Entries and Timing
Home
Organisers
Features
Testimonials
Tracking & Timing
Pricing
Create Event
Organiser T&Cs
Competitors
Amend Entry
Adhoc Payment
Privacy
Competitor T&Cs
Admin
Logon
Control Panel
Amend Entry
Import
Export
Statistics
Bulk Email
Bulk SMS
Address Labels
Bills
Support
Postal Entries
Import / Export
Advertisement
>
Cybi Coastal Marathon Start List
Saturday 03 August 2019
Competitor Statistics (Total=207, Online=97%)
Postal entries (nnn*) were last uploaded on 23 June 2019
Note that this start list is sorted by Surname, and then Forename.
See the
Event Website
for further details.
Use the competitor
Amend Entry
function to view and/or amend your details.
Filter by Club =
All
100 Marathon Club
ANATLETICA FELTRE
Beaumaris Town Road Runners
Black Cloak Runners
Black Toes
Bollington Harriers
Chester Road Runners
Chester Triathlon Club
Chorlton Runners
Cobra rc
Cybi Striders
Dark Peak Fell Runners
Eryri harriers
GOG Triathlon
Goodgym Race Team
Goring Road Runners
Helsby
Helsby RC
Helsby Running Club
Hyde Village Striders
Knutsford Tri
Llamwyr Llyn Striders
Lymm Runners
Manuden Trail Runners
Manx fell runners
Minesto
Mongoose marathoners
Northwich Running Club
NWRRC
Prestatyn RC
RAF Triathlon
Ramsbottom Running Clu
Ramsbottom Running Club
Royal Marines
Run Sandymoor
Saddleworth Runners Club
Scarab Triathlon Club
South Cheshire Harriers
St David’s Hospice
St Helens Tri
Steel City Striders RC
Summit to sea
Tattenhall Runners
Totton RC
Uknetrunner
Vegan runners
Vegan Runners UK
Wallasey AC
AND Country =
All
GBR
USA
Entry
No.
Name
Age
Class
Club
Co.
Marathon
(207)
134
Megan Al-Ghailani
WSEN
GBR
118
Juliet Amery
WSEN
GBR
79
Kehoe Andy
M45
GBR
137
Rowan Ardill
MSEN
Ramsbottom Running Club
GBR
85
Andrew Barnes
MSEN
GBR
64
Brian Barnes
M55
Chorlton Runners
GBR
21
John Bassett
M50
Wallasey AC
GBR
202
Daniel Bates
MSEN
GBR
167
Paul Becker
M45
GoodGym Race Team
GBR
59
Ken Begley
M55
Chester Triathlon Club
GBR
52
Gareth Bell
M40
GBR
123
Rebecca Bentley
W50
GBR
91
Steve Beynon
MSEN
CYM
36
Gareth Boyd
M45
Helsby
GBR
184
Gareth Bradshaw
M40
Ramsbottom Running Club
GBR
56
Carol Brough
WSEN
CHORLTON RUNNERS
GBR
178
Daniel Brown
MSEN
GBR
37
Stephen Bushell
M45
Knutsford Tri
GBR
39
Charlie Butterfield
M40
RAF Triathlon
GBR
156
Penny Butterfield
W45
RAF Triathlon
GBR
62
Ged Cairns
M50
GBR
153
Janet Campbell
W55
Ramsbottom Running Club
GBR
110
Jo Candlish
W40
Mongoose marathoners
GBR
190
Joan Carrera Lopez
MSEN
GBR
155
Martin Chepner
M40
Ramsbottom Running Club
GBR
103
Lucia Chung
W40
GBR
139
Ella Clark
WSEN
GBR
200
Shaun Cleary
MSEN
Uknetrunner
GBR
176
Emily Cobb
W40
GBR
82
Jonathan Cole
M55
Black Toes
GBR
204*
David Collier
M60
Minesto
GBR
182
Lucy Collier
WSEN
GBR
141
Niall Collinson
MU23
GBR
23
Craig Connor
MSEN
Tattenhall Runners
GBR
86
Sacha Cooper
W45
Ramsbottom running club
GBR
150
Dean Corrie
MSEN
Ramsbottom Running Club
GBR
30
Laura Coucill
WSEN
Hyde Village Striders
GBR
111
Matthew Joseph Coyne
