Entries and Timing
Home
Organisers
Features
Testimonials
Tracking & Timing
Pricing
Create Event
Organiser T&Cs
Competitors
Amend Entry
Adhoc Payment
Privacy
Competitor T&Cs
Admin
Logon
Control Panel
Amend Entry
Import
Export
Statistics
Bulk Email
Bulk SMS
Address Labels
Bills
Support
Postal Entries
Import / Export
Advertisement
>
(D) Gloucestershire MapRun Series 1 Start List
Thursday 15 April 2021 - Thursday 13 May 2021
Competitor Statistics (Total=103, Online=100%, Event1=38, Event2=33, Event3=48, Event4=40)
Event 1
15/04/2021
MapRun Gloucestershire: Thornbury
Event 2
22/04/2021
MapRun Gloucestershire: Upton St Leonards
Event 3
06/05/2021
MapRun Gloucestershire: St Briavels Common
Event 4
13/05/2021
MapRun Gloucestershire: Painswick
One hour score event using the MapRun app. Please make sure you’ve installed MapRun6 before the event.
See the
Event Website
for further details.
Use the competitor
Amend Entry
function to view and/or amend your details.
Filter by Club =
All
BAOC
BOK
FVO
HOC
IND
NGOC
RAFO
SWOC
WRE
AND Country =
All
GBR
Entry
No.
Name
Age
Class
Club
Co.
Start Times
Event 1
Event 2
Event 3
Event 4
Score (1 hour)
(103)
1
Ian Phillips
M60
NGOC
GBR
18:30
18:30
18:30
2
Hilary Nicholls
W50
NGOC
GBR
18:03
18:03
3
Brian Laycock
M70
HOC
GBR
18:27
18:27
18:27
18:27
4
Si Read
M55
NGOC
GBR
18:05
5
Kevin Brooker
M50
NGOC
GBR
18:22
18:07
18:15
18:15
6
Si Read
M55
NGOC
GBR
18:05
18:05
18:05
7
Mark Quilliam
M45
BOK
GBR
18:10
8
David Faulkner
M55
BOK
ENG
18:15
9
Richard Cronin
M21
NGOC
CYM
18:29
18:29
10
Peter Ribbans
M60
SWOC
GBR
18:35
11
Frank Ince
M75
SWOC
GBR
18:08
12
Rhiannon Fadeyibi
W55
NGOC
GBR
18:36
18:31
18:40
18:30
13
Hannah Bradley
W45
NGOC
GBR
18:02
18:02
18:20
18:02
14
Chris Johnson
M65
BOK
ENG
18:03
15
Karl Gwilliam
M50
NGOC
ENG
18:10
18:10
16
Simon Denman
M55
NGOC
GBR
18:00
18:00
17
Ashleigh Denman
W50
NGOC
GBR
18:01
18:01
18
Rosalind Taunton
W70
NGOC
ENG
18:09
18:09
18:09
18:09
19
Paul Taunton
M70
NGOC
ENG
18:04
18:04
18:04
18:04
20
Thomas Cochrane
M35
NGOC
GBR
18:11
18:11
18:11
21
Alan Pucill
M60
NGOC
GBR
18:20
18:20
18:21
18:20
22
Pat MacLeod
M70
NGOC
GBR
18:12
18:12
18:12
18:12
23
Tom Inman
M40
IND
ENG
18:45
24
James Clemence
M60
SWOC
CYM
18:17
18:45
18:10
18:11
25
Andy Creber
M60
NGOC
GBR
18:21
26
Carolyn Dent
W55
BOK
GBR
18:40
27
Laura Britton
W40
BOK
GBR
18:25
18:25
18:25
18:25
28
Paul Gebbett
M50
BOK
GBR
18:24
29
Daniel Edwards
M35
NGOC
GBR
18:32
18:40
30
Reuben Lawson
M16
NGOC
GBR
18:14
31
Seth Lawson
M14
NGOC
GBR
18:16
32
Rob Nurden
M21
IND
GBR
18:18
18:13
33
Ian Macklin
M50
