Entries and Timing
Home
Organisers
Features
Testimonials
Tracking & Timing
Pricing
Create Event
Organiser T&Cs
Competitors
Amend Entry
Adhoc Payment
Privacy
Competitor T&Cs
Admin
Logon
Control Panel
Amend Entry
Import
Export
Statistics
Bulk Email
Bulk SMS
Address Labels
Bills
Support
Postal Entries
Import / Export
Advertisement
>
The Gilwern Grunt Start List
Monday 22 April 2019
Competitor Statistics (Total=123, Online=100%)
Note that this start list is sorted by Surname, and then Forename.
See the
Event Website
for further details.
Use the competitor
Amend Entry
function to view and/or amend your details.
Filter by Club =
All
Abingdon AC
Bitton Road Runners
Bleanau Gwent Athletics
Broadwell Old uns
Caerphilly Runner’s
Caerphilly Runners
Caldicot Running club
Cardiff Triathletes
Chepstow Harriers
Clowne Road Runners Club
Corsham RC
Corsham Running Club
DLT
Ebbw Vale Running Club
Emerson’s Green
Fairwater Runners
Fairwater Runners Cwmbran
Forest of Dean AC
Fulham Running Club
Gloucester AC
Griffithstown Harriers
Hengoed Harriers
Hereford Couriers
Jon
Les Croupiers
Lliswerry runners
Lonely Goat Running Club
Mudstacle
Mynydd Du
Mynyddwyr de Cymru
Nailsea Running Club
Ngoc
None
Ogmore Phoenix Runners
Parc Bryn Bach RC
Parc Bryn Bach Running Club
Pontypridd Roadents AC
Southville RC
Southville Running Club
Spirit of Monmouth
Torfaen Runners
Town & Country Harriers
Undy and Redwick Roadrunners
Usk runners
Y Fenni Triathlon Club
AND Country =
All
GBR
Entry
No.
Name
Age
Class
Club
Co.
8 mile off-road race
(123)
118
Tom Annetts
M40
Undy and Redwick Roadrunners
GBR
97
Jonathan Avery
MSEN
Jon
GBR
90
Mark Baker
M50
Forest of Dean AC
GBR
52
Ben Barker
MSEN
Southville RC
GBR
120
Kevin Barnes
M55
Hereford Couriers
GBR
24
Charlie Booth
M40
GBR
63
Rachel Brenton
WSEN
Torfaen Runners
GBR
34
Ian Brookes
M50
Clowne Road Runners Club
GBR
31
Helen Brown
W45
Mynydd Du
GBR
23
Laura Burnett
WSEN
Southville RC
GBR
9
Emily Chinn
W45
Lliswerry Runners
GBR
33
Daniel Clark
MSEN
Ogmore Phoenix Runners
GBR
3
Suzanne Court
W45
Parc Bryn Bach RC
GBR
47
David Cousins
MSEN
Southville Running Club
GBR
121
Helen Cox
W50
GBR
36
Mark Dainton
MSEN
Hengoed Harriers
GBR
83
Sarah Davies
W45
Ogmore Phoenix Runners
GBR
46
Liz Davis
W50
Lliswerry Runners
GBR
110
Esther Dawson
W40
GBR
53
Paul Deaton
M50
Southville Running club
GBR
12
Ceri Denning
WSEN
Caldicot Running Club
GBR
7
Carolyn Dent
W55
Town & Country Harriers
GBR
119
Gareth Donovan
MSEN
GBR
27
Paul Downie
M40
Southville Running Club
GBR
51
Fiona Drysdale
W45
Ogmore Phoenix Runners
GBR
108
Zoe Elver
W45
Torfaen Runners
GBR
16
Fiona Evans
W50
Ogmore Phoenix Runners
GBR
26
Annette Exley
W50
Usk runners
GBR
60
Cathy Fletcher
W45
Spirit of Monmouth
GBR
19
David Frost
M50
Y Fenni Triathlon Club
GBR
112
Maixent Gaillard
M40
Spirit of Monmouth
GBR
117
Michael Graz
M45
GBR
35
Claire Griffiths
WSEN
Hengoed Harriers
GBR
92
Julia Groombridge
W50
Lliswerry runners
GBR
102
Steven Harris
M40
Forest of Dean AC
GBR
11
Nina Hastings
WSEN
Caldicot Running Club
GBR
93
Pete Haynes
MSEN
Gloucester AC
GBR
55
John Hible
MU19
Corsham Running Club
GBR
54
Stephen Hible
M60
Corsham Running Club
GBR
96
Jon Hilder
MSEN
GBR
1
Laura Hire
WSEN
Parc Bryn Bach RC
GBR
44
Chris Hopes
M55
Southville Running Club
GBR
