Entries and Timing
Home
Organisers
Features
Testimonials
Tracking & Timing
Pricing
Create Event
Organiser T&Cs
Competitors
Amend Entry
Adhoc Payment
Privacy
Competitor T&Cs
Admin
Logon
Control Panel
Amend Entry
Import
Export
Statistics
Bulk Email
Bulk SMS
Address Labels
Bills
Support
Postal Entries
Import / Export
Advertisement
>
Warmley Forest Park 10K / 5K Start List
Saturday 26 October 2019
Competitor Statistics (Total=218, Online=92%)
Postal entries (nnn*) were last uploaded on 15 October 2019
See the
Event Website
for further details.
Use the competitor
Amend Entry
function to view and/or amend your details.
Filter by Club =
All
.
Active Soul UK
Active Soul UK / Canicross Somerset
Almost Athletes
Bath Amphibians Triathlon Club
Bitton Road Runners
Brimsham Bullets
Bristol and West AC
CDF Runners
Clifton Running Club
Emersons Green
EMERSONS GREEN RUNNING CLUB
Forest of Dean AC
Frampton Cotterell Harriers
Frampton Harriers
Hannah the Runner
Honiton RC
Jones White Elite
Just Run Bristol
Kingswood Tri Club (Bristol)
Kingswood Triathlon Club
Lonely Goat Running Club
Lonely Goats
Nailsea RC
Nailsea Running Club
None
Slinn Allstars
Somer AC
Southville RC
Stanbridge Fliers
Staple Hill Runners
Strength & Fitness Academy
Strength And Fitness Academy
Swindon Shin Splints
This Mum Runs
This Mum.Runs
TMR
Town and Country Harriers
UWE Athletics and Cross Country Club
VCAC
Vegan runners
Vegan Runners UK
Wessex Canicross
Westfield TT
AND Country =
All
GBR
Entry
No.
Name
Age
Class
Club
Co.
Start Time
10K
(158)
3*
Sam Jones
MSEN
GBR
tba
4*
Theodore Roberts
MSEN
GBR
tba
6
Denise Marks
W40
GBR
tba
7
Julie Georgewill
W50
GBR
tba
8
Samuel Foote
MSEN
Vegan Runners UK
GBR
tba
9
Debra Callicott
WSEN
Just Run Bristol
GBR
tba
10
Nicky Townsend
WSEN
GBR
tba
11
Gill Atwill
W60
Nailsea Running Club
GBR
tba
12*
Katie Ronald
W45
GBR
tba
13
Kate Billington
WSEN
None
GBR
tba
14
Briony Price
WSEN
Vegan runners
GBR
tba
15
Jenny Poole
W40
GBR
tba
17*
Jacqui Winds
W65
Forest of Dean AC
GBR
tba
18*
Janette Halton
W60
Staple Hill Runners
GBR
tba
19*
Becky Thompson
W45
GBR
tba
20
Paul Trotter
MSEN
GBR
tba
21
Tanya Baker-Gill
W50
Nailsea RC
GBR
tba
22
Sarah Browne
WSEN
GBR
tba
23
Jackie Bemmer
W60
Somer AC
GBR
tba
26
Helen Williams
W50
GBR
tba
27
Raymond Williams
M55
GBR
tba
28*
Lesley Cottle
W60
Almost Athletes
GBR
tba
29*
Alan Cottle
M60
GBR
tba
30
Debbie Vinnicombe
W60
GBR
tba
31
Karen Lister
W50
Honiton RC
GBR
tba
32
Mike Heffernan
M45
Westfield TT
GBR
tba
36*
Bryan Parsons
MSEN
GBR
