Entries and Timing
Home
Organisers
Features
Testimonials
Tracking & Timing
Pricing
Create Event
Organiser T&Cs
Competitors
Amend Entry
Adhoc Payment
Privacy
Competitor T&Cs
Admin
Logon
Control Panel
Amend Entry
Import
Export
Statistics
Bulk Email
Bulk SMS
Address Labels
Bills
Support
Postal Entries
Import / Export
Advertisement
>
The Winter Half Tour of Bradwell Start List
Saturday 09 February 2019
Competitor Statistics (Total=122, Online=100%)
See the
Event Website
for ā€ˇfurther details.
Use the competitor
Amend Entry
function to view and/or amend your details.
Filter by Club =
All
Ashbourne RC
Ashbourne Running Club
Badgers
Barnsley Harriers
Beeston AC
Belper Harriers
Buxton & District AC
Buxton AC
Cumberland Fell Runners
Dark Peak
Dark Peak Fell Runners
Derwent Runners (Derby)
Dpfr
Glossopdale Harriers
Goyt Valley Striders
Hallamshire Harriers Sheffield
Handsworth Roadhogs
Hermitage Harriers
Hermitage Harriers RC
Ilkeston RC
Keighley
Keighley & Craven AC
Kimberworth Striders
Kingstone Runners Barnsley
Lincoln Tri
Matlock
Matlock AC
North Derbyshire RC
North Leeds Fell Runners
Notfast RC
Porter Valley
Ripley Running Club
Roadhoggs Leicester AC
Saddleworth Runners Club
Settle Harriers
Shelton Striders
Steel City Striders
Steel City Striders RC
Stockport Harriers
Stockport Harriers & AC
TaNoBa
Team Manvers
Totley AC
Totley Athletics Club
U/a
University of Nottingham Triathlon Club
Uttoxeter Road Runners
Vegan Runners UK
Wakefield District H & AC
Wirksworth R C
Wootton Road Runners
AND Country =
All
GBR
Entry
No.
Name
Age
Class
Club
Co.
Start Time
Half Tour
(122)
1
Nick Kirkland
M50
Shelton Striders
GBR
tba
2
Linette Ruston
W40
Goyt Valley Striders
GBR
tba
3
Mark Ruston
M40
Goyt Valley Striders
GBR
tba
4
Tom Stoddart
M40
GBR
tba
5
Ian Scott
MSEN
GBR
tba
6
James Aird
MSEN
GBR
tba
7
Jon Osborne
MSEN
GBR
tba
8
Fran Cummins
WSEN
Steel city striders
GBR
tba
9
Chris Tetley
M60
Goyt Valley Striders
GBR
tba
10
Jo Bednall
W50
Buxton AC
GBR
tba
11
Radosalw Madry
MSEN
TaNoBa
GBR
tba
12
Piotr Dura
M50
Notfast RC
GBR
tba
13
Stephen Clarke
M40
Steel City Striders RC
GBR
tba
14
Clare Coombes
W45
Vegan Runners UK
GBR
tba
15
Chris Billingham
MSEN
GBR
tba
16
James Hartley
M45
Hallamshire Harriers Sheffield
GBR
tba
17
John Gorman
M65
North Derbyshire RC
GBR
tba
18
Paul Crabtree
M50
Keighley
GBR
tba
19
Holly Matts
W40
Badgers
GBR
tba
20
Andy Smith
M55
Badgers
GBR
tba
21
Rebecca Brimage
W40
Stockport Harriers & AC
GBR
tba
22
Sam Bellamy
M50
Porter Valley
GBR
tba
23
Leigh Harris
M45
Uttoxeter Road Runners
GBR
tba
24
Lisa Capes
WSEN
Stockport Harriers
GBR
tba
25
Emily Sanders
W50
Ashbourne Running Club
GBR
tba
26
Stephen Jones
M40
Totley AC
GBR
tba
27
Jonathan Milton
MSEN
GBR
tba
28
Piers Miller
M40
Totley Athletics Club
GBR
tba
29
David George
M55
GBR
tba
30
Giles Polito
M45
GBR
tba
31
Stuart Johnson
M45
U/a
GBR
tba
32
Sylvain Husson
MSEN
GBR
tba
33
Simon Hoggart
MSEN
GBR
tba
34
Jane Adlard
W50
Goyt Valley Striders
GBR
tba
35
John Rawlinson
M50
Steel City Striders RC
GBR
tba
36
Chase Turner
MSEN
GBR
tba
37
Adam Hartley
MSEN
GBR
tba
38
Oliver Wilson
MSEN
GBR
tba
39
Claire Wood
W45
Notfast RC
GBR
tba
40
Alan Kirton
M50
Keighley & Craven AC
GBR
tba
41
Kate Mackenzie
WSEN
Ilkeston RC
GBR
tba
42
Tom Moseley
