The Hathersage Hurtle Start List

Saturday 16 October 2021 Competitor Statistics (Total=457, Online=93%) Postal entries (nnn*) were last uploaded on 15 October 2021 Note that this start list is sorted by Surname, and then Forename. See the Event Website for ‎further details. Use the competitor Amend Entry function to view and/or amend your details.
Filter by Club = AND Country =   
Race  
No.
Name Age
Class
Club Co.
Runner (358)
101Jane Adlard W50 Goyt Valley StridersGBR
102Lindsey Air W40 Long Eaton Running ClubGBR
103Zafar Ali M55 GBR
104Helen Allen W40 Long Eaton Triathlon ClubGBR
105Richard Allen M55 GBR
106Paul Ambler M45 GBR
107Yana Anderton W40 Belle Vue RacersGBR
108Chris Andrade MSEN Vegan Runners UKGBR
109Kay Argyle W40 GBR
110Ben Ashton M45 DOrunning NottinghamGBR
111Lisa Ashwood W50 Disley RunnersGBR
112Joanna Atherton W45 North Bolton RunnersGBR
113Katie Atkinson W45 GBR
114David Ayrton M45 Totley ACGBR
115John Bailey MSEN Marple RunnersGBR
116Melanie Baker-Hunt W40 North Derbyshire RCENG
117Steve Banks M50 Sleaford StridersGBR
118Nigel Barnes M45 Steel City StridersGBR
119Chris Barrow M45 GBR
120Michael Barry M45 Bramhall RunnersENG
121Jon Barton M50 GBR
122Lewis Bassett MSEN North Derbyshire RCGBR
123Hannah Bazley W40 GBR
124Steven Beckitt M40 KimberworthGBR
125Rob Beers M45 Barrow RunnersGBR
126Bonnie Bees W40 Derby RunnerGBR
127Lisa Belford-McDowell W50 St Theresa's A.C.GBR
128Emily Berg W40 South Leeds LakersGBR
129Lesley Birch W55 LDWAGBR
130Dave Bish M40 Beeston ACGBR
131Jo Bissell W40 Barnsley HarriersGBR
132Elly Blackwell WSEN GBR
133Jack Bloor MSEN GBR
134Sharon Blount W45 GBR
135Jane Boden W45 Smiley PacesGBR
136Kate Bowden W50 Glossopdale HarriersGBR
137Kevin Bowen M40 Rushcliffe ACGBR
138Matthew Bradbury MSEN Mansfield HarriersGBR
139Carl Bradford M45 Dark Peak Fell RunnersGBR
140Jack Bradford MSEN GBR
141Sheila Bradley W60 Buxton ACGBR
142Judith Brand W70 Hermitage HarriersGBR
143Steven Brandreth M50 Porter Valley PloddersGBR
144Sarah Brennan W40 Long Eaton Running ClubGBR
145Kieron Brice M40 Barnsley HarriersGBR
146Lucia Brighelli WSEN Kimberworth StridersGBR
147Tristan Britland MSEN GBR
148Matt Broadhead M45 Steel City Striders RCGBR
149Frances Bromley WSEN GBR
150Alenka Brooks W40 GBR
151Christian Broughton MSEN Holme Pierrepont RCGBR
152Martyn Broughton MSEN City of HullGBR
153Becky Brown WSEN GBR
154Andrew Bunker M45 Higham HarriersGBR
155Simon Burch M45 Chesapeake Road RunnersGBR
156Georgia Burns WSEN GBR
157Kent Butcher M45 Desford StridersGBR
158Elinor Butterfield W45 GBR
159Nigel Callahan M50 North Derbyshire RCGBR
160Nikki Cameron-Williams WSEN Holme Pierrepont RCGBR
161Phillip Carr M50 GBR
162Glynn Carter M55 GBR
163Ben Chaffey M40 Disley RunnersGBR
164Joanne Chalmers W45 Holme Pierrepont RCGBR
165Alex Chan W50 GBR
