Entries and Timing
Home
Organisers
Features
Testimonials
Tracking & Timing
Pricing
Create Event
Organiser T&Cs
Competitors
Amend Entry
Adhoc Payment
Privacy
Competitor T&Cs
Admin
Logon
Control Panel
Amend Entry
Import
Export
Statistics
Bulk Email
Bulk SMS
Address Labels
Bills
Support
Postal Entries
Import / Export
Advertisement
>
Cattle Country Santa Dash 10K / 5K / Fun Runs Start List
Sunday 08 December 2019
Competitor Statistics (Total=324, Online=92%)
Postal entries (nnn*) were last uploaded on 30 November 2019
Note that this start list is sorted by Surname, and then Forename.
See the
Event Website
for ā€ˇfurther details.
Use the competitor
Amend Entry
function to view and/or amend your details.
Filter by Club =
All
.
Bitton Road Runners
Caerleon Running Club
Cattle Country Adventure Farm Park
DRC
DSRA
Dursley
Dursley & District AC
DURSLEY RC
Dursley running club
Emersons Green Running Club
Forest of Dean AC
Forest of Dean Athletic Club
Frampton Cotterell Harriers
Gloucester AC
Great Western Runners
Hogweed Trotters
Imperial Winterguard
Kingsway Runners
Lonely Goat RC
Lonely Goat Running Club
Malvern joggers
Matison Runners Club
Mudstacle
New Berkeley Harriers
North Bristol Running Group
North Bristol Triathlon CLub
Somer AC
Staple Hill Runners
Stroud & District AC
Swindon Striders
Taunton Running Club
Tetbury Dolphins
Tetbury Dolphins Running Club
The Wotton Trotters
Thornbury Ladies Run Together
Westbury Harriers
WTF !
AND Country =
All
GBR
Entry
No.
Name
Age
Class
Club
Co.
10K with Santa Suit
(81)
306
Tim Ashman
MSEN
GBR
12
Darren Atkinson
MSEN
GBR
27
Lisa Bailey
WSEN
Stroud & District AC
GBR
153
Mike Bailey
M45
GBR
192
Christine Barr
W50
Hogweed Trotters
GBR
54
Andy Bennett
MSEN
GBR
225
Lynne Benton
W40
Taunton Running Club
GBR
228
Ross Bowden
MSEN
GBR
301
Steve Burrows
M55
Stroud & District AC
GBR
61
Kate Coates
WSEN
GBR
195
Emma Colegate
W40
GBR
216
Rachel Curnock
WSEN
GBR
232
Andy Curtis
MSEN
GBR
334
Thomas Dalton
MU18
GBR
191
Hannah Deakin
WSEN
GBR
144
Hollie Dent
WSEN
Dursley Running Club
GBR
85
Caroline Evans
WSEN
GBR
79
Tim Faulkner
MSEN
Mudstacle
GBR
131
Rachael Goatman
W45
Dursley Running Club
GBR
321
Juliet Green
W55
WTF !
GBR
298
Leila Grey
WSEN
GBR
229
Lucy Grey
WSEN
GBR
268
Aiden Halliday
M40
Stroud & District AC
GBR
274
James Halliday
MSEN
Tetbury Dolphins
GBR
235*
Janette Halton
W60
Staple Hill Runners
GBR
19
Ken Ham
M55
Westbury Harriers
GBR
119
Nina Harris
WSEN
GBR
102
Adam Hitchman
MSEN
GBR
207
James Hobbs
M40
DURSLEY RC
GBR
311
Georgina James
W40
GBR
312
Richard James
MSEN
GBR
170
Barbara Jones
W45
GBR
167
Rebecca Kerslake
WSEN
GBR
227
Christian Kirby
M40
GBR
320
Derek Knight
M60
WTF !