M45
GBR
tba
43
Adam Chambers
MSEN
Team Manvers
GBR
tba
44
George Hartley
MSEN
GBR
tba
45
Nicholas Hird
MSEN
GBR
tba
46
Dave Lodwick
M55
Roadhoggs Leicester AC
GBR
tba
47
Adam Taylor
MSEN
Dark Peak Fell Runners
GBR
tba
48
Mark Domaille
M55
Wakefield District H & AC
GBR
tba
49
George Domaille
MSEN
Wakefield District H & AC
GBR
tba
50
Vanessa Lyons
W40
GBR
tba
51
Thomas Lyons
M40
GBR
tba
52
Elizabeth Teagle
WSEN
GBR
tba
53
Jeremy Cosgrove
M40
GBR
tba
54
Charles Jefferson
MSEN
GBR
tba
55
Ian Rawson
M50
Kimberworth Striders
GBR
tba
56
Steven Pepper
MSEN
Glossopdale Harriers
GBR
tba
57
Robert Brown
M40
GBR
tba
58
Joe Brown
M45
GBR
tba
59
Andrea Blanshard
WSEN
GBR
tba
60
Scott Thompson
M45
Matlock
GBR
tba
61
Kate Bell
W45
North Leeds Fell Runners
GBR
tba
62
Barry Edwards
M60
GBR
tba
63
Kelly Ford
W40
Barnsley Harriers
GBR
tba
64
Alan Ford
M40
Barnsley Harriers
GBR
tba
65
Jon Heathfield
M55
Dark Peak Fell Runners
GBR
tba
66
Chris Duro
M55
Derwent Runners (Derby)
GBR
tba
67
Morgan Howard
M40
GBR
tba
68
Will Chenery
MSEN
GBR
tba
69
Peter Ambrose
M55
Goyt Valley Striders
GBR
tba
70
Helen Smith
W40
GBR
tba
71
Joe Small
MSEN
GBR
tba
72
Rebeka Cohen
WSEN
Hermitage Harriers
GBR
tba
73
John Braines
MSEN
Hermitage Harriers RC
GBR
tba
74
Rebecca Lineker
WSEN
Ripley Running Club
GBR
tba
75
Anna Leather
W50
GBR
tba
76
Amy Hughes
W40
GBR
tba
77
David Hughes
M45
GBR
tba
78
Tim Perry
MSEN
GBR
tba
79
Paul White
M45
GBR
tba
80
Ed Matthews
MSEN
GBR
tba
81
James McMurtry
M50
Ashbourne RC
GBR
tba
82
Georgie Hill
WSEN
Dark Peak Fell Runners
GBR
tba
83
Zach Jennings
MU23
Settle Harriers
GBR
tba
84
Christine Howard
W45
Matlock AC
GBR
tba
85
Kieran Allanson
MSEN
Matlock AC
GBR
tba
86
James Harkin
MSEN
University of Nottingham Triathlon Club
GBR
tba
87
Thomas Beautyman
M40
Dpfr
GBR
tba
88
Keith Morgan
M50
Ashbourne RC
GBR
tba
89
David Patrick
M50
Ashbourne RC
GBR
tba
90
Keith Swainson
MSEN
GBR
tba
91
David Adams
M40
Steel City Striders
GBR
tba
92
Sallyann Winslow
W40
Steel City Striders
GBR
tba
93
Davide Molinario
M45
Lincoln Tri
GBR
tba
94
Julia Molinario
W40
Lincoln Tri
GBR
tba
95
Chris Harle
M60
GBR
tba
96
Simon Jones
M40
GBR
tba
97
Heather Catherine Marshall
WSEN
Cumberland Fell Runners
GBR
tba
98
Benjamin Robson
M55
Dark Peak
GBR
tba
99
Lee Quinn
M40
GBR
tba
100
Jason Brunnock
MSEN
Buxton & District AC
GBR
tba
101
Patrick Dawson
MSEN
GBR
tba
102
Julie White
W40
GBR
tba
103
Kevin Megson
M55
Totley AC
GBR
tba
104
James Watson
M50
Wirksworth R C
GBR
tba
105
Kim Russon
W40
Totley AC
GBR
tba
106
Meg McHarg
W45
Belper Harriers
GBR
tba
107
Ian Mason
M50
Kingstone Runners Barnsley
GBR
tba
108
Matthew Walker
M45
GBR
tba
109
James Symonds
M45
GBR
tba
110
Philip Morris
MSEN
Handsworth Roadhogs
GBR
tba
111
Roy Whittle
M40
Goyt Valley Striders
GBR
tba
112
Helen Young
W45
Totley AC
GBR
tba
113
Jill Davies
W65
Saddleworth Runners Club
GBR
tba
114
Susan Ward
W55
Totley AC
GBR
tba
115
Andrew Hunter
M45
Beeston AC
GBR
tba
116
David Broadbent
M40
Beeston AC
GBR
tba
117
Zoe Sewter
W40
Hermitage Harriers RC
GBR
tba
118
Nick Davies
M50
GBR
tba
119
Michael Wheeler
MSEN
Wootton Road Runners
GBR
tba
120
Graeme McCarthy
M55
Dark Peak Fell Runners
GBR
tba
121
Michael Mills
M45
GBR
tba
122
Craig Fishwick
MSEN
Dark Peak Fell Runners
GBR
tba