Entries and Timing
Home
Organisers
Features
Testimonials
Tracking & Timing
Pricing
Create Event
Organiser T&Cs
Competitors
Amend Entry
Adhoc Payment
Privacy
Competitor T&Cs
Admin
Logon
Control Panel
Amend Entry
Import
Export
Statistics
Bulk Email
Bulk SMS
Address Labels
Bills
Support
Postal Entries
Import / Export
Advertisement
>
Avon Valley Railway 10K / 4K Start List
Saturday 05 October 2019
Competitor Statistics (Total=220, Online=88%)
Postal entries (nnn*) were last uploaded on 17 August 2019
Note that this start list is sorted by Surname, and then Forename.
See the
Event Website
for further details.
Use the competitor
Amend Entry
function to view and/or amend your details.
Filter by Club =
All
.
Avon Valley Runners
Bitton Road Runners
Bracknell Forest Runners
Bristol & West AC (est. 1882)
Broadwell Old Uns
Dursley Running Club
Emerson Green Running Club
Emerson’s Green
Emersons Green
Emerson's Green
Emersons green running club
Emerson's Green Running Club
Frampton Cotterell Harriers
Fry Club Joggers
GoodGym
Highbridge Ladies Running Club
Hogweed Trotters
Hoka One One Racer
London city runners
Lonely Goat RC
Lonely Goat Running Club
Moorside Park Run Club, Liverpool
N/A
No
None
Pilton harriers
Reading AC
RMR
Sole Sister North Bristol
Sole Sisters (North Bristol)
Somer AC
Southville RC
St Neots Riverside Runners
Stanbridge Fliers
Staple Hill Runners
This Mum Runs
Vegan Runners UK
Wellington Weavers
Wessex canicross
Westbury Harriers
Weston AC
Wickwar Wunners
Winscombe Hockey Club
AND Country =
All
GBR
Entry
No.
Name
Age
Class
Club
Co.
10K
(189)
59
Brian Adamson
M45
Emersons Green Running Club
GBR
58
Paula Adamson
W50
Emersons Green Running Club
GBR
94
Karen Algate
WSEN
Stanbridge Fliers
GBR
102
Leanne Appleton
WSEN
GBR
101
Martyn Appleton
M60
GBR
239
David Atkinson
MSEN
Hoka One One Racer
GBR
179
Sophie Barlow
WSEN
GBR
34
Sarah Barrow
W55
GBR
4
Sonia Beaty
W45
Wessex canicross
GBR
176
Samantha Bell
W40
Fry Club Joggers
GBR
189
Vicki Beswetherick
WSEN
GBR
115
Kate Bevan
WSEN
GBR
183
Emma Bird
W40
GBR
227
Daniel Boden
MSEN
GBR
216
Sophie Bohane
WSEN
GBR
230
Jennie Bolling
W55
GBR
175
Mel Bound
W45
This Mum Runs
GBR
120
Nik Bowyer
MSEN
None
GBR
202
Andrew Boyce
M45
GBR
201
Helen Boyce
W40
Avon Valley Runners
GBR
213
Stacey Britton
WSEN
GBR
54
Lucy Brown
W40
GBR
155
Nicholas (Nik) Bruce
M45
Emerson's Green Running Club
GBR
134
Sarah Buffoni
WSEN
GBR
29
Karen Burles
W40
Reading AC
GBR
141
Kirsty Button
W45
GBR
204
Mary Caudle
W55
GoodGym
GBR
223
Laura Chandler
W55
GBR
146
Mim Chapman
W55
Dursley Running Club
GBR
25*
Adam Childs
MSEN
GBR
24*
Kathryn Childs
WSEN
GBR
76
Mandy Collier-king
W45
Emerson's Green Running Club
GBR
106
Claire Coney
W40
GBR
107
Patrick Connolly
M50
Emersons Green Running Club
GBR
60
Terry Conquest
MSEN
GBR
193
Miranda Coombes
W40
Pilton harriers
GBR
130
Shirley Cornish
WSEN
GBR
181
Jer Court
M40
Emersons green running club
GBR
84
Vicki Crocker
WSEN
GBR
45
Michael Curtis-Lewis
MSEN
GBR
182
Tom Dalton
MU18
GBR
43
