Entries and Timing
Home
Organisers
Features
Testimonials
Tracking & Timing
Pricing
Create Event
Organiser T&Cs
Competitors
Amend Entry
Adhoc Payment
Privacy
Competitor T&Cs
Admin
Logon
Control Panel
Amend Entry
Import
Export
Statistics
Bulk Email
Bulk SMS
Address Labels
Bills
Support
Postal Entries
Import / Export
Advertisement
>
(C) Jack of Herts - Ashridge Start List
Sunday 13 October 2019
Competitor Statistics (Total=238, Online=100%)
See the
Event Website
for ā€ˇfurther details.
Use the competitor
Amend Entry
function to view and/or amend your details.
Filter by Club =
All
BAOC
BKO
BOK
CHIG
DFOK
DRONGO
GO
HAVOC
HH
HOC
IND
KERNO
LOK
MV
NGOC
OD
OUOC
POTOC
RAFO
RNRMOC
SAX
SLOW
SMOC
SN
SO
SOS
TVOC
WAOC
AND Country =
All
GBR
IRL
LAT
Entry
No.
SI Card
No.
Name
Age
Class
Club
Co.
Start Time
Brown
(33)
14
221107
Jacob Sharpe
M45
HH
GBR
open (h)
17
8628708
Adam Poole
M21
TVOC
GBR
10:50
30
8045210
Ben Bardsley
M45
HH
GBR
open (h)
40
1814586
Himmy Lau
M21
SLOW
ENG
11:20
43
1404088
David Dixon
M45
HH
GBR
10:50 (h)
44
2105311
Matthew Dixon
M18
HH
GBR
10:50 (h)
52
8233124 (TFH)
Vanessa McMillan
W21
HH
GBR
11:20
53
7030283
Oliver Nokes
M35
RNRMOC
GBR
10:50
54
8140776
Sarah Rollins
W40
SN
GBR
12:00
58
8311075
Paul Todd
M40
LOK
GBR
10:50
60
7504110
Jan Travnicek
M40
TVOC
GBR
11:20
78
8632163
Neil Brooks
M55
LOK
GBR
10:30
93
8628585
Paul Beckett
M55
HAVOC
GBR
11:20
111
8376579
Richard Collyer
M45
GO
GBR
11:20
138
8333330
Anne Edwards
W21
TVOC
GBR
11:20
139
8400168
Scott Collier
M21
KERNO
GBR
11:20
141
8641507
Simon Errington
M55
HH
GBR
10:50
144
1100592
Dimitar Gospodinov
M21
BKO
ENG
12:00
154
8298298
Sascha Noar
M45
HH
GBR
10:50 (h)
164
8143749
Sue Carter
W50
SLOW
GBR
10:30
165
8004880
Alexander Soulsby
M40
HH
GBR
10:30
172
8170775
Anne Straube
W40
OD
GBR
12:00
175
1250165
Paul Couldridge
M45
SLOW
GBR
11:20
178
8170584
Tim Scarbrough
M35
MV
ENG
open
183
8670609
Andrew Rowe
M40
POTOC
ENG
11:20
199
8459081
Stephen Borrill
M45
WAOC
GBR
11:20
214
8630404
Antoine Pesenti
M45
DFOK
GBR
11:20
228
8632181
David Chandler
M21
OD
GBR
11:20
229
8281090
Ben Windsor
M21
DRONGO
GBR
11:20
231
8170819
Zuzka Windsor
W21
DRONGO
GBR
11:20
233
8233141 (H)
Sebastien Flesch
M50
HH
GBR
10:30
234
8414084
Guy Lidbury
M50
HAVOC
GBR
10:50
237
8657678
Tom Beskeen
M35
WAOC
GBR
11:20
Blue
(68)
1
8230478
Rachel Sullivan
W40
RAFO
GBR
11:20
2
8000012
Alun Jones
M65
TVOC
CYM
12:00
4
8190295
Lesley Ross
W50
OD
GBR
11:20
5
8300763
Kevin Ross
M55
OD
GBR
11:20
9
8643385
Robin Smith
M65
SO
GBR
10:50
12
40506
Roger Moulding
M70
HH
GBR
open (h)
13
7990557
Brian Hughes
M70
HOC
GBR
12:00
15
260340
Maire Convery
W50
HH
IRL
12:00 (h)
18
8090561
Chris Poole
M55
TVOC
GBR
10:50
20
8456789
Jon Chandler
M50
LOK
GBR
10:30
23
8140758
Kevin Parkes
M60
HH
GBR
open (h)
25
8270655
Gavin Clegg
M60
BOK
ENG
10:30
26
8657514
Carol House
W60
SO
GBR
11:20
27
8657515
Joe House
