Entries and Timing
Home
Organisers
Features
Testimonials
Tracking & Timing
Pricing
Create Event
Organiser T&Cs
Competitors
Amend Entry
Adhoc Payment
Privacy
Competitor T&Cs
Admin
Logon
Control Panel
Amend Entry
Import
Export
Statistics
Bulk Email
Bulk SMS
Address Labels
Bills
Support
Postal Entries
Import / Export
Advertisement
>
Hope Fell Race Start List
Wednesday 26 June 2019
Competitor Statistics (Total=66, Online=100%)
Note that this start list is sorted by Surname, and then Forename.
See the
Event Website
for ā€ˇfurther details.
Use the competitor
Amend Entry
function to view and/or amend your details.
Filter by Club =
All
Acre Street Runners
Belper Harriers
Crystal Peaks Runners
Dark Peak
Dark Peak Fell Runners
Erewash Valley RC
Esk Valley Fell Club
Goyt Valley Striders
Kimberley & District Striders
Kimberworth Striders
Macclesfield Harriers & AC
Matlock AC
North Derbyshire RC
Penistone Footpath Runners & AC
Porter Valley Plodders
ShUOC
Steel City Striders RC
Stockport Tri Club
Totley AC
Tunbridge Wells Harriers
Worksop Harriers
AND Country =
All
GBR
Entry
No.
Name
Age
Class
Club
Co.
9.4K / 451m
(66)
2
Simon Allen
M45
Dark Peak Fell Runners
GBR
48
Richard Applewhite
M45
Macclesfield Harriers & AC
GBR
13
Dan Bell
M40
Steel City Striders RC
GBR
41
Scott Berry
MSEN
GBR
29
Alannah Birtwistle
WSEN
Macclesfield Harriers & AC
GBR
33
Julian Brealey
M50
Erewash Valley RC
GBR
25
Lily Brickman
WSEN
Belper Harriers
GBR
17
Matt Broadhead
M40
Steel City Striders RC
GBR
15
James Broomhead
MSEN
Steel City Striders RC
GBR
50
Mark Burley
MSEN
Macclesfield Harriers & AC
GBR
1
Caroline Burrell
W45
GBR
22
Helen Calder
W45
Steel City Striders RC
GBR
53
Diane Clewes
W55
Totley AC
GBR
20
Simon Conroy
M45
Dark Peak Fell Runners
GBR
66
Johnathan Cooper-Knock
MSEN
Totley AC
GBR
36
James Coulson
M40
GBR
23
Jill Davies
W55
Steel City Striders RC
GBR
9
Alex Davis
MU23
Acre Street Runners
GBR
5
Shaun Dexter
MSEN
GBR
61
Sam Dixon
MSEN
Dark Peak Fell Runners
GBR
35
Ellen Downs
WU23
ShUOC
GBR
11
Helen Doyle
WSEN
Kimberworth Striders
GBR
8
James Eden
MSEN
Stockport Tri Club
GBR
7
James Ellwood
M40
Porter Valley Plodders
GBR
24
Thomas Entwistle
MSEN
Dark Peak Fell Runners
GBR
65
Geoff Evatt
MSEN
GBR
37
Felicity Freeman
WSEN
GBR
52
Mark Gamsu
M60
Dark Peak
GBR
44
Nick Gant
M40
Matlock AC
GBR
57
Jonathan Gascoyne
M45
GBR
3
Pat Goodall
W60
Totley AC
GBR
18
Dean Hague
M45
Crystal Peaks Runners
GBR
16
Bob Hartley
M50
GBR
39
Anne Hegarty
W55
Totley AC
GBR
26
Richard Hickling
M50
Belper Harriers
GBR
56
Sarah Hinchliffe
W40
GBR
42
Billy Hobbs
MU23
Tunbridge Wells Harriers
GBR
4
James Hogg
MSEN
Steel City Striders RC
GBR
63
Laura Holdsworth
WSEN
GBR
64
Keith Holmes
M65
Dark Peak Fell Runners
GBR
55
Tim Key
M50
GBR
58
Nick Kirk
M50
Steel City Striders RC
GBR
45
Andrew Lake
M40
Esk Valley Fell Club
GBR
43
Sarah Lilleman
WSEN
Dark Peak Fell Runners
GBR
30
Dale Mellor
MSEN
Kimberley & District Striders
GBR
19
Paul Middlemas
MSEN
Steel City Striders RC
GBR
38
Lee Mills
M45
Steel City Striders RC
GBR
32
Dan Nightingale
M40
Kimberley & District Striders
GBR
21
Mark Platton
M50
Steel City Striders RC
GBR
10
Colin Price
M40
Totley AC
GBR
54
Ralph Roberts
MSEN
GBR
34
Philippa Rose
W45
Steel City Striders RC
GBR
51
Linette Ruston
W40
Goyt Valley Striders
GBR
28
Andy Sheppard
M40
Steel City Striders RC
GBR
27
Darren Singleton
MSEN
Belper Harriers
GBR
60
James Staveley
M50
Worksop Harriers
GBR
59
Sally Staveley
W55
Worksop Harriers
GBR
49
Stephen Stead
M50
GBR
31
Dave Taylor
MSEN
Kimberley & District Striders
GBR
40
Dominic Watts
M50
Dark Peak Fell Runners
GBR
46
Eddy Webb
M45
Goyt Valley Striders
GBR
6
Jessie White
WSEN
GBR
62
Julian Williams
M50
Penistone Footpath Runners & AC
GBR
14
Matt Williams
M40
Steel City Striders RC
GBR
12
Sallyann Winslow
W40
Steel City Striders RC
GBR
47
Sarah Witham
W40
North Derbyshire RC
GBR