MSEN
GBR
113
Michael Coyne
M45
Eryri harriers
GBR
87
Tony Coyne
M45
GBR
1
Rosy Craine
W45
Manx fell runners
GBR
115
Andrew Crossley
M45
GBR
102
Faith Dalgaty
WSEN
GBR
34
Bryan Darney
M65
Goring Road Runners
GBR
209
Luke Davies
MSEN
Black Cloak Runners
GBR
195
Mark Davies
M40
NWRRC
GBR
48
Robert Dean
MSEN
GBR
168
Carl Drainey
M40
Totton RC
GBR
192
Nicholas Drinkall
MSEN
Chorlton Runners
GBR
101
Heather Driscoll
WSEN
GBR
179
Max Driscoll
MSEN
GBR
136
Raphael Dunne
M40
GBR
49
Steve Dutton
M40
GOG Triathlon
GBR
121
Luke Earnshaw
M40
GBR
186
Guto Edwards
M50
Eryri Harriers
GBR
5
Ron Edwards
M40
GBR
51
Charlie Eldred
M50
Tattenhall Runners
GBR
160
Lee Entwistle
M40
Ramsbottom Running Club
GBR
120
Matt Estep
M40
GBR
119
Jessie Evans
WSEN
GBR
94
Andy Everley
MSEN
St David’s Hospice
GBR
127
Emma Feehan
WSEN
GBR
131
Adam Fenton
MSEN
GBR
18
Neil Finegan
M40
Helsby RC
GBR
126
Clair Forrest
W40
GBR
105*
Ed Gallagher
M40
Summit to sea
GBR
40
Jackie Gilbert
WSEN
Vegan runners
GBR
191
Jacob Gonzalez Prieto
MSEN
GBR
83
Philip Gooden
MSEN
GBR
66
Laurent Gorce
M40
Llamwyr Llyn Striders
GBR
61
Jonathan Goulding
M50
Chester Triathlon Club
GBR
158
Mark Graham
M45
GBR
84
Hannah Gray
W40
GBR
205*
Andrew Green
MSEN
Minesto
GBR
151
Karen Grindrod
W40
Ramsbottom Running Clu
GBR
4
Aaron Haggas
M40
GBR
12
Gemma Hall
WSEN
GBR
189
Kimberley Hallam
WSEN
GBR
17
Caroline Hardie
WSEN
GBR
187
Steven Harris
M40
GBR
88
Eve Hart
WSEN
Ramsbottom Running Club
GBR
183
Lizzie Hartley
WU23
GBR
89
Nigel Hartley
M50
Ramsbottom Running Club
GBR
60
Samantha Hartley
WSEN
Chorlton Runners
GBR
58
Kate Harvest
WSEN
Chorlton Runners
GBR
157
Lesley Heyes
W50
Ramsbottom running club
GBR
55
James Hogg
MSEN
GBR
54
Samantha Hogg
WSEN
Scarab Triathlon Club
GBR
201
Rachel Hooper
W40
GBR
177
Celfyn Hughes
M40
GBR
181
Steve Hunter
M60
GBR
194
Colin Irving
M50
GOG Triathlon
GBR
144
David Isaac
M40
St Helens Tri
ENG
161
Salvatore Iuliano
M60
ANATLETICA FELTRE
GBR
188
Cemlyn Jeffreys
M40
GBR
65
Daniel Jenkins
M40
Black Toes
GBR
174
Dylan Lewis Jones
MSEN
GBR
15
Nathan Jones
M40
GBR
16
Paul Jones
M45
GBR
32
Robert Jones
MSEN
GBR
2
Victoria Kehoe
W45
Wallasey AC
ENG
170
Jo Kemp
W60
Northwich Running Club
GBR
132
Danielle Kenny
WSEN
South Cheshire Harriers
GBR
175
Cadi Lambert
WSEN
GBR
74
Jenny Lambert
WSEN
GBR
159
Donna Langton
WSEN
GBR
22
Wilkinson Lee
M40
South Cheshire Harriers
GBR
133
Nick Leeming
M55
GBR
19
Suzanna Leigh
WSEN
South Cheshire Harriers
GBR
185
Tom B Letessier
MSEN
GBR
78
Ben Lines
MSEN
GBR
77
Alyssa Lloyd
WSEN
GBR
10
Peter Lloyd
M50
South Cheshire Harriers
GBR
199
Peter Lloyd
M55
Lymm Runners
GBR
35
Helen Lowe
W45
Northwich Running Club
GBR
117
Michael Mahony
MSEN
GBR
142
Rob Manning
M40
Ramsbottom Running Club
GBR
207*
James Marsden
M50
Minesto
GBR
206*
Louise Marsden
W45
Minesto
GBR
165
Hannah Mart
W40
GBR
147
Julia Martin
W45
Ramsbottom Running Club
GBR
180
Terry Martin
M50
GBR
3
Steve May
M50
100 Marathon Club
GBR
100