tba
37
George Wykes
MSEN
GBR
tba
38
Russell Millward
M50
EMERSONS GREEN RUNNING CLUB
GBR
tba
39
Lauren Bennett
WU23
GBR
tba
41
Milly Stowell
W55
Nailsea RC
GBR
tba
51
Jessica Jones
WSEN
GBR
tba
52
Janet Foster Wollen
W45
GBR
tba
53
Helen Jaffa
WSEN
GBR
tba
56
Victoria Taylor
WSEN
GBR
tba
57
Deborah Kelly
WSEN
GBR
tba
58
Jamie Taylor
MSEN
GBR
tba
59
Caroline Howes
W40
GBR
tba
62
Tom Dalton
MU18
GBR
tba
63
Matthew Burton
MU23
GBR
tba
64
Kerry Costello
WSEN
GBR
tba
65
Emma Cockle
W40
Hannah the Runner
GBR
tba
67
Thomas Smith
MSEN
GBR
tba
68
Thomas Mecrow
MSEN
GBR
tba
69
Rob Dalton
M65
GBR
tba
71
Lynn Moore
W50
GBR
tba
72
Linda Ingledow
W50
GBR
tba
75
Sian Morgan
WSEN
GBR
tba
76
David Monson
M45
GBR
tba
77
Matt Rose
MSEN
GBR
tba
78
Daniel Pydys
MSEN
GBR
tba
79
Paul Daly
M40
GBR
tba
81
Emerald Brampton-Greene
WSEN
GBR
tba
82
Kat Lansdown
WSEN
GBR
tba
84
Kerry Williams
WSEN
GBR
tba
86
Anna Shaddick
WSEN
GBR
tba
89
Toni Walsh
W55
Staple Hill Runners
GBR
tba
90
Simon Dunk
M65
VCAC
GBR
tba
92
Jones Laurie
MSEN
Jones White Elite
GBR
tba
93
Mark White
MSEN
Jones White Elite
GBR
tba
94
Stephen Garnham
M65
GBR
tba
96
Weien Soh
WSEN
GBR
tba
97
Michael Hampton
MSEN
GBR
tba
100
Hannah Swinburne
WSEN
GBR
tba
101
Dan Whiting
MSEN
GBR
tba
102
Tim Parry
M50
GBR
tba
103
Lydia Knight
WSEN
GBR
tba
104
Emma Wright
W45
Bitton Road Runners
GBR
tba
105
Jonathan Wright
M45
Bitton Road Runners
GBR
tba
106
Charles Thomas
MSEN
GBR
tba
109
Emily Hewitt
WSEN
GBR
tba
110*
Tania Hart
W55
GBR
tba
111
Andrew Taylor
M50
GBR
tba
115
Samantha Matthews
W40
Lonely Goat Running Club
GBR
tba
117
Michael Clarke
M50
Nailsea RC
GBR
tba
118
Tina Willison
W45
Slinn Allstars
GBR
tba
119
Jim Ovens
M50
Frampton Cotterell Harriers
GBR
tba
120
Claire Stevenson
W40
GBR
tba
121
Katie Smith
WSEN
GBR
tba
122
Amy Genders
WSEN
CDF Runners
GBR
tba
123
Neil Tyson
M40
GBR
tba
124
Melanie Hosford
W40
GBR
tba
125
Clarissa Gunning
WSEN
GBR
tba
126
Mandy Ware
WSEN
GBR
tba
127
Elinor Gunning
WSEN
GBR
tba
128
Suzi Donoghue
W45
GBR
tba
129
Chris Donoghue
M45
GBR
tba
130
John Probert
M50
GBR
tba
133
David Lloyd
M60
GBR
tba
134
Amy Fretten
WSEN
GBR
tba
135
William Taite
MSEN
GBR
tba
136
Wayne Flint
M55
GBR
tba
137
Gaye Griffiths
W60
GBR
tba
138
Kev Griffiths
M60
GBR
tba
140
Steven White
MSEN
GBR
tba
143
Carrie Trott
WSEN
Emersons Green Running Club
GBR
tba
144
Gemma Gooding
WSEN
Emersons Green
GBR
tba
147
Ali Yuill
WSEN
GBR
tba
148
Andrea Jenn
W45
Nailsea RC
GBR
tba
150*
Andre Swanepoel
M45
Lonely Goat Running Club
GBR