M65
SO
GBR
11:20
28
8233123 (H)
Stephan Haefele
M50
HH
GBR
11:20
29
2099392
Lina Heuer
W16
HH
GBR
11:20
35
8135790
David Frampton
M45
HH
ENG
10:50 (h)
38
410899
Mark Collins
M55
DFOK
GBR
11:20
41
8645227
Colin Dickson
M60
BAOC
GBR
12:00
47
8657428
Paul Langston
M65
HH
GBR
open (h)
50
401727
Andy Jones
M60
SLOW
GBR
11:20
59
7201839
Tony Feltbower
M65
OD
GBR
10:50
62
8680943
Naomi Drewitt
W40
DFOK
GBR
10:50
67
8162000
Adam Leaf
M55
HH
GBR
10:29 (h)
68
8236969
Lulu Williams
W50
SLOW
GBR
10:50
71
8628554
David Heale
M50
HH
GBR
open (h)
84
8645288
Sheralee Bailey
W45
DFOK
GBR
11:20
85
8645287
David Dorling
M45
DFOK
GBR
11:20
87
8220792
Laura Parkes
W21
HH
GBR
10:29 (h)
91
8191055
Mike Capper
M60
WAOC
GBR
10:50
94
7203870
Tim Gage
M40
HH
GBR
10:50
95
8661145
Mikhail Gryaznevich
M65
TVOC
GBR
12:00
99
8170652
Don McKerrow
M65
SLOW
GBR
11:20
103
8657458
Charles Spence
M60
LOK
GBR
11:20
108
1401815
David Hodson
M55
HH
ENG
open (h)
112
8655916
Nigel Bunn
M55
TVOC
GBR
11:20
113
8150151
Alison Smith
W55
TVOC
GBR
11:20
115
2800883
Todd C. Rae
M55
SMOC
GBR
10:50
116
7203877
Michael Muggeridge
M55
HAVOC
ENG
10:50
121
8641517
Peter Woods
M60
WAOC
GBR
11:20
125
1008524
Ian Webb
M35
SLOW
GBR
10:50
127
8669962
Freya Askham
W45
SMOC
GBR
10:50
130
8008968
Rob Askham
M45
SMOC
GBR
10:50
132
8233133 (TFH)
Ben Green
M40
TVOC
GBR
11:20
140
895218
Agnese Baronina
W21
OUOC
LAT
11:20
142
8641508
Helen Errington
W55
HH
GBR
12:00 (h)
145
1539931
Georgi Gospodinov
M50
BKO
ENG
12:00
146
1007818
Velina Valova
W21
SLOW
GBR
11:20
147
886727
Ian Buxton
M50
TVOC
GBR
10:50
159
223312
Neil Gostick
M55
HH
GBR
open (h)
173
2251
Daniel Roth
M45
OD
GBR
12:00
176
8101066
Dorte Torpe Hansen
W50
SLOW
GBR
11:20
177
8251084
Sarah Scarbrough
W35
MV
ENG
10:30
182
8010460
Jane Lambert
W55
SO
GBR
11:20
188
8346370
Hannah Freeman
W16
HH
GBR
11:20
191
8233136 (TFH)
Aini Vuorinen
W21
TVOC
GBR
11:20
192
8643395
Axel Blomquist
M65
BAOC
GBR
10:50
193
400421
Vladimir Kuznetsov
M60
TVOC
GBR
12:00
194
1061258
Graham Batty
M60
HAVOC
GBR
10:50
196
8640464
Derick Mercer
M55
BKO
GBR
11:20
197
8069699
Stefan Peykov
M50
SLOW
GBR
11:20
202
8121937
Chris Shaw
M70
HAVOC
GBR
10:50
203
2064257
Dale Bennett
M55
HAVOC
GBR
11:20
206
8010976
Ian Hargreaves
M40
SOS
GBR
12:00
219
8040749
Roman Kotecky
M70
OD
GBR
10:50
225
8116657
Tony Harden
M55
HH
GBR
10:50 (h)
227
8200904
Michael Bickle
M70
WAOC
GBR
10:50
232
8640493
Alex Owen
M40
LOK
GBR
11:20
Green
(70)
3
32520
Andrew Cummings
M65
HH
GBR
10:29 (h)
7
261306
David Tookey
M65
HH
GBR
10:29 (h)
8
235492
Colin Webster
M65
HH
GBR
open (h)
16
339755
Rory Percival
M55
HH
GBR
12:00 (h)
19
8628709
Simon Poole
M21
TVOC
GBR
10:50
21
8345678
William Chandler
M16
LOK
GBR
10:30
31
260370
Richard Steptoe
M70
TVOC
GBR
11:20
32
260390
Paul Kilpin
M70
TVOC
GBR
11:20
33
8657385
Kate Hawks
W45
HH
GBR
12:00
36
8101059
David Saunders
M60
HH
GBR
