Entries and Timing
Home
Organisers
Features
Testimonials
Tracking & Timing
Pricing
Create Event
Organiser T&Cs
Competitors
Amend Entry
Adhoc Payment
Privacy
Competitor T&Cs
Admin
Logon
Control Panel
Amend Entry
Import
Export
Statistics
Bulk Email
Bulk SMS
Address Labels
Bills
Support
Postal Entries
Import / Export
Advertisement
>
Ras Pedol Peris Horseshoe Start List
Saturday 28 September 2019 - Sunday 29 September 2019
Competitor Statistics (Total=84, Online=100%)
Note that this start list is sorted by Surname, and then Forename.
The Full Peris Early Start race starts at 10:30, at the same time as the Half Peris. The main Full Peris race starts at 11:00.
See the
Event Website
for ā€ˇfurther details.
Use the competitor
Amend Entry
function to view and/or amend your details.
Filter by Club =
All
Aberystwyth AC
Achille Ratti Climbing Club
Altrincham & District AC
Bangor University Athletics Club
Bowland Fell Runners
Buckley Runners
Calder Valley Fell Runners
Clwydian Range Runners
Coventry Godiva Harriers
Dark Peak Fell Runners
Denbigh Harriers RC
Eryri
Eryri Harriers
Eryri Orienteers (ERYRI)
Glossopdale Harriers
GOG Triathlon
Helsby RC
Keswick AC
Maldwyn Harriers
Meirionnydd RC
Mynydd Du
Notts AC
NWRRC
Pennine Fell Runners
Pensby Runners
Prestatyn Running Club
Run Free Fell Runners
South Cheshire Harriers
Todmorden Harriers
Wrexham A A C
AND Country =
All
GBR
Bib
No.
Name
Age
Class
Club
Co.
Full Peris
(40)
1
John Allan
MSEN
Calder Valley Fell Runners
GBR
2
Charles Allington
MSEN
GBR
3
Richard Anthony
M40
Aberystwyth AC
GBR
5
Tobias Barthelmes
MU23
Keswick AC
GBR
6
Joanna Boyd
WSEN
GBR
7
Jez Brown
M45
Buckley Runners
GBR
8
Tim Budd
MSEN
Glossopdale Harriers
GBR
9
Mike Clayton
MSEN
Calder Valley Fell Runners
GBR
10
Martin Cliffe
M45
South Cheshire Harriers
GBR
13
Paul Cotton
M55
Todmorden Harriers
GBR
14
Jonny Croston
M40
Calder Valley Fell Runners
GBR
15
Mark Davies
M40
NWRRC
GBR
16
Peter Eccleston
MSEN
Coventry Godiva Harriers
GBR
17
Guto Edwards
M50
Eryri Harriers
GBR
19
Simon Fisher
M45
Calder Valley Fell Runners
GBR
21
Joel Gomes
MSEN
Wrexham A A C
GBR
22
Paul Haigh
M40
Calder Valley Fell Runners
GBR
23
Neal Hockley
M40
Eryri Harriers
GBR
24
Pez Holda
M40
Dark Peak Fell Runners
GBR
27
Hughes Lenny
M60
Maldwyn Harriers
GBR
29
Adam McDonnell
M45
Denbigh Harriers RC
GBR
31
Mark Midgley
M50
Bowland Fell Runners
GBR
33
David Norris
M55
Eryri Orienteers (ERYRI)
GBR
34
Sam Orton
M45
Eryri Harriers
GBR
35
Chris Palmer
MSEN
Run Free Fell Runners
GBR
36
Jim Paxman
M60
Dark Peak Fell Runners
GBR
37
Arthur Raffle
MU23
Altrincham & District AC
GBR
38
Warren Renkel
MSEN
Run Free Fell Runners
GBR
39
Sue Richmond
W40
Pennine Fell Runners
GBR
41
Andrea Rowlands
W45
Eryri Harriers
GBR
42
Rory Shaw
MSEN
GBR
43
John Simpson
M50
Prestatyn Running Club
GBR
45
Nicky Spinks
W50
Dark Peak Fell Runners
GBR
46
Dan Taylor
M40
Todmorden Harriers
GBR
47
Hannah Toberman
WSEN
GBR
49
Mark Wharton
M50
Calder Valley Fell Runners
GBR
50
Gwion Williams
M45
Eryri Harriers
GBR
51
Owain Hunt Williams
MSEN
Eryri Harriers
GBR
53
Kate Worthington
W40
Eryri Harriers
GBR
54
Douglas Zinis
MSEN
Calder Valley Fell Runners
GBR
Half Peris
(30)
201
Lewis Ashton
M50
Dark Peak Fell Runners
GBR
202
Tim Brooks
M45
Calder Valley Fell Runners
GBR
203
Arthur Connell
MSEN
Eryri
GBR
204
Catherine Connell
WSEN
Eryri
GBR
205
Andy Creber
M60
Mynydd Du
GBR
206
Elina Eady
W40
Calder Valley Fell Runners
GBR
207
Ben Fletcher
M40
Helsby RC
GBR
208
Neil Gooding
M45
Pensby Runners
GBR
209
Robin Gray
M50
Todmorden Harriers
GBR
210
Carwyn Henson
MSEN
GBR
211
Sean Hughes
MU23
Eryri Harriers
GBR
212
Levente Incze
MSEN
Eryri Harriers
GBR
213
Frederick Maier
MSEN
Eryri Harriers
GBR
214
Dan Marsden
MSEN
Calder Valley Fell Runners
GBR
215
Rebecca Massey
W45
GBR
216
Eileen McDonach
W45
Calder Valley Fell Runners
GBR
217
Ursula Moore
WSEN
Pensby Runners
GBR
218
Lucy Odonnell
WSEN
Eryri Harriers
GBR
219
Tim Raffle
M55
Altrincham & District AC
GBR
220
Rob Rawlinson
M45
Calder Valley Fell Runners
GBR
221
James Rigby
MU23
Bangor University Athletics Club
GBR
222
Gavin Roberts
MSEN
Eryri Harriers
GBR
223
Phillip Roberts
M40
GBR
224
Toby Sydes
M50
Calder Valley Fell Runners
GBR
225
Dave Tait
M70
Dark Peak Fell Runners
GBR
226
Neil Vicars-Harris
M50
GOG Triathlon
GBR
227
Greg Wasinski
M40
Meirionnydd RC
GBR
228
Phil Wells
M45
Calder Valley Fell Runners
GBR
229
Charlotte Wetton
WSEN
Calder Valley Fell Runners
GBR
230
Andy Wright
M40
Calder Valley Fell Runners
GBR
Full Peris (early start)
(14)
4
Nick Ashbee
MSEN
GBR
11
Stephani Coe
WSEN
Dark Peak Fell Runners
GBR
12
James Cooke
MSEN
Calder Valley Fell Runners
GBR
18
Vincent Edwards
M45
GBR
20
Peat Fitzpatrick
M55
Todmorden Harriers
GBR
25
Megan Hughes
W40
Eryri Harriers
GBR
26
Sarah Jones-morris
W45
Dark Peak Fell Runners
GBR
28
Edward Lesniak
M60
Achille Ratti Climbing Club
GBR
30
Richard Mead
M45
Dark Peak Fell Runners
GBR
32
Adam Mitchell
M40
GBR
40
Michael Robinson
M60
Notts AC
GBR
44
Frederick Smith
MSEN
Clwydian Range Runners
GBR
48
Dominic Watts
M50
Dark Peak Fell Runners
GBR
52
Tim Woodier
MSEN
Mynydd Du
GBR