Entries and Timing
Home
Organisers
Features
Testimonials
Tracking & Timing
Pricing
Create Event
Organiser T&Cs
Competitors
Amend Entry
Adhoc Payment
Privacy
Competitor T&Cs
Admin
Logon
Control Panel
Amend Entry
Import
Export
Statistics
Bulk Email
Bulk SMS
Address Labels
Bills
Support
Postal Entries
Import / Export
Advertisement
>
Treforest 10K Start List
Sunday 26 May 2019
Competitor Statistics (Total=287, Online=90%)
Postal entries (nnn*) were last uploaded on 02 March 2019
Note that this start list is sorted by Surname, and then Forename.
See the
Event Website
for further details.
Use the competitor
Amend Entry
function to view and/or amend your details.
Filter by Club =
All
3M Gorseinon Road Runners
Aberdare Dragons
Aberdare Valley AAC
Aberdare Valley Amateur AC
Ami & Emi
Angels RC
AVAAC
Bleanau Gwent Athletics
Caerphilly Runners
Canton Chargers
Chepstow Harriers
Cornelly Striders
Dewsbury road runners
Dragons running club
Dursley Running Club
Ebbw Vale RC
Edds Eagles
Function SFR
Griffithstown Harriers
Hengoed Harriers
Hengoed Harrier's
Islwyn
Islwyn RC
Islwyn Runners
Islwyn Running Club
Les Croupiers
Les Croupiers RC
Lliswerry Runners
Ogmore Phoenix Runners
Outdoor Fitness
Parc bryn bach
Parc Bryn Bach RC
Parc Bryn Bach running club
Parv Bryn Bach
Pegasus
Pegasus RC
Penarth and Dinas Runners
Ponty Outdoor Fitness
Pontyclun Road Runners
Pontyclun Roadrunners
Pontypool Phoenix Runners
Pontypridd Roadents
Pontypridd Roadents AC
Port Talbot Harriers
Reading Roadrunners
Rhedwyr Caerffili
Rhondda aac
Rhondda Valley Runners
Robertown Road Runners
Roberttown Road Runners
Roberttown Roadrunners
Run 4 All Neath
Run4all
San Domenico
San Domenico Road RC
Seriously Mad Runners
Swansea Harriers
Swansea Harriers AC
Taff Ely Triathlon Club
Taft-Ely Tri
Torfaen runners
Trizone
Unaffiliated
White Rock runners
Ystrad Mynach
Ystrad Runners
AND Country =
All
GBR
Entry
No.
Name
Age
Class
Club
Co.
Under 23 Men
(5)
284
Luke Addis
MU17
GBR
148
Alexander Davies
MU23
Function SFR
GBR
61
Matthew Golledge
MU18
Caerphilly Runners
GBR
198
Alex Price
MU23
Swansea Harriers AC
GBR
186
Ethan Sayce
MU19
Parc bryn bach
GBR
Senior Men
(62)
256
Neil Addis
MSEN
GBR
89*
Kevin Baker
MSEN
Ystrad Mynach
GBR
129
Jonathan Bishop
MSEN
Dragons running club
GBR
31
Laurent Bono
MSEN
Les Croupiers RC
GBR
187
Lukasz Borysiuk
MSEN
Ami & Emi
GBR
228
Gavin Brace
MSEN
Lliswerry Runners
GBR
92*
Frederick Brown
MSEN
Penarth and Dinas Runners
GBR
276
Mark Burchell
MSEN
Griffithstown Harriers
GBR
87*
Ben Butler-Madden
MSEN
Penarth and Dinas Runners
GBR
93*
Nathan Christoforato
MSEN
Penarth and Dinas Runners
GBR
62
Andrew Clarke
MSEN
GBR
28
Martyn Cook
MSEN