166Claire Chapman W45 Kimberworth StridersGBR
167Victoria Charlesworth W45 East London RunnersGBR
168Andy Charlton M40 GBR
169Shaun Charnley M55 GBR
170Charlotte Civico WSEN Steel City StridersGBR
171Holly Clifford WSEN GBR
172Simon Conroy M45 Dark peak fell runnersGBR
173Oliver Cook M50 Long Eaton RCGBR
174Martin Cooper MSEN North Derbyshire RCGBR
175Claire Corkhill WSEN GBR
176Chris Cotton M40 Kimberworth StridersGBR
177Naomi Coverley W55 Tideswell R CGBR
178Phil Cowell M55 GBR
179Lindsey Craig W40 GBR
180Lisa Crane W55 Vegan Runners UKGBR
181Richard Crane M45 North Derbyshire RCENG
182Mark Crofts M50 Barnsley ACGBR
183Christopher Dancer M40 Holme Pierrepont RCGBR
184Matthew Daniel MSEN Sheffield Hash House HarriersGBR
185Cathrine Danns W50 Redwell RunnersGBR
186Helen David W50 GBR
187Mark David M55 GBR
188Tracey Davies W45 Steel City Striders RCGBR
189Chris Deeble-Rogers MSEN Totley ACGBR
190Jessica Dodds WSEN Kimberworth StridersGBR
191Lee Dodds MSEN Kimberworth StridersGBR
192Sarah Drew W40 Holme Pierrepont RCGBR
193Harriet Drouin WSEN Penistone Footpath Runners & ACGBR
194Bret Duncan M50 GBR
195Cheryl Easom W40 GBR
196Amanda Ellis-Hill W45 Porter valley PloddersGBR
197Heath Emma W40 Run Free Fell RunnersGBR
198Noa Estevez Diaz W40 Disley RunnersGBR
199Raymond Evans M55 Sinfin RCGBR
200Justyna Felczerek W40 Doncaster ACGBR
201Mariusz Felczerek M40 Doncaster ACGBR
202Penny Fillingham W45 Lonely Goat RCGBR
203John Finn M55 Hatton DartsGBR
204Pilling Fiorella WSEN GBR
205Kruger Fitch M45 GBR
206Jessica Flint WSEN GBR
207Andrew Fowler M40 GBR
208Aron Fulton MSEN Hyde Park HarriersGBR
209Heather Fulton WSEN Hyde Park HarriersGBR
210Angus Fyfe M55 GBR
211Jose Garcia M40 Sheffield Triathlon ClubGBR
212Laura Garcia W40 Smiley PacesGBR
213Raquel Garcia-Cabrera WSEN Sheffield Triathlon ClubGBR
214Richard Garrod M40 GBR
215Pj Gaughan M50 Rebel RunnersGBR
216Christine Geraghty W55 Macclesfield Harriers & ACGBR
217Helen Gilbert W50 Goyt Valley StridersGBR
218Daniel Gill M40 Macclesfield Harriers & ACGBR
219Simon Gladding M40 GBR
220Emma Glossop W50 Fat boysGBR
221Dawn Godley W60 GBR
222John Golding M50 Leicester Triathlon ClubGBR
223Ruth Gowers W40 Buxton ACGBR
224Mark Graham M55 Penistone Footpath Runners & ACGBR
225Katy Grainger W40 Hinckley RCGBR
226Nikki Gratton W50 GBR
227Andy Green M55 Steel City Striders RCGBR
228Paul Greenwood M50 Kimberworth StridersGBR
229Jonathan Gregson MSEN Hatton DartsGBR
230Paul Griffiths M40 GBR
231Neil Grocutt MSEN Hillsborough & Rivelin RCGBR
232Gareth Hague M40 Steel City Striders RCGBR
233Ian Haigh M50 Southwell running clubGBR
234Nick Hails M45 Steel City Striders RCGBR
235Shaun Hall M40 GBR
236Lance Hamilton-Griffiths M40 Glossopdale HarriersGBR
237Jeden Hanshaw MSEN GBR
238Leigh Harris M45 Uttoxeter RoadGBR
