Entries and Timing
Home
Organisers
Features
Testimonials
Tracking & Timing
Pricing
Create Event
Organiser T&Cs
Competitors
Amend Entry
Adhoc Payment
Privacy
Competitor T&Cs
Admin
Logon
Control Panel
Amend Entry
Import
Export
Statistics
Bulk Email
Bulk SMS
Address Labels
Bills
Support
Postal Entries
Import / Export
Advertisement
>
Cattle Country 10K / 5K / Family Fun Runs - SEPT Start List
Sunday 08 September 2019
Competitor Statistics (Total=380, Online=86%)
Postal entries (nnn*) were last uploaded on 24 August 2019
Note that this start list is sorted by Surname, and then Forename.
See the
Event Website
for further details.
Use the competitor
Amend Entry
function to view and/or amend your details.
Filter by Club =
All
.
Active Soul UK
Bitton
Bitton Road Runners
Bristol and West AC
Burnham On Sea Harriers
Cattle Country Adventure Farm Park
Cattle Country Adventure Park
Cotswold Allrunners
DSRA
Dursley Running Club
Emerson Green Running Club
Emersons Green Running Club
Fodac
Frampton Cotterell Harriers
Frampton Running Group
Gloucester AC
Great Western Runners
Hereford & County AC
Kingsway runners
Lonely Goat
Lonely Goat RC
Lonely Goat Running Club
Malvern Joggers
N/a
NBRG
New Berkeley Harriers
None
North Bristol Running Group
North Glos Orienteering Club
Portishead R C
Stroud & District AC
Stroud & District Athletic Club
The Tearaways
This mum runs
University of Birmingham AC & Cross Country Club
Westbury Harriers
Weston AC
Wickwar Wunners
AND Country =
All
GBR
Entry
No.
Name
Age
Class
Club
Co.
10K
(151)
276
Claire Aitken
WSEN
GBR
367
Donna Albon
WSEN
Fodac
GBR
191
Laura Bailey
WSEN
GBR
282
Laura Ball
WSEN
None
GBR
334
Chris Barnes
M50
Lonely Goat RC
GBR
389
Gabbi Bates
WU23
University of Birmingham AC & Cross Country Club
GBR
53
Ian Beard
M45
GBR
52
Nicola Beard
W40
GBR
145*
Rosie Beresford
WSEN
GBR
105
Rachel Berezanchi
WSEN
GBR
330
Lucy Brazier
WU23
GBR
1
David Brett
M60
Malvern Joggers
GBR
234*
Stuart Burnell
M40
Cattle Country Adventure Farm Park
GBR
119
Antony Burt
MSEN
GBR
180
Kate Careswell
W40
GBR
307
Sarah Carr
WSEN
GBR
300
Gavin Carter
MSEN
GBR
90
Sheila Clark
W65
Bitton
GBR
368
Ben Clayton
M40
GBR
252
Catherine Cochrane
WSEN
GBR
315
John Cole
MSEN
GBR
359
Amanda Cox
WSEN
GBR
139*
Richard Crampton
M45
Stroud & District Athletic Club
GBR
124
Duncan Cranmer
M55
GBR
30
Edward Crimp
MSEN
GBR
63*
Elisabeth Darbyshire
WSEN
GBR
375
Jenny Davies
WSEN
GBR
172
Jaime Davis
WSEN
GBR
390
Mark de Cates
MSEN
GBR
185
Hollie Dent
WSEN
Dursley Running Club
GBR
111
Matthew Dicks
M50
GBR
309
Sam Duggan
MSEN
GBR
339
Becky Dyer
WSEN
GBR
186
Martin Ford
MSEN
GBR
250
Nettie Francis
W50
GBR
317*
Paul Godwin
M50
Active Soul UK
GBR
362
Amanda Green
W50
GBR
345*
Adrian Gregory
M55
North Bristol Running Group
GBR
89
Michael Grinham
M50
Bitton Road Runners
GBR
310
Trudie Grout
W45
