Entries and Timing
Home
Organisers
Features
Testimonials
Tracking & Timing
Pricing
Create Event
Organiser T&Cs
Competitors
Amend Entry
Adhoc Payment
Privacy
Competitor T&Cs
Admin
Logon
Control Panel
Amend Entry
Import
Export
Statistics
Bulk Email
Bulk SMS
Address Labels
Bills
Support
Postal Entries
Import / Export
Advertisement
>
Cybi Coastal Marathon Start List
Saturday 07 August 2021
Competitor Statistics (Total=208, Online=97%)
Postal entries (nnn*) were last uploaded on 13 July 2021
Note that this start list is sorted by Surname, and then Forename.
See the
Event Website
for further details.
Use the competitor
Amend Entry
function to view and/or amend your details.
Filter by Club =
All
100 Marathon Club
Aberystwyth AC
Beaumaris town road runners
Betsi Runaways
Bracknell Forest Runners
Buckingham & Stowe Running Club
Buckley Runners
Chorlton Runners
Cobra Running & Triathlon Club
Craven Energy
Cybi Striders
Denbigh Harriers
Denbigh Harriers RC
Derwent Runners (Derby)
Eryri
Eryri Harriers
Fire Side Adventures
GOG Triathlon
Helsby RC
Human Energy AC
Idsall School
Kenilworth Runners
Kings Heath RC "The Lions"
Kirkby Milers
Knowle and Dorridge RC
Knutsford Tri Club
Landthere
Lincoln Wellington AC
Liverpool Bugs
Llamwyr Llyn striders
Lonely Goat RC
Lymm Runners
Macclesfield Harriers & AC
Manuden Trail Runners
Medway runners
Mon Milers
Môn Milers
Newcastle Staffs AC
None
North Wales Road RC
North Wales Road Runners
North Wales road runners club
Norwich Road Runners
NWRRC
Peaks Island
Pennine Fell Runners
Porthcawl Runners
Prestatyn Running Club
RAF
RAF Triathlon
Ramsbottom Running Club
Rhedwyr Hebog Runners
Runnymede Runners
RunStrong
Salford Harriers & AC
South Cheshire Harriers
Southport Strollers Running Club
Southport Waterloo AC
Spectrum Striders
St Helens Tri
Stadium runners
Vegan Runners
Vegan Runners UK
Wallasey A.C
Wallasey AC
Wallasey Athletics
West cheshire ac
AND Country =
All
GBR
USA
Bib
No.
Name
Age
Class
Club
Co.
Marathon
(208)
11
Madalena Adeogba
WSEN
GBR
12
Monika Aldelime
W45
Southport Waterloo AC
GBR
1
Bev Atkin
W40
Llamwyr Llyn Striders
GBR
2
Joe Baker
MSEN
Stadium runners
GBR
13
Brian Barnes
M60
Chorlton Runners
GBR
14
John Bassett
M55
Wallasey AC
GBR
15
Miss Leona Beaumont
WSEN
Chorlton Runners
GBR
16
Jude Bek
W40
Chorlton Runners
GBR
17
Kate Berry
WSEN
GBR
18
Steve Beynon
MSEN
GBR
19
Lee Bibby
M40
GBR
20
Claire Bishop
WSEN
Betsi Runaways
GBR
21
Stephen Bozier
M40
North Wales road runners club
CYM
22
Ian Brandreth
M50
Aberystwyth AC
GBR
3
Nic Brook
M45
Eryri Harriers
CYM
4
Jez Brown
M45
Buckley Runners
GBR
23
Nicola Brown
W40
GBR
24
Matthew Burns
M50
GBR
25
Stephen Bushell
M50
Knutsford Tri Club
GBR
26
Charlie Butterfield
M45
RAF Triathlon
GBR
27
Rob Cain
M40
GBR
28
Matthew Carmichael
MSEN
Ramsbottom running club
GBR
29
Angus Clark
M55
GBR
30
Rachel Clark
W50
GBR
31
Sarah Clarke
WSEN
Ramsbottom Running Club
ENG
32
Shaun Cleworth
M45
Norwich Road Runners
GBR
33
Ben Coleman
M40
Human Energy AC
GBR
34
Stephanie Conway
WSEN
GOG Triathlon
GBR
35
Gary Corns
M40
None
GBR
36
Dean Corrie
MSEN
Ramsbottom Running Club