GBR
130
Clare Marchant
W45
GBR
257
Kate Maskell
W45
Thornbury Ladies Run Together
GBR
272
Sam Maskell
MU19
GBR
36
Franczest Mae Mateo
W40
GBR
145
Tom Maw
MSEN
GBR
262
Yvonne Morton
W50
Swindon Striders
GBR
260
Hannah Niblett
WU23
Stroud & District AC
GBR
202*
Mark Palmer
M45
GBR
201*
Brian Peters
M45
GBR
16
Colin Picton
MSEN
DSRA
GBR
139
Beth Port
WSEN
GBR
146
David Quarterman
M55
Dursley running club
GBR
40
Jonathan Randall
M40
GBR
263
Robert Reece
MSEN
Dursley running club
GBR
314
Andy Richardson
MSEN
GBR
60
Hannah Shepley
WSEN
GBR
126
Carl Short
M40
GBR
261
Russell Simpson
M45
Stroud & District AC
GBR
82
Jessica Slate
WSEN
GBR
329
Charlotte Smith
W45
GBR
333
Sue Smith
W40
GBR
53
Claire South
WSEN
GBR
52
Helen South
WSEN
GBR
190
Jessica Sterry
WU23
GBR
231*
Andre Swanepoel
M45
Lonely Goat Running Club
GBR
305
Ben Sweet
M40
North Bristol Triathlon CLub
GBR
267
Kelly Taylor
W40
Stroud & District AC
GBR
256
Chris Tilley
MSEN
GBR
9
Claire Tolladay
W40
GBR
28
Allan Tomlinson
M45
Stroud & District AC
GBR
239
Hayley Tunnacliffe
WSEN
Caerleon Running Club
GBR
335
Hayden van der French
MU18
GBR
330
Kathryn Walley
WSEN
DRC
GBR
331
Paul Walley
MSEN
DRC
GBR
199
Amy Walter
WSEN
GBR
26
Soph Weare
W40
Stroud & District AC
GBR
108
Nikola Webbe
WSEN
GBR
107
Robbie Webbe
MSEN
GBR
184
Anna White
WSEN
GBR
289
Adam Whitlock
MSEN
Malvern joggers
GBR
290
Ian Whitlock
M55
Malvern Joggers
GBR
217
James Williams
MSEN
GBR
152
Alice Willumsen
WSEN
GBR
151
Samantha Willumsen
W45
GBR
59
Robyn Wilton
WSEN
GBR
132
Megan Winch
WSEN
GBR
10K no Santa Suit
(49)
223
Chris Bell
M50
GBR
237
Emma Bevan
W40
Forest of Dean AC
GBR
128
Alison Bolton
W55
GBR
129
Samuel Bolton
MSEN
GBR
255
Matt Bradley
M40
Emersons Green Running Club
GBR
182
Ruth Brown
W50
Hogweed Trotters
GBR
181
Toby Brown
M50
Hogweed Trotters
GBR
322*
Stuart Burnell
M40
Cattle Country Adventure Farm Park
GBR
141
Daniel Cook
MSEN
GBR
87
Karoline Davidson
W40
GBR
38
Richard Fowler
M45
GBR
319
Philip George
M60
GBR
106
Eva Goodhead
W45
Forest of Dean AC
GBR
5*
Mark Greatholder
MSEN
Frampton Cotterell Harriers
GBR
48
Charlotte Hand
WSEN
GBR
337
Emily Harding
WSEN
GBR
123
Rachel Harding
W40
GBR
166
John Hargreaves
M65
Great Western Runners
GBR
338
Steven Harris
MSEN
GBR
164
Tania Honey
W55
GBR
20*
Julie Jenner
W50
The Wotton Trotters
GBR
56
Kat Lansdown
WSEN
GBR
105
Wendy Lawrence
W65
Forest of Dean Athletic Club
GBR
310
Paddy Lewis
MSEN
GBR
211
Sarah Limb
W40
GBR
162
Liz Mcconnell
W50
GBR
163
Mark McConnell
M55
DRC
GBR
197
Emily Mills
WSEN
GBR
111
Juliet Milne
W40
Westbury Harriers
GBR
25*
Jason Nash
MSEN
Somer AC
GBR
339
Victoria Newell
W45
GBR
90
Anne Norbury
W55
GBR
69
Hayley Oxlade
WSEN
GBR
68
Tom Oxlade
MSEN
GBR
234
Clare Parker
W40
GBR
47*
Duncan Reeves
M40
GBR
288
Dan Ridley
M40
GBR
300
Sophie Rimmell
W40
GBR
3*
Rachel Sharvell-Smith
WSEN
GBR
7*
Sue Smith
W55
The Wotton Trotters
GBR
309
Arthur Stephenson
MU16
GBR
332
Helen Trudgeon
W40
GBR
259
Ash Tuck
MSEN
Bitton Road Runners
GBR
258
Charlotte Tuck
WSEN
