Entries and Timing
Home
Organisers
Features
Testimonials
Tracking & Timing
Pricing
Create Event
Organiser T&Cs
Competitors
Amend Entry
Adhoc Payment
Privacy
Competitor T&Cs
Admin
Logon
Control Panel
Amend Entry
Import
Export
Statistics
Bulk Email
Bulk SMS
Address Labels
Bills
Support
Postal Entries
Import / Export
Advertisement
>
Clevedon Aquathlon Start List
Saturday 20 July 2019
Competitor Statistics (Total=100, Online=100%)
See the
Event Website
for ā€ˇfurther details.
Use the competitor
Amend Entry
function to view and/or amend your details.
Filter by Club =
All
Aberystwyth University Harriers
Avon Valley Runners
Avon Valley Triathletes
Backwell swimming club
Bad Tri
Bristol & District Triathletes (Bad Tri)
Chepstow Harriers
CLASS
CLC Striders
Clevedon ORCAS
Ealing Eagles RC
Jerry Platoon
Lliswerry Runners
Middle Yeo Surf Lifesaving Club
N.E.W.T - Newport and East Wales Triathlon
NA
North Somerset AC
North Somerst athletics club
PAC-Tri
PAC-Tri / CLASS
Portsmouth Triathletes
Quantock Harriers
Risc-A-Tri Club
Seeclub Kuesnacht
Somerset R.C. Tri
Stroud & District AC
The Old Ladies Of Perry Bond Ancestry
Town & Country Harriers
Town and Country Harriers
Tri Woodmancote
Westbury Harriers
AND Country =
All
GBR
Team
No.
Name
Age
Class
Club
Co.
Team Name
Start Time
Sprint
(66)
1
Tim Sayer
M50
Middle Yeo Surf Lifesaving Club
GBR
tba
2
Claire Kelly
WSEN
GBR
tba
3
Jon Kelly
MSEN
GBR
tba
4
Sophie Warren
W50
Tri Woodmancote
GBR
tba
5
Mary Hatton
W60
Tri Woodmancote
GBR
tba
10
Matthew Banwell
MSEN
PAC-Tri
GBR
tba
13
Victoria Glass
W45
GBR
tba
14
Sue Knight
W50
Quantock Harriers
GBR
tba
15
Helen Biggins
WSEN
GBR
tba
16
Steve Jones
M45
GBR
tba
17
Rich Ayling
MSEN
Avon Valley Runners
GBR
tba
18
Alex Collins
MU18
North Somerst athletics club
GBR
tba
19
Diane Potter
W50
GBR
tba
20
Brigette Widdas
W50
Lliswerry runners
GBR
tba
21
Julie Davies
W55
Lliswerry Runners
GBR
tba
22
Andrew Barry
M55
N.E.W.T - Newport and East Wales Triathlon
GBR
tba
23
Melanie Shipton
W45
Lliswerry Runners
GBR
tba
24
Neill Bird
M45
NA
GBR
tba
25
Melissa Mann
WSEN
GBR
tba
26
Sophie Littler
WSEN
Town and country harriers
GBR
tba
27
Kirsten Lass
W50
GBR
tba
28
Clare Simms
W45
GBR
tba
30
Anneliese Crabb
W40
GBR
tba
31
Mark Russ
M50
PAC-Tri
GBR
tba
32
Joanna Chambers
WSEN
GBR
tba
33
Alice Asbury
WSEN
ENG
tba
34
Clare Langdon
W45
Avon Valley Triathletes
GBR
tba
35
Sara Robert
W55
Avon Valley Triathletes
GBR
tba
36
Heather Sowry
WSEN
GBR
tba
37
Jenny Barber
W40
GBR
tba
38
Catherine Fagg
W60
Town and Country Harriers
GBR
tba
42
Jonathan Hancock
M60
CLASS
GBR
tba
47
Emma Foster
WSEN
GBR
tba
50
Alexander Rickard
MSEN
