Entries and Timing
Home
Organisers
Features
Testimonials
Tracking & Timing
Pricing
Create Event
Organiser T&Cs
Competitors
Amend Entry
Adhoc Payment
Privacy
Competitor T&Cs
Admin
Logon
Control Panel
Amend Entry
Import
Export
Statistics
Bulk Email
Bulk SMS
Address Labels
Bills
Support
Postal Entries
Import / Export
Advertisement
>
Litton Christmas Cracker Fell Race Start List
Sunday 08 December 2019
Competitor Statistics (Total=301, Online=100%)
Postal entries (nnn*) were last uploaded on 08 November 2019
Note that this start list is sorted by Surname, and then Forename.
See the
Event Website
for ā€ˇfurther details.
Use the competitor
Amend Entry
function to view and/or amend your details.
Filter by Club =
All
Altrincham & District AC
Ashbourne RC
Bakewell
Beeston AC
Belper Harriers
Belper triathlon club
Boalloy
Buxton & District AC
Buxton AC
Cheshire Hill Racers
Clowne Road Runners Club
Congleton Harriers
Dallam RC
Dark Peak Fell Runner
Dark Peak Fell Runners
Dark Peak Fell Runners Club
Derby Triathlon Club
Derwent Runners (Derby)
Disley Runners
DPFR
Glossopdale Harriers
Goat valley striders
Goyt Valley Striders
Handsworth Roadhogs
Hatton Darts
Hatton Darts RC
Killamarsh Kestrels
Long Eaton RC
Long Eaton Running
Long Eaton Running Club
Macclesfield Harriers & AC
Maltby RC
Maltby Running Club
Marple Runners
Matlock AC
Matlock athletic club
Mercia
Mercia Fell Runners
Milltown Milers
Mounts Bay Harriers
N/a
Newcastle A.C
North Derbyshire RC
Notts Womans Runner
Pegtown Plodders
Penistone Footpath Runners & AC
Pennine Fell Runners
Penny Lane Striders
Porter valley
Porter Valley Plodders
Retford AC
Ripley
Sheffield Hash House Harriers
Shelton Striders
Smiley Paces
South Cheshire Harriers
Southwell RC
Springfield Striders RC
Steel City Striders
Steel City Striders RC
Tattenhall Runners
Team Little Fella
Tideswell Running Club
Totley AC
TriSudbury
University of Bristol Orienteering and Fell Running Club
Vegan Runners UK
Village Road Runners
Village RR
VRR
WFRA
Wingerworth Wobblers
Wirksworth R C
Wirksworth Running Club
Worksop Harriers
AND Country =
All
GBR
Entry
No.
Name
Age
Class
Club
Co.
U23 Men
(0)
Senior Men
(26)
228
Jack Agnew
MSEN
Mercia Fell Runners
GBR
19
Colin Allott
MSEN
Goyt Valley Striders
GBR
239
Chris Andrade
MSEN
Vegan Runners UK
GBR
129
David Booth
MSEN
GBR
75
John Brannock
MSEN
Porter valley
GBR
58
Joe Buckman
MSEN
Steel City Striders RC
GBR
264
Derek Chetwin
MSEN
Matlock AC
GBR
200
David Clifton
MSEN
GBR
225
Lawrence Eccles
MSEN
Penny Lane Striders
GBR
241
Pete Forster
MSEN
Long Eaton RC
GBR
224
Alec Fowler
MSEN
GBR
260
Michael Gray
MSEN
GBR
48
Jonathan Gregson
MSEN
Hatton Darts
GBR
270
Dave Hawkins
MSEN
GBR
190
Edward James
MSEN
Belper Harriers
GBR
101
Martyn James
MSEN
Porter Valley Plodders
GBR
43
Matthew Nichols
MSEN
Matlock AC
GBR
217
Joe Oldfield
MSEN
Matlock AC
GBR
21
Tim Sterland
MSEN
GBR
296
Jordan Street
MSEN
Clowne Road Runners Club
