Entries and Timing
Home
Organisers
Features
Testimonials
Tracking & Timing
Pricing
Create Event
Organiser T&Cs
Competitors
Amend Entry
Adhoc Payment
Privacy
Competitor T&Cs
Admin
Logon
Control Panel
Amend Entry
Import
Export
Statistics
Bulk Email
Bulk SMS
Address Labels
Bills
Support
Postal Entries
Import / Export
Advertisement
>
Wolfs Pit Fell Race Start List
Sunday 17 March 2019
Competitor Statistics (Total=156, Online=100%)
Note that this start list is sorted by Surname, and then Forename.
See the
Event Website
for further details.
Use the competitor
Amend Entry
function to view and/or amend your details.
Filter by Club =
All
Astley & Tyldesley Road Runners
Beeston AC
Belper harriers
Bowland Fell Runners
Buxton AC
Clowne Road Runners Club
Congleton Harriers
Dark Peak Fell Runners
Denny Dale AC
Derwent Runners (Derby)
Erewash Valley RC
Formula One Circuit Crew
Fylde Coast Runners
Glossopdale Harriers
GoodGym Sheffield
Handsworth Roadhogs
Horwich RMI Harriers
Long Eaton RC
Macclesfield Harriers & AC
Marsden Racers
MLC Gladiators
N/A
Penistone Footpath Runners & AC
Penistone FRAC
Pennine Fell Runners
Radcliffe AC
Redhill Road Runners
Retford AC
Ripley RC
Ripley running club
Rochdale Harriers & AC
Royton Road Runners
Saddleworth Runners
Saddleworth Runners Club
Shelton Striders
SHUOC
Sinfin RC
Sinfin running club
Staffordshire Moorlands
Steel City Striders
Steel City Striders RC
Team Derby Runner
Totley AC
Vegan Runners UK
Worksop Harriers
AND Country =
All
GBR
Entry
No.
Name
Age
Class
Club
Co.
9.2K / 467m
(156)
78
Bevan Adams
M45
Retford AC
GBR
2
David Adams
M45
Steel City Striders RC
GBR
154
Ben Allen
M40
Handsworth Roadhogs
GBR
76
Gillian Allen
WSEN
Steel City Striders RC
GBR
5
Simon Allen
M45
Dark Peak Fell Runners
GBR
125
Angie Astbury
W45
GBR
18
Peter Bailey
M55
Buxton AC
GBR
21
Jason Ball
M45
Sinfin RC
GBR
71
David Barnes
M60
Horwich RMI Harriers
GBR
92
Emily Barnett
WU17
Dark Peak Fell Runners
GBR
93
Helen Barnett
W50
GBR
83
Mark Beard
M50
GBR
153
Angela Bent
W65
Buxton AC
GBR
45
David Bethell
MSEN
Staffordshire Moorlands
GBR
148
Jason Brannan
M45
Steel City Striders RC
GBR
19
Simon Bray
M45
Sinfin RC
GBR
56
Julian Brealey
M45
Erewash Valley RC
GBR
90
Matt Brennan
MSEN
Erewash Valley RC
GBR
84
Esther Broughton
W40
Ripley RC
GBR
20
Jason Brunnock
MSEN
Buxton AC
GBR
11
Nick Burns
M45
Steel City Striders RC
GBR
52
Caroline Burrell
W45
GBR
122
Helen Calder
W45
Steel City Striders RC
GBR
40
Tim Campbell
M45
Astley & Tyldesley Road Runners
GBR
33
Lois Carter
WSEN
Belper Harriers
GBR
126
Shaun Chadwick
MSEN
Worksop Harriers
GBR
146
Andrew Charlesworth
MSEN
Penistone Footpath Runners & AC