GBR
tba
51
Ed Watson
MSEN
GBR
tba
52
Ian Taylor
MSEN
GBR
tba
53
Rachel Curnock
WSEN
GBR
tba
54
James Williams
MSEN
GBR
tba
55
Paul Stephens
MSEN
GBR
tba
57
Daniel Giugno
M55
GBR
tba
58
Richard Homer
MSEN
GBR
tba
60
Sarah Heiermann
W40
GBR
tba
63
Richard Wilson
M55
GBR
tba
67
Erin McFadden
WSEN
Westbury Harriers
GBR
tba
68
Philip Peat
MSEN
GBR
tba
70
Emma Pearce
WSEN
GBR
tba
71
Dan Marshman
M45
Portsmouth Triathletes
GBR
tba
72
Fran Marshman
W40
Portsmouth Triathletes
GBR
tba
74
Ieuan Laraman
MSEN
GBR
tba
75
Rob Wood
M55
Somerset R.C. Tri
GBR
tba
78
Warwick John Fahy
M45
Ealing Eagles RC
GBR
tba
79
Reuben Lawson
MU14
Chepstow Harriers
GBR
tba
80
Vanessa Lawson
W45
Chepstow Harriers
GBR
tba
82
Ben Akif
MSEN
CLC Striders
GBR
tba
83
Philip Ward
M55
GBR
tba
84
Jeremy Murgatroyd
M45
Jerry Platoon
GBR
tba
86
Richard Hughes
M40
Risc-A-Tri Club
GBR
tba
87
Jonathan Bale
M50
PAC-Tri
GBR
tba
88
Mike Dixon
M40
GBR
tba
89
Rachel. Hogg
W45
GBR
tba
90
Michael Daburn
M50
PAC-Tri / CLASS
GBR
tba
93
Nino Duehrkoop
MU14
Seeclub Kuesnacht
GBR
tba
94
Lee Oliver
MSEN
GBR
tba
95
Felicity Driver
WSEN
GBR
tba
97
Tim Penning
MSEN
GBR
tba
98
George Ross
M55
Stroud & District AC
GBR
tba
Sprint Team
(10)
9
Pete Baldwin
M50
GBR
Swim 'n' Tonic
tba
Tracey-Anne Bath
W40
GBR
tba
12
Samantha Savage
W45
PAC-Tri
GBR
TBA
tba
Barry Crabb
M40
Bad Tri
GBR
tba
61
Natalie Stringer
WU15
Backwell swimming club
GBR
String a ling a ding dong
tba
Billy Stringer
MU13
North Somerset AC
GBR
tba
62
Gavin King
M45
Bristol & District Triathletes (Bad Tri)
GBR
Team Betty
tba
Magda King
W45
GBR
tba
96
Clare Mactaggart
W45
CLASS
GBR
SplashDash
tba
Sue Clark
W50
CLASS
GBR
tba
Novice
(22)
29
Nicola Gilg
W40
GBR
tba
39
Carolyn Dent
W55
Town & Country Harriers
GBR
tba
40
Kate Flett
W45
GBR
tba
41
Lucy Taylor
W50
GBR
tba
43
David Harris
M60
GBR
tba
44
Sarah Harris
W60
GBR
tba
45
Paul Harris
MSEN
GBR
tba
46
Edwin Harris
MSEN
GBR
tba
48
Christopher Store
M45
GBR
tba
49
Katie Store
WU13
GBR
tba
56
Bryony Giugno
W55
GBR
tba
59
Amanda Bastiani
W45
Bristol & District Triathletes (Bad Tri)
GBR
tba
64
George Blessitt
MU13
GBR
tba
65
Max Evans
MU13
GBR
tba
66
Rachel Joyce
W40
GBR
tba
69
Rebecca Howarth
WU23
Aberystwyth University Harriers
GBR
tba
76
Beth Osborne
WU18
GBR
tba
77
Sheila Johnson
WSEN
GBR
tba
81
Jason Dass
MSEN
GBR
tba
85
Richard Nuell
M65
Clevedon ORCAS
GBR
tba
91
Roberta Seeley
W55
The Old Ladies Of Perry Bond Ancestry
GBR
tba
92
Avis Noott
W80
The Old Ladies Of Perry Bond Ancestry
GBR
tba
Novice Team
(2)
73
Arthur Marshman
MU13
Portsmouth Triathletes
GBR
Team Marshman
tba
Frederick Marshman
MU13
Portsmouth Triathletes
GBR
tba