GBR
217*
Matthew Gunstone
MSEN
GBR
216
Shay Gunstone
WSEN
GBR
67
Charlotte Hall
WSEN
Gloucester AC
GBR
165
Ken Ham
M55
Westbury Harriers
GBR
316
John Hargreaves
M65
Great Western Runners
GBR
346
Emily Harrison
WSEN
GBR
149
Andrew Hartley
MSEN
North Glos Orienteering Club
ENG
374
Tracy Hill
W40
GBR
265
Natalie Hitchman
WSEN
GBR
181
Rebecca Holland
WSEN
GBR
236*
Aaron Hopkins
MU23
Cattle Country Adventure Farm Park
GBR
68
Lilly Hopkins
WSEN
GBR
154
Simon Hore
MSEN
GBR
322
Charlie Humphries
MSEN
GBR
222
Chris Hurd
M50
North Bristol Running Group
GBR
23*
Amy Hurst
WSEN
GBR
344
Mark Hutchinson
MSEN
GBR
127
Neil Hutson
M40
GBR
318
Mandy Ingram
W40
GBR
244
Helen James
W40
Burnham On Sea Harriers
GBR
80
Leigh Janes
MSEN
GBR
381
Marc Janes
MSEN
GBR
79
Ross Janes
MSEN
GBR
247
Chris Jarvis
M40
GBR
113
Andy Jenkins
M40
GBR
221
Liam Johnson
MSEN
GBR
109
Ian Jones
M55
GBR
200
Laura Jones
WSEN
GBR
314
Nick Jones
M45
GBR
110
Minkee Kim
MSEN
GBR
299*
Jess King
WU23
Cattle Country Adventure Park
GBR
46*
Tom Kingswood
MSEN
Wickwar Wunners
GBR
120
Russell Kirby
M45
Gloucester AC
GBR
121
Victoria Kirby
WU19
Gloucester AC
GBR
59
Tony Knock
MSEN
GBR
378
Nadia Kottegoda
WSEN
Great Western Runners
GBR
95
Steve Large
M45
GBR
28*
Matthew Lewis
M45
GBR
235*
Mike Low
M40
Cattle Country Adventure Farm Park
GBR
77
Gayle Lui
WSEN
GBR
283
Ridge Madeleine
W40
None
GBR
10
Helen Mallett
W40
GBR
373
Zoe Markham-Lee
WSEN
GBR
245
Anthony Mckee
M45
Burnham On Sea Harriers
GBR
388
Ryan Meredith
MSEN
University of Birmingham AC & Cross Country Club
GBR
197
Juliet Milne
WSEN
Westbury Harriers
GBR
205
Jenny Milton
WSEN
GBR
155
Alex Moise
WSEN
GBR
98
David Morris
M55
GBR
7
Jo Morris
WSEN
GBR
291
Richard Nuell
M65
Portishead R C
GBR
338
Stephanie Nunn
WSEN
GBR
343
Victoria Nunn
WSEN
GBR
74
Sue Ost
W40
GBR
246
Jim Ovens
M50
Frampton Cotterell Harriers
GBR
87
Hayley Oxlade
WSEN
GBR
88
Tom Oxlade
MSEN
GBR
212
Nicola Page
W40
GBR
69
Marc Payne
MSEN
GBR
311
Allison Peterson
W45
GBR
141
Colin Picton
MSEN
DSRA
GBR
303*
Steve Pike
MSEN
GBR
18
Clare Polkinghorne
W40
GBR
272
Saira Powell
WSEN
GBR
268
Adele Pugh
W40
GBR
91
Jonathan Randall
M40
GBR
102
Rachael Rattlidge
WSEN
GBR
179
Claire Rees
W40
Dursley Running Club
GBR
391
Andy Richardson
MSEN
GBR
182
Brad Robbins
MSEN
Emerson Green Running Club
GBR
118
James Robinson
M40
Lonely goat running club
GBR
349
Francesca Russell
WSEN
GBR
351
Kevin Samuel
M55
Lonely Goat
GBR
256
Sam Sanderson
MSEN
GBR
353
David Saunders
M70
Dursley Running Club
GBR
352
Mark Saunders
MSEN
GBR
382
John Scadding
M60
Great Western Runners
GBR
15*
Penny Sharp
WSEN
GBR
5*
Rachel Sharvell-Smith
WSEN
GBR
203
Andrew Snell
MSEN
GBR
204
Neal Spencer
M40
GBR
337
Kiaya Spencer-White
WSEN
GBR
187
Dave Sperring
MSEN
GBR
33
Daniel Stone
M40
GBR
377
Emma Strange
WU23
Dursley Running Club
GBR
108
Nicola Strange
