Speedway 10K Start List

Sunday 02 May 2021 Competitor Statistics (Total=0 + 237 on the waiting list, Online=100%) Postal entries (nnn*) were last uploaded on 16 April 2021 Note that this start list is sorted by Surname, and then Forename. See the Event Website for ‎further details. Use the competitor Amend Entry function to view and/or amend your details.
Filter by Club = AND Country =   
Entry
No
Name Age
Class
Club Co.
Senior Men (0)

MV40 (0)

MV50 (0)

MV60 (0)

MV70 (0)

Senior Women (0)

LV40 (0)

LV50 (0)

LV60 (0)

LV70 (0)

Senior Men waiting list (141)
1Alex Jackson MU23 Cardiff Amateur AC GBR
3Marcus Dunsford MSEN Bristol & West AC (est. 1882) GBR
4James Share MSEN Guildford & Godalming Athletics Club GBR
5Phillip Evans MSEN Pontypridd Roadents GBR
6Ben Maliphant MSEN Bristol and West AC GBR
9George Dollner MSEN Guildford and Godalming Athletics Club GBR
11Stephen Honight MSEN Bristol & West AC (est. 1882) GBR
15Billy Hayton MSEN Pontypridd Roadents AC GBR
17Owain Jones MSEN Bristol and West AC GBR
20James Peters MSEN Pontypridd Roadents AC GBR
21Adam Bull MSEN Pontypridd Roadents AC GBR
22Chris Roxburgh MSEN Western Tempo GBR
23Richard Millier MSEN San Domenico Road RC GBR
24Kurt Taylor MSEN Bristol & West AC (est. 1882) GBR
25Matt Regan MSEN Pontypridd Roadents AC GBR
26Darren Bishop MSEN Pontypridd roadents GBR
28Daniel Kashi MSEN Sale Harriers Manchester GBR
29Jamie Hinton MSEN Bristol and West GBR
30Jack Millar MSEN Bristol and West AC GBR
31Oliver Williams MSEN Pontypridd Roadents AC GBR
32Andrew Watt MSEN Bristol and West AC GBR
33Paul Graham MSEN Pontypridd Roadents AC GBR
34Mark Sprigings MSEN Western Tempo GBR
36Felix McGrath MSEN Bristol & West AC (est. 1882) GBR
37Luke Spencer MSEN GBR
38Andy Salmon MSEN Chorlton Runners GBR
39Jonathan Cornish MSEN Hercules Wimbledon AC GBR
42Michael Morgan MSEN Pontypridd Roadents AC GBR
43Tim Spencer MSEN GBR
44Joshua Griffiths MSEN Swansea Harriers AC GBR
45Tom Foster MSEN Guildford & Godalming AC GBR
46Josh Lunn MSEN Cardiff Amateur AC GBR
48Alexander Jones MSEN Western Tempo GBR
50Clark Lawson MSEN Western Tempo GBR
51Matthew Edwards MSEN Cardiff Amateur AC GBR
53Joshua Moody MSEN Bristol and West AC GBR
54Glenn Barden MSEN Croydon Harriers GBR
55Andy Coley-Maud MSEN Guildford & Godalming AC GBR
56Matt Welsh MSEN Belgrave GBR
59Anthony Bannon MSEN Penarth and Dinas Runners GBR
60Sam Wilson MSEN Great Western Runners GBR
61Jack Bancroft MSEN Bristol and West AC GBR
62Richard Martin MSEN Pontypridd Roadents AC GBR
63Jack Pitcher MSEN Emersons Green Running Club GBR
64Alex Price MSEN Les Croupiers GBR
66Rhys Park MSEN Western Tempo GBR
68Michael Kershaw MSEN Cardiff Amateur AC GBR
69Steve Fletcher MSEN Plymouth Harriers GBR
70Daniel Bodman MSEN Pontypridd Roadents AC GBR
71Dom James MSEN Western Tempo GBR
72Dylan Mitchard MSEN Belgrave Harriers GBR
76Nicko Brooke MSEN Bristol & West AC (est. 1882) GBR
77Peter Ryder M45 Aberdare Valley Amateur AC GBR
78Dan Morley MSEN GBR
81Lloyd Sheppard MU18 Cardiff Amateur AC GBR
82Oli Lum MSEN Bracknell AC GBR
83Gareth Lewis MSEN Parc Bryn Bach Running Club GBR
84Daniel Hamilton MSEN San Domenico Road RC GBR
87Grant Sheldon MSEN Cambuslang harriers GBR
89Niall Moroney MSEN GBR
91Harrison Read MSEN Abingdon AC GBR
92Owain Morris MSEN Les Croupiers GBR
94Charlie Jones MSEN Western Tempo GBR