Bitton Road Runners
GBR
291
Estelle White
W55
GBR
91
Judith Woodbridge
W55
GBR
148
Kathryn Worton
WSEN
GBR
236
David Wright
M55
GBR
221
Trish Yeadon
W50
GBR
5K with Santa Suit
(53)
326
Alison Arnold
WSEN
GBR
327
Evan Arnold
MU16
GBR
224
Simona Astudillo Caneleo
WSEN
GBR
213
Antony Ball
M50
Dursley Running Club
GBR
208
Catherine Ball
W45
New Berkeley Harriers
GBR
187
Michelle Ball
W40
Dursley & District AC
GBR
49
Tim Booth
MSEN
GBR
43
Nicky Bright
WSEN
GBR
279
Claire Brown
W40
New Berkeley Harriers
GBR
175
Joe Cains
MSEN
GBR
174
Katy Cains
W40
GBR
100
Christopher Clarke
MSEN
GBR
156
Mrs Claus
W50
GBR
98
John Cole
MSEN
GBR
206
Andy Coleman
M45
GBR
284
Jane Durkin
W55
GBR
127
Lucy Gibson
W45
GBR
58
James Giles
MU16
GBR
280
Marie Harrison
W50
Tetbury Dolphins Running Club
GBR
134
Gemma Hawkins
WSEN
GBR
147
Matt Hencher
M40
GBR
71
Giles Houghton
MSEN
GBR
193
Carl Humphries
M50
GBR
313
Andrew Irving
M50
GBR
220
Kevin Jay
M40
GBR
203
Gemma Johansen
WSEN
GBR
246
Caroline Jones
W40
Dursley Running Club
GBR
248
Charlie Jones
MU13
Dursley Running Club
GBR
249
Olive Jones
WU11
Dursley Running Club
GBR
247
Richard Jones
M40
Dursley Running Club
GBR
194
Mark Leach
M55
Kingsway Runners
GBR
46
Chloe Lowicki
WSEN
GBR
45
Noel Lowicki
MSEN
GBR
136
Helen Mallett
W40
GBR
180
Maggie Marriott
W55
Tetbury Dolphins
GBR
44
Jessica Maw
WSEN
GBR
55
Claire Milward
W40
GBR
196
Claire Mustoe
W40
Tetbury dolphins running club
GBR
219
Ben Neary
M40
GBR
104
Jaydip Raut
M40
GBR
218
Sarah Rushton
WSEN
GBR
316
Tim Samways
MSEN
GBR
244
Amanda Sangwin
W55
GBR
245
Rebecca Sangwin
WSEN
GBR
252
Natalie Sankey
WSEN
Dursley Running Club
GBR
251
Nigel Sankey
MSEN
Dursley Running Club
GBR
57
Simon Shellard
MSEN
.
GBR
62
Andrew Simpson
M50
GBR
281
Claire Smith
W45
Tetbury Dolphins Running Club
GBR
133
Patsy Stocker
WSEN
GBR
204
Kerry Warner
WSEN
GBR
238
Lucy White
WSEN
New Berkeley Harriers
GBR
276
Lucy Yeates
WSEN
GBR
5K no Santa Suit
(30)
307
Sophie Ashman
WSEN
GBR
222
Bethan Bell
W45
GBR
293
Kristina Belousova
WSEN
Matison Runners Club
GBR
157
Abi Bugler
W40
GBR
2*
Andrea Coffin
W50
North Bristol Running Group
GBR
205
Max Coleman
MU9
Gloucester AC
GBR
37
Hannah Fowler
W40
GBR
39*
Jason Giles
M40
GBR
282
Michelle Gleadall
WSEN
Dursley
GBR
318
Alice Hulbert
WSEN
GBR
96
Emilie Hulbert
WSEN
GBR
341
Harry Irving
MU18
GBR
118
Emma Kibble
WSEN
GBR
336
Elaine Kirton
W50
Tetbury Dolphins Running Club
GBR
297
Chris Lambie
MSEN
GBR
295
Lottie Lambie
WU12
GBR
296
Oliver Lambie
MU9
GBR
294
Sam Lambie
W45
GBR
323*
Mike Low
M40
Cattle Country Adventure Farm Park
GBR
324*
Sam Low
MU13
Cattle Country Adventure Farm Park
GBR
250*
Suzanne Moss
W45
New Berkeley Harriers
GBR
110
Vicky Nield
W50
GBR
1*
Michelle Pearson
W50
North Bristol Running Group
GBR
264
Emma Reece
W40
GBR
328
James Sage
MSEN
New Berkeley Harriers
GBR
304
Liz Sweet
WSEN
North Bristol Triathlon CLub
GBR
340
Harry Sycamore
MSEN
GBR
292
Irina Tatarinova
WSEN
Matison Runners Club
GBR
302*
Alan Wilcox
M50
North Bristol Running Group
GBR
109
Chick Wilson