Flen Mcflenland
MSEN
GBR
154
Brenda Mcgrath
WSEN
Ramsbottom Running Club
GBR
196
Amy McLaughlin
WSEN
Chorlton Runners
GBR
109
Neil McRobert
MSEN
Ramsbottom Running Club
GBR
138
Katherine Melrose
WSEN
GBR
146
Fliss Milner
W50
Dark Peak Fell Runners
GBR
53
Jo Molyneaux
W55
Northwich Running Club
GBR
90
Gary Munslow
M55
GBR
97
Andrew Needs to run faster Thorpe
MSEN
GBR
24
Amanda Newall
W40
Chester Road Runners
GBR
108
Kourosh Newman-Zand
MSEN
GBR
128
Harry Nichols
MSEN
GBR
13
Carl Noffki
M45
GBR
69
Gavin Noffki
M40
Manuden Trail Runners
GBR
67
Andrew Norman
M40
GBR
143
Rachel Owen
WSEN
GBR
169
Emma Palmer
W50
Ramsbottom Running Club
GBR
50
Lorraine Pang
WSEN
Chorlton Runners
GBR
72
Roger Phillips
M55
GBR
6
Dawn Platt
W50
GBR
68
Kerry Podmore
W45
South Cheshire Harriers
GBR
208
Marc Prewitt
MSEN
Black Cloak Runners
GBR
163
Danica Priest
WSEN
Goodgym Race Team
GBR
75
Jane Prosser
W55
GBR
171
Coral Putman
W45
Vegan Runners UK
GBR
112
Simon Quick
M40
GBR
197
Nathan Rae
MSEN
Chorlton Runners
GBR
31
Amy Rafferty
W40
USA
20
Ian Rawlinson
M40
GBR
92
Kate Redman
W50
GBR
76
Matthew Reed
M45
GBR
46
Carly Rees
WSEN
GBR
166
Josie Rhisiart
W45
Cybi Striders
GBR
43
Emlyn Roberts
M55
Eryri Harriers
GBR
26
Gareth Roberts
M45
Prestatyn RC
GBR
99
Georgie Roberts
WSEN
GBR
164
Kevin Roberts
M45
GBR
130
Michelle Roberts
WSEN
GBR
63
Peris Roberts
MSEN
Royal Marines
GBR
80
Steve Roberts
M50
GBR
125
Stevie Roberts
WSEN
GBR
152
Neil Rothwell
M40
Ramsbottom Running Club
GBR
95
Aoife Ryan
WSEN
GBR
42
Dermot Ryan
M40
Chester Road Runners
GBR
7
Chris Sagar
M50
Hyde Village Striders
GBR
122
Martin Schwab
M50
GBR
173
Darren Seeney
M50
Cybi Striders
GBR
57
Ian Sharpe
M45
Chorlton Runners
GBR
114
Dakotah Shirfield
WSEN
Saddleworth Runners Club
GBR
96
Michael Smith
MSEN
GBR
38
Rob Smith
M40
Cobra rc
GBR
98
Kieran Stancombe
MSEN
GBR
47
Peter Steele
M45
GBR
9
Adele Tabbiner
W45
GBR
28
Jason Tate
M40
Helsby
GBR
27
Rebecca Tate
W45
Helsby
GBR
41
James Taylor
MSEN
GBR
33
Bethan Taylor-Jones
W50
100 Marathon Club
GBR
140
Genevieve Tellier
WSEN
CYM
198
Jason Thomas
M45
Cybi Striders
GBR
116
Michael Thompson
M55
GBR
129
Anthony Thornton
MSEN
GBR
25
Adrian Tilstone
M50
GBR
135
Brendan Todd
MSEN
GBR
149
Lee Troughton
M45
Ramsbottom Running Club
GBR
45
Gary Turner
M55
GBR
107
John Turner
M45
Helsby Running Club
ENG
148
Rebecca Turton
W45
Ramsbottom Running Club
GBR
93
Sally Twigg
WSEN
Steel City Striders RC
GBR
44
Jane Walsh
W40
Beaumaris Town Road Runners
GBR
70
Dale Watkinson
MSEN
GBR
106
Andrew Wheadon
MSEN
GBR
8
Stephen Wilkinson
M40
GBR
193
Alwyn Williams
M40
Cybi Striders
GBR
203*
Andrew Williams
MSEN
GBR
14
Ben Williams
M40
Helsby RC
GBR
73
Debra Williams
W45
GBR
124
Nicola Williams
W45
GBR
29
Darran Wilson
M50
Run Sandymoor
GBR
145
Stephen Wilson
M55
Ramsbottom running club
GBR
71
Richard Wise
M55
Bollington Harriers
GBR
162
Cecilia Woods
W60
Ramsbottom Running Club
GBR
81
Francis Wooff
M55
Chorlton Runners
GBR
11
Beverly Wynne
W45
GBR