14
Dawn Hopkins
W40
Ogmore Phoenix Runners
GBR
42
Aled Hughes
M40
Ogmore phoenix runners
GBR
17
Trudy Hurford
W45
Lliswerry Runners
GBR
95
Claire Jackson
W40
Spirit of Monmouth
GBR
4
Steven James
M40
Ogmore Phoenix Runners
GBR
58
Paul Jarman
M40
GBR
48
Gary Jennings
M60
Southville RC
GBR
57
Alicia Jessup
WSEN
GBR
32
Karl Johnson
MSEN
Ogmore Phoenix Runners
GBR
18
Mark Johnson
M55
GBR
82
Luke Jones
M40
Ogmore Phoenix Runners
GBR
67
Mike Karthauser
M40
Southville running club
GBR
107
Debra Kearsey
W50
Corsham Running Club
GBR
100
Mike King
M70
Nailsea Running Club
GBR
91
Darren Kippest
M45
Parc Bryn Bach RC
GBR
122
Daniel Lane
M40
Lliswerry Runners
GBR
49
Janine Lane
W40
Lliswerry Runners
GBR
74
Harri Like
WSEN
Torfaen Runners
GBR
80
David Mackie
M50
Corsham RC
GBR
81
Susan Mackie
W45
Corsham RC
GBR
101
Ian Macklin
M45
Mynyddwyr de Cymru
GBR
2
Sian McGoldrick
W50
Parc Bryn Bach Running Club
GBR
66
Jess Miklausic
WSEN
Ngoc
GBR
111
Roger Mills
M45
Fairwater Runners Cwmbran
GBR
62
Daniel Milosevic
MSEN
Torfaen Runners
GBR
115
Richard Morris
M40
Fulham Running Club
GBR
37
Stephen New
M50
Hengoed Harriers
GBR
69
Lisa Nicholls
W45
Lliswerry runners
GBR
87
Dorota Nowak
WSEN
Caldicot Running Club
GBR
106
Paul O'Neill
M55
None
GBR
77
Thomas O'Neill
MSEN
Southville Running Club
GBR
85
John Owens
M50
Abingdon AC
GBR
56
Gwyn Palfrey
M55
Bleanau Gwent Athletics
GBR
29
Miriam Paris
W50
Forest of Dean AC
GBR
10
Bretti Paxton
WSEN
Pontypridd Roadents AC
GBR
6
Adrian Pearce
M45
Ogmore Phoenix Runners
GBR
59
Dan Perrett
M45
GBR
89
Louise Phillips
W40
Pontypridd Roadents AC
GBR
65
Rachel Phillips
W50
Emerson’s Green
GBR
71
John-Paul Piper
MSEN
Lliswerry Runners
GBR
50
Stephen Priestnall
M50
Mynydd Du
GBR
20
Andrew Ramsey
MSEN
Caerphilly Runners
GBR
105
Phil Read
M40
GBR
114
Michael Reece
M40
GBR
8
Tim Rees
M55
Ogmore Phoenix Runners
GBR
40
Patrick Rennison
M55
Forest of Dean AC
GBR
113
Dan Ridley
M40
GBR
104
Stephen Rooney
M50
GBR
70
Kevin Russell
M55
Lliswerry Runners
GBR
116
David Sheard
M50
Ogmore Phoenix Runners
GBR
25
Richard Sheehy
MSEN
Parc Bryn Bach Running Club
GBR
21
Donna Sheen
WSEN
Forest of Dean AC
GBR
28
Katy Shoesmith
WSEN
Bitton Road Runners
GBR
99
Andrew Short
M45
GBR
45
Victoria Sims
WSEN
GBR
72
Marcus Smith
M45
Parc Bryn Bach RC
GBR
68
Chris Stewart
M50
Lliswerry runners
GBR
13
Sarah Stewart
WSEN
Caldicot Running club
GBR
78
Pamela Suter
W45
Chepstow Harriers
GBR
76
Alex Swaffer
MSEN
GBR
98
Damon Tarbath
M45
DLT
GBR
15
Christopher Thomas
M60
Ebbw Vale Running Club
GBR
43
Helen Trollope
W40
Mudstacle
GBR
103
Nicholas Tulp
MSEN
Les Croupiers
GBR
41
Vanessa Turnbull
W50
Caerphilly Runner’s
GBR
79
Tom Turner
MSEN
Mynydd Du
GBR
30
Tracey Vincent
W45
Southville Running Club
GBR
88
Elizabeth Walsh
W40
Fairwater Runners
GBR
94
Ian WaltonLarnerr
M45
GBR
75
Anne Ward
W45
Mynydd Du
GBR
86
David Ward
MSEN
GBR
123
Ritchie Wells
MSEN
Lliswerry Runners
GBR
39
Amy Wilden
WSEN
Lonely Goat Running Club
GBR
38
James Wilden
M45
Broadwell Old uns
GBR
84
Ceri Williams
M55
Griffithstown Harriers
GBR
22
Kevin Williams
M45
GBR
61
Thomas Williams
MSEN
GBR
109
Andrew Wilson
MSEN
Cardiff Triathletes
GBR
5
Emma Winch
WSEN
Ogmore Phoenix Runners
GBR
64
Sarah Jane Winstone
WSEN
Pontypridd Roadents AC
GBR
73
Matt Young
M45
GBR