open (h)
39
220766
Julie Collins
W55
DFOK
GBR
11:20
42
8641782
Elisabeth Dickson
W60
BAOC
GBR
12:00
48
8111162
Catherine Galvin
W55
LOK
ENG
12:00
49
8120164
Clive Hillier
M55
LOK
ENG
12:00
51
401737
Karen Jones
W55
SLOW
GBR
11:20
56
8645290
Sandra Mather
W50
SMOC
GBR
10:30
57
260470
Thomas Elgood
M55
CHIG
GBR
11:20
61
223326
Michael White
M80
MV
GBR
10:50
63
8233125 (TFH)
Pete Inness
M50
BKO
GBR
10:50
66
9094018
Geoff Goodwin
M65
DFOK
GBR
11:20
69
7050232
Garry Parmenter
M70
HAVOC
GBR
10:50
70
2105308
John Ward
M70
OD
ENG
11:20
74
202211
Barry Breed
M70
HH
GBR
10:50 (h)
77
7204681
Gillian Hanson
W50
HH
GBR
10:29 (h)
79
8233128 (TFH)
Rod Hewson
M70
IND
GBR
11:20
80
401719
Andrew Welsh
M65
HAVOC
GBR
10:50
81
434495
John Chappell
M70
TVOC
GBR
10:30
90
220290
Clare Bense
W60
WAOC
GBR
10:50
92
8628685
Barbara Beckett
W60
HAVOC
GBR
11:20
100
50117
John Collyer
M70
SOS
GBR
11:20
106
9066719
Ellie Mills-Hicks
W14
GO
ENG
11:20
107
9064010
Tina Mills-Hicks
W14
GO
ENG
11:20
109
1401816
Viv Hodson
W55
HH
ENG
open (h)
110
1230866
Nicola Trotman
W50
HH
GBR
10:29 (h)
119
8110568
Karen Vines
W50
SMOC
GBR
10:50
120
260511
Sue Woods
W60
WAOC
GBR
11:20
123
1708422
Phoebe King
W16
GO
GBR
11:20
131
8645240
Jim Prowting
M70
TVOC
ENG
12:00
133
8101112
Mick Smith
M70
HH
GBR
12:00
134
37246
Tim Pribul
M70
CHIG
GBR
10:50
136
331919
Philippa Allen
W40
CHIG
GBR
10:50
137
401496
Chris McDonald
M75
MV
GBR
10:50
148
1999201
Helen Hague
W50
WAOC
GBR
11:20
149
223467
Philip Hague
M50
WAOC
GBR
11:20
151
8301150
Peter Riches
M65
TVOC
ENG
10:50
152
8291051
Mark Glaisher
M65
SAX
GBR
12:00
153
8060259
Sarah Howes
W60
SAX
GBR
12:00
156
8657392
Anthony Brown
M35
HH
GBR
10:30
161
8210251
David Kingdon
M65
SAX
ENG
11:20
163
8634099
Philip Kirk
M60
OD
GBR
11:20
170
8047047
Suzanne Harding
W55
NGOC
ENG
12:00
171
1047047
Ian Prowse
M65
NGOC
ENG
12:00
185
8667587
Vesela Chokoeva
W45
SLOW
GBR
10:50
189
8171262
Richard Freeman
M55
HH
GBR
11:20
190
8641532
Janet Cronk
W60
WAOC
ENG
11:20
200
2109806
George Engelhardt
M65
MV
GBR
10:50
201
339754
Colin Jackson
M60
HAVOC
GBR
10:50
204
9200016
Philip Gristwood
M70
MV
ENG
11:20
208
7300301
Mike Baggott
M65
OD
GBR
11:20
209
8264969
Greg Birdseye
M70
TVOC
GBR
10:50
211
2800208
Janet Biggs
W65
HAVOC
GBR
10:50
215
2087921
Melanie Roux
W40
SLOW
ENG
10:50
216
2087926
Nicolas Roux
M40
SLOW
GBR
10:50
217
8031121
Theophane Roux
M16
SLOW
GBR
10:50
220
8233137 (TFH)
Helene Landras
W40
IND
GBR
10:50
221
8233138 (TFH)
Bruce Landras
M40
IND
GBR
10:50
222
8233139 (TFH)
Axel Landras
M14
IND
GBR
10:50
224
300300
Mike Elliot
M65
MV
SCO
12:00
226
400823
Geoff Trewin
M65
HOC
GBR
11:20
230
8233217
Martin Ricketts
M70
TVOC
GBR
12:00
Short Green
(36)
6
8050248
Melanie Elkington
W55
OD
GBR
11:20
10
32852
Roger Baker
M85
TVOC
GBR
10:50
11
261811
Noreen Ives
W65
WAOC
GBR
10:30
24
8180957
Penny Parkes
W60
HH
GBR
open (h)
37
8061059