WSEN
Lonely Goat rc
GBR
231
Judith Strellet
WSEN
GBR
175
Rebecca Stubbs
W40
GBR
385
Aaron Sutton
MU23
GBR
60
Warren Sweet
M40
GBR
96
Andrew Talboys
M50
GBR
166
Sarah Telford
W40
GBR
151
Claire Thomas
W50
GBR
152
Stewart James Thomas
M60
GBR
125
Joe Traynor
MSEN
GBR
341
Bronwyn Troskie
W40
Weston AC
GBR
242
Helen Tucker
WSEN
GBR
354
Jaimie Twist
W40
GBR
54
Sarah Varney-Wiseman
WSEN
GBR
55
Tom Varney-Wiseman
MSEN
GBR
361
Ian Walker
MSEN
GBR
360
Rebecca Walker
WSEN
GBR
387
Peter Wand
M55
Stroud & District AC
GBR
376
Jessica Weaver
WSEN
Frampton Running Group
GBR
136
Michelle Westlake
WSEN
GBR
81
Geoff Wignall
M55
GBR
370
Amy Wilden
WSEN
Lonely Goat Running Club
GBR
386
Hannah Williams
WSEN
GBR
178
Matthew Wortley
M40
GBR
3
Zoe Wray
WSEN
GBR
371
Nick Young
M50
Emersons Green Running Club
GBR
5K
(79)
161
Durrant Andrew
MSEN
GBR
160
Kate Andrews
WSEN
GBR
168
Jake Bailey
MU15
GBR
169
Riley Bailey
MU12
GBR
43*
Sian Ballard
W40
GBR
238*
Kathryn Banks
WSEN
Cattle Country Adventure Farm Park
GBR
2
Suzan Brett
W50
Malvern Joggers
GBR
167
Deb Campbell
W50
GBR
313
Lynsey Chandler
WSEN
GBR
366
Sarah Cook
WSEN
None
GBR
31
Amelie Crimp
WU14
GBR
29
Rebecca Crimp
WSEN
GBR
133
Victoria Dorrell
WSEN
GBR
37*
Jane Durkin
W50
GBR
35
Sophie Easterbrook
WSEN
GBR
278
Steve Edge
M50
NBRG
GBR
379
Natalie Elliott
WSEN
GBR
380
Tom Elliott
MSEN
GBR
164
Kath Evans
WSEN
GBR
82
Sarah Everett-Cox
WSEN
This mum runs
GBR
116
Lorna Fizor
WSEN
GBR
26
Sarah Gardiner
WSEN
GBR
157
Laura Gibbons
WSEN
Cotswold Allrunners
GBR
308
Jacky Gilmour
W60
Dursley Running Club
GBR
44*
Christina Green
WSEN
GBR
49
Sarah Hadfield
WSEN
GBR
148
Dave Hartley
M65
North Glos Orienteering Club
ENG
150
Sue Hartley
W65
GBR
383
Jodie Head
W45
GBR
384
Pete Head
M50
GBR
233
Lindsay Heaven
WSEN
GBR
324
Shanna Heavens
WSEN
GBR
357
Kate Henderson
WSEN
GBR
293
Raul Herbon Barquin
MSEN
Bristol and West AC
GBR
94
Andrea Hoddell
W40
None
GBR
264*
Amanda Hogg
WSEN
New Berkeley Harriers
GBR
36
Lucy Howard
WSEN
GBR
229
Catherine Howard-Smith
WSEN
GBR
225
Joanna Hunt
W40
GBR
73
Bezer Jenni
WSEN
GBR
58
Emma Kibble
WSEN
GBR
237*
George Knight
MSEN
Cattle Country Adventure Farm Park
GBR
323
Clare Knighton
WSEN
GBR
372
Stewart Knott
M40
GBR
22
Safia Latif
WSEN
GBR
358
Matt Leeson
MSEN
GBR
71
Clare Marsh
WSEN
GBR
277
Tanya Matthews
W40
North Bristol running group
GBR
279
Travis Matthews
MU12
GBR
196
Andrea Mayo
WSEN
GBR
158
Louise Monington
WSEN
GBR
260
Rio Morris
MSEN
GBR
13
Jenny North
WSEN
GBR
132
Rebecca O’neill
WSEN
GBR
301*
Mark Palmer
M45
GBR
156
Hephzibah Perry
WSEN
Cotswold Allrunners
GBR
195
Karen Perry
W45
GBR
302*
Brian Peters
M45
GBR
140
Matt Pritchard
M40
GBR
208
Natalie Retsis
WSEN
GBR
209
Nikolaos Retsis
M40
GBR
27
Sally Richardson
W40
The Tearaways
GBR
257
Owain Ridgway
MU13
Hereford & County AC
GBR
117
Simon Shellard
MSEN
.