GBR
44
Joseph Tabberer
MSEN
GBR
96
Joseph Wade
MSEN
Dark Peak Fell Runners
GBR
210
Steven Ward
M55
GBR
285
Daniel Wheat
MSEN
Southwell RC
GBR
250
Gabriel Whittle
MSEN
GBR
243
Laurence Woodcock
MSEN
Newcastle A.C
GBR
MV40
(50)
178
Bevan Adams
M45
Retford AC
GBR
230
James Adney
M40
Mercia Fell Runners
GBR
102
Ben Allen
M40
Handsworth Roadhogs
GBR
254
Simon Allen
M45
Dark Peak Fell Runners
GBR
258
Mark Austin-Dolan
M45
GBR
120
Craig Baird
M45
Steel City Striders RC
GBR
62
Dan Baker
M45
GBR
37
Nigel Barnes
M45
Steel City Striders RC
GBR
154
Tyrrell Basson
M45
Dark Peak Fell Runners
GBR
12
Richard Bayliss
M45
Hatton Darts RC
GBR
234
Mark Bollom
M45
Mercia Fell Runners
GBR
9
Adam Boyfield
M45
GBR
166
Paul Brunt
M45
Shelton Striders
GBR
199
Malcolm Busfield
M45
Ashbourne RC
GBR
175
William Chang
M40
Long Eaton Running
GBR
39
David Chetta
M40
Mercia Fell Runners
GBR
299
Richard Clegg
M40
Macclesfield Harriers & AC
GBR
283
Robert Coates
M40
Ripley
GBR
13
Simon Conroy
M45
Dark peak fell runners
GBR
151
Stephen Ellison
M40
Mounts Bay Harriers
GBR
66
James Ellwood
M40
Porter Valley Plodders
GBR
74
Rob Ferrol
M45
Maltby RC
GBR
90
Austin Frost
M45
Dark Peak Fell Runner
GBR
187
Ed Godber
M40
Belper Harriers
GBR
8
Mark Goodburn
M45
Team Little Fella
GBR
298
Julian Goodwin
M45
Boalloy
GBR
146
John Hampton
M45
Pegtown Plodders
GBR
271
Matt Hawtin
M45
Buxton AC
GBR
5
Arron Jackson
M45
Worksop Harriers
GBR
132
Lucas Jones
M45
Goyt Valley Striders
GBR
156
Richard Knowles
M45
Totley AC
GBR
248
Ross Martland
M45
Buxton AC
GBR
122
Paul Mellor
M45
Hatton Darts RC
GBR
158
James Rees
M40
Goyt Valley Striders
GBR
277
David Reeves
M45
Buxton AC
GBR
64
Andrew Reid
M40
Porter Valley Plodders
GBR
119
Paul Stephenson
M40
Totley AC
GBR
27
Michael Stubbs
M45
GBR
80
Steve Stuthridge
M45
Village RR
GBR
218
Roger Taylor
M40
Mercia Fell Runners
GBR
213
Scott Thompson
M45
Matlock AC
GBR
256
Mark Thorogood
M45
Buxton AC
GBR
17
Rob Turner
M45
GBR
15
Neil Walker
M40
Altrincham & District AC
GBR
103
Andrew Watson
M45
Matlock AC
GBR
203
David Whittaker
M45
Congleton Harriers
GBR
124
Roy Whittle
M45
Goyt Valley Striders
GBR
162
Mark Whitworth
M45
Dark Peak Fell Runners
GBR
286
George Yates
M45
DPFR
GBR
57
Dean Young
M45
Steel City Striders RC
GBR
MV50
(63)
174
Mark Agnew
M50
Mercia Fell Runners
GBR
233
John Atyeo
M50
Mercia Fell Runners
GBR
69
Peter Bailey
M55
Buxton AC
GBR
179
Nick Bates
M55
Derwent Runners (Derby)
GBR
138
David Betteley
M50
South Cheshire Harriers
GBR
160
Matt Biglin
M55
Goyt Valley Striders
GBR
209
Michael Bourne
M50
Dark Peak Fell Runners
GBR
73
Paul Bourne
M50
Porter Valley Plodders
GBR
155
Steven Brandreth
M50
Porter Valley Plodders
GBR
53
Nick Burns
M50
Steel City Striders RC
GBR
149
Neil Clarke
M55
Macclesfield Harriers & AC
GBR
222
Oliver Cook
M50
Long Eaton RC
GBR
52
Geoff Cooper
M50
Matlock athletic club
GBR
294
Dan Croft
M50
Macclesfield Harriers & AC