96David Aubrey MSEN Western Tempo GBR
98Chris Hepworth MSEN Ealing Southall & Middlesex AC GBR
100Arwel Evans MSEN Les Croupiers GBR
101Ross Matthews MSEN Islwyn RC GBR
103Sean Lee MSEN Bristol & West AC (est. 1882) GBR
107Robert Spencer MSEN Bournemouth AC GBR
110Ben Robinson MSEN Gloucester AC GBR
112James Rodgers MSEN North Somerset AC GBR
113Daniel Thrift MSEN Pontypridd Roadents AC GBR
116George Reynolds MSEN Oxford City AC GBR
121Reece Edwards MSEN Belgrave Harriers GBR
122Mark Emery MSEN Bridgend AC GBR
124Tom Merson MSEN Exmouth Harriers GBR
127James Denne MSEN Gloucester AC GBR
129Ollie Thorogood MSEN South West Road Runners GBR
130Neil Kennedy MSEN Bristol and west ac GBR
132Robert Pritchard MSEN Chepstow Harriers GBR
135Jonathan Butler MSEN Bridgend AC GBR
139William Pearce MSEN CLC Striders GBR
145Martin Norton MSEN Lliswerry Runners GBR
147Alex Jolly MU23 Birchfield Harriers GBR
148Matt Lambourne MSEN Western Tempo GBR
149Jamie Parry MSEN Parc Bryn Bach RC GBR
151Marcus England MSEN Western Tempo GBR
152Sam Wade MSEN Brighton Phoenix GBR
153Phil Wylie M40 Western tempo GBR
154Edward Hall MSEN Swindon Harriers GBR
155Darren Broady MSEN Western Tempo GBR
156Dan Nash MSEN Cardiff Amateur AC GBR
158Alex Lee MSEN Western Tempo GBR
159Jon Barnes MSEN Chepstow Harriers GBR
161Mark Furnish MSEN San Domenico Road RC GBR
162Kris Lecher MSEN City of Hull AC GBR
163Michael Tanner MSEN Birchfield Harriers GBR
164Lewis Suddaby MSEN East Hull Harriers & AC GBR
165Matthew Nelson MSEN City of Hull AC GBR
167Aaron Pritchard MSEN Team Bath AC GBR
168Matthew Snow MSEN City of Hull AC GBR
170Simon Fox MSEN Exeter Harriers GBR
171Ian Bird MSEN Neath Run 4 All GBR
172Jack Gray MSEN Cambridge & Coleridge AC GBR
174Norman Shreeve MSEN Cambridge & Coleridge AC GBR
177Simeon Howson MSEN GBR
179Ed Banks MSEN Birchfield Harriers GBR
180Dean Cox MSEN GBR
181Jason Hanson MSEN Monmouth Tri Club GBR
182William New MSEN Western Tempo GBR
184Elliott Spicer MSEN City of Hull AC GBR
185Matthew Edmonds MSEN Mickey Morris Racing Team GBR
186Oliver Prior MU23 Ashford AC GBR
188Sam Hart MU23 Newbury AC GBR
189Joshua Grace MSEN Aldershot Farnham & District GBR
190Tomos Roberts MSEN Cardiff Amateur AC GBR
191Matthew Flynn MSEN Western Tempo GBR
196Jack Hutchens MSEN Bideford AAC GBR
197Ben Cole MSEN Tonbridge AC GBR
198Tom Foxon MSEN Bristol and west ac GBR
200Peter Woodward MSEN Forest of Dean AC GBR
203John Beattie MSEN Leeds City AC GBR
207Alex Pointon MSEN Aldershot Farnham & District GBR
210Chris Thomas MSEN Thames Valley Harriers GBR
214Ben Lines MSEN Swindon Harriers GBR
216Matt Grantham MSEN Micky Morris Racing Team GBR
217Ben Neale MSEN Tavistock Run Project GBR
218Corin Russell MSEN Tavistock Run Project GBR
219Gareth Hughes MSEN Bristol and West AC GBR
221Joe Palmer MU23 City Of Portsmouth AC GBR
223*Omar Ahmed MSEN Birchfield Harriers GBR
224James Hunt MSEN Cardiff aac GBR
226Charlie Brisley MU23 Newham & Essex Beagles AC GBR
227Joel Price MU23 Cardiff Amateur AC GBR
228Oliver Price MU18 Cardiff Amateur AC GBR
229Simon Nott MSEN Calne Running Club GBR
232Max Davis MU23 Avon Valley Runners GBR
234William Gardner MSEN Rugby and Northampton AC GBR
240Liam Dee MSEN Shaftesbury Barnet Harriers GBR
241Ben Demellweek MU18 Cardiff Amateur AC GBR
243Timothy Swinn MSEN Southville RC GBR

