Entries and Timing
Home
Organisers
Features
Testimonials
Tracking & Timing
Pricing
Create Event
Organiser T&Cs
Competitors
Amend Entry
Adhoc Payment
Privacy
Competitor T&Cs
Admin
Logon
Control Panel
Amend Entry
Import
Export
Statistics
Bulk Email
Bulk SMS
Address Labels
Bills
Support
Postal Entries
Import / Export
Advertisement
>
Warslow Beer Festival Fell Race Start List
Saturday 06 July 2019
Competitor Statistics (Total=149, Online=100%)
Note that this start list is sorted by Surname, and then Forename.
See the
Event Website
for ā€ˇfurther details.
Use the competitor
Amend Entry
function to view and/or amend your details.
Filter by Club =
All
Altrincham & District AC
Ashbourne RC
Barnsley AC
Buxton AC
Chorlton Runners
Congleton Harriers
Dark Peak Fell Runners
Derwent Runners
Derwent Runners (Derby)
DPFR
East London Runners
Erewash Valley
Erewash Valley RC
Eton Manor AC
GO! Team Running Club
Helpston Harriers
Long Eaton
Long Eaton RC
Long Eaton Running Club
Macclesfield Harriers
Macclesfield Harriers & AC
Manx Fell Runners
Newcastle Staffs AC
North Derbyshire RC
Orion Harriers
Otley AC
Pennine
Pennine Fell Runners
Shelton Striders
Shropshire Shufflers
Sinfin RC
Southwell RC
Staffordshire Moorlands
Staffordshire Moorlands AC
Staffs Moorlands AC
Steel City Striders RC
West End Runners
Wirksworth Running Club
AND Country =
All
GBR
IRL
Entry
No.
Name
Age
Class
Club
Co.
Senior Men
(41)
103
Jon Ayres
MSEN
North Derbyshire RC
GBR
98
Michael Bamford
MSEN
GBR
78
Ian Bayliss
MSEN
Newcastle Staffs AC
GBR
73
David Bethell
MSEN
Staffordshire Moorlands
GBR
39
Joel Blatherwick
MSEN
GBR
146
Richard Bouglas
MSEN
Buxton AC
GBR
106
Matty Brennan
MSEN
Erewash Valley RC
GBR
115
Euan Brown
MSEN
East London Runners
GBR
31
Patrick Brown
MSEN
East London runners
GBR
137
Richard Clarke-Williams
MSEN
Macclesfield Harriers & AC
GBR
32
Alex Day
MSEN
Steel City Striders RC
GBR
35
Robert Donald
MSEN
Shelton Striders
GBR
136
Nicholas Drinkall
MSEN
Chorlton Runners
GBR
122
Ryan Haw
MSEN
Long Eaton Running Club
GBR
108
David Hawkins
MSEN
GO! Team Running Club
GBR
76
Robert Heminway
MSEN
GBR
54
Christopher Hicks
MSEN
GBR
125
Colin Hines
MSEN
Chorlton Runners
GBR
111
David Hinton
MSEN
GBR
29
Brian Jenkins
MSEN
Orion Harriers
IRL
114
Aaran Kirk
MSEN
Long Eaton RC
GBR
23
Ben Light
MSEN
Buxton AC
GBR
6
Dan Martell
MSEN
Altrincham & District AC
GBR
20
Neil McGoun
MSEN
Orion Harriers
GBR
117
Elliot Meylan
MU18
Buxton AC
GBR
58
Gary Mirams
MSEN
GBR
66
Shaun Newbold
MSEN
West End Runners
GBR
110
John Peel
MSEN
Pennine Fell Runners
GBR
65
Sam Pole