GBR
201
Andy Davies
M50
Mercia Fell Runners
GBR
232
Garry Elkington
M50
North Derbyshire RC
GBR
38
Mark Elwis
M55
Matlock AC
GBR
205
Dave Farrow
M55
Mercia Fell Runners
GBR
226
Rick Frolich
M55
GBR
186
Christopher Gillott
M50
Wirksworth R C
GBR
18
Richard Green
M50
Shelton Striders
GBR
167
Nick Ham
M55
Glossopdale Harriers
GBR
216
Charles Heatley
M55
GBR
11
Richard Hind
M50
Clowne Road Runners Club
GBR
40
Rupert Holden
M50
Matlock AC
GBR
54
Pete Hudson
M55
Mercia Fell Runners
GBR
28
Paul Hunt
M55
Goyt Valley Striders
GBR
255
Steven Jeffs
M55
Dallam RC
GBR
261
Tim Key
M50
GBR
172
Marc Kinch
M50
Long Eaton RC
GBR
87
Andy Lacey
M55
Village Road Runners
GBR
259
John Leech
M55
Dallam RC
GBR
176
Paul Lewis
M50
Long Eaton Running Club
GBR
279
Martin Lundy
M55
Marple Runners
GBR
25
Mark Manley
M50
Worksop Harriers
GBR
169
James McMurtry
M50
Ashbourne RC
GBR
109
Stephen Mead
M55
Totley AC
GBR
30
John Moore
M55
Goyt Valley Striders
GBR
95
Jon Morgan
M50
Dark Peak Fell Runners
GBR
71
Simon Pipe
M55
Mercia Fell Runners
GBR
59
Mark Platton
M55
Steel City Striders RC
GBR
128
Stephen Pyke
M50
DPFR
GBR
227
Michael Reynolds
M50
Mercia Fell Runners
GBR
104
Michael Richardson
M55
Handsworth Roadhogs
GBR
123
Steve Rowe
M55
Goyt Valley Striders
GBR
177
Kevin Rowles
M55
Killamarsh Kestrels
GBR
171
Richard Rule
M50
Springfield Striders RC
GBR
272
Tim Saul
M50
Derwent Runners (Derby)
GBR
295
Toby Savage
M50
GBR
2
James Staveley
M50
Worksop Harriers
GBR
240
Stephen Stead
M50
GBR
196
David Taylor
M55
Dark Peak Fell Runners
GBR
153
Kenny Turner
M55
Dark Peak Fell Runners
GBR
235
David Veryard
M55
Bakewell
GBR
165
Joseph Allan Wall
M55
Handsworth Roadhogs
GBR
197
Ian Wallis
M55
Long Eaton RC
GBR
252
Julian Wareham
M50
Porter Valley Plodders
GBR
185
David Wass
M50
Worksop Harriers
GBR
290
Karl Webster
M50
Matlock AC
GBR
147
Stephen Wicks
M50
Wingerworth Wobblers
GBR
68
Simon Wiles
M50
Steel City Striders RC
GBR
274
Ian Wolfendale
M55
Pennine Fell Runners
GBR
84
Peter Wright
M55
Hatton Darts RC
GBR
MV60
(27)
81
David Arundale
M65
Dark Peak Fell Runners
GBR
157
Mike Arundale
M65
Dark Peak Fell Runners
GBR
83
Steve Bennett
M60
North Derbyshire RC
GBR
55
Alan Bocking
M65
Cheshire Hill Racers
GBR
82
Tim Brockington
M60
Springfield Striders RC
GBR
242
Robert Bryan
M65
Dark Peak Fell Runners Club
GBR
231
Graham Collins
M60
Milltown Milers
GBR
220
Reginald Cooper
M60
GBR
35
Tony Dent
M60
Tideswell Running Club
GBR
36
Bob Foreman
M60
Matlock AC
GBR
223
Mick Fowler
M60
GBR
288
Andrew Fox
M60
Glossopdale Harriers
GBR
269
John Gorman
M65
North Derbyshire RC
GBR
136
David Gould
M65
Mercia Fell Runners
GBR
287
Chris Harle
M60
GBR
77
Bob Haworth
M60
GBR
152
Neil Hindle
M65
WFRA
GBR
276
Brian Holland
M60
Goyt Valley Striders
GBR
289
Colin Jackson
M60
GBR
6
Martin Knight
M65
Maltby Running Club
GBR
301
Peter Macfarlane
M60
DPFR
GBR
163
Tim Mackey
M65
Dark Peak Fell Runners
GBR
208
Jim Paxman