GBR
212
Adam Cooke
MSEN
GBR
99*
Darragh Crofts
MSEN
Pegasus RC
GBR
155
Matthew Crowle
MSEN
Parc Bryn Bach RC
GBR
37
Michael Darke
MSEN
GBR
91*
Robert Davies
MSEN
Ystrad Runners
GBR
230
Rhys Doolan
MSEN
Griffithstown Harriers
GBR
278
Andrew Driscoll
MSEN
Aberdare Valley AAC
GBR
222
Jamie Edwards
MSEN
Pontypool phoenix runners
GBR
272
Mike Erskine
MSEN
Les Croupiers RC
GBR
45
Jordan Forster
MSEN
GBR
252
Lloyd Hambridge
MSEN
Islwyn RC
GBR
75
Gareth Harper
MSEN
Caerphilly runners
GBR
269
David Hazell
M40
Caerphilly Runners
GBR
229
James Heard
MSEN
GBR
144
Matthew Hill
MSEN
GBR
251
Darren Hiscox
MSEN
GBR
250
Robert Hodson
MSEN
GBR
134
Ryan Holman
MSEN
GBR
254
Grant Hopkins
MSEN
Reading Roadrunners
GBR
34
Nicholas Hurley
MSEN
Caerphilly Runners
GBR
4
Ceri Irvine
M45
Caerphilly Runners
GBR
44
Karl Johnson
MSEN
Ogmore Phoenix Runners
GBR
249
Neil Jones
MSEN
Hengoed Harriers
GBR
210
Gareth Logan
MSEN
GBR
259
Josh Moore
MSEN
GBR
85*
Paul Morton
MSEN
Penarth and Dinas Runners
GBR
88*
Chris Oxley
MSEN
San Domenico Road RC
GBR
143
Rhys Paul
MSEN
GBR
236
Matthew Philips
MSEN
Caerphilly Runners
GBR
136
James Phillips
MSEN
Pontyclun Road Runners
GBR
169
Callum Priest
MSEN
Pontypridd Roadents AC
GBR
274
Neil Profit
MSEN
Islwyn running club
GBR
172
Matt Reardon
M40
San Domenico Road RC
GBR
106
Simon Richards
MSEN
GBR
122
Tom Rushmer
MSEN
GBR
176
Daniel Savagar
MSEN
GBR
109
David Shewring
MSEN
Pontyclun Roadrunners
GBR
145
Jonathan Slade
MSEN
Trizone
GBR
142
Rhodri Smith
MSEN
GBR
175
Nick Spiller
MSEN
GBR
40
Gareth Taylor
MSEN
GBR
55
Ben Trotman
MSEN
Pontyclun Road Runners
GBR
261
Ben Turner
MSEN
GBR
286
Mischa van Eimeren
MSEN
GBR
38
Jamie Vanstone
MSEN
Pontyclun Road Runners
GBR
110
Stuart Ward
MSEN
Caerphilly Runners
GBR
282
Brian Watson
MSEN
GBR
267
Jonathan Watts
MSEN
GBR
125
Geraint Williams
MSEN
Run4all
GBR
128
Craig Yendle
MSEN
GBR
Vet 40 Men
(54)
59
Matthew Barrell
M40
GBR
216
Mike Brown
M45
GBR
139
Paul Chamberlain
M40
Pontyclun Road Runners
GBR
35
Christopher Clack
M40
Aberdare Dragons
GBR
94*
Matthew Cook
M45
GBR
260
Richard Cook
M40
Griffithstown Harriers
GBR
184
Michael Crocker
M40
GBR
1
Martin Croshaw
M45
Unaffiliated
GBR
221
Marcus Daniels
M40
GBR
164
Ceri Davies
M40
Les Croupiers
GBR
14
Paul Davies
M40
GBR
58
Paul Dickson
M40
Caerphilly Runners
GBR
160
Mark Douglas
M40
Pontypridd Roadents AC
GBR
204
Glyn Drucker
M45
Hengoed Harrier's
GBR
232
Nicholas Dukes
M40
Les croupiers rc
GBR
205
John Dyer
M45
Pegasus
GBR
193
Stephen Edwards
M40
GBR
81*
David Evans
M45
Port Talbot Harriers
GBR
226
David Evans
M40
Canton Chargers
GBR
11
Stuart Felix
M45
GBR
107
Guy Flavell
M45
GBR
13
Anthony Foley
M40
GBR
17
Paul Francis
