Team No. |
Name |
Age Class |
Club |
Co. |
Team Name |
Start Time |
Open (108) |
3 | Adrian Moran |
|
Metropolitan Police | GBR |
I Hate The Other Three | tba |
| Graham Dowden |
|
Metropolitan Police | GBR |
| tba |
| Ryan Cowley |
|
Metropolitan Police | GBR |
| tba |
| Sam Hudson-Gool |
|
Metropolitan Police | GBR |
| tba |
4 | Dominic Buck |
|
CHAOS | GBR |
Herts A Team | tba |
| Neville Hanks |
|
CHAOS | GBR |
| tba |
| Speakman Christian |
|
CHAOS | GBR |
| tba |
| Hague Stephen |
|
CHAOS | GBR |
| tba |
6 | Jay Puttock |
|
Norfolk Constabulary | GBR |
Chafing the dream | tba |
| Callum Watson |
|
Norfolk Constabulary | GBR |
| tba |
| Mike Lefevre |
|
Norfolk Constabulary | GBR |
| tba |
| James Bailey |
|
Norfolk Constabulary | GBR |
| tba |
7 | Stu Barnard |
|
Norfolk Constabulary | GBR |
The Beasts From the East | tba |
| Kev Simmonds |
|
Norfolk Constabulary | GBR |
| tba |
| Matt Buckoke |
|
Norfolk Constabulary | GBR |
| tba |
| Fraser MacNab |
|
Norfolk Constabulary | GBR |
| tba |
8 | Philip Bussy |
|
Essex Police | GBR |
Three Men and a Little Lady | tba |
| Russ Chamberlain |
|
Essex Police | GBR |
| tba |
| Andy Sawyer |
|
Essex Police | GBR |
| tba |
| Alex Warchol |
|
Essex Police | GBR |
| tba |
9 | Steven Haywood |
|
Dorset LSDR | GBR |
Dorset LSDR | tba |
| Darren Tharme |
|
Dorset LSDR | GBR |
| tba |
| Louise Dutch |
|
Dorset LSDR | GBR |
| tba |
| Rob Chalkley |
|
Dorset LSDR | GBR |
| tba |
11 | Scott Wood |
|
BTP | GBR |
Never Again... Again | tba |
| David Purdy |
|
BTP | GBR |
| tba |
| Christopher Lane |
|
BTP | GBR |
| tba |
| Matthew Brice |
|
BTP | GBR |
| tba |
12 | Lee Bailey |
|
NWP | GBR |
GO TEAM! | tba |
| Matthew Stewart |
|
| GBR |
| tba |
| Gareth Jaggard |
|
| GBR |
| tba |
| Mark Jones |
|
| GBR |
| tba |
16 | Trevor Dale |
|
Suffolk | GBR |
Team Slaz | tba |
| Matthew Smy |
|
| GBR |
| tba |
| Craig Rumens |
|
| GBR |
| tba |
| Jack Burman |
|
| GBR |
| tba |
18 | Carl Brandwood |
|
Suffolk Constabulary | GBR |
SHAT (Suffolk Hill Appreciation Team) | tba |
| Steve Duncan |
|
Suffolk Constabulary | GBR |
| tba |
| Tom Kent |
|
Suffolk Constabulary | GBR |
| tba |
| John Camp |
|
Suffolk Constabulary | GBR |
| tba |
19 | John Very |
|
Cheshire | GBR |
The team has no name | tba |
| Martin Campbell |
|
| GBR |
| tba |
| Chris Williams |
|
| GBR |
| tba |
| John Jaq |
|
| GBR |
| tba |
20 | Will Uttley |
|
Lancashire Constabulary AC | GBR |
Lancs B | tba |
| Will Nelson |
|
Lancashire Constabulary AC | GBR |
| tba |
| Lawler Laura |
|
Lancashire Constabulary AC | GBR |
| tba |
| Jon Wright |
|
Lancashire Constabulary AC | GBR |
| tba |
22 | Michael Poole |
|
Hertfordshire Police | GBR |
CHAOS - CIU | tba |
| Richard Hooley |
|
Hertfordshire Police | GBR |
| tba |
| David Seal |
|
Hertfordshire Police | GBR |
| tba |
| Mathew Wood |
|
