Entries and Timing
Home
Organisers
Features
Testimonials
Tracking & Timing
Pricing
Create Event
Organiser T&Cs
Competitors
Amend Entry
Adhoc Payment
Privacy
Competitor T&Cs
Admin
Logon
Control Panel
Amend Entry
Import
Export
Statistics
Bulk Email
Bulk SMS
Address Labels
Bills
Support
Postal Entries
Import / Export
Advertisement
>
The Tour of Bradwell Start List
Saturday 14 September 2019
Competitor Statistics (Total=102, Online=100%)
Note that this start list is sorted by Surname, and then Forename.
See the
Event Website
for ā€ˇfurther details.
Use the competitor
Amend Entry
function to view and/or amend your details.
Filter by Club =
All
Bramhall Runners
Buxton & District AC
Buxton ac
Caistor Running Club
Cheshire hash harriers
Chorley Harriers and Tri
Chorlton Runners
Clowne Road Runners
Dark Peak Fell Runners
Didsbury Runners
DPFR
Erewash Valley
Erewash Valley RC
Eynsham Road Runners
Holmfirth Harriers
Holmfirth Harriers AC
Horsforth Harriers
Horwich R M I Harriers
Ilkeston RC
Ilkeston Running Club
Kenilworth Runners
Kimberworth Striders
Long Eaton RC
Macclesfield Harriers
North Derbyshire RC
North Derbyshire Running Club
North Leeds Fell Runners
Notts AC
Orion Harriers
Penistone Footpath Runners & AC
Pennine Fell Runners
Pensby Runners
Porter Valley Plodders
Sheffield RC
Smiley Paces
Southwell RC
Southwell Running Club
Springfield Striders RC
Staffordshire Moorlands AC
Staffs Moorlands AC
Stamford Striders
Steel City Striders RC
Totley AC
Valley Hill Runners
AND Country =
All
GBR
Entry
No.
Name
Age
Class
Club
Co.
16 miles
(102)
83
Zafar Ali
M55
GBR
98
Mike Annett
M50
DPFR
GBR
28
Jonathan Ayres
MSEN
North Derbyshire RC
GBR
19
David Barnes
M60
Horwich R M I Harriers
GBR
102
Matthew Basnett
MSEN
Staffs Moorlands AC
GBR
45
Tom Bassindale
M40
Steel City Striders RC
GBR
53
Jo Bednall
W50
Buxton AC
GBR
16
Sam Bellamy
M50
Porter Valley Plodders
GBR
55
Adam Bird
M40
Bramhall Runners
GBR
65
Julian Brealey
M50
Erewash Valley RC
GBR
74
Matty Brennan
MSEN
Erewash Valley RC
GBR
22
Gareth Briggs
M45
Dark Peak Fell Runners
GBR
42
David Brock
M55
Orion Harriers
GBR
9
Tim Brockington
M60
Springfield Striders RC
GBR
37
Ian Brook
M45
Holmfirth Harriers
GBR
11
Rebecca Broughton
WSEN
North Derbyshire RC
GBR
96
Mike Brown
M45
Clowne Road Runners
GBR
76
Jason Brunnock
MSEN
Buxton & District AC
GBR
94
Darren Burns
M55
GBR
59
Samantha Calladine
WSEN
Porter Valley Plodders
GBR
87
Chan Carrie
WSEN
Long Eaton RC
GBR
41
Paul Cates
M55
Orion Harriers
GBR
81
Christian Clarke
M55
GBR
89
Gary Daniels
M40
Chorlton Runners
GBR
25
Helen David
W45
GBR
21
Mark David
M55
GBR
78
Poppy de Courcy-Wheeler
WSEN
GBR
50
Martin Dearden
M45
Staffordshire Moorlands AC
GBR
8
Sara Demetriou
W40
Springfield Striders RC
GBR
4
Andrew Dobson
M40
GBR
72
Richard Dobson
M45