GBR
269
Andrew Simpson
M45
GBR
329
Stephen Skidmore
M55
GBR
134
Carol Smith
W45
GBR
364
Elaine Smith
W60
Kingsway runners
GBR
135
Holly Smith
WU13
GBR
194
Katy Smith
WSEN
GBR
363
Samantha Smith
W40
Kingsway runners
GBR
243*
Hayley Starling
WSEN
GBR
331
Emily Stubbs
WSEN
Lonely Goat RC
GBR
34*
A-J Swanepoel
MU16
Lonely Goat RC
GBR
266*
Andre Swanepoel
M45
Lonely Goat Running Club
GBR
97
Carol Talboys
W60
GBR
342
Dayne Troskie
MU13
GBR
328
Melody Walker
WSEN
GBR
365
Sara Weaver
W55
GBR
1K
(100)
275
Charlotte Aitken
WU7
GBR
274
Isobel Aitken
WU9
GBR
24*
Arthur Allen
MU8
GBR
25*
Osian Allen
MU5
GBR
12
Alexandra Bailey
WU8
GBR
170
Mia Bailey
WU9
GBR
11
Nathan Bailey
MU6
GBR
306
Joshua Board
MU5
GBR
228
Noah Bradshaw Hill
MU8
GBR
292
Louis Bray
MU8
GBR
240*
Caitlin Burnell
WU12
Cattle Country Adventure Farm Park
GBR
241*
Ella Burnell
WU9
Cattle Country Adventure Farm Park
GBR
239*
Laura Burnell
WSEN
Cattle Country Adventure Farm Park
GBR
369
Lara Clayton
WU8
GBR
253
Emma Cochrane
WU8
GBR
254
Laura Cochrane
WU3
GBR
83
Ethan Cox
MU9
GBR
295
Brody Coyle
MU8
None
GBR
131
Toby Crampton
MU7
GBR
32
Dulcie Crimp
WU10
GBR
198
Amelia Davies
WU6
GBR
173
Elsie-Mae Davis
WU6
GBR
350
Lilly Davis
WU8
GBR
284
Debbie Downes
W40
GBR
285
Reece Downes
MU9
GBR
224
Andrew Dunbar
MU7
GBR
223
Struan Dunbar
MU7
GBR
122
Thomas Ford
MU6
GBR
273
Silk Freya
WU9
N/a
GBR
50
Elizabeth Hadfield
WU8
GBR
348
Evie Harrison
WU5
GBR
347
Ollie Harrison
MU9
GBR
294
Maya Herbon-Jodelka
WU5
GBR
129
Isabel Hutson
WU11
GBR
130
Kane Hutson
MU9
GBR
128
Lucy Hutson
WU13
GBR
114
Ben Jenkins
MU5
GBR
115
Eliza Jenkins
WU3
GBR
326
Lewis Joint
MU8
GBR
325
Tiana Joint
WU11
GBR
112
Vesper Lambourne
WU7
GBR
226
Luca Maestri
MU9
GBR
227
Rosa Maestri
WU8
GBR
289
Connor Mapstone
MU9
GBR
290
Kieran Mapstone
MU7
GBR
288
Kirsty Mapstone
WSEN
GBR
206
Elsie Milton
WU6
GBR
101
Arran Morris
MU7
GBR
8
Bethan Morris
WU9
GBR
99
Denise Morris
WSEN
GBR
281*
Edwyn Morris
MU5
GBR
100
Ellie Morris
WU7
GBR
261
Honey Morris
WU10
GBR
262
Romeo Morris
MU8
GBR
39
Isaac Mosson
MU5
GBR
38
Oscar Mosson
MU6
GBR
340
Faye Needs
WU6
GBR
296
Lyla Nolan
WU14
None
GBR
76
Abi Ost
WU9
GBR
75
Oliver Ost
MU11
GBR
215
James Page
M40
GBR
214
Jessica Page
WU11
GBR
213
Thomas Page
MU8
GBR
143
Bethan Picton
WU4
GBR
142
Leah Picton
WU7
GBR
305
George Pike
MU7
GBR
304
Isabelle Pike
WU9
GBR
19
Emily Polkinghorne