Richard Daniel
M40
Wickwar Wunners
GBR
166
Hannah Davidson
W45
GBR
117
Emma Davies
WSEN
GBR
8*
Elise Denton
WSEN
GBR
126*
Emma Downie
WSEN
Sole Sisters (North Bristol)
GBR
210
Carol Doxsey
W45
GBR
110
Christopher Dunn
M45
Lonely goat running club
GBR
116
Natalie Eades
WSEN
Emerson's Green
GBR
188
Rachael Ellard
W40
Southville RC
GBR
124
Donna Evans
W40
Highbridge Ladies Running Club
GBR
90
Deb Farrell
W50
Emersons Green Running Club
GBR
14*
Claire Fennell
WSEN
Somer AC
GBR
88*
Caron Finn
W45
Emersons Green Running Club
GBR
192
Alice Fisher
WSEN
GBR
36
Stephanie Fitzwilliams
W50
GBR
30
Debbie Forrest
W50
Reading AC
GBR
37
Louise Foster
WSEN
GBR
103
Richard Fowler
M45
GBR
74
Hayley Franklin
WSEN
EMERSONS GREEN RUNNING CLUB
GBR
48
Ben French
MSEN
GBR
125
Lindsay Fussell
WSEN
Highbridge Ladies Running Club
GBR
161
Charlotte Gander
W40
GBR
231
Amanda Gardner
WSEN
This Mum Runs
GBR
224
Andrea Gealer
W45
Sole Sister North Bristol
GBR
217
Rowland Gealer
M50
GBR
51
Georgina Glossop
WU19
Winscombe Hockey Club
GBR
169
Pamela Goold
WSEN
Emersons Green Running Club
GBR
171
Rebecca Gordge
WSEN
GBR
56
Matthew Gorman
M40
GBR
55
Michael Gorman
M60
GBR
72
Wendy Gwinneth
W40
Emersons Green Running Club
GBR
214
Ken Ham
M55
Westbury Harriers
GBR
177
Kathryn Hamilton
WSEN
GBR
78
Gareth Harry
MSEN
GBR
211
Tina Hartridge
W50
GBR
47
Miles Hendy
M50
Emersons Green Running Club
GBR
21*
Chris Hewett
M40
Wellington Weavers
GBR
178
Ella Hewton
WSEN
GBR
113
Andrew Hill
M50
St Neots Riverside Runners
GBR
32
Nicola Hilton
W55
GBR
111
Peter Hinsley
M50
Emersons Green
GBR
220
Sarah Hodge
W45
GBR
173
Annalise Holme
W40
GBR
152
Karen Hoose
WSEN
GBR
104
Rob Horton
M50
GBR
23*
Hannah Hounslow
WSEN
Lonely Goat Running Club
GBR
149
Jarvis Hunter
MSEN
GBR
49
Anna Hutchinson
WSEN
GBR
50
Anthony Hutchinson
M40
GBR
233
Katie Ireland
WU23
Bitton Road Runners
GBR
22*
Helen Jacks-Hewett
W40
Wellington Weavers
GBR
67
Polly James
WSEN
No
GBR
39
David Jarman
M40
GBR
77
Samuel Jarvis
MSEN
GBR
87
Emily Jefferies
WSEN
Emersons Green Running Club
GBR
35
Denise Jenkins
W55
GBR
129
Alice Johnson
W40
GBR
92
Elisabeth Jones
WSEN
GBR
212
Rebecca Kent
W40
GBR
2
Minkee Kim
MSEN
Lonely Goat RC
GBR
163
Georgina Knapp
W45
GBR
139
Elizabeth Knowles
WSEN
GBR
20*
Matt Lewis
M45
GBR
108
Natalie Lewis
WU23
GBR
228
Patrick Lewis
MSEN
GBR
53
Zoe Lines
W40
GBR
150*
Mark Little
MSEN
GBR
44
Jim Long
MSEN
Wickwar Wunners
GBR
205
Kevin Longman
M55
GBR
61*
Damian Luscombe
M40
Vegan Runners UK
GBR
46
Neil Martin
M40
GBR
225
Philippa Mathers
WSEN
GBR
89
Anna Maxwell
W40
GBR
222
Katie Maynard
WSEN
London city runners
GBR
18*
Caroline McAleese
W40
Vegan Runners UK
GBR
238
Rachel Mcallister
W45
GBR
137
Philip McCann
M40
GBR
16*
Lisa McCrea-Steele
WSEN
Hogweed Trotters
GBR
96
Christine Millard
WSEN
GBR
207
Harri Millard
WSEN
GBR
97
Jon Millard
M40
GBR
191
Jenny Milton
WSEN
GBR
91
Lucy Moat
WSEN
GBR
135
Kieran Mogford
MSEN
GBR
112
Lucie Montgomery
WSEN
GBR
83
Ashley Mottram
MSEN
GBR
82
Lorraine Mottram
WSEN
GBR
157
Andrew Napier
