Entries and Timing
Home
Organisers
Features
Testimonials
Tracking & Timing
Pricing
Create Event
Organiser T&Cs
Competitors
Amend Entry
Adhoc Payment
Privacy
Competitor T&Cs
Admin
Logon
Control Panel
Amend Entry
Import
Export
Statistics
Bulk Email
Bulk SMS
Address Labels
Bills
Support
Postal Entries
Import / Export
Advertisement
>
Cressbrook Crawl Start List
Saturday 11 May 2019
Competitor Statistics (Total=150 + 1 on the waiting list, Online=100%)
See the
Event Website
for ā€ˇfurther details.
Use the competitor
Amend Entry
function to view and/or amend your details.
Filter by Club =
All
Ashbourne RC
BEESTON AC
Buxton AC
Calder Valley Fell Runners
Canicross Midlands
Clowne Road Runners Club
Dark Peak
Dark Peak Fell Runners
Darkpeak Fell Runners
Derby AC
Derwent Runners (Derby)
Erewash Valley RC
Folkestone RC
Glossopdale Harriers
Handsworth Roadhogs
Hathersage Fat Boys
Holmfirth Harriers
Killamarsh Kestrels
Lincoln & District Runners
Long Eaton RC
Long Eaton Running Club
Lymm Runners
Macclesfield Harriers & AC
Matlock AC
Matlock Athletic Club
Meltham AC
North Derbyshire RC
Pegtown Plodders
Penistone footpath runners
Penistone Footpath Runners & AC
Ripley RC
Ripley Running Club
Shelton Striders
Sinfin RC
Sleaford Striders AC
Staffs Moorlands AC
Steel city striders
Steel City Striders RC
Stockport Harriers & AC
Tideswell RC
Tideswell Running Club
Totley AC
Wigan & District H & AC
Wirksworth R C
Worksop Harriers
AND Country =
All
GBR
Entry
No.
Name
Age
Class
Club
Co.
Start Time
Men Under 23
(1)
127
Sam Hooper
MU23
GBR
tba
Senior Men
(15)
15
Nathan Hart
MSEN
Lincoln & District Runners
GBR
tba
32
Paul Middlemas
MSEN
Steel City Striders RC
GBR
tba
53
Tim Street
MSEN
Holmfirth Harriers
ENG
tba
67
Robert Donald
MSEN
Shelton Striders
GBR
tba
71
David Clifton
MSEN
GBR
tba
73
Matt Nichols
MSEN
Matlock AC
GBR
tba
90
Tim Slack
MSEN
Dark Peak Fell Runners
GBR
tba
94
Kenny Malton
MSEN
Shelton Striders
GBR
tba
104
Christopher Magee
MSEN
Long Eaton RC
GBR
tba
107
Ian Crutchley
MSEN
Glossopdale Harriers
GBR
tba
109
Chris Wilshaw
MSEN
Shelton Striders
GBR
tba
131
Jordan Street
MSEN
Clowne Road Runners Club
GBR
tba
139
Ben Brindley
MSEN
Tideswell Running Club
GBR
tba
140
David Walters
MSEN
GBR
tba
141
Chris Jones
MSEN
Steel City Striders RC
GBR
tba
M40
(28)
4
James Staveley
M45
Worksop Harriers
GBR
tba
8
Arron Jackson
M45
Worksop Harriers
GBR
tba
10
John Hampton
M45
Pegtown Plodders
GBR
tba
11
Wayne Smithurst
M45
Ripley Running Club
GBR
tba
13
Simon Conroy
M45
Dark Peak Fell Runners
GBR
tba
21
Marcel Darling
M45
Shelton Striders
GBR
tba
23
Paul Stephenson
M40
Totley AC
GBR
tba
30
Robert White
M40
Buxton AC
GBR
tba
37
Jonathan Sewell
M45
Buxton AC
GBR
tba
41
Matt Harris
M40
Sinfin RC
GBR
tba
44
Simon Bray
M45
Sinfin RC
GBR
tba
54
Jason Bennett
M45
Buxton AC
GBR
tba
55
Robert Coates
M40
Ripley RC
GBR