tba
152
Chris Jarvis
M40
GBR
tba
153
John Sherwood
MSEN
GBR
tba
154
Simon Rawlins
MSEN
GBR
tba
155
Scott Purnell
M45
GBR
tba
156
Sarah Hayes
WSEN
Lonely Goat Running Club
GBR
tba
157
Eddie Duffy
MSEN
GBR
tba
158
Sarah Watkins
WSEN
GBR
tba
159
Alun Watkins
MSEN
GBR
tba
160
Ben Blackwell
MSEN
GBR
tba
161
Sonia Beaty
W45
Wessex canicross
GBR
tba
164
Jennifer Green
W50
Bath Amphibians Triathlon Club
GBR
tba
165
Desmond Green
W50
Bath Amphibians Triathlon Club
GBR
tba
168
Siobhan Myles
WSEN
GBR
tba
169
Gary Toofany
M40
GBR
tba
171
Hayley Bellringer
WSEN
GBR
tba
172
Petra Tester
W40
Wessex Canicross
GBR
tba
175
Emma Pemberton
WSEN
Southville RC
GBR
tba
176
Kerry Shardlow
W40
GBR
tba
178
Nicola Deschamps
W45
Wessex Canicross
GBR
tba
179
Alvin Jaggard
M45
Wessex Canicross
GBR
tba
180
Pete Gilbert
MSEN
GBR
tba
181
Ben Menear
MSEN
Kingswood Triathlon Club
GBR
tba
182
Christopher George
MSEN
Kingswood Tri Club (Bristol)
GBR
tba
183
Adrian Layfield
M40
Wessex Canicross
GBR
tba
188
Kerrie Tanner
WSEN
GBR
tba
189
Benjamin Tanner
MSEN
GBR
tba
190
Carey Shaw
M40
GBR
tba
194
Rebecca Stone
W40
GBR
tba
195
Starkey Sara
W45
Stanbridge Fliers
GBR
tba
196
Anna Jameson
W40
GBR
tba
197
Sharon Lee
W40
Wessex Canicross
GBR
tba
199
Steve Pursey
M65
Bitton Road Runners
GBR
tba
204
Greg Lyle
MSEN
GBR
tba
206
Fionnuala Costello
W40
Frampton Harriers
GBR
tba
207
Jody Nash
WSEN
GBR
tba
208
Shelley Stiff
W50
Bitton Road Runners
GBR
tba
209
Kristina Windsor
WSEN
GBR
tba
210
Charlotte Goodyear
WSEN
GBR
tba
211
Clare Horrocks
W45
GBR
tba
212
Simon Farrell
M45
GBR
tba
213
Michael Tout
M50
GBR
tba
219
Catie O’Donoghue
WSEN
Bristol and West AC
GBR
tba
220
Molly O’Donoghue
WSEN
GBR
tba
221
Dave O’Donoghue
M55
Swindon Shin Splints
GBR
tba
222
Carl Godfrey
MSEN
GBR
tba
224
Scott Stacey
M40
Bitton Road Runners
GBR
tba
225
Kimberly Stacey
W40
GBR
tba
226
Rob Hick
M55
Town and Country Harriers
GBR
tba
227
Carolyn Dent
W55
Town and Country Harriers
GBR
tba
228
Rosemary Reid
W45
GBR
tba
229
Rose Hubbard
WSEN
Almost Athletes
GBR
tba
230
Ashley Day
MSEN
GBR
tba
231
Libby Hickson
WSEN
Clifton Running Club
GBR
tba
232
Fern Jefferies
WU23
GBR
tba
233
Rachael Giles
WSEN
GBR
tba
235
John Bond
M55
GBR
tba
236*
Sally Burns
W55
Southville RC
GBR
tba
237*
Mary Lamont
W50
GBR
tba
5K
(60)
1
Ashley Fereiro
WSEN
GBR
tba
2
Alistair Fraser
MSEN
GBR
tba
16
John Mallone
M65
Nailsea Running Club
GBR
tba
33
Emma Thomson
WSEN
GBR
tba
34
Georgina Herbert
WSEN
GBR
tba
35
Soph Bryant
WSEN
GBR
tba
42
Simon Shellard
MSEN
.