Hertfordshire Police | GBR |
| tba |
24 | Tim Viner |
|
West Mercia | GBR |
Go on then | tba |
| Stuart Leclere |
|
| GBR |
| tba |
| Colin Robinson |
|
| GBR |
| tba |
| Marc Whild |
|
| GBR |
| tba |
25 | Andy Reid |
|
West Midlands | GBR |
EFTB | tba |
| Timmins Chris |
|
| GBR |
| tba |
| Hewitt Jason |
|
| GBR |
| tba |
| Cosnett Michael |
|
| GBR |
| tba |
26 | Simon Vaughan |
|
Merseyside | GBR |
Merseyside Marauders | tba |
| Chris Lowe |
|
Merseyside | GBR |
| tba |
| Steve O'Neill |
|
Merseyside | GBR |
| tba |
| Mal Gordon |
|
Merseyside | GBR |
| tba |
31 | Simon Gray |
|
Cumbria Constabulary | GBR |
Cumbria Open 1 | tba |
| Chris Newman |
|
Cumbria Constabulary | GBR |
| tba |
| Stewart Glendinning |
|
Cumbria Constabulary | GBR |
| tba |
| Ross Jenkin |
|
Cumbria Constabulary | GBR |
| tba |
33 | Zeke Dixon |
|
Cumbria Constabulary | GBR |
Cumbria Open 2 | tba |
| Phil Cooper |
|
Cumbria Constabulary | GBR |
| tba |
| Justin Bibby |
|
Cumbria Constabulary | GBR |
| tba |
| Eelco Docter |
|
Cumbria Constabulary | GBR |
| tba |
39 | Dan Appleby |
|
GMP | GBR |
GMP A Team | tba |
| Gwyn Dodd |
|
GMP | GBR |
| tba |
| Matt Oldham |
|
GMP | GBR |
| tba |
| Troy Wilson |
|
GMP | GBR |
| tba |
40 | Rob Davies |
|
West Mercia | GBR |
Snow chance | tba |
| Tom Barrett |
|
West Mercia | GBR |
| tba |
| Gareth Bee |
|
West Mercia | GBR |
| tba |
| Damian Green |
|
West Mercia | GBR |
| tba |
44 | Neil Coppack |
|
NWP | GBR |
Generation X Y and Z | tba |
| Craig Jones |
|
NWP | GBR |
| tba |
| Nick Jones |
|
NWP | GBR |
| tba |
| Chris Myles |
|
NWP | GBR |
| tba |
46 | Thomas Howard |
|
Greater Manchester Police AC | GBR |
GMP Team D | tba |
| Anthony Hanlon |
|
Greater Manchester Police AC | GBR |
| tba |
| Paul Armstrong |
|
Greater Manchester Police AC | GBR |
| tba |
| Sophie Barratt |
|
Greater Manchester Police AC | GBR |
| tba |
47 | Rob Mahoney |
|
North Wales Police | GBR |
NWP Z | tba |
| Alex Griffiths |
|
North Wales Police | GBR |
| tba |
| Iwan Jones |
|
North Wales Police | GBR |
| tba |
| Marc Roberts |
|
North Wales Police | GBR |
| tba |
48 | Julian Smith |
|
West Mercia Police | GBR |
TF1 | tba |
| John Morris |
|
West Mercia Police | GBR |
| tba |
| Matt Harding |
|
West Mercia Police | GBR |
| tba |
| Tony Hare |
|
West Mercia Police | GBR |
| tba |
49 | Matthew Williams |
|
Merseyside Police | GBR |
We’ve got the runs | tba |
| Daniel Pilling |
|
Merseyside Police | GBR |
| tba |
| Tim Woodroffe |
|
Merseyside Police | GBR |
| tba |
| Ste O’Neil |
|
Merseyside Police | GBR |
| tba |
50 | Chris Jones |
|
Herts CHAOS | GBR |
Herts A | tba |
| Terry Alcock |
|
Herts CHAOS | GBR |
| tba |
| Meg Sheppard |
|
Herts CHAOS | GBR |
| tba |
| Chris Lynn |
|
Herts CHAOS | GBR |
| tba |
51 | Joss Stott |
|
North Wales Police | GBR |
Lost Boys | tba |
| Cai Weightman |
