Entries and Timing
Home
Organisers
Features
Testimonials
Tracking & Timing
Pricing
Create Event
Organiser T&Cs
Competitors
Amend Entry
Adhoc Payment
Privacy
Competitor T&Cs
Admin
Logon
Control Panel
Amend Entry
Import
Export
Statistics
Bulk Email
Bulk SMS
Address Labels
Bills
Support
Postal Entries
Import / Export
Advertisement
>
South Wales Three Peaks Trial Challenge Walk Start List
Saturday 30 March 2019
Competitor Statistics (Total=146, Online=85%)
Postal entries (nnn*) were last uploaded on 29 March 2019
Note that this start list is sorted by Surname, and then Forename.
All entrants must bring the following kit:
Map* - 1:25,000 or 1:50,000, Compass*, Torch, Whistle, Emergency Rations, simple First Aid Kit
- including plasters and a blister kit,
Waterproofs
- including overtrousers,
Sensible footwear
- boots with ankle support and good tread; experienced runners should have appropriate footwear.
For contact in an emergency it would also be useful if walkers carried a mobile phone.
* For entrants walking as groups for the entire route, one map and compass for each three entrants is acceptable.
See the
Event Website
for ā€ˇfurther details.
Use the competitor
Amend Entry
function to view and/or amend your details.
Filter by Club =
All
Avon Valley Runners
Brynna juniors fc
FAC OFF
FACC OFF
Facoffs
Islwyn RC
Lliswerry
Lliswerry Runners
Silver route SPS
Swindon Striders
Target
AND Country =
All
GBR
Entry
No.
Name
Age
Class
Club
Co.
Silver
(112)
5006*
Homfray Andrew
GBR
33
Mandy Aston
GBR
32
Mark Aston
GBR
101
Victoria Bannon
GBR
69
Richard Bennett
GBR
61
Rachel Bevan
GBR
5005*
Arthur Brent
GBR
52
Claire Brice
Swindon Striders
GBR
53
Daniel Brice
Swindon Striders
GBR
106
Roger Bull
GBR
91
Rachel Calder
GBR
5008*
Bowen Catrina
GBR
74
Craig Chapman
Target
GBR
55
George Clark
GBR
12
Daniel Clarke
GBR
13
Deborah Clarke
GBR
50
Eleanor Crosby
GBR
93
David Cullen
GBR
73
Chris Davidson
Facoffs
GBR
64
Ellen Davies
GBR
5010*
Blowfield Diana
GBR
107
Graham Dickerson
GBR
118
Colin Dixon
Islwyn RC
GBR
42
Aleks Domanski
GBR
68
Megan Dunlop
GBR
95
Misty Eastman
GBR
119
Karan Edwards
Brynna juniors fc
GBR
120
Mark Edwards
Brynna juniors fc
GBR
96
Michele Fitzpatrick
GBR
24
Emma Flexon
GBR
39
Ted Fox
GBR
70
Zak Francis
GBR
87
Keith Gibbons
GBR
112
Vicky Grinnell-Wright
GBR
65
Caradog Hanna-Davies
GBR
15
Richard Harrison
GBR
11
Steve Hart
GBR
29
Ian Hewitt
FAC OFF
GBR
38
Tim Hewlett
GBR
75
Karl Hole
Target
GBR
94
Monique Horne
GBR
30
Mark Howell
GBR
81
David Ingram
GBR
5002*
Holmes Ioan
GBR
51
Sonja Jefferson
GBR
5012*
Parham Jo
GBR
5003*
Grobbelaar Johannes
GBR
66
Lizzy Johnson
GBR
17
Rachael Jones
GBR
79
Sian Jones
GBR
100
Greta Bridget Joyce
GBR
25
Sue Kingdon
Avon Valley Runners
GBR
111
David Kinge
GBR
36
Daniel Laforges
GBR
37
Martin Laforges
GBR
58
Peter Larkin
FACC OFF
GBR
98
Lesley Lay
GBR
99
Matt Lay
GBR
97
Rob Lay
GBR
113
Lisa Lee
GBR
85
Diane Lewis
GBR
31
Richard Lewis
GBR
80
Craig Lloyd
GBR
10
David Lloyd
GBR
90
Lucy Lockwood
GBR
76
Scott Matthews
Target
GBR
108
David May
GBR
16
Ryan Maycock
GBR
5009*
Roberts-Hicks Meleri Hab
GBR
105
Rachel Moore
GBR
89
John Morris
GBR
88
Nicola Morris
GBR
124
Usman Muhammed
GBR
40
Jo Murray
GBR
41
Natasha Murray
GBR
56
Mario Nash
GBR
57
Lois Noble
FACC OFF
GBR
114
Alison O Doherty
GBR
115
Neil O Doherty
GBR
48
Bridget Pairaudeau
GBR
63
Cara Pathy
GBR
5004*
Richards Paul
GBR
14
Alex Pay
GBR
59
Michelle Pearson
GBR
86
Becky Penny
GBR
23
Allison Perkins
GBR
35
Jonathon Poyner
GBR
71
Izzy Reed
GBR
54
Laura Rees
GBR
117
Pat Richardson
Lliswerry
GBR
116
Sian Richardson
Lliswerry Runners
GBR
45
Debbie Roberts
GBR
5013*
Haddock Sabrina
GBR
121
Caroline Scanlon
Brynna juniors fc
GBR
5011*
Taylor Sian
GBR
21
Andy Simpson
GBR
22
Tracie Simpson
GBR
82
Richard Snowzell
GBR
72
Scott Spanswick
Silver route SPS
GBR
60
Laura Stanway
GBR
104
Patrick Stephens
GBR
5007*
Clarke Stevie
GBR
5001*
Bain Stuart
GBR
49
Frances Symington
GBR
78
Tom Thornicroft
GBR
67
Kitty Towl
GBR
123
Steven Vuong
GBR
28
Rebecca Webb
FAC OFF
GBR
34
Katie Williams
GBR
84
Mike Williams
GBR
83
Molly Williams
GBR
62
Alex Yang
GBR
Bronze
(34)
6004*
Elphick Amanda
GBR
26
Ben Anderson
GBR
27
Mingaile Anderson
GBR
8
David Bayliss
GBR
18
Hannah Coyle
GBR
19
John Coyle
GBR
9
Sammy Lou Creasey
GBR
6005*
Hodges Edward
GBR
92
Julie Frankland
GBR
6009*
Carlisle Gibril
GBR
6002*
Robinson Ian
GBR
3
Ceri John
GBR
44
Katharina Linge-Webb
GBR
6001*
Wiecko Max
GBR
6003*
Homfray Nia
GBR
1
Susan Parry
GBR
43
Katie Phillips
GBR
109
David Pickard
GBR
110
Jeremiah Pickard
GBR
6
Nigel Redman
GBR
7
Sarah Robinson
GBR
6007*
Williams Roger
GBR
20
Daniel Rogerson
GBR
77
Caro Russell
GBR
122
Sarah Scanlon
Brynna juniors fc
GBR
46
Hilda Schoeman
GBR
6008*
Carlisle Sheena
GBR
2
Adele Smith
GBR
6006*
Luxton Tony
GBR
47
Anita Walker
GBR
5
John Ward
GBR
4
Pamela Williams
GBR
103
Laura Wyatt
GBR
102
Sebastian Wyatt
GBR