Entries and Timing
Home
Organisers
Features
Testimonials
Tracking & Timing
Pricing
Create Event
Organiser T&Cs
Competitors
Amend Entry
Adhoc Payment
Privacy
Competitor T&Cs
Admin
Logon
Control Panel
Amend Entry
Import
Export
Statistics
Bulk Email
Bulk SMS
Address Labels
Bills
Support
Postal Entries
Import / Export
Advertisement
>
Kinder Downfall 2019 Start List
Sunday 28 April 2019
Competitor Statistics (Total=327, Online=100%)
Note that this start list is sorted by Surname, and then Forename.
Transfers
- use the Amend Entry link below to transfer your entry to a friend. Transfers close at midnight on Wednesday 24th April.
Cancellations
- to cancel your entry with a full refund minus the Fabian4 processing fee of £3 please email
Fabian4 Support
before midnight on Monday 22nd April.
See the
Event Website
for further details.
Use the competitor
Amend Entry
function to view and/or amend your details.
Filter by Club =
All
Above 2000
Altrincham & District AC
Astley & Tyldesley Road Runners
Barrow Runners
Beeston AC
Bollington Harriers
Bowline Climbing Club
Buxton AC
Carnethy Hill Racing Club
Charnwood A C
Cheadle RC
Cheshire Hill Racers
Chorlton Runners
Clowne Road Runners
Congleton Harriers
Dark Peak Fell Runners
Derwent Runners (Derby)
Disley runners
East Cheshire Harriers and Tameside AC
Fat Boys RC
FRA
Glossopdale Harriers
Goyt Valley Striders
Handsworth Roadhogs
Hatton Darts RC
HBT
High Lane Hurricanes
Horwich RMI Harriers
KFR
Little Baddow Ridge Runners
Long Eaton RC
Macclesfield Harriers & AC
Marple Runners
Marsden Racers
Matlock AC
Middleton Harriers AC
Mounts Bay Harriers
Nidd Valley Road Runners
Penistone Footpath Runners & AC
Pennine Fell Runners
Poplar RC
Porter Valley Plodders
Radcliffe AC
Ribble Valley Harriers
Ripley RC
Rossendale Harriers & AC
Royton Road Runners
Saddleworth Runners Club
Sale Harriers Manchester
Shelton Striders
Shepshed RC
Sinfin RC
South Yorkshire Orienteers
Staffs Moorlands AC
Steel City Striders RC
Stockport Harriers & AC
Styal RC
Tattenhall Runners
The Fell Devils
Totley AC
Unattached
Vegan Runners
Wilmslow RC
Wirksworth R C
Worksop Harriers
AND Country =
All
GBR
Entry
No.
Name
Age
Class
Club
Co.
9.6 miles / 1970 ft
(327)
166
Joanna Adamson
W40
Middleton Harriers AC
GBR
284
Jane Adlard
W50
Goyt Valley Striders
GBR
74
David Ahearn
MSEN
Pennine Fell Runners
GBR
75
Laura Ahearn
WSEN
Marple Runners
GBR
224
Ben Allen
M40
Handsworth Roadhogs
GBR
4
Simon Allen
M45
Dark Peak Fell Runners
GBR
58
Colin Ardron
M70
Macclesfield Harriers & AC
GBR
342
Ian Ashenden
M40
Pennine Fell Runners
GBR
54
Lee Ashwood
M45
Disley Runners
GBR
328
Chris Bagley
M60
Fat Boys RC
GBR
216