MSEN
West End Runners
GBR
131
Xose Anton Portela Sobrino
MSEN
Dark Peak Fell Runners
GBR
24
Will Reed-Wright
MSEN
Orion harriers
GBR
51
Tim Slack
MSEN
DPFR
GBR
138
Stuart Smith
MSEN
Shropshire Shufflers
GBR
52
William Tatlow
MSEN
GBR
144
Oscar Trevena
MSEN
Macclesfield Harriers
GBR
40
Ben Williams
MSEN
Staffs Moorlands AC
GBR
34
Chris Wilshaw
MSEN
Shelton Striders
GBR
99
Scott Wilson
MSEN
Macclesfield Harriers & AC
GBR
94
Jacob Winfield
MU19
Buxton AC
GBR
92
Nathaniel Winfield
MSEN
Pennine Fell Runners
GBR
93
Robin Winfield
MSEN
GBR
M40
(29)
119
Peter Adams
M45
Chorlton Runners
GBR
97
Tim Blackwell
M45
Chorlton Runners
GBR
50
Rob Bond
M45
Staffordshire Moorlands AC
GBR
48
Simon Bray
M45
Sinfin RC
GBR
53
Gareth Briggs
M45
Dark Peak Fell Runners
GBR
70
Malcolm Busfield
M45
Ashbourne RC
GBR
104
Brendan Devlin
M45
Sinfin RC
GBR
140
Mark Dillon
M45
Orion Harriers
GBR
87
Mark Halsey
M45
Buxton AC
GBR
121
Paul Hempstock
M40
Chorlton Runners
GBR
77
Matthew Hulley
M45
Pennine Fell Runners
GBR
71
Chris Jordan
M40
GBR
118
Marc Kinch
M45
Long Eaton RC
GBR
59
Daniel Knowles
M45
GBR
141
Bryan Lomas
M45
Congleton Harriers
GBR
86
Willis Meredith
M45
Pennine Fell Runners
GBR
116
Roland Meylan
M45
GBR
102
Stephen Moss
M45
North Derbyshire RC
GBR
62
Gary Newham
M45
Erewash Valley RC
GBR
56
Mark Platts
M45
Staffs Moorlands AC
GBR
49
Mario Rocchelli
M40
LONG EATON RUNNING CLUB
GBR
95
Gary Rogerson
M45
Macclesfield Harriers & AC
GBR
126
Drew Savage
M40
Chorlton Runners
GBR
57
Tom Stoddart
M40
GBR
112
Nick Syrett
M40
Chorlton Runners
GBR
134
Lloyd Taggart
M45
Manx Fell Runners
GBR
3
John Wadelin
M40
Erewash Valley RC
GBR
21
Martin Ward
M45
Buxton AC
GBR
84
Andrew Watson
M45
Erewash Valley RC
GBR
M50
(32)
120
Paul Adams
M55
Chorlton Runners
GBR
63
Gary Atkinson
M50
GBR
28
Peter Bailey
M55
Buxton AC
GBR
44
Brian Barnes
M55
Chorlton Runners
GBR
101
Steve Barnes
M55
GBR
45
Kevin Barry
M50
Long Eaton Running Club
GBR
1
Nicholas Bassett
M55
Staffs Moorlands AC
GBR
27
Nick Bates
M55
Derwent Runners (Derby)
GBR
5
Julian Brealey
M50
Erewash Valley RC
GBR
130
David Brock
M55
Orion Harriers
GBR
55
Paul Burchell
M55
Long Eaton
GBR
19
Paul Cates
M55
Eton Manor AC
GBR
91
Neil Clarke
M55
Macclesfield Harriers
GBR
80
Dan Croft
M50
Macclesfield Harriers & AC
GBR
15
Richard Evans
M55
Altrincham & District AC
GBR
149
Christopher Gillott
M50
Wirksworth Running Club
GBR
60
Robin Hope
M50
Dark Peak Fell Runners
GBR
127
Tim Horrocks
M50
Pennine Fell Runners
GBR
105
Michael Howard
M50
Long Eaton RC
GBR
2
Richard Hyde
M55
Erewash Valley RC
GBR
12