GBR
5
Laura Coucill
WSEN
Salford Harriers & AC
GBR
37
Maria Crawford
WSEN
Kings Heath RC "The Lions"
GBR
38
Brittany Crombie
WSEN
GBR
39
Ali Cross
W40
GBR
40
Sara Cuffin
W40
GBR
41
Philip Cuthbert
M45
Wallasey AC
GBR
42
Antony Davies
M50
GBR
6
Mark Davies
M45
NWRRC
GBR
43
Richard Davies
M45
GBR
44
Paul Dean
M55
GBR
45
Peter Dennett
M50
100 Marathon Club
GBR
46
Paul Desborough
M50
GBR
47
Mark Dibb
M45
Beaumaris town road runners
GBR
48
Dave Dickson
M40
Porthcawl Runners
GBR
49
Cherie Duffy
WSEN
Cybi striders
GBR
50
James Duffy
M50
GBR
51
Luke Earnshaw
M40
Eryri Harriers
GBR
52
Rebecca East
WSEN
GBR
53
Kim Eastham
W55
Macclesfield Harriers & AC
GBR
54
Guto Edwards
M50
Eryri Harriers
CYM
55
Neil Finegan
M45
West cheshire ac
GBR
56
Andy Fisher
M40
GBR
57
Liam Fitzgerald
M50
Medway runners
GBR
58
Tony Fitzmaurice
MSEN
GBR
59
Philip Friedman
M60
Peaks Island
USA
60
Amy Galvin
WSEN
Human Energy AC
GBR
61
Jackie Gilbert
W40
Vegan runners
GBR
62
Lucy Goddard
WSEN
Buckingham & Stowe Running Club
GBR
63
Mark Godden
M60
GBR
64
Laurent Gorce
M45
Llamwyr Llyn Striders
GBR
65
Mark Graham
M50
GBR
66
Hannah Gray
W45
GBR
67
Mike Green
W45
Wallasey AC
GBR
68
Fflur Griffith
WSEN
GBR
69
Benita Griffiths
W50
GBR
70
Julie Griffiths
WSEN
GBR
71
Henry Hamiltom-Gould
MSEN
GBR
72
John Hammond
M40
GBR
73
Gareth Harrison
M40
GBR
74
Eve Hart
W40
Ramsbottom Running Club
GBR
75
Matt Hart
MSEN
GBR
7
Stephen Henderson
M40
RAF
GBR
76
Sian Hilton
WSEN
GBR
77
Mark Hodgson
MSEN
Fire Side Adventures
GBR
78
Lee Hopkins
M55
Liverpool Bugs
GBR
79
Becky Hughes
WSEN
Llamwyr Llyn Striders
GBR
80
Celfyn Hughes
M40
GBR
81
Emyr Hughes
M40
Llamwyr Llyn Striders
GBR
82
Ffion Hughes
WSEN
Môn Milers
GBR
83
Rob Hughes
M45
Idsall School
GBR
84
Rachael Hunt
W45
Vegan Runners
GBR
85
Dylan Huws
M60
Eryri
GBR
86
Colin Irving
M55
GOG Triathlon
GBR
87
David Isaac
M40
St Helens Tri
GBR
88
Ryan Isibor
MSEN
GBR
89
Darren John
MSEN
Knowle and Dorridge RC
ENG
90
Ben Johnson
M55
GBR
91
Alex Jones
MSEN
GBR
92
Ben Jones
WSEN
Ramsbottom Running Club
GBR
93
Eilien Jones
W45
Llamwyr Llyn striders
GBR
94
Jonathan Jones
MSEN
GBR
95
Nathan Jones
M40
GBR
96
Shelly Jones
W40
GBR
97
Stuart Jones
MSEN
GBR
98
Derek Kavanagh
M50
GBR
99
Justine Kavanagh
W50
GBR
100
Vicky Kehoe
W45
Wallasey A.C
GBR
101
Helen Kelsall
W40
Kirkby Milers
GBR
102
Karen Kemish
W55
Aberystwyth AC
GBR
103
Danielle Kenny
WSEN
South Cheshire Harriers
GBR
104
Joe Kenny
MSEN
GBR
105
Gary Keogh
MSEN
GBR
106
Troy Kettle
MU19
North Wales Road RC
GBR
107
Sonja Kinna
WSEN
GBR
108
Steven Knowles
M50
Pennine Fell Runners
GBR
109
Mark Langrill
M50
CYM
110
Donna Langton
WSEN
GBR
111
Peter Lester-Owen
M60
Denbigh Harriers RC
GBR
112
Kieran Lewis
MSEN
GBR
113
Aggie Lind
W40
GBR
114
Ben Lines
MSEN
Prestatyn Running Club
CYM
115
Owain Llewellyn
M40
GBR
116
Alyssa Lloyd
WSEN
GBR
117
Mike Lloyd
MSEN
GBR
118
Peter Lloyd
M60
Lymm Runners
GBR
119
Emily Lomax
WSEN
Kenilworth Runners
GBR
120
Terry Martin
M55
GBR
121
Leanne Matthews
WSEN
Môn Milers
GBR
122
Steve May
M50
100 Marathon Club
GBR
123
David Mcgowen
MSEN
GBR
124
Chris Mewes
M45