Peter Bailey
M55
Buxton AC
GBR
321
Nick Baillie
M40
GBR
162
Emma Ball
W45
Middleton Harriers AC
GBR
22
Jason Ball
M45
Sinfin RC
GBR
97
Catherine Barber
WSEN
Nidd Valley Road Runners
GBR
297
Graham Barnes
M60
GBR
127
Nigel Barnes
M45
Steel City Striders RC
GBR
203
Paul Barnes
M50
GBR
199
Andy Barnett
M55
Dark Peak Fell Runners
GBR
101
Alison Barrett
W40
Steel City Striders RC
GBR
17
Sharon Bartlett
W45
GBR
57
Carl Barton
M45
Disley Runners
GBR
357
Nicholas Bassett
M55
Staffs Moorlands AC
GBR
308
Richard Bassett
MSEN
Pennine Fell Runners
GBR
198
Tyrrell Basson
M45
Dark Peak Fell Runners
GBR
79
Carol Basu
WSEN
GBR
178
Scott Baxter
M40
Radcliffe AC
GBR
312
Rich Bayliss
M45
Hatton Darts RC
GBR
229
Jo Bednall
W50
Buxton AC
GBR
341
Carlos Bedson
M50
Cheshire Hill Racers
GBR
76
Brian Bennett
M40
GBR
142
Georgia Bennett
WSEN
GBR
359
Jason Bennett
M45
Buxton AC
GBR
83
Lee Betts
M40
GBR
345
Lars Bevanger
M45
Marple Runners
GBR
144
Matt Biglin
M55
Goyt Valley Striders
GBR
186
Lisa Bloor
W50
Pennine Fell Runners
GBR
156
Alan Bocking
M65
Cheshire Hill Racers
GBR
322
Monica Boland
W45
Saddleworth Runners Club
GBR
286
Richard Bolton
M45
Pennine Fell Runners
GBR
159
Adrian Bowcock
M55
Middleton Harriers AC
GBR
310
Joanne Brack
W50
Glossopdale Harriers
GBR
157
Steven Brandreth
M50
Porter Valley Plodders
GBR
266
Alison Brentnall
W65
Pennine Fell Runners
GBR
170
Thomas Brightwell
MSEN
Carnethy Hill Racing Club
GBR
217
Jason Brunnock
MSEN
Buxton AC
GBR
81
Paul Brunt
M45
Shelton Striders
GBR
254
Andy Buck
M60
Steel City Striders RC
GBR
67
San Buckley
W45
GBR
56
Nick Budd
M55
Congleton Harriers
GBR
118
Christoph Buhler
M40
GBR
190
Paul Burchell
M55
Long Eaton RC
GBR
240
Jason Burgess
M40
Buxton AC
GBR
318
Jorden Burke
MSEN
Middleton Harriers AC
GBR
121
Darren Burns
M55
GBR
2
Caroline Burrell
W40
GBR
338
John Burt
M60
GBR
307
Helen Calder
W45
Steel City Striders RC
GBR
94
Thomas Callaghan
M45
Marple Runners
GBR
320
Ben Cartwright
MSEN
Matlock AC
GBR
233
Billy Cartwright
MSEN
Matlock AC
GBR
176
Gary Chadderton
M55
Horwich RMI Harriers
GBR
200
William Chang
M40
Long Eaton RC
GBR
64
David Clarke
M60
GBR
63
Diane Clarke
W50
GBR
68
Chris Clay
M40
Dark Peak Fell Runners
GBR
18
Peter Cobley
M45
Saddleworth Runners Club
GBR
257
Daniel Cook
MU23
GBR
246
Luke Cook
MSEN
Pennine Fell Runners
GBR
114
Oliver Cook
M50
Long Eaton RC
GBR
188
Shaun Coram
M50
Buxton AC
GBR
86
Julie Corby
W50
Shelton Striders
GBR
314
Alasdair Cowell
M45
GBR
335
Jane Crowson
W55
Dark Peak Fell Runners
GBR
210
Rob Cutting
M45
Fat Boys RC
GBR
260
Peter Daly
M50
Pennine Fell Runners
GBR
182
Julie Darigala
W45
Penistone Footpath Runners & AC
GBR
130