Springfield Striders RC
GBR
54
Phil Dooley
M45
Steel City Striders RC
GBR
73
Harriet Drouin
WSEN
Penistone Footpath Runners & AC
GBR
51
Chris Duffy
MSEN
GBR
24
Afif El Amrani
M50
Sheffield RC
ENG
12
Barbara Garrett
W40
Southwell Running Club
GBR
95
Carla Gibbons
WSEN
Totley AC
GBR
6
Isobel Gowers
W40
Springfield Striders RC
GBR
10
Ruth Gowers
W40
Buxton AC
GBR
36
Jim Grant
M60
Stamford Striders
GBR
99
Rob Grantham
M45
Pensby Runners
GBR
38
Michelle Hall
W45
Southwell RC
GBR
13
Susan Hall
W45
Porter Valley Plodders
GBR
33
Andrew Hedison
M40
Kimberworth Striders
GBR
43
Tom Hollins
MSEN
Ilkeston Running Club
GBR
79
Iola Hopkinson
WSEN
GBR
80
Anthony Hurst
M55
GBR
47
Richard Hyde
M55
Erewash Valley RC
GBR
64
Nigel Jeff
M50
Buxton AC
GBR
63
Sue Jeff
W55
Buxton AC
GBR
2
Helen Jones
W60
Southwell Running Club
GBR
69
Bobby Kneale
M40
Caistor Running Club
GBR
82
Rachael Lawrance
W40
Macclesfield Harriers
GBR
5
Nick Leach
MSEN
Eynsham Road Runners
GBR
57
Diane Lee
W40
Holmfirth Harriers AC
GBR
66
Rachel Lee
WSEN
Erewash Valley RC
GBR
35
Earl Lever
M40
Kimberworth Striders
GBR
75
Alex Leyland
MSEN
Horsforth Harriers
GBR
18
Ian Lowe
M50
GBR
48
Kate Mackenzie
WSEN
Pennine Fell Runners
GBR
34
Libbi McGibbon
WSEN
Cheshire hash harriers
GBR
71
Neil McGoun
MSEN
Orion Harriers
GBR
93
Steve Monaghan
M55
North Derbyshire Running Club
GBR
86
Philip Montgomery
MSEN
Penistone Footpath Runners & AC
GBR
67
Gary Newham
M45
Erewash Valley RC
GBR
101
Lorraine Pang
WSEN
Chorlton Runners
GBR
29
David Parry
M65
Steel City Striders RC
GBR
49
John Parry
M50
GBR
88
Amanda Porter
W45
GBR
30
Catherine Quane
W45
GBR
31
Mick Quane
M45
GBR
92
Martin Quinn
M45
Chorley Harriers and Tri
GBR
77
Iain Radford
M45
GBR
70
Chris Ramsay
M45
Caistor Running Club
GBR
61
Yulia Ravenhill
W45
Ilkeston RC
GBR
52
Louise Read
WSEN
Notts AC
GBR
97
Kayleigh Renberg-Fawcett
WSEN
GBR
20
Anna Rugg
W40
Stamford Striders
GBR
7
Richard Rule
M50
Springfield Striders RC
GBR
26
Ian Sampson
M55
North Leeds Fell Runners
GBR
46
Millns Sarah
W45
Kimberworth Striders
GBR
84
Dakotah Shirfield
WSEN
Chorlton Runners
GBR
15
Emma Simms
WSEN
Didsbury Runners
GBR
1
Neil Smith
M55
Kenilworth Runners
GBR
3
Paul Smith
M50
Steel City Striders RC
GBR
60
Tim Sterland
MSEN
GBR
44
Karen Stevens
W40
Smiley Paces
GBR
100
Joe Tabberer
MSEN
GBR
39
Paul Taylor
MSEN
GBR
14
Steve Terry
M65
Totley AC
GBR
91
Richard Tunnicliffe
MSEN
GBR
17
Claire Turpin
W45
GBR
62
John Wadelin
M40
Erewash Valley RC
GBR
90
David Walker
M55
GBR
27
Thomas Ward
MSEN
Totley AC
GBR
68
Mike Wells
M40
Caistor Running Club
GBR
23
Neil White
MSEN
Valley Hill Runners
GBR
85
Simon White
M40
GBR
32
Steve Wickham
M60
Erewash Valley
GBR
58
Samantha Willis
W40
Buxton AC
GBR
56
Tania Wilson
W55
Buxton ac
GBR
40
Zoe Woodward
W55
Orion Harriers
GBR