tba
57
Matt Broadhead
M40
Steel City Striders RC
GBR
tba
63
Nigel Barnes
M45
Steel City Striders RC
GBR
tba
77
Paul Fauset
M45
Dark Peak Fell Runners
GBR
tba
83
Paul Brunt
M45
Shelton Striders
GBR
tba
89
David James
MSEN
GBR
tba
99
Gavin Scott
M40
GBR
tba
121
Jeremy Windsor
M45
Hathersage Fat Boys
GBR
tba
129
Nicholas Gant
M40
Matlock AC
GBR
tba
130
Chris Jordan
M40
Derby AC
GBR
tba
135
Neil Stabbs
M40
Totley AC
GBR
tba
137
Gary Rogerson
M45
Macclesfield Harriers & AC
GBR
tba
146
Gordon Fuller
M40
GBR
tba
148
Mark Burton
M45
Calder Valley Fell Runners
GBR
tba
149
Ian McGilloway
M45
Folkestone RC
GBR
tba
150
Dan Bell
M40
Steel city striders
GBR
tba
M50
(42)
5
David Wass
M50
Worksop Harriers
GBR
tba
7
Jonathan Tyson
M50
Matlock AC
GBR
tba
14
Mark Crowe
M55
GBR
tba
16
Simon Ward
M55
Tideswell RC
GBR
tba
18
Richard Hind
M50
Clowne Road Runners Club
GBR
tba
28
Mark Elwis
M55
Matlock Athletic Club
GBR
tba
29
Mark Platton
M50
Steel City Striders RC
GBR
tba
31
Rob Moore
M50
Dark Peak Fell Runners
GBR
tba
33
Robert Davies
M50
Steel City Striders RC
GBR
tba
35
Bob Grocutt
M55
Steel City Striders RC
GBR
tba
38
Stephen Banks
M50
Sleaford Striders AC
GBR
tba
39
Geoff Cooper
M50
Matlock athletic club
GBR
tba
43
Brent Lindsay
M55
Penistone footpath runners
GBR
tba
45
Richard Green
M50
Shelton Striders
GBR
tba
49
Joseph Allan Wall
M55
Handsworth Roadhogs
GBR
tba
52
Kevin Rowles
M55
Killamarsh Kestrels
GBR
tba
62
David Jolley
M55
Killamarsh Kestrels
GBR
tba
64
Robert Hartley
M50
GBR
tba
65
Kenny Turner
M55
Darkpeak Fell Runners
GBR
tba
68
Andrew Watkins
M55
Tideswell Running Club
GBR
tba
70
Jason Rowbottom
M50
Lymm Runners
GBR
tba
72
David Walker
M55
GBR
tba
75
Bryan Penny
M50
GBR
tba
80
Andy Barnett
M55
Dark Peak Fell Runners
GBR
tba
84
Adrian Baker
M55
Dark Peak Fell Runners
GBR
tba
86
Steve Perren
M50
Meltham AC
GBR
tba
87
Colin Smith
M50
GBR
tba
91
James Hynes
M50
GBR
tba
96
Erwin van Vroenhoven
M50
GBR
tba
98
Richard Hyde
M50
Erewash Valley RC
GBR
tba
105
Paul Burchell
M55
Long Eaton Running Club
GBR
tba
110
David Beerling
M50
Dark Peak
GBR
tba
111
Nick Bates
M55
Derwent Runners (Derby)
GBR
tba
112
Dave Ansell
M55
GBR
tba
117
Matt Lewis
M50
Macclesfield Harriers & AC
GBR
tba
119
Mark Cudahy
M50
GBR
tba
124
Melvyn McCart
M55
GBR
tba
136
Robert Roper
M50
Worksop Harriers
GBR
tba
138
Neil Clarke
M55
Macclesfield Harriers & AC
GBR
tba
142
Barrie Thomason
M50
Macclesfield Harriers & AC
GBR
tba
144
Keith Morgan
M50
Ashbourne RC
GBR
tba
147
Mike Nolan
M50
Dark Peak Fell Runners
GBR
tba
M60
(13)
12
Robert Haworth
M60
GBR
tba
25
Chris Horsfall
M60
Handsworth Roadhogs
GBR
tba
40
Les Thurston
M65
Matlock AC
GBR
tba
51
Andrew Wilkins
M60
Glossopdale Harriers
GBR
tba
56
Paul Horsfall
M60
Handsworth Roadhogs
GBR
tba
60
Steven Bennett
M60
North Derbyshire RC
GBR
tba
76
Bob Foreman
M60
Matlock AC
GBR
tba
78