Rob Davies
M50
Steel City Striders RC
GBR
241
Steve Dempsey
M55
Fat Boys RC
GBR
250
Stephen Dewick
M50
Dark Peak Fell Runners
GBR
88
Christine Donald
W55
Shelton Striders
GBR
87
Robert Donald
MSEN
Shelton Striders
GBR
317
Eleanor Duckworth
WSEN
GBR
12
Mike Duffy
M45
The Fell Devils
GBR
116
Chris Duro
M55
Derwent Runners (Derby)
GBR
363
David Edmunds
M45
Fat Boys RC
GBR
349
James Elliott
M40
Unattached
GBR
16
Joe Elliott
MSEN
Beeston AC
GBR
50
Joanne Ellis
W40
Pennine Fell Runners
GBR
71
Stephen Ellison
M40
Mounts Bay Harriers
GBR
78
Tim Eyes
MSEN
GBR
33
Sarah Fanthorpe-Smith
W40
Goyt Valley Striders
GBR
378
Sally Fawcett
WSEN
Dark Peak Fell Runners
GBR
59
Alex Fielden
MSEN
GBR
107
Frank Fielding
M65
Pennine Fell Runners
GBR
62
Paul Filby
M45
Pennine Fell Runners
GBR
90
Ian Fisk
MSEN
Barrow Runners
GBR
304
Elaine Fleuriot
W50
Pennine Fell Runners
GBR
253
Tom Flint
MSEN
Pennine Fell Runners
GBR
66
Gary Fox
M50
Beeston AC
GBR
25
Ian Fraser
M50
East Cheshire Harriers and Tameside AC
GBR
99
Paul Freeman
MSEN
GBR
362
Andrea Frost
W50
Macclesfield Harriers & AC
GBR
195
Austin Frost
M45
Dark Peak Fell Runners
GBR
26
Saul Gallagher
M50
East Cheshire Harriers and Tameside AC
GBR
370
Nicholas Galpin
MSEN
Chorlton Runners
GBR
173
Richard Gee
M40
Saddleworth Runners Club
GBR
11
Dan Gilbert
M40
Horwich RMI Harriers
GBR
222
Richard Goff
MSEN
Buxton AC
GBR
218
Beverley Golden
W40
Buxton AC
GBR
119
Helen Gray
W50
Goyt Valley Striders
GBR
89
Andrew Green
M50
Steel City Striders RC
GBR
10
Richard Green
M50
Shelton Striders
GBR
275
Phil Greenough
MSEN
GBR
120
Jo Gregory
W45
Shelton Striders
GBR
122
Jonathan Gregson
MSEN
Hatton Darts RC
GBR
115
Bob Grocutt
M55
Steel City Striders RC
GBR
221
Andy Haines
MSEN
Radcliffe AC
GBR
171
James Hall
MSEN
Radcliffe AC
GBR
289
Karen Hallett
W45
Middleton Harriers AC
GBR
300
Tracy Hamilton
W50
Worksop Harriers
GBR
42
Simon Harding
M40
Marple Runners
GBR
281
Samantha Hardman
WSEN
Goyt Valley Striders
GBR
202
Matt Harris
M40
Sinfin RC
GBR
110
Jason Hart
M45
Glossopdale Harriers
GBR
355
Colin Haughton
M45
Pennine Fell Runners
GBR
288
Fiona Hawkins
WSEN
Sinfin RC
GBR
273
Rob Hawksley
M55
Pennine Fell Runners
GBR
244
Tanya Haynes
W45
Saddleworth Runners Club
GBR
243
David Heenan
MSEN
Vegan Runners
GBR
150
Christobel Heginbotham
W55
Saddleworth Runners Club
GBR
282
Chris Herbert
MSEN
GBR
55
Trevor Hibbert
M40
Sinfin RC
GBR
20
Mike Hill
M50
Wilmslow RC
GBR
276
Barbara Hills
W55
GBR
213
Michelle Hincks
WSEN
Radcliffe AC
GBR
175
Richard Hind
M50
Clowne Road Runners
GBR
69
Philip Hitchings
M70
Staffs Moorlands AC
GBR
285
James Hobson
MSEN
Goyt valley striders
GBR
145
Pascale Holden
W45