M60
Dark Peak Fell Runners
GBR
238
Rowland Spencer
M65
Milltown Milers
GBR
229
Trevor Stevens
M60
Belper triathlon club
GBR
4
Paul Stevenson
M60
Long Eaton RC
GBR
34
Chris Tetley
M60
Goyt Valley Striders
GBR
MV70
(6)
116
Jeremy Brayshaw
M70
Totley AC
GBR
145
Alan Brentnall
M70
Pennine Fell Runners
GBR
113
Peter Brown
M70
GBR
251
Ken Jones
M70
Dark Peak Fell Runners
GBR
60
Tony Press
M70
Hatton Darts RC
GBR
98
Les Thurston
M70
Matlock AC
GBR
U23 Ladies
(3)
181
Alexandra Bates
WSEN
Derwent Runners (Derby)
GBR
249
Josie Lloyd
WU23
Mercia
GBR
72
Molly Pipe
WU23
University of Bristol Orienteering and Fell Running Club
GBR
Senior Ladies
(21)
56
Lauri Benning
WSEN
GBR
20
Gemma Cox
WSEN
GBR
51
Fran Cummins
WSEN
Steel City Striders
GBR
150
Harriet Drouin
WSEN
Penistone Footpath Runners & AC
GBR
182
Sian Evans
WSEN
Steel City Striders RC
GBR
46
Rachel Farrow
WSEN
Shelton Striders
GBR
94
Sally Fawcett
WSEN
Dark Peak Fell Runners
GBR
67
Rachel George
WSEN
Porter Valley Plodders
GBR
281
Anna Howard
WSEN
GBR
189
Helen James
WSEN
Belper Harriers
GBR
106
Rachel Limbert
WSEN
N/a
GBR
126
Holly McCain
WSEN
Beeston AC
GBR
111
Becky Mead
WSEN
Totley AC
GBR
237
Emily Mellor
WSEN
GBR
118*
Natalie Morgan
WSEN
GBR
42
Joanne Mosley
WSEN
GBR
65
Cat Oldfield
WSEN
GBR
88
Sandra Riley
W45
VRR
GBR
206
Eleanor Wainwright
WSEN
Dark Peak Fell Runners
GBR
244
Gemma Wallace
WSEN
Steel City Striders RC
GBR
173
Rosie Walwyn
WSEN
Dark Peak Fell Runners
GBR
LV40
(49)
41
Rachel Barnes
W40
Smiley Paces
GBR
221
Alison Barrett
W40
Steel City Striders RC
GBR
266
Wendy Brassington
W40
Notts Womans Runner
GBR
93
Carolyn Brennan
W45
Village Road Runners
GBR
23
Caroline Burrell
W45
Wirksworth R C
GBR
198
Katie Busfield
W45
Ashbourne RC
GBR
70
Julia Carter
W45
Goat valley striders
GBR
267
Rosie Clegg
W40
Smiley Paces
GBR
183
Rebecca Day
W40
Buxton AC
GBR
31
Noa Diaz
W40
Disley Runners
GBR
3
Kerry Dickinson
W40
Worksop Harriers
GBR
161
Clare Eardley
W45
Wirksworth Running Club
GBR
168
Amanda Ellis-Hill
W40
Porter Valley Plodders
GBR
140
Isobel Gowers
W45
Springfield Striders RC
GBR
115
Ruth Gowers
W40
Buxton AC
GBR
89
Claire Haycock
W40
Smiley Paces
GBR
262
Sarah Hinchliffe
W40
GBR
143
Philippa Hunstone
W45
Tideswell Running Club
GBR
142
Hannah Jenneson
W40
Sheffield Hash House Harriers
GBR
131
Mary Jones
W45
Goyt Valley Striders
GBR
133
Elizabeth Lakin
W40
Long Eaton RC
GBR
141
Cal Lloyd
W40
Porter valley plodders
GBR
282
Suzi Lovell
WSEN
GBR
24
Lee-anne Manley
W45
Worksop Harriers
GBR
214
Rebecca Massey
W45
Tattenhall Runners
GBR
105
Donna Mckeown
W45
Village RR
GBR
193
Michelle Needham
W40
Clowne Road Runners Club
GBR
194
Fiona Panes
W45
Smiley Paces
GBR
253
Kate Phillips
W45
Buxton & District AC
GBR
202
Sarah Proudmore
W45
Congleton Harriers
GBR
265
Bronwen Ray
W45
GBR
278
Jasmin Reeves
W45
GBR
204
Nicola Richards
W40
Mercia Fell Runners
GBR
297
Sally Rigby
W45
Boalloy
GBR
100
Steph Roberts
