Entries and Timing
Home
Organisers
Features
Testimonials
Tracking & Timing
Pricing
Create Event
Organiser T&Cs
Competitors
Amend Entry
Adhoc Payment
Privacy
Competitor T&Cs
Admin
Logon
Control Panel
Amend Entry
Import
Export
Statistics
Bulk Email
Bulk SMS
Address Labels
Bills
Support
Postal Entries
Import / Export
Advertisement
>
Clevedon Long Swim Start List
Saturday 03 August 2019
Competitor Statistics (Total=143, Online=80%)
Postal entries (nnn*) were last uploaded on 29 July 2019
Note that this start list is sorted by Surname, and then Forename.
See the
Event Website
for ā€ˇfurther details.
Use the competitor
Amend Entry
function to view and/or amend your details.
Filter by Club =
All
Backwell
Bridgwater cycling club
Bristol & District Triathletes (Bad Tri)
Bristol Masters & BADTri
Cave 1 and 2
Chromhall Quarry
CLASS
CLASS, SW Seals
Clevedon AC
Clevedon Lake and Sea Swimmers
Clevedon SC
Clevedon Swimming Club - Living Life Member
Cromhall Quarry
DRC Tri
Dursley Open Water
Exeter City Swimming Club
Hitchin swimming club
Jerry Platoon
Kingswood Tri Club (Bristol)
Middle yeo surf life saving club
Middle Yeo Surf Lifesaving Club
Middle Yeo Surf Lift Saving Club
N/A
Out to swim
PAC Tri
Pactri
PAC-Tri
Saundersfoot sailing club
South West Seals
Stroud Masters
Taunton School
Weston water polo
AND Country =
All
GBR
Entry
No.
Name
Age
Class
Club
Co.
Skins
(65)
42
Emma Bagley
W45
Out to swim
GBR
100*
Freya Bartels
WU13
Taunton School
GBR
153
Madeleine Barter
W40
GBR
13
Vicky Bellamy
W40
CLASS
GBR
72
Sheila Black
W55
GBR
78*
Jack Bollom
MU14
Taunton School
GBR
121
Kate Bradford
W50
GBR
23
Julie Bradly
W40
GBR
148
Alexander Brooks
MU19
GBR
86*
Martha Bruford
WU13
Taunton School
GBR
84*
Holly Cleverly
WU13
Taunton School
GBR
10
Tim Clouter
M60
South West Seals
GBR
88*
Skyla Coate
WU17
Taunton School
GBR
126
Sarah Coates
W40
GBR
97*
Ruth Coomber
W40
Taunton School
GBR
82*
Cara Cunningham
WU12
Taunton School
GBR
117
Lauren Dean
WSEN
CLASS
GBR
112
Jan Doyle
W65
CLASS, SW Seals
GBR
5
Clara Finch
WU14
Middle Yeo Surf Lift Saving Club
GBR
2
Richard Finch
M45
Middle yeo surf life saving club
GBR
4
William Finch
MU16
Middle Yeo Surf Lift Saving Club
GBR
129
Hannah Gill
W45
CLASS
GBR
59
Emily Graham
WSEN
GBR
124
Jason Halliday
M40
GBR
51
Rita Hanley
W50
GBR
62
Victoria Hollier
W60
GBR
87*
Emma Hounslow
WU17
Taunton School
GBR
99*
Sarah Hounslow
W50
Taunton School
GBR
12
Jon Kelly
MSEN
GBR
22
Jo Laird
W40
CLASS
GBR
94*
Frey Lant
WU13
Taunton School
GBR
89*
Emily Lawton
WU17
Taunton School
GBR
95*
Jonathan Lawton
M50
Taunton School
GBR
25
Joyce Leighton
W60
GBR
146
Alan Littleton
M55
GBR
70
Lucy Luke
W40
GBR
93*
Louis Maloney
MU13
Taunton School
GBR
38
Alisdair Mann
MSEN
Dursley Open Water
GBR
98*
Hamish McCarthy
M45
Taunton School
GBR
81*
Sienna Mitchell
WU13
Taunton School
GBR
96*
Hayley Mortimer
W40
Taunton School
GBR
158*
Mathew Nicholls
M40
GBR
128
Mary Nutley
W55
GBR
102
Mike Orme
M55
CLASS
GBR
135
Megan Parker
WSEN
GBR
83*
Isabel Phillips
WU13
Taunton School
GBR
118
Jacky Portingale
W65
Hitchin swimming club
GBR
119
Lee Portingale
M40
Hitchin swimming club
GBR
101
Carol Price
W60
Cave 1 and 2
GBR
127
Jamie Pritchard
M55
GBR
130
Heidi Robertson
W45
GBR
103
Christine Rodgers
W60
GBR
134
Dan Ryan
MSEN
GBR
49
Rebecca Sheen