M45
Rhedwyr Caerffili
GBR
66
Neil Harris
M45
GBR
233
Jacob Harvey
M45
GBR
239
John Hewson
M40
GBR
163
Adam Hicks
M45
GBR
121
Andrew Howells
M45
Hengoed harriers
GBR
98*
Darren Hughes
M45
Caerphilly Runners
GBR
140
Rhyddian John
M40
Pontyclun Road Runners
GBR
207
Andrew Jones
M45
GBR
65
Brett Jones
M45
Les Croupiers
GBR
244
David Jones
M40
Pontyclun Road Runners
GBR
21
Martin Jones
M40
Islwyn Running Club
GBR
253
Neil Jones
M40
Pontyclun Roadrunners
GBR
206
Richard Jones
M40
GBR
5
Sean Kelly
M40
Rhondda Valley Runners
CYM
47
Steven Lane
M45
Islwyn RC
GBR
241
Nicholas Ling
M45
GBR
154
Gareth Lynch
M40
Les Croupiers
GBR
32
James Lynch
M40
Islwyn running club
GBR
189
Chris Medcalf
M45
San Domenico Road RC
GBR
179
Nick Morgan
M45
Parc Bryn Bach RC
GBR
141
Jason Niblett
M45
GBR
281
Mark Parry
M40
Pontypool Phoenix Runners
GBR
200
Richard Paull
M45
GBR
16
Steven Phillips
M40
Parc Bryn Bach running club
GBR
153
Elgan Rees
M40
GBR
202
Rob Rist
M45
Parc Bryn Bach RC
GBR
220
Chris Stone
M40
GBR
76*
James Thomas
M40
GBR
191
Philip Vines
M40
GBR
18
Dean Wallbank
M45
Caerphilly Runners
GBR
225
John Williams
M45
Rhondda Valley Runners
GBR
Vet 50 Men
(35)
48
Stephen Blake
M50
Pegasus RC
GBR
101*
Nigel Bleach
M50
Seriously Mad Runners
GBR
190
Kevin Bradfield
M50
Parc Bryn Bach RC
GBR
67
Martin Bussell
M50
Islwyn Runners
GBR
177
Neil Coleman
M50
GBR
72
Shaun Cotter
M50
GBR
215
Clive Denton
M50
Rhondda Valley Runners
GBR
39
Mark Doorbar
M55
GBR
224
Ian Edwards
M55
GBR
53
Wayne Edwards
M50
GBR
118
Robert Ellis
M50
Caerphilly Runners
GBR
114
David George
M50
Les Croupiers RC
GBR
178
Ron Godfrey
M55
Pontypool Phoenix Runners
GBR
180
Ray Greenhouse
M50
Ebbw Vale RC
GBR
56
Phil Groves
M55
Pegasus RC
GBR
84*
Mickey Havard
M50
San Domenico Road RC
GBR
211
Mark Hembury
M55
GBR
68
Alun Jones
M50
Pontypool Phoenix Runners
GBR
214
Alan Matthews
M55
Aberdare Dragons
GBR
231
Bryan Meredith
M55
Rhondda Valley Runners
GBR
131
Darren Morgan
M50
Penarth and Dinas Runners
GBR
235
Stephen New
M50
Hengoed Harriers
GBR
104
Gwyn Palfrey
M55
Bleanau Gwent Athletics
GBR
242
Chris Panes
M50
Roberttown Roadrunners
GBR
182
Ian Payne
M50
GBR
130
David Phillips
M50
Caerphilly Runners
GBR
159
Dean Phipps
M50
Taft-Ely Tri
GBR
218
Julian Seabourne
M50
Griffithstown Harriers
GBR
25
Dominic Shields
M50
San Domenico
GBR
117
Steve Warner
M50
Ponty Outdoor Fitness
GBR
112
Gary Webber
M50
Rhondda Valley Runners
GBR
24
Matthew Wheeler
M55
GBR
208
Stephen Wiergowski
M50
GBR
120
Alun Williams
M55
GBR
43
Simon Williams
M50
Caerphilly Runners
GBR
Vet 60 Men
(16)
22
David Bailyes
M55
Caerphilly Runners
GBR
105
Max Bergmanski
M60
Caerphilly Runners
GBR
167
Malcolm Bradley