M55
Lonely Goat RC
GBR
1K
(75)
242
Dainton Anderson
MU7
GBR
241
Graham Anderson
M40
GBR
243
Quinn Anderson
MU4
GBR
240
Sharon Anderson
WSEN
GBR
13
Rosie Atkinson
WU7
GBR
137
Alexandra Bailey
WU8
GBR
138
Nathan Bailey
MU6
GBR
188
Hattie Ball
WU12
GBR
95
Vasco Barreto
M45
GBR
285
Hannah Barrett
WU16
Imperial Winterguard
GBR
158
Jacob Bugler
MU9
GBR
159
Reuben Bugler
MU7
GBR
177
Ben Cains
MU6
GBR
176
Jinnie Cains
WU10
GBR
179
Joe Cains
MSEN
GBR
178
Katy Cains
W40
GBR
273
Lacey Chater
WU9
GBR
200
Amelia Colegate
WU7
GBR
270
Matilda Coombs
WU7
GBR
269
Sophie-Rose Coombs
WU9
GBR
165
Gracie Cotterell
WU10
GBR
233
Archie Curtis
MU5
GBR
89
Kaelan Davidson
MU6
GBR
88
Neil Davidson
M40
GBR
112
Amelia Davies
WU4
GBR
86
Isla Evans
WU6
GBR
80
Lorena Faulkner
WU9
Mudstacle
GBR
275
Ruby-Jean Halliday
WU8
Tetbury Dolphins
GBR
124
Ella Harding
WU7
GBR
125
Lucy Harding
WU5
GBR
135
Lizzie Hawkins
WU4
GBR
73
Alice Houghton
WU4
GBR
72
Thea Houghton
WU6
GBR
120
Arjun Joshi
MU9
GBR
121
Nayana Joshi
WU7
GBR
122
Rohan Joshi
MU5
GBR
226
Marcus Kemp
MU5
GBR
183
Avery King
MU11
GBR
212
Poppy Limb
WU6
GBR
6*
Grace Marriner
WU7
GBR
286
Macy Moore
WU11
GBR
29
Gabrielle Morse
WU11
GBR
30
Jenson Morse
MU9
GBR
21
Evie Nash
WU9
GBR
11
Albie Palmer
MU7
GBR
10
Lee Palmer
M45
GBR
18
Bethan Picton
WU4
GBR
17
Leah Picton
WU7
GBR
140
Jasper Port
MU5
GBR
171
Archie Quilter
MU11
GBR
172
Charlie Quilter
MU8
GBR
41
Sophie Randall
WU6
GBR
265
Sophie Reece
WU11
GBR
114
Brett Reynolds
M40
GBR
115
Elanor Reynolds
WSEN
GBR
117
Gabrielle Reynolds
WU5
GBR
116
Samuel Reynolds
MU7
GBR
253
Chloe Sankey
WU8
GBR
186
Isabelle Siggers
WU4
GBR
185
Millie Siggers
WU7
GBR
24
Freya Silk
WU9
GBR
84
Freddie Slate
MU6
GBR
83
Joe Slate
MU8
GBR
283
Jack Smith
MU11
GBR
155
Camille Taylor
WU6
GBR
154
Torin Taylor
MU8
GBR
215
Molly-ann Walter
WU6
GBR
214
Seth Walter
MU8
GBR
287
Morgan Wheatley
WU15
GBR
94
Sara Wisniewska Barreto
WU8
GBR
93
Soraia Wisniewska Barreto
WU10
GBR
92
Joanna Wisniewska-Barreto
W40
GBR
149
Max Worton
MU9
GBR
103
Evie Wykes
WU9
GBR
278
Arthur Yeates
MU8
GBR
50m Dash
(36)
14
Penelope Atkinson
WU4
GBR
189
Oliver Ball
MU5
GBR
51
George Booth
MU5
GBR
50
William Booth
MU5
GBR
101
Thomas Clarke
MU5
GBR
97
Harry Cole
MU3
GBR
99
Jessica Cole
WU5
GBR
142
Dexter Cook
MU6
GBR
143
Matilda Cook
WU3
GBR
271
Arabelle Coombs
WU4
GBR
33*
Elliott Davidson
WU4
GBR
113
Grace Davies
WU4
GBR
81
Nyah Faulkner
WU5
Mudstacle
GBR
299
Elliot Grey
MU5
GBR
230
Evie Grey
WU5
GBR
169
Aderyn Lowe
WU3
GBR
168
Eirlys Lowe
WU5
GBR
67
Esme Meredith
WU3
GBR
66
Isabella Meredith
WU5
GBR
198
Otis Mills
MU3
GBR
22
Archie Nash
MU5
GBR
65*
Oliver Oxlade
MU3
GBR
173
Romilly Quilter
WU3
GBR
42
Alexander Randall
MU4
GBR
35
Lola Read
WU4
GBR
266
Charlotte Reece
WU6
GBR
315*
Freya Richardson
WU4
GBR
317
Jack Samways
MU4
GBR
254
Millie Sankey
WU4
GBR
4*
Kyuss Sharvell-Smith
MU6
GBR
15*
Grace Shellard
WU6
.
GBR
63
Esme Simpson
WU5
GBR
64
Merryn Simpson
WU3
GBR
8*
Emilee Williams
WU5
GBR
150
Stanley Worton
MU4
GBR
277
Hamish Yeates
MU5
GBR