MV40 waiting list (47)
7Bill Leggate M40 Cirencester AC GBR
8Graham Breen M45 Bristol & West AC (est. 1882) GBR
13Simon Lewis M40 Pontypridd Roadents AC GBR
16Symon Murphy M40 Pontypridd Roadents GBR
18Matthew Jacklin M45 Aberdare Valley Amateur AC GBR
19Mark Horsman M40 Pontypridd Roadents AC GBR
35Keith James M45 Pontypridd Roadents AC GBR
41Andrew How M40 Pontypridd Roadents AC GBR
47Ciaran Mcquade M40 Bristol & West AC (est. 1882) GBR
49James Bingham M40 Western Tempo GBR
57Anthony Bailey M45 Western tempo GBR
58Richard Steele M40 Brackla harrier GBR
67Steve Linton M45 Western tempo GBR
73Bleddyn Jones M40 Parc Bryn Bach RC GBR
74Tariq Kurd M45 Bristol & West AC (est. 1882) GBR
75Ian Hirth M40 St Albans Striders GBR
80Ben Holding M45 Bristol & West AC (est. 1882) GBR
86Matthew Hurford M45 Les Croupiers RC GBR
90David Johnson M40 Western Tempo GBR
93Jonathan Floyd M40 Western Tempo GBR
95Jon Belcher M40 Lliswerry Runners GBR
106David Williams M40 Les Croupiers GBR
108Craig Macpherson M40 GBR
109Paul Francis M45 Les Croupiers GBR
115Matthew Sharp M40 Lauriston Runners Club GBR
125Joe Thomas M40 Bridgend AC GBR
126Mike Mansfield M45 Gloucester AAC GBR
131Anthony Glover M45 Westbury Harriers GBR
133Nick Tuftnell M40 Bristol and West AC GBR
136Scott Cargill M40 Previously Pitreavie AAC in Scotland GBR
138Chris Sweet M45 Dursley Running Club GBR
141Darren Stringer M40 Bristol & West AC (est. 1882) GBR
144Martin Foster M45 Almost Athletes GBR
150David Tomlin M45 GBR
160Vaughan Edwards M40 Cardiff Harlequins RC GBR
166Andrew Watts M40 Chepstow Harriers GBR
169Rob Clarke M45 MMRT GBR
173Simon Cartlidge M45 San Domenico Road RC GBR
176Chris Harvey M45 Bristol & West AC (est. 1882) GBR
192Andrew Owen M40 N/A GBR
195Paul Brana-Martin M40 Bristol & West AC (est. 1882) GBR
199George Daly M40 Bristol and West AC GBR
212Christopher Walker M45 Wells City Harriers GBR
213Michael Gilbert M40 Calne RC GBR
225Simon Fortnam M45 Stroud & District AC GBR
236Richard Jones M45 Lliswerry Runners GBR
239Dan Blake M40 Witney Road Runners GBR