IND
GBR
18:13
18:13
34
Dave Andrews
M70
NGOC
GBR
18:19
35
David Sanson
M50
IND
GBR
18:26
36
James Trott
M21
BAOC
GBR
18:23
18:17
37
Paul Dodd
M60
IND
GBR
18:06
38
Cherry Fowler
W50
Ind
GBR
18:07
39
Adam Baker-Hale
M45
RAFO
ENG
18:28
40
Alan Honey
M60
BOK
GBR
18:33
18:33
41
Gwen Tanner
W60
BOK
GBR
18:42
42
Byron Crook
M45
NGOC
GBR
18:46
18:46
43
Reuben Lawson
M16
NGOC
GBR
18:17
44
Seth Lawson
M14
NGOC
GBR
18:16
45
David Faulkner
M55
BOK
ENG
18:15
46
Eric Heritage
M60
WRE
GBR
18:16
47
Carolyn Dent
W55
BOK
GBR
18:00
18:31
18:45
48
Dannii Keenan
W21
IND
GBR
18:14
49
Nicky Staniforth
W21
IND
GBR
18:18
50
Andy Pullan
M21
IND
GBR
18:17
51
Greg Best
M55
NGOC
GBR
18:21
18:22
52
Andy Creber
M60
NGOC
GBR
18:24
53
Robert Teed
M80
NGOC
CYM
18:19
18:19
54
Cherry Fowler
W50
IND
GBR
18:33
55
Paul Dodd
M60
IND
GBR
18:34
56
Mark Quilliam
M45
BOK
GBR
18:22
57
Adam Baker-Hale
M45
RAFO
ENG
18:35
58
Ashley Cox
M35
IND
GBR
18:23
59
Janet Hanna
W50
IND
ENG
18:37
60
Steve Collins
M50
RAFO
CYM
18:26
61
Duncan Innes
M55
SWOC
GBR
19:00
62
Christine Farr
W45
SWOC
GBR
18:00
63
Douglas Innes-Farr
M10
SWOC
CYM
18:59
64
Kevin Brooker
M50
NGOC
GBR
18:14
18:14
65
David Faulkner
M55
BOK
ENG
18:18
66
Nick Dallimore
M65
SWOC
GBR
18:01
67
Caroline Rickards
W40
IND
GBR
18:07
68
Liselette Adams
W40
IND
GBR
18:08
69
Cara Weaver
W12
IND
GBR
18:06
70
Sara Poole
W45
IND
GBR
18:02
71
Rachel Davies
W45
IND
GBR
18:03
72
Rob Nurden
M21
IND
GBR
18:28
18:28
73
Dave Andrews
M70
NGOC
GBR
18:19
74
Andrew Stott
M60
NGOC
GBR
18:16
75
David Faulkner
M55
BOK
ENG
18:18
76
Alec Linton
M45
NGOC
GBR
18:45
77
Dan Sandford
M45
IND
GBR
18:23
78
Marcus Pinker
M45
FVO
GBR
18:32
79
Benjamin Moon
M40
IND
GBR
18:33
80
Andy Creber
M60
NGOC
GBR
18:24
81
Judith Taylor
W55
NGOC
ENG
18:46
18:47
82
Rob Taylor
M50
NGOC
ENG
18:48
18:49
83
Rose Taylor
W16
NGOC
ENG
18:47
18:48
84
David Sanson
M50
IND
GBR
18:26
85
Forbes MacDougall
M60
BOK
GBR
18:34
86
Shirley Robinson
W65
NGOC
GBR
18:35
87
John Wootton
M60
IND
ENG
18:41
88
Andrew Billingham
M60
IND
ENG
18:50
89
Richard Davies
M60
HOC
GBR
18:36
90
Eleri Cowen
W16
NGOC
GBR
18:37
91
Keith Leslie
M55
IND
GBR
18:38
92
Lorraine Drew
W50
IND
ENG
18:39
93
Clive Caffall
M60
NGOC
GBR
18:06
94
Doug Wilson
M50
NGOC
GBR
18:44
95
Scott Johnson
M40
NGOC
GBR
18:22
96
Andy Creber
M60
NGOC
GBR
18:24
97
Sheila Miklausic
W70
NGOC
GBR
18:29
98
Richard Cronin
M21
NGOC
CYM
18:26
99
Steve Chiverton
M70
HOC
GBR
18:23
100
David Sanson
M50
IND
GBR
18:21
101
Ginny Hudson
W55
NGOC
GBR
18:07
102
Gill Stott
W60
NGOC
GBR
18:13
103
John Wootton
M60
IND
ENG
18:31