W40
GBR
50
Andrew Smith
M60
Middle Yeo Surf Life Saving Club
GBR
131
Rob Stafford
M45
Bristol Masters & BADTri
GBR
34
Charlotte Taylor
WSEN
Dursley Open water
GBR
36
Phil Taylor
M45
Dursley Open Water
GBR
79*
Amalie Thomas
WU14
Taunton School
GBR
92*
Poppy Tull
WU13
Taunton School
GBR
43
Elizabeth Vickery
W45
GBR
77*
Madison Willetts
WU13
Taunton School
GBR
27
Julie Williams
W55
N/A
GBR
26
Phill Williams
M50
N/A
GBR
144
Anne Wynne
W50
South west Seals
GBR
Wetsuit
(47)
74
Kirsty Bale
W50
GBR
145
Adrian Batchelor
M40
GBR
58
Helen Biggins
WSEN
GBR
139
Neill Bird
M45
GBR
157
Scot Bovington
M45
Bridgwater cycling club
GBR
132
Frank Brady
M65
Cromhall Quarry
GBR
110
Andy Brindle
M40
GBR
147
Caroline Brooks
W45
PACTRI
GBR
105
Linda Bruce
W40
GBR
30
Jo Burke
W45
GBR
68
Sapphire Castor Willox
WU23
Clevedon Lake and Sea Swimmers
GBR
133
Mike Clapp
M45
GBR
85*
Chris Coleman
M50
Taunton School
GBR
109
Barry Crabb
M40
Bristol & District Triathletes (Bad Tri)
GBR
136
Benjamin Crisp
MSEN
GBR
9
Michael Daburn
M50
PAC-Tri
GBR
104
Kirstie Denton
WSEN
GBR
152
Kate Dommett
W45
GBR
149
Helen Dury
W40
GBR
17
Steve Etchels
M50
Weston water polo
GBR
143
Kiren Fernandes
WSEN
GBR
3
Catherine Finch
W40
Middle Yeo Surf Lift Saving Club
GBR
64
Joe Floyd
MSEN
GBR
123
Sam Fryer
MSEN
GBR
60
Sam Gibbon
MSEN
GBR
138
Jon Hancock
M60
Clevedon Lake and Sea Swimmers
GBR
154
Martin Harris
M55
GBR
115
Sue Knight
W50
GBR
80*
Max Mitchell
MU14
Taunton School
GBR
141
Antonia Morrison
WSEN
Stroud Masters
GBR
48
Sally Parsons
W55
GBR
151
Alexander Pett
M45
GBR
142
David Plester
M50
Saundersfoot sailing club
GBR
46
Fiona Poyner
W45
PAC-Tri
GBR
28
Andy Rich
M45
GBR
29
Joanna Rich
W40
GBR
55
Amelia Ross
WSEN
GBR
19
Anne Russell
W60
GBR
108
Samantha Savage
W45
PAC Tri
GBR
150*
Ana Scott
WSEN
GBR
156
Clare Simms
W45
GBR
122
Mike Stiff
M55
GBR
8
Sara Tye
W50
Chromhall Quarry
GBR
16
Matthew Vincent
MSEN
Weston water polo
GBR
66
Adrian Wilkinson
M45
GBR
65
Alison Wilkinson
W45
GBR
37
Cara Zoglowek
W45
DRC Tri
GBR
Elite Skins - invitation only
(24)
21
Jayne Almoznino
W40
CLASS
GBR
90*
Jack Butler
MU18
Taunton School
GBR
53
Rowan Clarke
WSEN
South West Seals
GBR
69
Jane Cooley
W55
PAC Tri
GBR
45
Phillip Duma
MSEN
Backwell
GBR
67
Charlie Griffiths
M40
GBR
39
Lucas Hayles
MU17
Clevedon AC
GBR
76*
Ollie Heard
MU15
Taunton School
GBR
155
Kim John
W55
Clevedon SC
GBR
111
Clare Mactaggart
W45
CLASS
GBR
54
Neil Mehta
M50
Middle Yeo Surf Life Saving Club
GBR
15
Jeremy Murgatroyd
M45
Jerry Platoon
GBR
20
Billie Oliver
W65
CLASS
GBR
159*
Gemma Owen
WU19
Exeter City Swimming Club
GBR
75
Chris Pears
M40
GBR
14
Sue Phillips
W50
Class
GBR
63
Stephen Price
M55
Clevedon Swimming Club - Living Life Member
GBR
6
James Proctor
M70
Cromhall Quarry
GBR
7
Kevin Proctor
M45
Chromhall Quarry
GBR
120
James Russell
MSEN
GBR
1
Tim Sayer
M50
Middle Yeo Surf Lifesaving Club
GBR
32
Daniel Sibthorpe
M50
GBR
33
Peter Taylor
MSEN
Dursley open water
GBR
35
Laura Williams
WSEN
Dursley open water
GBR
Elite Wetsuit - invitation only
(7)
41
Ross Addicott
M40
Pactri
GBR
106
Jonathan Bale
M50
PAC-Tri
GBR
73
Suneil Basu
M45
PAC-Tri
GBR
91*
Oliver Butler
MU18
Taunton School
GBR
113
James Hester
M40
PAC-Tri
GBR
47
Joanne Kemmish
W55
PAC-Tri
GBR
125
Sarah Wallbridge
W40
Kingswood Tri Club (Bristol)
GBR