M65
Penarth and Dinas Runners
GBR
255
Adrian Corbett
M60
Outdoor Fitness
GBR
7
William Daniels
M60
Rhondda aac
GBR
113
Neil Davies
M60
GBR
268
Gethyn Evans
M60
GBR
9
Philip George
M60
GBR
262
Tony Grandon
M65
Outdoor Fitness
GBR
171
Glyn Hicks
M65
Roberttown Road Runners
GBR
194
Lyndon Kenney
M60
Griffithstown Harriers
GBR
227
Terry O'Brien
M60
GBR
275
Des Prosser
M65
Hengoed Harriers
GBR
97*
John Sanderson
M60
3M Gorseinon Road Runners
GBR
158
Mark Williams
M60
Parc Bryn Bach
GBR
6
Geoff Wright
M65
Les Croupiers
GBR
Vet 70 Men
(1)
168
Matthew Dentus
MSEN
GBR
Under 23 Women
(3)
49
Carys Dawe
WU23
Caerphilly Runners
GBR
201
Erin Howells
WU17
Roberttown Road Runners
GBR
247
Beth Jones
WU23
Parc Bryn Bach RC
GBR
Senior Women
(23)
86*
Bethan Apglyn
WSEN
Penarth and Dinas Runners
GBR
100*
Rachael Baralos
WSEN
Caerphilly Runners
GBR
147
Leanne Bassett
WSEN
Rhondda valley runners
GBR
237
Caitlin Darke
WSEN
GBR
51
Naomi Davies
WSEN
Caerphilly Runners
GBR
96*
Joanne East
WSEN
Pegasus RC
GBR
78*
Jenna Groves
WSEN
Pegasus RC
GBR
102*
Jill Hancock
W55
White Rock Runners
GBR
196
Jones Hannah
WSEN
Robertown Road Runners
GBR
54
Fay Lawrence
WSEN
Pontyclun Road Runners
GBR
199
Claire Maksimovic
WSEN
Pontypridd Roadents
GBR
287
Lizzie New
WSEN
Caerphilly Runners
GBR
57
Joanne Peters
WSEN
GBR
279
Sarah Phillips
WSEN
GBR
138
Victoria Proctor
WSEN
Pontyclun Roadrunners
GBR
108
Emma Reed
WSEN
Pontyclun Roadrunners
GBR
124
Zoe Rees
WSEN
Caerphilly Runners
GBR
238
Krista Rowe
WSEN
GBR
197
Howells Sharron
W45
Robertown Road Runners
GBR
123
Nadia Thirb
WSEN
Canton Chargers
GBR
103*
Jackie Trow
WSEN
Pontypridd Roadents AC
GBR
30
Julie Williams
W45
Islwyn
GBR
116
Sarah Jane Winstone
WSEN
Pontypridd Roadents AC
GBR
Vet 35 Women
(33)
149
Emma Ali
W40
GBR
60
Rosie Bristow
W40
Pegasus RC
GBR
277
Ruth Cann
WSEN
Penarth and Dinas Runners
GBR
240
Ania Ciolek
WSEN
Run 4 All Neath
GBR
10
Laura Coombes
W40
Les Croupiers RC
GBR
111
Rebecca Davies
WSEN
Rhondda Valley Runners
GBR
119
Amy Edwards
WSEN
Rhondda Valley Runners
GBR
50
Emma Edwards
WSEN
Caerphilly Runners
GBR
234
Caroline Evans
WSEN
AVAAC
GBR
137
Jackie Evans
WSEN
Pontyclun Road runners
GBR
151
Stephanie Evans
WSEN
Taff Ely Triathlon Club
GBR
73
Kelly Felstead
W40
Islwyn RC
GBR
223
Rebecca Fitzpatrick
WSEN
GBR
12
Carrieanne Foley
WSEN
GBR
19
Rhian Francis
WSEN
Caerphilly Runners
GBR
150
Sian Fudge
WSEN
GBR
203
Elizabeth Harwood
WSEN
Aberdare Valley Amateur AC
GBR
74
Elin Howard
WSEN
GBR
152
Amy Hughes
WSEN
GBR
181
Amanda James
W40
Roberttown Road Runners
GBR
185
Beth James
W40
Parc Bryn Bach RC
GBR
2
Kelly Langford
WSEN
Roberttown Road Runners
GBR
246
Helen Ling
W40
GBR
219