Alison Saunders
W60
HH
GBR
open (h)
64
8233126 (TFH)
Antje Inness
W50
BKO
GBR
10:50
72
263410
Roger Hailey
M80
OD
GBR
10:30
75
347687
Jane Breed
W65
HH
GBR
10:50 (h)
76
41273
Graham Williams
M60
HH
GBR
11:20
86
345533
Barbara Wiltshire
W70
HH
GBR
open (h)
88
32832
Janet Richardson
W70
OD
GBR
10:30
89
8050291
Ian Wilson
M65
SAX
GBR
10:50
96
8661144
Inara Gipsle
W65
TVOC
GBR
12:00
97
2061376
Helen Rivers
W65
GO
GBR
12:00
98
2079990
Ben Rivers
M75
GO
GBR
12:00
101
50180
Jenny Collyer
W70
SOS
GBR
11:20
102
1410341
Marion Shipman
W55
LOK
GBR
11:20
105
9916550
Karen Mills-Hicks
W40
GO
ENG
11:20
114
8670624
Susan Rae
W70
SMOC
GBR
10:50
117
8233131 (H)
Karen Cleveland Marwick
W55
HH
ENG
10:30
118
7161152
Stephen Hardy
M65
SMOC
GBR
10:50
122
424325
Dave Norman
M60
CHIG
GBR
10:50
128
2800819
Milly Askham
W14
SMOC
GBR
10:50
150
8233134 (TFH)
Rosemary Walklin
W60
TVOC
GBR
10:50
157
59064
Denise Harper
W65
BKO
GBR
11:20
158
58761
Eric Harper
M65
BKO
GBR
11:20
160
50449
Jenny Gostick
W50
HH
GBR
open (h)
162
8630929
Karin Kirk
W70
OD
GBR
11:20
166
8169019
Jennie Soulsby
W40
HH
GBR
12:00
181
8452379
Emma Crump
W55
HH
GBR
10:30
198
8233218
John Thompson
M80
TVOC
ENG
11:20
205
8640443
Jon Wheatcroft
M65
TVOC
GBR
10:30
207
50138
Robert Vickers
M75
HOC
GBR
11:20
210
202151
Charles Nelson
M65
HOC
GBR
11:20
212
401492
Jennifer Taylor
W75
CHIG
GBR
10:50
238
8233142 (TFH)
Becky Shelford
W21
HH
ENG
10:30
Light Green
(10)
45
2096641
Charlie Dixon
M14
HH
GBR
10:29 (h)
46
2057807
Sarah Dixon
W45
HH
GBR
10:29 (h)
55
8234007
Thomas Rollins
M12
SN
GBR
12:00
65
8233127 (TFH)
Tom Inness
M16
BKO
GBR
10:50
82
8233129 (H)
James Parsons
M35
IND
ENG
12:00
104
9134500
Luke Mills-Hicks
M12
GO
ENG
11:20
135
37344
Sally Pribul
W65
CHIG
GBR
10:50
155
8024802
Susan Brown
W21
HH
GBR
12:00
167
8643391
Maggie Soulsby
W14
HH
GBR
10:30
184
8667554
Nikolay Yanev
M45
SLOW
GBR
12:00
Orange
(13)
22
430451
Priscilla Chen-Chandler
W45
LOK
GBR
10:30
34
8111301
Isabel Hawks
W10
HH
GBR
12:00
73
263412
Diana Hailey
W75
OD
GBR
10:30
124
8233132 (H)
Jamie King
M10
GO
GBR
11:20
126
217764
Sarah Webb
W40
IND
GBR
10:50
129
7300072
Richard Askham
M12
SMOC
GBR
10:50
143
300540
Peter Errington
M20
HH
GBR
12:00 (h)
168
8643390
Alice Soulsby
W12
HH
GBR
10:30
174
8090702
Max Straube-Roth
M10
OD
GBR
12:00
195
8640463
Fiona Clough
W55
BKO
GBR
11:20
213
2096739
Vadim Pesenti
M12
DFOK
GBR
11:20
218
2090370
Louisiane Roux
W12
SLOW
GBR
10:50
223
8233140 (TFH)
Manon Landras
W12
IND
GBR
10:50
Yellow
(2)
169
8233135 (TFH)
Edith Soulsby
W10
HH
GBR
10:30
235
1836905
Charlie Maule-Lidbury
M10
HAVOC
GBR
10:50
White
(6)
83
8233130 (H)
Silvia Parsons
W10
IND
ENG
11:20
179
203251
Ralph Scarbrough
M10
MV
GBR
open
180
333780
Hugh Scarbrough
M10
MV
GBR
open
186
412788
Anna Maria Yaneva
W10
SLOW
GBR
open
187
9102794
Krum Yanev
M10
SLOW
GBR
open
236
886754
Hugo Maule-Lidbury
M10
HAVOC
GBR
10:50