MSEN
GBR
9*
Paul Newman
M60
Somer AC
GBR
15*
Caroline Nicholas (Brett)
WSEN
Hogweed Trotters
GBR
119
Jim Ovens
M50
Frampton Cotterell Harriers
GBR
79
Alima Oyebanji
W50
GBR
158
Laura Palmer
WSEN
GBR
221
Joanna Parsons
W50
GBR
172
Clive Pickles
M60
GBR
86
Jack Pitcher
MSEN
Emersons Green Running Club
GBR
241
Brad Pontin
MSEN
Bristol & West AC (est. 1882)
GBR
3
Georgie Power
W45
GBR
64
Nesta Pritchard
WSEN
GBR
17*
Carole Pugh
W50
GBR
109
Steve Pursey
M65
Bitton Road Runners
GBR
144*
Duncan Reeves
M40
GBR
206
Catherine Robinson
W40
GBR
33
Sarah Rose
W40
Bracknell Forest Runners
GBR
31
Yvonne Scott
WSEN
Bracknell Forest Runners
GBR
68
Ben Sharpe
MSEN
GBR
69
Laura Sharpe
WSEN
GBR
190
Rachel Skidmore
WSEN
GBR
184
Claire Skyner
WSEN
GBR
140
Louise Slowgrove
WSEN
GBR
118
Andrew Small
M45
Emerson Green Running Club
GBR
147
Rachel Smith
W40
Dursley Running Club
GBR
197
Sam Smith
MSEN
GBR
28
Christopher Smith-Clarke
MSEN
GBR
27
Stephanie Smith-Clarke
WSEN
GBR
167
Helen Stedman
W65
GBR
187
Jasmine Stevens Wong
W40
GBR
180
Emily Stubbs
WSEN
Lonely Goat RC
GBR
127
Warren Sweet
M40
GBR
62
Kate Taylor
W40
Emerson’s Green
GBR
203
Kaisha Thatcher
WSEN
Bitton Road Runners
GBR
164
Claire Thomas
W50
GBR
71
Lisa Thomas
WSEN
GBR
165
Stewart James Thomas
M60
GBR
234
Sarah Thomson
WSEN
Moorside Park Run Club, Liverpool
GBR
38*
Callum Townsend
MSEN
GBR
5
Bronwyn Troskie
W40
Weston AC
GBR
218
Andy Trott
MSEN
GBR
219
Naomi Trott
WSEN
GBR
194
Emily Tucker
WU23
GBR
151
Rob Umphray
M45
GBR
105
Cathy Walker
WSEN
GBR
168
Mich Wallis
W40
GBR
95*
Donna Warr
W45
GBR
40
Andy Watson
M55
GBR
42
Neil Webber
MSEN
GBR
148
Andrew Webster
M40
GBR
63
Sally Wheeler
W60
GBR
6*
Amy Wilden
WSEN
Lonely Goat Running Club
GBR
7*
James Wilden
M45
Broadwell Old Uns
GBR
186
Vicki Williams
W40
GBR
100*
Sarah Wilson
WSEN
GBR
65
Camilla Wood
WSEN
GBR
195
Harry Wood
MU23
GBR
235
Edd Wright
MSEN
GBR
133
Nicholas Wright
M55
None
GBR
162
Sophie Young
WSEN
GBR
170
Julia Zimmek
W55
GBR
4K
(31)
156
Claire Bywater
WSEN
This mum runs
GBR
70*
Catherine Chalmers
W55
GBR
1
Maria Cook
WSEN
GBR
229
Michelle Craker
W55
GBR
123
Aaron Dunford
MU12
GBR
114
Julie Dunn
W45
GBR
145
Steve Dyke
M40
GBR
75
Jacob Franklin
MU14
Bristol & West AC (est. 1882)
GBR
73
Anne French
W65
GBR
209
Ellie Gooch
WSEN
GBR
57
Amelia Gorman
WU11
GBR
240
Kathryn Gorman
W40
GBR
208
Laura Jones
WSEN
GBR
131
Daniela Madeloff
WSEN
GBR
132
Sarah Madeloff
WSEN
GBR
160
Faye Pollinger
WU14
Vegan Runners UK
GBR
159
Mike Pollinger
M45
N/A
GBR
13
Shaun Scammell
MSEN
GBR
138
Simon Shellard
MSEN
.
GBR
122
Karen Stephens
W40
Staple Hill Runners
GBR
198*
Andre Swanepoel
M45
Lonely Goat Running Club
GBR
200*
Savanna Swanepoel
WU8
Lonely Goat Running Club
GBR
215
Olivia Tarr
WU13
Bristol & West AC (est. 1882)
GBR
226
Dayne Troskie
MU13
GBR
237
Devon Troskie
M40
GBR
236
Katelyn Troskie
WU11
GBR
41
Julie Watson
W55
GBR
232
Liz Williams
WSEN
RMR
GBR
121
Anita Wright
W65
Staple Hill Runners
GBR
142
Adam Wright-Davies
MSEN
GBR
143
Mark Wright-Davies
M65
GBR