Shelton Striders
GBR
256
James Holland
MSEN
GBR
291
Luke Holme
MSEN
Glossopdale Harriers
GBR
82
Carolyn Hopkinson
W55
Shelton Striders
GBR
268
Timothy Horrocks
M50
Pennine Fell Runners
GBR
263
Andy Horsfall
MSEN
Handsworth Roadhogs
GBR
208
Chris Horsfall
M60
Handsworth Roadhogs
GBR
238
Paul Horsfall
M60
Handsworth Roadhogs
GBR
70
David Horsfield
M55
Bollington Harriers
GBR
379
Bertie Houghton
MSEN
GBR
108
Phil Howson
M50
Steel City Striders RC
GBR
136
Richard Hudson
M40
Macclesfield Harriers & AC
GBR
184
Jordan Hughes
MSEN
Middleton Harriers AC
GBR
36
Andrew Hunter
M45
Beeston AC
GBR
376
Philip Hutchinson
MSEN
GBR
44
Andy Jackson
M45
The Fell Devils
GBR
272
Jonathan Jackson
MSEN
Dark Peak Fell Runners
GBR
146
Rob James
MSEN
Royton Road Runners
GBR
351
Heather Jansevska
WSEN
Glossopdale Harriers
GBR
3
Mary Jeal
W55
Glossopdale Harriers
GBR
242
Sue Jeff
W55
Buxton AC
GBR
323
Helen Jeffery
WSEN
Congleton Harriers
GBR
326
Malcolm Johnson
M40
Stockport Harriers & AC
GBR
32
Stuart Johnson
M45
GBR
358
Ann-Marie Jones
W65
Macclesfield Harriers & AC
GBR
271
Imogen Jones
WSEN
Pennine Fell Runners
GBR
35
Ken Jones
M70
Dark Peak Fell Runners
GBR
47
Kevin Jones
M50
Saddleworth Runners Club
GBR
287
Lucas Jones
M45
Goyt Valley Striders
GBR
41
Simon Jones
M50
GBR
31
Alistair Jordan
M55
Marple Runners
GBR
169
Graham Jordan
M40
Middleton Harriers AC
GBR
168
Janine Jordan
WSEN
Middleton Harriers AC
GBR
143
Ita Kelly
W55
Goyt Valley Striders
GBR
139
Dennis Kentrop
M50
Macclesfield Harriers & AC
GBR
1
Nick Kirk
M50
Steel City Striders RC
GBR
228
Richard Knowles
M45
Totley AC
GBR
219
Steven Knowles
M45
Pennine Fell Runners
GBR
383
Robert Kos
MSEN
GBR
270
Mariusz Kozlowski
M40
Above 2000
GBR
283
Janko Krzyzosiak
MSEN
High Lane Hurricanes
GBR
180
Elizabeth Lakin
W40
Long Eaton RC
GBR
179
Ian Lambert
MSEN
Long Eaton RC
GBR
375
Bridget Lancashire
WSEN
Saddleworth Runners Club
GBR
189
Angela Leonard
W55
Macclesfield Harriers & AC
GBR
343
John Levesconte
M40
GBR
354
Matt Lewis
M50
Macclesfield Harriers & AC
GBR
251
Ben Light
MSEN
Buxton AC
GBR
206
Sarah Lilleman
WSEN
Dark Peak Fell Runners
GBR
367
Daniel Limb
MSEN
Penistone Footpath Runners & AC
GBR
181
Brent Lindsay
M55
Penistone Footpath Runners & AC
GBR
293
Connor Lomax
M40
Goyt Valley Striders
GBR
96
Matt Lovett
M45
Poplar RC
GBR
374
Johanna Lundeberg
W40
Goyt Valley Striders
GBR
100
Martin Lundy
M55
Marple Runners
GBR
187
John Mackintosh
M50
Macclesfield Harriers & AC
GBR
381
Rebecca Massey
W45
Tattenhall Runners
GBR
356
William Mather
MSEN
Glossopdale Harriers
GBR
8
Trevor Matty
M50
Dark Peak Fell Runners
GBR
153
Salome Maybanks
WSEN
Beeston AC
GBR
21
Holly McCain