Richard Kennaugh
M50
Altrincham & District AC
GBR
148
Andy Kenyon
M50
GBR
88
Matt Lewis
M50
Macclesfield Harriers & AC
GBR
89
Andy Lindley
M50
Derwent Runners (Derby)
GBR
107
Ian MacNamee
M50
Erewash Valley RC
GBR
132
Bernard McCarron
M55
Macclesfield Harriers & AC
GBR
69
James McMurtry
M50
Ashbourne RC
GBR
67
Keith Morgan
M50
Ashbourne RC
GBR
135
Barrie Thomason
M50
Macclesfield Harriers & AC
GBR
113
David Walker
M55
GBR
16
Ian Wolfendale
M55
Pennine
GBR
64
Francis Wooff
M55
Chorlton Runners
GBR
M60
(8)
74
Graham Bateson
M60
Barnsley AC
GBR
14
Colin Bostock
M60
Long Eaton Running Club
GBR
128
Trevor Longman
M65
Macclesfield Harriers & AC
GBR
47
Vaughan Morris
M65
Long Eaton Running Club
GBR
79
Matt Podd
M60
Otley AC
GBR
143
David Riley
M60
Long Eaton RC
GBR
42
Paul Stevenson
M60
Long Eaton RC
GBR
9
Steve Wickham
M60
Erewash Valley RC
GBR
M70
(1)
96
Barry Blyth
M70
Macclesfield Harriers & AC
GBR
Senior Women
(14)
100
Alannah Birtwistle
WSEN
Macclesfield Harriers & AC
GBR
37
Nicola Blatherwick
WSEN
Southwell RC
GBR
124
Hannah Coates
WSEN
Chorlton Runners
GBR
46
Sarah Daniels
MSEN
Chorlton Runners
GBR
83
Lauren Elmore
WSEN
West End Runners
GBR
68
Hannah Greenlee
WSEN
Chorlton runners
GBR
82
Samantha Hartley
WSEN
Chorlton Runners
GBR
33
Irena Hulova
WSEN
Shelton Striders
GBR
26
Ruth Jones
WSEN
Helpston Harriers
GBR
85
Eleanor Lunt
WSEN
Long Eaton RC
GBR
7
Amanda Navin
WSEN
Altrincham & District AC
GBR
13
Claire Noonan
WSEN
Erewash Valley RC
GBR
142
Claire Prosser
WSEN
DPFR
GBR
139
Laura Smith
WSEN
Shropshire Shufflers
GBR
F40
(8)
90
Laura Davison
W40
West End Runners
GBR
11
Sarah Edwards
W40
Erewash Valley
GBR
133
Polly Kennerley
W45
Congleton Harriers
GBR
41
Elizabeth Lakin
W40
Long Eaton RC
GBR
61
Jeanette Leston-Jones
W45
GBR
43
Stacey Sangster
W40
Long Eaton RC
GBR
4
Frances Wadelin
W40
Erewash Valley RC
GBR
30
Samantha Willis
W40
Buxton AC
GBR
F50
(13)
72
Lucy Bates
W55
Derwent Runners
GBR
36
Jo Bednall
W50
Buxton AC
GBR
145
Emma Beveridge
W50
Macclesfield Harriers & AC
GBR
123
Ann Carney
W55
Chorlton Runners
GBR
129
Mary Edgerton
W55
Pennine Fell Runners
GBR
17
Elaine Fleuriot
W50
Pennine
GBR
81
Andrea Frost
W50
Macclesfield Harriers & AC
GBR
147
Heather Fryer Winder
W50
Buxton Ac
GBR
25
Tracy Gregory
W50
Buxton AC
GBR
10
Bev Jackson
W55
Altrincham & District AC
GBR
22
Sue Jeff
W55
Buxton AC
GBR
109
Fiona Leslie
W50
Chorlton Runners
GBR
18
Zoe Woodward
W55
Eton Manor AC
GBR
F60
(2)
38
Jane Matthews
W60
Southwell RC
GBR
8
Caroline Wickham
W60
Erewash Valley RC
GBR
F70
(1)
75
Helen Jones
W40
Barnsley AC
GBR