|
North Wales Police | GBR |
| tba |
| Tom Coppack |
|
North Wales Police | GBR |
| tba |
| Sion Williams |
|
North Wales Police | GBR |
| tba |
|
Ladies (0) |
|
Mixed (Minimum 2 ladies) (40) |
5 | Ian Sturgess |
|
Norfolk Constabulary | GBR |
Bearded Blondes | tba |
| Rebecca Messenger |
|
Norfolk Constabulary | GBR |
| tba |
| Rebecca Taylor-Smith |
|
Norfolk Constabulary | GBR |
| tba |
| Nicholas Dean |
|
Norfolk Constabulary | GBR |
| tba |
13 | Christopher Cawood |
|
Cheshire and North Wales Alliance Armed Policing | GBR |
Uncomfortable Alliance | tba |
| Jason Ball |
|
Cheshire and North Wales Alliance Armed Policing | GBR |
| tba |
| Kirsty Leathard |
|
Cheshire and North Wales Alliance Armed Policing | GBR |
| tba |
| Nina Price |
|
Cheshire and North Wales Alliance Armed Policing | GBR |
| tba |
14 | Andy Parsons |
|
Beds. | GBR |
All this for another mug and coaster | tba |
| Rob Clough |
|
| GBR |
| tba |
| Sophia Bartlett |
|
| GBR |
| tba |
| Jenny Bryce |
|
| GBR |
| tba |
17 | Dennis Nelson |
|
Lancashire Constabulary AC | GBR |
Lancs A | tba |
| Iddon Natalie |
|
Lancashire Constabulary AC | GBR |
| tba |
| Sayle Arron |
|
Lancashire Constabulary AC | GBR |
| tba |
| Fallon Janine |
|
Lancashire Constabulary AC | GBR |
| tba |
23 | Chloe Gilmore |
|
West Midlands Police | GBR |
West Mids (mixed) | tba |
| Beth Goucher |
|
West Midlands Police | GBR |
| tba |
| Harvey Mulingani |
|
West Midlands Police | GBR |
| tba |
| Mark Little |
|
West Midlands Police | GBR |
| tba |
29 | Gary Corns |
|
Greater Manchester Police Athletics | GBR |
GMP mixed | tba |
| Steve Quinn |
|
Greater Manchester Police Athletics | GBR |
| tba |
| Cheryl Hughes |
|
Greater Manchester Police Athletics | GBR |
| tba |
| Marion Dixon |
|
Greater Manchester Police Athletics | GBR |
| tba |
32 | Richard Unwin |
|
Cumbria Constabulary | GBR |
Cumbria Mixed | tba |
| Helen Mavin |
|
Cumbria Constabulary | GBR |
| tba |
| Mo Kelly |
|
Cumbria Constabulary | GBR |
| tba |
| Paul Cullen |
|
Cumbria Constabulary | GBR |
| tba |
38 | Vicky Kehoe |
|
Cheshire Constabulary | GBR |
Cheshire Aces | tba |
| Jack Pilkington |
|
Cheshire Constabulary | GBR |
| tba |
| Lindsay Dixon |
|
Cheshire Constabulary | GBR |
| tba |
| Philip Monks |
|
Cheshire Constabulary | GBR |
| tba |
42 | Richard Martin |
|
Staffordshire Police | GBR |
Staffs Mixed | tba |
| Alex Clowes |
|
Staffordshire Police | GBR |
| tba |
| Charlotte White |
|
Staffordshire Police | GBR |
| tba |
| Lisa Benbow |
|
Staffordshire Police | GBR |
| tba |
45 | Ian Mawdesley |
|
Beds | GBR |
4 in a Beds | tba |
| Debbie Simpson |
|
Beds | GBR |
| tba |
| Rachel Stone |
|
Beds | GBR |
| tba |
| Chris Naughton |
|
Beds | GBR |
| tba |
|
Vets (All 40+ on race day) (40) |
2 | Simon Wanless |
|
South Yorkshire Police | GBR |
Status Zero | tba |