WSEN
Beeston AC
GBR
13
Tangwyn McCormick
MSEN
Styal RC
GBR
14
Rachel McCurrie
WSEN
GBR
277
Joanna McKendrick
W50
Goyt Valley Striders
GBR
259
Bryan McKenna
M40
GBR
65
Gary McMahon
M60
FRA
GBR
194
Paul Middlemas
MSEN
Steel City Striders RC
GBR
369
Sarah Miles
W40
Macclesfield Harriers & AC
GBR
252
Ian Mills
M40
Pennine Fell Runners
GBR
205
Fliss Milner
W50
Dark Peak Fell Runners
GBR
365
Tom Mitchell
MSEN
Marsden Racers
GBR
84
Stuart Moore
M40
Beeston AC
GBR
77
Richard Morgan
MSEN
GBR
6
Chris Moss
M45
Congleton Harriers
GBR
7
Joanne Moss
W45
Congleton Harriers
GBR
5
Nadine Muller
WSEN
Marple Runners
GBR
160
Catherine Murphy
W50
Middleton Harriers AC
GBR
152
Carl Murray
MSEN
Astley & Tyldesley Road Runners
GBR
211
Michelle Needham
W40
Clowne Road Runners
GBR
192
Charlotte Nelson
WSEN
Little Baddow Ridge Runners
GBR
333
Phil Nicholls
MSEN
GBR
373
Marcus Nilsson
M50
Goyt Valley Striders
GBR
353
Julia Nolan
W50
Dark Peak Fell Runners
GBR
225
Neil Northrop
MSEN
Dark Peak Fell Runners
GBR
92
Ian Oates
M50
Glossopdale Harriers
GBR
80
Donald O'Brien
M60
Buxton AC
GBR
215
Kathleen O'Donnell
W40
Macclesfield Harriers & AC
GBR
262
Joe Oldfield
MSEN
Matlock AC
GBR
164
Andrew Oldham
MSEN
GBR
48
Peter Ormrod
MSEN
GBR
23
Claire Parker
W45
Pennine Fell Runners
GBR
372
Lesley Parker
W40
Penistone Footpath Runners & AC
GBR
267
David Parkinson
MSEN
Pennine Fell Runners
GBR
248
Lukasz Patyk
MSEN
GBR
197
Jim Paxman
M60
Dark Peak Fell Runners
GBR
329
John Peel
MSEN
Pennine Fell Runners
GBR
98
Natalie Peters
WSEN
GBR
34
Matthew Pink
M45
Pennine Fell Runners
GBR
113
Mark A Platton
M50
Steel City Striders RC
GBR
236
Jonathan Prager
M50
GBR
278
Mark Pursell
M40
Pennine Fell Runners
GBR
193
Naomi Rabin
WSEN
Steel City Striders RC
GBR
346
Michael Raynor
M45
Glossopdale Harriers
GBR
361
Caitlin Rice
WSEN
Ribble Valley Harriers
GBR
212
Micheal Richardson
M55
Handsworth roadhogs
GBR
102
Peter Richardson
MSEN
Cheadle RC
GBR
46
Alison Ridyard
W50
HBT
GBR
191
Andrew Ritchings
M55
Little Baddow Ridge Runners
GBR
154
Samuel Robinson
MSEN
GBR
174
Tim Ruck
M40
Pennine Fell Runners
GBR
149
Daniel Salthouse
M45
GBR
165
Kate Saville
W45
Saddleworth Runners Club
GBR
53
Caroline Scott
W45
Sinfin RC
GBR
269
Richard Scottney
M65
Pennine Fell Runners
GBR
73
Gordon Sharp
M65
GBR
123
Stephen Shaw
M45
Dark Peak Fell Runners
GBR
141
James Sheard
M50
Saddleworth Runners Club
GBR
306
Chris Shearlock
M45
GBR
235
Wojciech Siemaszko
M40
GBR
234
Marc Sinclair
MSEN
Macclesfield Harriers & AC
GBR
147
Paul Skuse
M40
Glossopdale Harriers
GBR
106
Helen Smith
WSEN
Ripley RC
GBR
294
Jake Smith
M40
Shepshed RC
GBR
295
Josh Smith
MU23
Poplar RC
GBR
43