239Bryan Harrod M45 Penistone Footpath Runners & ACGBR
240Nathan Hart MSEN Lincoln & District RunnersGBR
241Ollie Hart M50 Totley ACGBR
242Alison Hartley W60 FatBoysGBR
243Ben Hartley M40 N/AGBR
244Bob Hartley M50 Steel City Striders RCGBR
245Rebecca Harvey W50 Derbyshire DynamosGBR
246Matt Hawtin M45 Buxton ACGBR
247Dan Hayes M45 DoRunningGBR
248Simon Haywood M45 Barnsley HarriersGBR
249Nicola Hearn W40 GBR
250Kerstine Herbert W45 Kimberley & District StridersGBR
251Julie Heselgrave W50 St TheresasGBR
252Alan Hewitt M50 GBR
253Abigail Hickinbottom W40 Steel City Striders RCGBR
254Simon Hill M45 Ivanhoe RunnersGBR
255Alexander Himsworth MSEN Serpentine RCGBR
256Matthew Hopgood MSEN Macclesfield Harriers & ACGBR
257Claire Howard W50 Totley ACGBR
258John Hudson M60 GBR
259Sam Hughes MSEN GBR
260Martin Hunt MSEN Formula One Circuit CrewGBR
261Ellie Hurrell W50 GBR
262Lee Ingold M50 Redwell RunnersGBR
263Gill Ingram W60 GBR
264Darren Isaac M50 Lincoln & District RunnersGBR
265Andrew Jackson-parr M40 Lincs s&c runclubGBR
266Mark James M40 Dronfield Running CLubGBR
267Trish Jane W45 GBR
268Mir Jansen W55 Steel City StridersGBR
269Rachel Johnson W45 Team Derby RunnerGBR
270Andrew Johnston M50 GBR
271Alison Jones W40 Smiley PacesGBR
272Martyn Jones M45 Dark Peak Fell RunnersGBR
273Nick Jones M45 Buxton ACGBR
274Helen Jones-Crofts W45 Barnsley ACGBR
275Mike Kaye M55 GBR
276Barrie Kelly M40 GBR
277Jodi Kelly W40 GBR
278Anja King W45 GBR
279Emma Kingston W50 Steel City Striders RCGBR
280David Knight MSEN Sheffield Hash House HarriersGBR
281Erica Lack WSEN GBR
282Cadi Lambert W40 GBR
283Maxine Laws WSEN GBR
284Ann Le Bek W55 Tri3 SleafordGBR
285Simon Leadley MSEN Holme Pierrepont RCGBR
286Adrian Leigh M45 GBR
287Claire Leigh W45 GBR
288Fiona Lennox W45 TDRGBR
289Robert Lennox M50 TDRGBR
290Earl Lever M45 Kimberworth StridersGBR
291Martin Lewis MSEN Charnwood A CGBR
292Andy Lidstone M55 Buxton ACGBR
293Daniel Limb MSEN Penistone Footpath Runners & ACGBR
294Heather Lindley W55 Penistone Footpath Runners & ACGBR
295Matt Lloyd MSEN GBR
296Simon Lock M40 Notfast RCGBR
297Ben Lockhart MSEN GBR
298Martin Lockwood MSEN GBR
299David Lovett M55 GBR
300Anna Lund W40 Steel City Striders RCGBR
301Aaron Maclaughlin MSEN GBR
302Aritri Mandal WSEN Dark Peak Fell RunnersGBR
303Adelle Marsden W45 Kimberworth StridersGBR
304Lisa Marshall WSEN Holme Pierrepont RCGBR
305Ian Martin M50 Shepshed Running ClubGBR
306Emma Mason WSEN Macclesfield Harriers & ACGBR
307Julian Matthews M50 Lonely Goat RCGBR
308Ruth Matthews W50 Vegan Runners UKGBR
309Helen Mercer WSEN Sheffield Hash House HarriersGBR
310Richard Millns M50 Kimberworth StridersGBR
311Sarah Millns W45 Kimberworth StridersGBR
312Lee Mills M45 Steel City Striders RCGBR
313Amanda Millward WSEN Stoke FitGBR
314Tom Milner MSEN GBR