Jennifer McPadden
WSEN
GBR
42
Sally O’Connor
WSEN
GBR
27
Angharad Parry-Jones
W40
Les Croupiers RC
GBR
270
Heid Pawlin
WSEN
GBR
127
Sarah Pontin
W40
Islwyn Running Club
GBR
135
Laura Scale
W40
GBR
217
Lisa Watson
WSEN
Hengoed Harriers
GBR
26
Jen Williams
WSEN
Caerphilly Runners
GBR
15
Sarah Williams
WSEN
GBR
133
Leeanne Witcombe
W40
Pontypool phoenix runners
GBR
Vet 45 Women
(36)
70
Margaret Badger
W45
Dursley Running Club
GBR
173
Mandy Barrington
W50
Penarth and Dinas Runners
GBR
192
Keren Beard
W45
Griffithstown Harriers
GBR
263
Kerri Brown
W45
GBR
132
Wendy Cotter
W50
Outdoor Fitness
GBR
126
Justine Dawkins
W45
Cornelly Striders
GBR
52
Peggy Edwards
W50
GBR
243
Zoe Elver
W45
Torfaen runners
GBR
63
Paula Evans
W50
Caerphilly Runners
GBR
245
Helen Gentle
W50
Pontyclun Road runners
GBR
69
Claire George
W45
Les Croupiers RC
GBR
258
Elizabeth Griffiths
W45
GBR
83*
Gail Havard
W50
San Domenico Road RC
GBR
115
Jayne Jones
W45
Hengoed Harriers
GBR
166
Keri Jones
W45
Parc Bryn Bach RC
GBR
157
Nicola Jukes
W45
Parv Bryn Bach
GBR
90*
Sharon Leech
W45
Swansea Harriers AC
GBR
23
Karen Lewis
W50
Caerphilly Runners
GBR
195
Bethan Long
W40
GBR
264
Joanna Mew
W45
GBR
33
Joanne Nelmes
W45
Caerphilly Runners
GBR
265
Iona Pearson
W40
GBR
3
Donna Phillips
WSEN
GBR
161
Sharon Pritchard
W50
Ogmore Phoenix Runners
GBR
46
Coral Putman
W45
Roberttown Road Runners
GBR
271
Menna Rees
W50
Pontyclun Roadrunners
GBR
280
Jayne Rist
W45
Parc Bryn Bach RC
GBR
165
Ruth Robertson
W50
Les Croupiers
GBR
273
Louise Saunders
W50
GBR
183
Sian Steadman
W50
Parc Bryn Bach RC
GBR
36
Jayne Stephens
W40
Caerphilly Runners
GBR
20
Josephine Sulman
W45
Caerphilly Runners
GBR
266
Sian Thomas
W45
GBR
248
Helen Warrender
W50
Griffithstown Harriers
GBR
41
Nuovella Williams
W45
GBR
285
Nicola Womack
W40
Dewsbury road runners
GBR
Vet 55 Women
(13)
162
Debbie Bennion
W55
Ogmore Phoenix Runners
GBR
64
Julia Churton
W55
Caerphilly Runners
GBR
80*
Nicola Davies
W45
White Rock Runners
GBR
79*
Sally Groves
W55
Pegasus RC
GBR
209
Patricia Hill
W55
HENGOED HARRIERS
GBR
77*
Sandra Jones
W55
White Rock runners
GBR
213
Sian Phillips
W55
Swansea Harriers
GBR
29
Trudy Phillips
W55
Caerphilly Runners
GBR
82*
Hilary Preece
W45
Edds Eagles
GBR
71
Ruth Price
W45
Angels RC
GBR
8
Sharon Raikes
W60
GBR
174
Beverley Warburton
W55
Penarth and Dinas Runners
GBR
257
Lynda Williams
W50
GBR
Vet 65 Women
(6)
188
Daphne Austerberry
W75
Chepstow Harriers
GBR
156
Brenda Avery
W65
Chepstow Harriers
GBR
170
Elaine Hicks
W65
Roberttown Road Runners
GBR
283
Helen Lloyd Jones
W70
Pegasus
GBR
95*
Yvonne Williams
W65
Penarth and Dinas Runners
GBR
146
Hilary Wright
W65
Pontyclun Road Runners
GBR