W45
Village Road Runners
GBR
162
Becky Wightman
W40
Delamere Spartans
GBR
163
Alwyn Williams
M40
Cybi Striders
GBR
164
Annie Williams
W60
Eryri Harriers
GBR
165
Ben Williams
MSEN
Dwygyfylchi Rebels
GBR
166
Dafydd Williams
MSEN
Eryri Harriers
GBR
167
Gwyn Williams
M50
CYM
168
Max Williams
M50
Wrecsam Tri Club
GBR
169
Jennifer Williamson
WSEN
GBR
170
Kate Wilson
WSEN
Denbigh Harriers
GBR
171
Iain Wood
M60
West Cheshire AC
GBR
172
Tony Wood
MSEN
Denbigh Harriers
GBR