315Matt Monaghan M45 GBR
316Peter Moor M45 Northampton Road RunnersGBR
317John Moore M55 Goyt Valley StridersGBR
318Rachel Moore W40 GBR
319Simon Moorhouse M60 Buxton ACGBR
320James Morgan M50 Worksop HarriersGBR
321Ian Morris M45 Darlington Harriers and athletics clubGBR
322Hayden Mounsher M50 GBR
323Ann-Marie Mulvey WSEN Smiley PacesGBR
324Hannah Murray WSEN GBR
325Vicky Muscroft W45 Steel City Striders RCGBR
326Rebecca Neal W45 GBR
327Garry Needham M55 PIRATE SHIP OF FOOLSGBR
328Ben Nevill MSEN Vegan Runners UKGBR
329Anton Newell M50 Sutton in Ashfield Harriers & ACGBR
330Megan Newhall W50 7HHGBR
331Charlotte Newton WSEN GBR
332David Newton M40 Buxton ACENG
333Michele Noble W45 Holme Pierrepont RCGBR
334Alex Noden M45 Goyt Valley StridersGBR
335Jack O’Hern M50 GBR
336Fintan O’Malley M40 GBR
337Dominic Oates M45 Sheffield Hash House HarriersGBR
338Charlotte O'Brien W40 GBR
339Simon Oliver M45 Chester Triathlon ClubGBR
340Gwilym Owen MSEN Sheffield Hash House HarriersGBR
341Kate Owen WSEN Woodhall Spa SteamersGBR
342Thomas Paterson MSEN GBR
343Claire Peace-Bittner WSEN GBR
344Jon Peatman MSEN Sheffield Hash House HarriersGBR
345Steph Peel WSEN Lonely goatGBR
346Lydia Pegman WSEN GBR
347David Pendlebury M55 North Derbyshire RCGBR
348Tania Pendreich WSEN GBR
349Kirsty Pheasant W40 Bad Boy Running ClubGBR
350Kate Phillips W50 Buxton ACGBR
351Nicholas Pilling MSEN GBR
352James Pinchin MSEN Beeston ACGBR
353Mark Platton M55 Steel City Striders RCGBR
354Sarah Poole WSEN GBR
355Pippa Powell W40 Steel city stridersGBR
356Iain Radford M50 GBR
357Daniela Rand W40 Lincs S&C Run ClubGBR
358John Rawlinson M50 Steel City Striders RCGBR
359Lee Rawson M50 Kimberworth StridersGBR
360Lizzie Rawson WSEN Fat Boys RCGBR
361Kevin Reardon M40 Danum HarriersGBR
362Matt Reed M45 Sheffield Triathlon ClubGBR
363David Reeves M45 Buxton ACGBR
364Martin Rhodes M40 Dark Peak Fell RunnersGBR
365Jo Richardson W50 Lonely goatGBR
366Lottie Riddle WSEN Matlock AcGBR
367Duncan Robb MSEN North Derbyshire RCGBR
368Dan Robberts M40 Barrow RunnersGBR
369Jonathan Roberts M40 Lincoln & District RunnersGBR
370Tracey Robinson W40 Glossopdale harriersGBR
371Simon Ross M40 GBR
372Joel Rowlands MSEN Sheffield Hash House HarriesGBR
373Adrian Royston M45 GBR
374Eva Ryan W50 Team Derby RunnerGBR
375Chris Sagar M50 Hyde Village StridersGBR
376Daniel Salthouse M50 Sheffield Hash House HarriersGBR
377Stacey Sangster W40 Long EatonGBR
378Ben Saxton M40 GBR
379Peter Scoffings M55 WholehealthGBR
380Jennifer Scotney WSEN Dark Peak Fell RunnersGBR
381Malcolm Shakespeare M55 GBR
382Samantha Shaw WSEN Penistone Footpath Runners & ACGBR
383Rob Sheldon M45 Glossopdale HarriersGBR
384Alex Shepherd M50 Steel City Striders RCGBR
385Adrian Shipley M50 GBR
386Sergei Shkul M40 Steel City Striders RCGBR