GBR
77
Diane Clewes
W55
Totley AC
GBR
30
Simon Conroy
M45
Dark Peak Fell Runners
GBR
72
Colette Cooke
WSEN
Rochdale Harriers & AC
GBR
112
Fiona Corden
W45
Shelton Striders
GBR
85
Cathy Cresswell
W45
Ripley running club
GBR
42
Matthew Crompton
M40
Glossopdale Harriers
GBR
73
Julie Darigala
W45
Penistone FRAC
GBR
113
Marcel Darling
M45
Shelton Striders
GBR
155
Harriet Davies
WSEN
GBR
6
Jill Davies
W55
Steel City Striders RC
GBR
104
Kathryn Davies
W55
Radcliffe AC
GBR
13
Will Day
M50
Steel City Striders RC
GBR
7
Luke Desforges
M45
Steel City Striders RC
GBR
23
Brendan Devlin
M45
Sinfin RC
GBR
137
Kerry Dickinson
W40
Worksop Harriers
GBR
109
Rachel Dowle
W45
Buxton AC
GBR
15
Rémy Dupuy
MSEN
SHUOC
GBR
127
Chris Duro
M55
Derwent Runners (Derby)
GBR
144
Sarah Edwards
W40
Erewash Valley RC
GBR
149
Andrew Essex
M60
Saddleworth Runners Club
GBR
81
Lindsay Evans
W45
Totley AC
GBR
124
Jed Finnigan
M55
Saddleworth Runners Club
GBR
24
Richard Ford
M40
Sinfin RC
GBR
116
Gary Fox
M50
Beeston AC
GBR
121
Heather Fryer-Winder
W50
Buxton AC
GBR
59
Richard Gee
M40
Saddleworth Runners
GBR
91
Madeline Gibson
WU23
GBR
31
Beverley Golden
W40
Buxton AC
GBR
156
Mike Gradwell
MSEN
Saddleworth Runners Club
GBR
1
Andrew Green
M50
Steel City Striders RC
GBR
49
Nick Ham
M55
Glossopdale Harriers
GBR
48
Tracy Hamilton
W50
Worksop Harriers
GBR
60
Caryl Hartwright
W65
Totley AC
GBR
150
John Heathcote
M65
Saddleworth Runners Club
GBR
47
Julie Heithus
W55
Sinfin RC
GBR
151
Peter Henley
M45
Redhill Road Runners
GBR
98
Trevor Hibbert
M40
Sinfin RC
GBR
16
Richard Hickling
M50
Belper harriers
GBR
139
Gemma Hind
WSEN
Clowne Road Runners Club
GBR
138
Richard Hind
M50
Clowne Road Runners Club
GBR
111
Karen Hodgson
M55
Erewash Valley RC
GBR
123
Alison Hollett
W60
GBR
35
Debbie Hope
W45
Buxton ac
GBR
99
Greg Hopkinson
MSEN
Beeston AC
GBR
131
Chris Horsfall
M60
Handsworth Roadhogs
GBR
14
Chris Hough
M40
GBR
87
Joanne Howett
W45
Ripley RC
GBR
143
Ruth Hutchison
W40
Saddleworth Runners Club
GBR
110
Richard Hyde
M50
Erewash Valley RC
GBR
130
Rob James
MSEN
Royton Road Runners
GBR
88
Mary Jeal
W55
Glossopdale Harriers
GBR
26
Nigel Jeff
M50
Buxton AC
GBR
27
Sue Jeff
W55
Buxton AC
GBR
114
Chris Jones
MSEN
Steel City Striders RC
GBR
101
Kevin Jones
M50
Saddleworth Runners Club
GBR
58
Nick Jones
M40
Buxton AC
GBR
100
George Kataria
M50
Sinfin RC
GBR
129
Jonathan Kempster
M55
GBR
89
Stephen King
M40
GBR
51
Tomos King
MU23
SHUOC
ENG
12
Nick Kirk
M50
Steel City Striders RC
GBR
25
Karolina Kucharek
WSEN
Belper Harriers
GBR
120
Elizabeth Lakin
W40
Long Eaton RC
GBR
34
Ian Lambert
MSEN
Long Eaton RC
GBR
132
Jordon Lane
MSEN
N/A
GBR