WU6
GBR
20
Oliver Polkinghorne
MU11
GBR
21
Samuel Polkinghorne
MU13
GBR
271
Rhys Powell
MU10
GBR
92
Sophie Randall
WU6
GBR
64
George Ratcliffe
MU8
GBR
210
Olivia Retsis
WU14
GBR
211
Sofia Retsis
WU11
GBR
297
Elanor Reynolds
WSEN
GBR
298
Samuel Reynolds
MU7
GBR
258
Seren Ridgway
WU8
GBR
255
Tracey Ridgway
W40
GBR
184
Fletcher Robbins
MU6
Emerson Green Running Club
GBR
183
Ruby Robbins
WU9
Emerson Green Running Club
GBR
319
Albert Sharp
MU6
GBR
321
Arthur Sharp
MU5
GBR
320
Wilfred Sharp
MU5
GBR
333
Kieran Shepherd
MU10
Lonely goat rc
GBR
332
Roisin Shepherd
WU7
Lonely goat rc
GBR
280
Molly Spencer
M40
GBR
248
Ava Starling
WU8
GBR
232
Eloisa Strellet
WU4
GBR
176
Lucy Stubbs
WU7
GBR
267*
Savanna Swanepoel
WU8
Lonely Goat Running Club
GBR
356
Isobel Twist
WU11
GBR
355
Jasmine Twist
WU14
GBR
220
Albert Wells
MU5
GBR
218
Elinore Wells
WSEN
GBR
219
Evelyn Wells
WU6
GBR
137
Noah Westlake
MU7
GBR
336
Joseph Wray
MU5
GBR
335
Kira Wray
WU9
GBR
123
Evie Wykes
WU9
GBR
50m
(50)
251*
Matilda Aitken
WU5
GBR
162
Alys-May Andrews
WU6
GBR
163
Joseph Andrews
MU5
GBR
171
Evie Bailey
WU6
GBR
190*
Jaxon Bailey
MU4
GBR
45*
Iwan Ballard
MU4
GBR
147*
Frances Beresford
WU3
GBR
146*
Lizzie Beresford
WU6
GBR
107
Isabella Berezanchi
WU3
GBR
106
Reuben Berezanchi
MU4
GBR
42*
Amelia Carroll
WU5
GBR
14*
Jessica Cole
WU4
GBR
84
Isabel Cox
WU5
GBR
199
Grace Davies
WU4
GBR
174
Hattie Davis
WU3
GBR
40*
Ella Dorney
WU6
GBR
286
William Downes
MU3
GBR
188
Poppy Ford
WU5
GBR
51
Zachary Hadfield
MU5
GBR
17*
Alice Houghton
WU4
GBR
16*
Thea Houghton
WU6
GBR
230
Isla Howard-Smith
WU4
GBR
48*
Ben Kingswood
MU4
GBR
47*
Hattie Kingswood
WU6
GBR
78*
Sebastian Lui
MU5
GBR
207
Florence Milton
WU3
GBR
159
Evie Monington
WU6
GBR
263
Sonny Morris
MU6
GBR
86*
Oliver Oxlade
MU3
GBR
270
Lois Powell
WU4
GBR
93
Alexander Randall
MU4
GBR
65
Jamie Ratcliffe
MU5
GBR
103
Amelie Rattlidge
WU4
GBR
104
Benjamin Rattlidge
MU3
GBR
259
Nia Ridgway-Sanderson
WU3
GBR
6*
Kyuss Sharvell-Smith
MU6
GBR
4*
Grace Shellard
WU5
.
GBR
327*
Evie Smith
WU6
GBR
41*
Olivia Smith
WU3
GBR
189
Ben Sperring
MU4
GBR
249
Poppy Starling
WU4
GBR
177
Mia Stubbs
WU4
GBR
61
Annabelle Sweet
WU5
GBR
62
Finn Sweet
MU3
GBR
126
Mia Traynor
WU4
GBR
56
Alexa Varney-Wiseman
WU4
GBR
57
Clara Varney-Wiseman
WU3
GBR
85*
Charlie Wathan
MU6
GBR
138
Martha Westlake
WU5
GBR
66*
Emilee Williams
WU5
GBR