387Sughrat Siddiqui M45 GBR
388Joseph Sizeland MSEN GBR
389Annie Sloane W60 Belper HarriersGBR
390Michelle Smale W55 St Theresa's ACGBR
391Andrew Smith M40 GBR
392Helen Smith W40 Steel City Striders RCGBR
393Jake Smith M45 Poplar running clubGBR
394Michael Smith M65 Redditch starsGBR
395Lydia Smithson WSEN GBR
396Richard Snowden M50 Totley ACGBR
397Debbie Sorby W50 Charnwood A CGBR
398Clint Southern-Warburton M45 Beeston ACGBR
399Tara Spillings WSEN HRRCGBR
400Paul Standall M45 Holme Pierrepont RCGBR
401Claire Steele W50 Derwent Runners (Derby)GBR
402Jennie Stevens W45 Steel City Striders RCGBR
403Deborah Stevenson W40 Trawden ACGBR
404Billy Stobbart M40 Cumberland Fell RunnersGBR
405Maddy Stretton W40 GBR
406Mark Stroud M45 GBR
407Jack Swindells M40 Hillsborough and Rivelin RCGBR
408Joel Taylor MSEN GBR
409Julie Taylor W40 Ivanhoe RunnersGBR
410Bob Templeman M40 Vegan Runners UKGBR
411Colin Thompson M50 GBR
412Joanna Thompson W45 Macclesfield Harriers & ACGBR
413Rachel Thorley WSEN GBR
414Mark Thorogood M50 Buxton ACGBR
415Alex Tod M50 GBR
416Frances Tod WSEN GBR
417Helen Treece W55 Team Derby RunnerGBR
418Carolyn Tregaskis W55 GBR
419Andrea Trickett W40 Ivanhoe RunnersGBR
420Sharon Tristram WSEN Sinfin RCGBR
421Matthew Tupling M45 GBR
422Sue Tupling W50 GBR
423Trudi Unwin W40 Huncote HarriersGBR
424Tricia Valentine W40 Formula One Circuit CrewGBR
425Simon Walkden M50 Totley ACGBR
426Chris Walker M40 Steel City Striders RCGBR
427Neil Walker M50 Formula One Circuit CrewGBR
428Pamela Walker W45 Run Things Run ClubGBR
429Ben Ward M40 GBR
430Jon Ward M40 GBR
431Lucy Warren WSEN GBR
432Rachel Watson W45 Belle Vue RacersGBR
433Bob Wellings M50 Disley RunnersGBR
434Dan Wellings M45 GBR
435Tim Westlake M60 GBR
436Demelza Whitbread W40 GBR
437Nick White M50 Charnwood athleticsGBR
438Anna Whitfield W50 StrideoutGBR
439Rob Whittle MSEN GBR
440Emma Wild W45 Wirksworth R CGBR
441Matt Wiles M45 GBR
442Chris Williamson MSEN Hillsborough and Rivelin RCGBR
443Daniel Wilson M45 Vegan Runners UKGBR
444Jennifer Wilson WSEN GBR
445Katy Wilson W50 Vegan Runners UKGBR
446Liz Wilson W40 GBR
447Jeremy Windsor M50 GBR
448Daniel Wolstenholme M45 GBR
449Jeremy Woodham M45 Marple RunnersGBR
450Steven Woods M60 Northern Masters ACGBR
451Deborah Wooliscroft W40 Wirksworth R CGBR
452Stephen Wooliscroft M45 Wirksworth R CGBR
453Helena Wootton W45 Formula One Circuit CrewGBR
454Annabel Wray WSEN GBR
455Karla Wright W40 GBR
456Anthony Wynne M55 WholeHealthGBR
457Cat Wynne W45 WholeHealthGBR
458Dean Young M45 Steel City Striders RCGBR

Walker (99)
1David Adams M45 Steel City Striders RCGBR
2Leila-Jane Ainge W40 GBR
3Alison Allen W50 Smalley Road RunnersGBR
4Jamie Allen M45 GBR
5Louise Bearder W40 GBR
6Lise Beynon W50 GBR
7Charmaine Biggin W50 GBR
8Richard Biggin M45 GBR