GBR
125
Karl Morris
M40
North Wales Road Runners
GBR
126
Mel Morris
W45
Denbigh Harriers
CYM
127
Andy Murphy
MSEN
GBR
128
Brendan Murphy
MSEN
GBR
129
Dan Murtagh
MSEN
GBR
130
Gavin Noffki
M40
Manuden Trail Runners
GBR
131
Andrew Norman
M40
Ramsbottom Running Club
GBR
132
Russ Oram
M45
GBR
133
Aled Owen
M60
Eryri Harriers
GBR
8
Derfel Owen
M40
Rhedwyr Hebog Runners
GBR
134
Rachel Owen
W40
GBR
135
Josh Oxenbould
MSEN
GBR
136
Sarah Parry
W40
GBR
137
Ady Pendred
M50
GBR
138
Gareth Perrin
M45
GBR
139
Roger Phillips
M55
GBR
140
Sarah Pickerill
W45
Southport Strollers Running Club
GBR
141
Stuart Pickford
M55
GBR
142
Andrew Playfer
MSEN
GBR
143
Charlotte Pringle
WSEN
Vegan Runners UK
GBR
144
Nathan Pritchard
MSEN
GBR
145
Christian Quick
MSEN
GBR
146
James Ramsden
M40
Craven Energy
GBR
147
Angharad Rhisiart
W40
GBR
148
Josie Rhisiart
W45
Môn Milers
GBR
149
Gemma Richards
WSEN
GBR
150
David Roberts
M50
Cybi Striders
GBR
151
Gareth Roberts
M45
GBR
152
Gavin Roberts
M40
GBR
153
Kevin Roberts
M45
GBR
154
Steve Roberts
M55
GBR
155
James Rogers
M45
GBR
156
Gavin Rogerson
MSEN
GBR
157
Christopher Savage
M45
Lonely Goat RC
GBR
158
Natalie Savage
W40
Lonely Goat RC
GBR
159
Sara Sawicz
WSEN
Cybi Striders
GBR
160
Darren Seeney
M55
GBR
161
Sal Seeney
W55
Môn Milers
GBR
162
Jake Senogles
MSEN
GBR
163
Kelly Shurety
WSEN
GBR
164
Nicola Simpson
WSEN
GBR
165
Jessica Smith
W40
Wallasey Athletics
GBR
166
Michael Smith
M50
Macclesfield Harriers & AC
GBR
167
Rob Smith
M40
Cobra Running & Triathlon Club
GBR
168
Christopher Spriggs
M45
GBR
169
Marc Squires
M45
GBR
170
Mark Stanbridge
M50
Macclesfield Harriers & AC
GBR
171
Peter Steele
M45
GBR
172
Ceri Stewart
W40
Cybi Striders
GBR
173
Andrew Tate
M55
Runnymede Runners
GBR
174
James Taylor
MSEN
Vegan runners
GBR
175
Bethan Taylor-Jones
W55
100 Marathon Club
GBR
176
Jeremy Tetley
M50
GBR
177
Liz Tetley
W55
Lymm Runners
GBR
178
Hugo Thomas
M55
Llamwyr Llyn Striders
GBR
179
Jason Thomas
M45
GBR
180
Robert Thompson
MSEN
Kenilworth Runners
GBR
181
Alex Thomson
M40
GBR
182
Sally Timperley
W50
GBR
183
Niel Toner
M45
GBR
184
John Turner
M45
Helsby RC
GBR
185
Ruth Turner
WSEN
GBR
186
Alexandra Valokova
WSEN
Derwent Runners (Derby)
GBR
187
Dan Walker
MSEN
GBR
188
Zuzana Walton
W40
GBR
189
Johnhuw Watkin Hughes
MSEN
Cybi Striders
GBR
190
Dale Watkinson
MSEN
CYM
191
James Watt
MSEN
Derwent Runners (Derby)
GBR
192
Bastian Weinberger
MSEN
Landthere
GBR
193
John Wheeler
M50
Newcastle Staffs AC
GBR
194
Brian Whelan
M50
Bracknell Forest Runners
GBR
195
Jill Widdison
W55
Lincoln Wellington AC
GBR
196
Stephen Wiggins
MSEN
Helsby RC
GBR
197
Alan Williams
M50
GBR
198
Andrew Williams
MSEN
GBR
199
Ben Williams
M40
Helsby RC
GBR
200
Caroline Williams
WSEN
Cybi Striders
GBR
201
David Williams
M50
GBR
202
Lisa Williams
W40
Cybi Striders
GBR
203
Nicola Williams
W50
Mon Milers
GBR
204
Rob Williams
MSEN
RunStrong
GBR
205
Sonia Williams
WSEN
Cybi Striders
GBR
9
Tony Woods
MSEN
Denbigh harriers
GBR
206
Joseph Woosnam
MSEN
GBR
207
Emily Wymer
WU23
GBR
208
Dennis Yarwood
M55
Spectrum Striders
ENG
209
Alex Yem
MSEN
Wallasey AC
ENG