GBR
tba
43
Sharon Hollister
W40
Emersons Green Running Club
GBR
tba
44
Samuel Hollister
MU14
GBR
tba
45
Ben Hollister
MU13
GBR
tba
55
Kevin Rickerby
M60
EMERSONS GREEN RUNNING CLUB
GBR
tba
60*
Sara Bennett
WSEN
Active Soul UK
ENG
tba
61
Sarah Patten
W45
GBR
tba
70
Ellie Gooch
WSEN
GBR
tba
73
David Howell
M45
GBR
tba
74
Maggie Howell
WU16
GBR
tba
80*
Claire Corby
W45
This Mum Runs
GBR
tba
83
Andrea Maguire
W40
This Mum.Runs
GBR
tba
85
Fiona Keith
W40
GBR
tba
87
Emily Banks
WSEN
GBR
tba
88
Charlie Mitchell
MSEN
GBR
tba
91
Beth Greer
WSEN
Southville RC
GBR
tba
95
Sally Garnham
W65
GBR
tba
107
Helen Thomas
WSEN
GBR
tba
108
David Taylor
M45
GBR
tba
112*
Sharon Redfern
W45
GBR
tba
114
Sophie Comer
WSEN
GBR
tba
131
Stuart Bond
MSEN
GBR
tba
132
Olivia Wakefield
WU23
GBR
tba
139
Joy Oxenham
W55
GBR
tba
141
Natalie Howse
WSEN
GBR
tba
142
Lauren Barnes
WSEN
Vegan Runners UK
GBR
tba
145
Matthew Leeson
MSEN
GBR
tba
146
Kate Henderson
WSEN
GBR
tba
149
Maya Irish
WSEN
GBR
tba
151*
Patricia Swanepole
WSEN
Lonely Goat Running Club
GBR
tba
162
Jason Hall
M45
GBR
tba
163
Phoebe Hall
WU14
GBR
tba
166
Rebecca Reakes
W40
Strength & Fitness Academy
GBR
tba
167
Victoria Buckley
W40
GBR
tba
170
Nadja Byrne
W50
Wessex Canicross
GBR
tba
173
Jamie Gould
MU17
GBR
tba
174
Lewis Crump
MU18
Strength And Fitness Academy
GBR
tba
185
Katie Tonks
WSEN
GBR
tba
186
Jayde Gill
WSEN
GBR
tba
187
Alice Hanraads
WSEN
GBR
tba
191
Becky Day
WSEN
GBR
tba
192
Karen Cox
W55
Brimsham Bullets
GBR
tba
193
John Sampson
M60
GBR
tba
198
Vince Lunn
M40
Active Soul UK / Canicross Somerset
GBR
tba
200
Karen Algate
WSEN
GBR
tba
201
Mariya Orlova
WU23
UWE Athletics and Cross Country Club
GBR
tba
205
Kelly McDonagh
WSEN
Lonely Goats
GBR
tba
214
Rachel Hensman
W50
GBR
tba
215
Amanda Turner
W50
GBR
tba
216
Harding Andrea
W50
GBR
tba
217
Daniela Power
WSEN
GBR
tba
218
Sarah Madeloff
WSEN
GBR
tba
223
Anne O’Donoghue
W55
Swindon Shin Splints
GBR
tba
234
Judit Yandell
W40
TMR
GBR
tba