| David Hartley |
|
South Yorkshire Police | GBR |
| tba |
| Rachel Hayes |
|
South Yorkshire Police | GBR |
| tba |
| Ian Proffitt |
|
South Yorkshire Police | GBR |
| tba |
10 | Lucy Campbell |
|
Norfolk Constabulary | GBR |
Norfolk N Chance | tba |
| Chris Brooks |
|
Norfolk Constabulary | GBR |
| tba |
| Leo Blyth |
|
Norfolk Constabulary | GBR |
| tba |
| Nick Palin |
|
Norfolk Constabulary | GBR |
| tba |
15 | Baz Omo |
|
Beds | GBR |
Iplods | tba |
| Dick Cunningham |
|
| GBR |
| tba |
| Pete Ward |
|
| GBR |
| tba |
| Sean Sullivan |
|
| GBR |
| tba |
27 | Richard Bunting |
|
South Yorkshire Police | GBR |
I'm Tellin' Thee | tba |
| Michael Carver |
|
South Yorkshire Police | GBR |
| tba |
| Peter Brown |
|
South Yorkshire Police | GBR |
| tba |
| Kirk Hardwick |
|
South Yorkshire Police | GBR |
| tba |
28 | Stephen Roberts |
|
NWP | GBR |
The Flying Fysh | tba |
| Gareth Evans |
|
NWP | GBR |
| tba |
| Robert Hind |
|
NWP | GBR |
| tba |
| Jonathan Fysh |
|
NWP | GBR |
| tba |
30 | Matthew Jarrott |
|
WMP | GBR |
FOU Dex's Heroes | tba |
| Steve Morris |
|
WMP | GBR |
| tba |
| Jason Nunn |
|
WMP | GBR |
| tba |
| Stuart Manley |
|
WMP | GBR |
| tba |
34 | Adrian Martin |
|
Staffs | GBR |
Ada's Army | tba |
| Peter O'Reilly |
|
Staffs | GBR |
| tba |
| Thomas Johnson |
|
Staffs | GBR |
| tba |
| Damon Millar |
|
Staffs | GBR |
| tba |
35 | Rob Grantham |
|
Cheshire Constabulary | GBR |
Cheshire Vets | tba |
| Malcolm Fowler |
|
Cheshire Constabulary | GBR |
| tba |
| Tim Cope |
|
Cheshire Constabulary | GBR |
| tba |
| Neil Pettie |
|
Cheshire Constabulary | GBR |
| tba |
37 | Mark White |
|
Dyfed-Powys | GBR |
Dyfed-Powys | tba |
| Ash Brice |
|
Dyfed-Powys | GBR |
| tba |
| Matt Scrase |
|
Dyfed-Powys | GBR |
| tba |
| Marcus Wright |
|
Dyfed-Powys | GBR |
| tba |
41 | Glyn Pattinson |
|
Staffordshire Police | GBR |
Staffs Vets | tba |
| Maxfield Andrew |
|
Staffordshire Police | GBR |
| tba |
| Lee Turner |
|
Staffordshire Police | GBR |
| tba |
| Dave Wain |
|
Staffordshire Police | GBR |
| tba |
|
Supervets (All 50+ on race day) (12) |
1 | David Rhodes |
|
Hertfordshire Cobstabulary CHAOS Club | GBR |
Old Herts still beating | tba |
| John Luck |
|
Hertfordshire Cobstabulary CHAOS Club | GBR |
| tba |
| Paul Watts |
|
Hertfordshire Cobstabulary CHAOS Club | GBR |
| tba |
| Ian Smith |
|
Hertfordshire Cobstabulary CHAOS Club | GBR |
| tba |
36 | Richard Mavin |
|
Cumbria Constabulary | GBR |
Cumbria Vet 50 | tba |
| Andrew Slattery |
|
Cumbria Constabulary | GBR |
| tba |
| David Banks |
|
Cumbria Constabulary | GBR |
| tba |
| Mark Webster |
|
Cumbria Constabulary | GBR |
| tba |
43 | Terry New |
|
NWP | GBR |
6 Ancient legs and a wonkey donkey | tba |
| Chris Roberts |
|
NWP | GBR |
| tba |
| Sion Williams |
|
NWP | GBR |
| tba |
| Mark Pierce |
|
NWP | GBR |
| tba |
|