MV50 waiting list (5)
52Dan Lygo M50 Dursley Running Club GBR
183Bryan Vaughan M50 Western Tempo GBR
206Gary O’Brien M50 Swindon Harriers GBR
209Philip Hodge M55 Les Croupiers GBR
231Lee Shackleton M50 GBR

MV60 waiting list (6)
79Mark Williamson M60 Forest of Dean AC GBR
102Paul Dodd M60 Chepstow Harriers GBR
142Peter Osborne M60 Llanelli AC GBR
194Graeme Donnan M65 Les Croupiers RC GBR
220Dave Plummer M65 South West Veterans AC GBR
244Dave James M60 Les Croupiers RC GBR

MV70 waiting list (1)
118Michael H Davies M70 Les Croupiers RuC GBR

Senior Women waiting list (25)
14Rachel Brown WSEN Western Tempo GBR
27Rachel Underhill WSEN Western Tempo GBR
40Charlotte Arter WSEN Cardiff Amateur AC GBR
65Emily Pitcher WSEN Emersons Green Running club GBR
85Lucy Marland WSEN Cardiff Amateur AC GBR
88Rosie Hattersley WSEN Bristol and West AC GBR
99Alaw Beynon-Thomas WSEN Les Croupiers GBR
104Hannah Williams WSEN Parc Bryn Bach GBR
111Cadie Hibberd WSEN Stratford upon Avon AC GBR
114Kate Mactear WSEN Bristol & West AC (est. 1882) GBR
117Naomi Eaton WSEN Western Tempo GBR
119Jenny Nesbitt WSEN Cardiff Amateur AC GBR
123Michelle Pearson WSEN Belgrave Harriers GBR
128Gemma Collier WSEN Gloucester AC GBR
134Rachael Burke WSEN Pontypridd Roadents AC GBR
137Hana Blake WU23 Cardiff Metropolitan University GBR
140Stephanie Connaire WSEN Les Croupiers GBR
157Katy Roy WSEN Chepstow Harriers GBR
178Miss Rebecca Pierce WSEN Bristol and West Athletics Club GBR
205Liza Bradshaw WSEN CLC Striders GBR
208Eleanor Harrison WSEN Guildford and Godalming GBR
215Helen Tamburello WSEN Caerphilly Runners GBR
222Elle Twentyman WSEN Taunton AC GBR
238Elizabeth Dimond WSEN Lliswerry Runners GBR
242Phillipa Williams WSEN Bristol and West GBR

LV40 waiting list (6)
105Liz May W40 Pontypridd Roadents AC GBR
120Kelly Morgan W40 Clapham Chasers GBR
143Charlotte Wilton W40 Swindon Harriers GBR
201Caroline Warrington W40 Bromsgrove & Redditch GBR
204Claire Jackson W45 Hereford Triathlon Club GBR
211Sally Wilder W40 Sam Domenico RRC GBR

LV50 waiting list (4)
146Cherry Fowler W50 Chepstow Harriers GBR
175Joanne Hudson W50 Caerphilly Runners GBR
230Denise Nott W50 Calne Running Club GBR
235Antonia Gooder W55 Bristol & West AC (est. 1882) GBR

LV60 waiting list (0)

LV70 waiting list (2)
233Carole Clark W70 Worcester AC GBR
237Anne Dockery W70 Bristol and West GBR

Copyright © 1988 - 2020.  Fabian Computers Limited trading as Fabian4.  All Rights Reserved. | Company Registration No: 02265351