106
Rachel Lee
WSEN
Erewash Valley RC
GBR
74
Brent Lindsay
M55
Penistone FRAC
GBR
22
Bryan Lomas
M45
Congleton Harriers
GBR
82
Alan Maplethorpe
M55
Long Eaton RC
GBR
57
Holly McCain
WSEN
Beeston AC
GBR
103
Sheila McNulty
W70
Radcliffe AC
GBR
142
Willis Meredith
M45
Pennine Fell Runners
GBR
128
Tom Mitchell
MSEN
Marsden Racers
GBR
61
Paul Neal
M50
Fylde Coast Runners
GBR
63
Claire Noonan
WSEN
Erewash Valley RC
GBR
17
James Norton
M40
Steel City Striders RC
GBR
41
Jonathan Ogden
M40
MLC Gladiators
GBR
96
Sean Orchard
M50
GBR
97
Celine Pagnier
W40
GoodGym Sheffield
GBR
54
Joel Paisley
MU23
Belper Harriers
GBR
117
Richard Pegram
M50
GBR
94
Nicola Photiou
W40
Erewash Valley RC
GBR
107
Rob Pilling
M45
Steel City Striders RC
GBR
70
Daniel Pincott
MSEN
GBR
119
Matthew Pink
M45
Pennine Fell Runners
GBR
4
Mark A Platton
M50
Steel City Striders RC
GBR
67
Colin Price
M40
GBR
53
Mark Ramsell
M45
Steel City Striders RC
GBR
105
David Richards
M55
Formula One Circuit Crew
GBR
152
Brenda Roberts
W70
Saddleworth Runners
GBR
141
Rosa Sampson
WSEN
Steel City Striders
GBR
134
Adam Samuel
MSEN
Dark Peak Fell Runners
GBR
133
Lockett Sandy
MSEN
Bowland Fell Runners
GBR
118
Kate Saville
W45
Saddleworth Runners Club
GBR
44
Caroline Scott
W45
Sinfin RC
GBR
32
Jonathon Sewell
M45
Buxton AC
ENG
37
Rob Sheldon
M40
Glossopdale Harriers
GBR
8
Paul Shelton
M65
Steel City Striders RC
GBR
64
Tom Shelton
MSEN
Denny Dale AC
GBR
65
Andy Sheppard
M40
Steel City Striders RC
GBR
66
Marc Sinclair
MSEN
Macclesfield Harriers & AC
GBR
115
Helen Smith
WSEN
Team Derby Runner
GBR
55
Kieran Smith
MU23
SHUOC
GBR
10
Paul Smith
M50
Steel City Striders RC
GBR
147
Toby Smith
MSEN
GBR
75
Carmel Stanford
W40
GBR
136
James Staveley
M45
Worksop Harriers
GBR
135
Sally Staveley
W55
Worksop Harriers
GBR
140
John Stephenson
M60
Glossopdale Harriers
GBR
36
Paul Stevenson
M60
Sinfin running club
GBR
62
Michael Stubbs
M45
GBR
145
Bob Templeman
MSEN
Vegan Runners UK
GBR
86
Emily Tomlinson
WSEN
Ripley running club
GBR
43
Richard Tomlinson
M40
Sinfin RC
GBR
46
Wendy Trelease
W45
Glossopdale Harriers
GBR
69
Sarah Walch
WSEN
Penistone Footpath Runners & AC
GBR
79
Susan Ward
W55
Totley AC
GBR
50
Stephanie Watts
WSEN
GBR
102
Demelza Whitbread
WSEN
GBR
108
Jamie Whittaker
WSEN
Erewash valley RC
GBR
39
Steve Wickham
M60
Erewash Valley RC
GBR
38
Caroline Wickkham
W60
Erewash Valley RC
GBR
28
Lesley Willis
W55
GBR
95
Samantha Willis
W40
Buxton AC
GBR
29
Steve Willis
M55
GBR
3
Matthew Winslow
M40
Steel City Striders
GBR
9
Sallyann Winslow
W40
Steel City Striders RC
GBR
80
Helen Wright
WSEN
Penistone Footpath Runners & AC
GBR
68
Helen Young
W45
Totley AC
GBR