Julie Smith
W50
The Fell Devils
GBR
151
Nicky Snook
W55
Saddleworth Runners Club
GBR
39
Clint Southern-Warburton
M45
Beeston AC
GBR
52
Paul Steel
M50
Congleton Harriers
GBR
279
Alistair Stevenson
M50
Pennine Fell Runners
GBR
185
Paul Stevenson
M60
Sinfin RC
GBR
40
Jenny Stockton
WSEN
GBR
27
Tom Stoddart
M40
GBR
232
Bradley Stone
M40
Matlock AC
GBR
298
Elaine Stone
W50
Wirksworth R C
GBR
274
Mathew Street
MSEN
Pennine Fell Runners
GBR
95
Paul Stuart
M50
Steel City Striders RC
ENG
126
James Stubbs
MU19
Pennine Fell Runners
GBR
109
Michael Stubbs
M45
GBR
172
Darke Suzanne
W45
Saddleworth Runners Club
GBR
117
Elanor Swan
W40
Glossopdale Harriers
GBR
377
Paul Swyers
M50
Radcliffe AC
GBR
227
Mike Taylor
M45
Fat Boys RC
GBR
384
Thornton Taylor
M60
Rossendale Harriers & AC
GBR
24
Steve Temple
M60
KFR
GBR
261
Chris Tetley
M60
Goyt Valley Striders
GBR
315
Katy Tetley
WSEN
Sale Harriers Manchester
GBR
302
Michael Thorley
M50
Macclesfield Harriers & AC
GBR
305
Rachel Thorley
WSEN
GBR
148
Katy Thornhill
W45
GBR
155
Des Thorpe
M50
Saddleworth Runners Club
GBR
28
Andy Titley
M55
Stockport Harriers & AC
GBR
111
Catherine Tombs
W45
Marple Runners
GBR
61
Oscar Trevena
MSEN
Macclesfield Harriers & AC
ENG
177
Lee Turner
M50
Radcliffe AC
GBR
385
Ronnie Turner
M55
Rossendale Harriers & AC
GBR
129
Tom Vernon
MSEN
GBR
209
Andy Virgin
M45
Handsworth Roadhogs
GBR
201
Alex Waddington
M40
Marple Runners
GBR
334
Sarah Walch
WSEN
Penistone Footpath Runners & AC
GBR
104
David Walker
M55
GBR
313
Neil Walker
MSEN
Altrincham & District AC
GBR
91
Nicola Walker
W40
GBR
223
Joseph Allan Wall
M55
Handsworth Roadhogs
GBR
350
Darren Wallis
M50
Pennine Fell Runners
GBR
161
Heather Wallis
WSEN
Steel City Striders RC
GBR
386
Paul Walwyn
MSEN
Dark Peak Fell Runners
GBR
380
Rosie Walwyn
WSEN
Dark Peak Fell Runners
GBR
45
Julian Warman
M50
HBT
GBR
60
Hannah Warrener
WSEN
GBR
339
Dan Watley
M45
Little Baddow Ridge Runners
GBR
382
Peter Watson
MSEN
Matlock AC
GBR
51
Bob Wellings
M50
Disley runners
GBR
128
Ben West
MSEN
GBR
231
Mark Whelan
M50
Goyt Valley Striders
GBR
9
David Whipp
M40
Altrincham & District AC
GBR
299
Nick White
M45
Charnwood A C
GBR
214
Carl Willcock
MSEN
Radcliffe AC
GBR
19
Haydn Williams
MSEN
Bowline Climbing Club
GBR
319
Chris Williamson
MSEN
South Yorkshire Orienteers
GBR
226
Samantha Willis
W40
Buxton AC
GBR
30
Chris Wilshaw
MSEN
Shelton Striders
GBR
245
Jacob Winfield
MU19
Buxton AC
GBR
239
Robin Winfield
MSEN
GBR
247
Ian Winterburn
M50
Dark Peak Fell Runners
GBR
303
Ian Wolfendale
M55
Pennine Fell Runners
GBR
331
Guy Wood
M45
GBR
125
James Wood
M40
Macclesfield Harriers & AC
GBR
330
Lianne Wood
WSEN
Beeston AC
GBR