Entries and Timing
Home
Organisers
Features
Testimonials
Tracking & Timing
Pricing
Create Event
Organiser T&Cs
Competitors
Amend Entry
Adhoc Payment
Privacy
Competitor T&Cs
Admin
Logon
Control Panel
Amend Entry
Import
Export
Statistics
Bulk Email
Bulk SMS
Address Labels
Bills
Support
Postal Entries
Import / Export
Advertisement
>
Caerphilly Challenge Series - The Wild Boar 2020 Start List
Saturday 02 May 2020
Competitor Statistics (Total=151, Online=96%)
Note that this start list is sorted by Surname, and then Forename.
Your allocated Challenge Number will be published in the Race No. column below once entries close.
See the
Event Website
for further details.
Use the competitor
Amend Entry
function to view and/or amend your details.
Filter by Club =
All
AA Estates @ USW
CAG
Connemara Potatoes
Lliswerry Runners
N/A
RD
Ystrad Mynach Running Club
AND Country =
All
GBR
Entry
No.
Name
Age
Class
Club
Co.
22 mile (self led challenge)
(64)
215
Robert Abushal
GBR
111
Frances Attwood
CAG
GBR
58
Amerjit (Amy) Barrett
GBR
179
David Bateman
GBR
180
Lisa Bateman
GBR
2
Martyn Birch
Ystrad Mynach Running Club
GBR
7
Richard Bracey
GBR
160
Andrew Canham
GBR
12
Mike Canham
GBR
114
Martin Cattroll
GBR
46
Greg Clark
GBR
169
Vicki Cogbill
GBR
17
Mark Connett
GBR
78
Elinor Coulmon
GBR
80
Claire Crowson
GBR
171
Neil Ede
GBR
188
Elizabeth Evans
GBR
172
Joshua Evans
GBR
126
Michael James Evans
GBR
71
Stephen Evans
GBR
49
Ruth Giblett
GBR
51
Sarah Giblett
GBR
91
Catherine Goodwin
GBR
92
Tim Goodwin
GBR
173
Laura Gregory
GBR
76
Bethan Griffiths
GBR
168
Cath Hather
GBR
144
Gareth Hawkins
GBR
158
Rob Heaton-Jones
GBR
167
Caryn Hicks
GBR
52
Matthew Hoskins
GBR
50
Patrick Isaac
GBR
11
Chris Kilner
GBR
123
David Lloyd
GBR
174
Krista Lloyd
GBR
113
Leanne Lovesy
GBR
79
Ruth Mckeag
GBR
8
Gareth Mills
GBR
10
Amanda Morgan
GBR
197
Aifric Ní Ghibne
Connemara Potatoes
GBR
195
Deborah Ní Ghibne
Connemara Potatoes
GBR
196
Brian Ó Gibne
Connemara Potatoes
GBR
184
Mark Phillips
GBR
170
Phil Povey
GBR
3
Stuart Sargent
Ystrad Mynach Running Club
GBR
194
Melonie Senior
GBR
134
James Skelton
GBR
74
Timothy Stringer
GBR
100
John Sweeney
GBR
101
Mellanie Sweeney
GBR
125*
Ellie Trott
GBR
29
Dan Twydale
GBR
28
Kelly Twydale
GBR
30
Philip West
GBR
198
Geraint Wheeler
GBR
199
John Wheeler
GBR
135
Chris Williams
GBR
189
Matthew Williams
GBR
124
Petra Williams
GBR
156
Terry Williams
GBR
110
Nicola Wiltshire
GBR
73
Emma Woodford
GBR
75
Mark Woodford
GBR
77
Sally Yearsley
GBR
22 mile (led walk)
(10)
118
Richard Boardman
GBR
13
Ian Goodson
GBR
43
Barry Howells
GBR
45
Lee Howells
GBR
44
Lorraine Howells
GBR
53
Clive Lane
N/A
GBR
97
Karen Llewellyn
GBR
96
Dean Roche
GBR
95
Susan Roche
GBR
217
Paula Thomas
GBR
15 mile (self led challenge)
(20)
93
Gary Adlington
GBR
181
Dave Allen
GBR
182
Lisa Allen
GBR
41
Peter Cawley
GBR
141*
Lucy Chadwick
RD
GBR
140*
Jacob Davies
RD
GBR
139*
Linda Davies
RD
GBR
138*
Richard Davies
RD
GBR
142*
Stephen Doyle
RD
GBR
104
James Garlick
GBR
94
Suzanne Payne
GBR
148
Dafydd Powell
GBR
149
Dylan Powell
GBR
147
Maisy Powell
GBR
146
Michael Powell
GBR
183
Adrian Stephens
GBR
103
Ellen Struthers
GBR
109
Ian Struthers
GBR
108
Nicola Struthers
GBR
65
Neil Weaver
GBR
15 mile (led walk)
(14)
129
Chris Beazer
AA Estates @ USW
GBR
9
Madeleine Brindley
GBR
176
Nia Davies
GBR
211
Su Davies
GBR
159
Sian England
GBR
128
Carol Evans
AA Estates @ USW
GBR
162
Helen Garon
GBR
175
Helen Jenkins
GBR
122
Izabela Kowalewska
GBR
164
Patricia Nelmes
GBR
127
Bethan Parsons
AA Estates @ USW
GBR
161
Jacquie Williams
GBR
115
Katya Wolfram
GBR
130
Becky Wright Davies
AA Estates @ USW
GBR
9-11 mile (led walk)
(41)
20
Youth Accred 1
GBR
21
Youth Accred 2
GBR
22
Youth Accred 3
GBR
23
Youth Accred 4
GBR
24
Youth Accred 5
GBR
25
Youth Accred 6
GBR
26
Youth Accred 7
GBR
27
Youth Accred 8
GBR
165
Gareth Davies
GBR
82
Susan Davies
GBR
178
Jennie Dickson
GBR
177
Jeremy Dickson
Lliswerry Runners
GBR
203
Youth Forum1
GBR
204
Youth Forum2
GBR
205
Youth Forum3
GBR
206
Youth Forum4
GBR
207
Youth Forum5
GBR
208
Youth Forum6
GBR
209
Youth Forum7
GBR
210
Youth Forum8
GBR
66
Alison Jones
GBR
67
Christopher Jones
GBR
202
Sophie Jones
GBR
19
Lee Kabza
GBR
81
Ingrid Kirk
GBR
166
Evans Louise
GBR
84
Kathryn Matthews
GBR
187
Richard Mulcahy
GBR
186
Sarah Mulcahy
GBR
34
Youth Rep 10
GBR
35
Youth Rep 11
GBR
36
Youth Rep 12
GBR
37
Youth Rep 13
GBR
38
Youth Rep 14
GBR
39
Youth Rep 15
GBR
40
Youth Rep 16
GBR
33
Youth Rep 9
GBR
83
Jayne Stokes
GBR
190
Randolph Stone
GBR
85
Katrina Strewart
GBR
32
Marc Thomas
GBR
1-5 mile (led walk)
(2)
117
Sawyer Wolfram
GBR
116
Thomas Wolfram
GBR