9Lolly Blackall W50 GBR
10Jackie Brant W50 GBR
11Andrew Bromley M55 Buxton ACGBR
12Mandy Bromley W55 Buxton ACGBR
13Chelsea Burnard-Channon WSEN GBR
14Nicky Callis W50 GBR
15Diane Chandley W45 GBR
16Richard Copeland M50 Steel City Striders RCGBR
17Bev Cossey W40 GBR
18Helen Davis W40 Goyt Valley StridersGBR
19Marie Dronfield W50 GBR
20Bernadette Edge W55 HRRCGBR
21John Ellicock M75 GBR
22Eve Elliott W50 GBR
23Shaun Elliott M50 GBR
24Sue Firth W45 GBR
25Jerry Fisher M50 Barnsley HarriersGBR
26Catherine Fitzsimons W65 GBR
27Stephen Fitzsimons M65 GBR
28Lesley Fletcher W55 Derwent Runners (Derby)GBR
29Tamzin Ford W50 GBR
30Helen Fotheringham W55 Goyt Valley StridersGBR
31Shaun Fradsham M50 GBR
32Jenny Fraser WSEN GBR
33Angela Freer W45 GBR
34Brian Fulton M75 GBR
35Claire Galloway WSEN GBR
36Dave Galloway M40 GBR
37Suzanne Ganderton W40 GBR
38Andrew Green M55 GBR
39Tracey Griffiths W45 Mickleover Running ClubGBR
40Keith Haddon M65 Kimberworth StridersGBR
41Alyson Hail W65 GBR
42Clare Harvey W50 Derwent Runners (Derby)GBR
43Alison Hayle W70 GBR
44Alison Heyes W50 GBR
45Andy Heyes M50 GBR
46Christine Ho W45 UKnetrunner.co.UKGBR
47Ian Hofmann M60 GBR
48David Hufton M45 GBR
49Karen Hyatt W40 Vegan Runners UKGBR
50Lisa Irvine W50 GBR
51Carmel Jarman W50 GBR
52Helen Jones W45 GBR
53Andrew Knight M65 GBR
54Lucy Knight WSEN GBR
55Heather Lane WSEN GBR
56Suzanne Leusby W40 Clowne Road Runners ClubGBR
57Tracy Lever W45 Kimberworth StridersGBR
58Astrid Love W70 GBR
59Davidson Lucinda WSEN GBR
60Nikki Mallyon W45 GBR
61Adams Mark M45 GBR
62Cheney Mark M50 GBR
63Lucy Marris W55 GBR
64June Maw W65 Run CatshillGBR
65Christina Mcguire W55 Lancaster & Morecambe ACGBR
66Ian Meade M70 Barnsley HarriersGBR
67Kim Messinger W60 GBR
68Jayne Moreton W50 Glossopdale HGBR
69Rachel Nothard W55 Barnsley HarriersGBR
70Sara Nuttall W45 GBR
71Diane Parker W40 GBR
72Simone Parker W50 GBR
73Roland Pheasant M50 GBR
74Mark Radford M50 GBR
75Judy Rawson W45 GBR
76Carole Riley WSEN GBR
77Dan Riley M40 GBR
78Kev Roden M55 GBR
79Ben Rook MSEN GBR
80Consuela Sackfield W65 Lincoln and DistrictGBR
81Jo Shakespeare W40 Mickleover Running ClubGBR
82Sue Smith W50 Fitmums and friendsGBR
83Alasdair Sparrow MSEN GBR
84Adam Spence M40 GBR
85Joanna Spencer WSEN GBR
86Jeff Stevens M50 GBR
87Sarah Stock W45 GBR
88Ann Storr W65 GBR
89Lee Taylor M50 GBR
90Louise Taylor W50 Kimberworth StridersGBR
91Alan Thewlis M40 GBR
92Claire Todd W40 GBR
93Rob Todd M60 Dragons Running Club (Sale)GBR
94Jane Wade W45 GBR
95Mark Wilkinson M50 Fitmums and friendsGBR
96Paul Willgoss M45 UKnetrunner.co.UKGBR
97Sallyann Winslow W45 Steel City Striders RCGBR
98Gilly Wrathall W45 GBR
99Ben Wright M40 GBR

Copyright © 1988 - 2020.  Fabian Computers Limited trading as Fabian4.  All Rights Reserved. | Company Registration No: 02265351