Ian Ankers
M65
Staffs Moorlands AC
GBR
tba
88
David Arundale
M60
Dark Peak Fell Runners
GBR
tba
95
Alan Renfree
M60
GBR
tba
106
Colin Bostock
M60
Long Eaton Running Club
GBR
tba
114
Bob Gardner
M60
North Derbyshire RC
GBR
tba
128
John Pollard
M65
Glossopdale Harriers
GBR
tba
M70
(4)
1
Ken Jones
M70
Dark Peak Fell Runners
GBR
tba
20
Alan Ashforth
M70
Handsworth Roadhogs
GBR
tba
27
Jeremy Brayshaw
M70
Totley AC
GBR
tba
134
Colin Ardron
M70
Macclesfield Harriers & AC
GBR
tba
Women Under 23
(0)
Senior Women
(13)
2
Gemma Cox
WSEN
GBR
tba
6
Fran Cummins
WSEN
Steel city striders
GBR
tba
36
Amy Clark
WSEN
Buxton AC
GBR
tba
48
Helen Wright
WSEN
Penistone Footpath Runners & AC
GBR
tba
50
Helen Wright
WSEN
Dark Peak Fell Runners
GBR
tba
61
Charlotte Birch
WSEN
GBR
tba
92
Rachel Farrow
WSEN
Shelton Striders
GBR
tba
93
Clare Gallagher
WSEN
GBR
tba
100
Joanne Mosley
WSEN
GBR
tba
115
Eloise Adler
WSEN
GBR
tba
125
Jane Mccart
WSEN
GBR
tba
133
Kathryn Breen
WSEN
GBR
tba
145
Charlotte Geeson
WSEN
BEESTON AC
GBR
tba
W40
(14)
24
Sophie Stephenson
W40
Totley AC
GBR
tba
42
Julie Darigala
W45
Penistone footpath runners
GBR
tba
47
Tracey Sunman
W45
Sleaford Striders AC
GBR
tba
58
Helen Young
W45
Totley AC
GBR
tba
74
Amy Ogden
W40
Worksop Harriers
GBR
tba
82
Caroline Burrell
W45
GBR
tba
101
Hannah Stern
WSEN
GBR
tba
102
Elizabeth Lakin
W40
Long Eaton RC
GBR
tba
103
Clare Eardley
W45
Wirksworth R C
GBR
tba
118
Amy Baron-Hall
W40
Canicross Midlands
GBR
tba
120
Alison Barrett
W40
Steel City Striders RC
GBR
tba
122
Danielle Brearton
W40
Wigan & District H & AC
GBR
tba
132
Harriet Hulme
W45
GBR
tba
143
Ruth Gowers
W40
Buxton AC
GBR
tba
W50
(16)
3
Sally Staveley
W55
Worksop Harriers
GBR
tba
9
Joan Waller
W55
Dark Peak Fell Runners
GBR
tba
19
Maxine Ison
W55
Totley AC
GBR
tba
22
Fiona Corden
W50
Shelton Striders
GBR
tba
34
Dolores Wallis
W55
GBR
tba
46
Anna Hogan
W50
GBR
tba
59
Fliss Milner
W50
Dark Peak Fell Runners
GBR
tba
66
Jane Crowson
W55
Dark Peak Fell Runners
GBR
tba
79
Julia Nolan
W50
Dark Peak Fell Runners
GBR
tba
81
Helen Barnett
W50
GBR
tba
85
Alison Waltho
W55
GBR
tba
108
Mary Jeal
W55
Glossopdale Harriers
GBR
tba
113
Alison Cowley
W50
North Derbyshire RC
GBR
tba
116
Andrea Frost
W50
Macclesfield Harriers & AC
GBR
tba
123
Debbie Mccart
W55
GBR
tba
126
Estelle McGuire
W50
Stockport Harriers & AC
GBR
tba
W60
(3)
26
Pat Goodall
W60
Totley AC
GBR
tba
69
Angela Bent
W65
Buxton AC
GBR
tba
97
Janneke Gorzeman
W60
GBR
tba
W70
(1)
17
Barbara Haigh
W70
Penistone Footpath Runners & AC
GBR
tba
Men Under 23
waiting list (0)
Senior Men
waiting list (0)
M40
waiting list (0)
M50
waiting list (0)
M60
waiting list (0)
M70
waiting list (0)
Women Under 23
waiting list (0)
Senior Women
waiting list (0)
W40
waiting list (0)
W50
waiting list (1)
151
Philippa Hunstone
W45
GBR
tba
W60
waiting list (0)
W70
waiting list (0)