W40
GBR
108
Emma Roe
W45
Shelton Striders
GBR
76
Claire Sheldon
W45
Belper Harriers
GBR
33
Jennie Stevens
W40
Steel City Striders RC
GBR
61
Rebecca Stopford
W45
Tideswell Running Club
GBR
125
Fiona Storey
W45
TriSudbury
GBR
79
Gail Stuthridge
W45
Village RR
GBR
112
Clare Thompson
W40
Smiley Paces
GBR
212
Katy Thornhill
W45
GBR
10
Rooth Tuesday
W45
GBR
16
Yvonne Turner
W40
GBR
184
Jennifer West
W40
Village Road Runners
GBR
211
Carolyn Whittle
W45
Goyt Valley Striders
GBR
275
Samantha Willis
W40
Buxton AC
GBR
114
Donna Wood
W40
Milltown Milers
GBR
LV50
(41)
49
Jane Adlard
W50
Goyt Valley Striders
GBR
14
Clare Ash
W50
GBR
99
Carolyn Atherton
W50
Village Road Runners
GBR
164
Sue Barker
W55
GBR
180
Lucy Bates
W55
Derwent Runners (Derby)
GBR
139
Tracey Brown
W55
South Cheshire Harriers
GBR
148
Jennie Buckler
W50
GBR
7
Karen Cleminson
W50
Maltby Running Club
GBR
300
Diane Clewes
W55
Totley ac
GBR
292
Jane Crowson
W55
Dark Peak Fell Runners
GBR
263
Lindsay Evans
W50
Totley AC
GBR
97
Anne Fleming
W50
Village Road Runners
GBR
273
Elaine Fleuriot
W55
Pennine Fell Runners
GBR
293
Andrea Frost
W50
Macclesfield Harriers & AC
GBR
257
Heather Fryer Winder
W50
Buxton Ac
GBR
78
Julie Gardner
W55
Macclesfield Harriers & AC
GBR
63
Helen Gray
W50
Goyt Valley Striders
GBR
170
Mandy Halsey
W55
Tideswell Running Club
GBR
91
Tracy Hamilton
W50
Worksop Harriers
GBR
85
Sue Hawkins
W50
Tideswell Running Club
GBR
215
Juliet Heatley
W55
Smiley Paces
GBR
45
Christine Hill
W50
Goyt Valley Striders
GBR
121
Vanessa Hodgetts
W50
Smiley Paces
GBR
188
Jane Hudson
W55
Long Eaton RC
GBR
247
Maxine Ison
W55
Totley AC
GBR
127
Judith Jepson
W50
DPFR
GBR
159
Ita Kelly
W55
Goyt Valley Striders
GBR
195
Deborah Lodge
W50
Totley AC
GBR
137
Den Masset
W55
Macclesfield Harriers & AC
GBR
191
Kylie McAteer
W55
Totley ac
GBR
110
Sian Mead
W55
Totley AC
GBR
92
Trish Monks
W50
Village Road Runners
GBR
219
Mary Mooney
W55
Tideswell running club
GBR
26
Sarah Owens
W50
Tideswell Running Club
GBR
22
Leonie Redfern
W50
Tideswell Running Club
GBR
1
Sally Staveley
W55
Worksop Harriers
GBR
245
Tracey Stinchcombe
W50
Derby Triathlon Club
GBR
291
Elaine Stone
W50
Wirksworth R C
GBR
135
Jane Wade
W50
Hatton Darts
GBR
207
Alison Wainwright
W50
Dark Peak Fell Runners
GBR
134
Susan Ward
W55
Totley AC
GBR
LV60
(13)
236
Angela Bent
W65
Buxton AC
GBR
50
Christine Bowen
W60
Goyt Valley Striders
GBR
144
Alison Brentnall
W65
Pennine Fell Runners
GBR
192
Brian Clements
M60
Wirksworth R C
GBR
47
Jill Davies
W60
Steel City Striders RC
GBR
117
Pat Goodall
W60
Totley AC
GBR
268
Maggie Gorman
W60
North Derbyshire RC
GBR
32
Gill Howland
W60
GBR
29
Moira Hunt
W60
Goyt Valley Striders
GBR
280
Ursula McCaughan
W60
GBR
284
Caroline Southern
W65
Maltby RC
GBR
246
Joan Waller
W60
Dark Peak Fell Runners
GBR
130
Hazel Winder
W65
Macclesfield Harriers & AC
GBR
LV70
(2)
107
Linda Brown
W70
GBR
86
Caryl Hartwright
W70
Totley AC
GBR