Entries and Timing
Home
Organisers
Features
Testimonials
Tracking & Timing
Pricing
Create Event
Organiser T&Cs
Competitors
Amend Entry
Adhoc Payment
Privacy
Competitor T&Cs
Admin
Logon
Control Panel
Amend Entry
Import
Export
Statistics
Bulk Email
Bulk SMS
Address Labels
Bills
Support
Postal Entries
Import / Export
Advertisement
>
The Lomas Distribution Buxton Half Marathon Start List
Sunday 26 May 2019
Competitor Statistics (Total=482, Online=100%)
Note that this start list is sorted by Surname, and then Forename.
See the
Event Website
for further details.
Use the competitor
Amend Entry
function to view and/or amend your details.
Filter by Club =
All
100% triathlon
Aldridge Running Club
Altrincham & District AC
Badgers
Barnsley Harriers
Belle Vue Racers
Belper 10:20
Birchfield Harriers
Boalloy runningclub
Brackley and District RC
Bramhall Runners
Buxton AC
Carrion Multisport
Cheadle Running Club
Chorlton Runners
Clowne Road Runners Club
Congleton Harriers
Corby AC
CSSC
Dark Peak fell
Dark Peak Fell Runners
Datchet Dashers
DAVENPORT RUNNERS
Derwent Runners
Derwent Runners (Derby)
Desford Striders
Disley Runners
Dragons RC (Sale)
Dronfield Diamonds
East Cheshire Harriers & Tameside AC
Fell Runners Assocation
Fell Runners Association
Fydle coast runners
Fylde Coast Runners
Goyt Valley Striders
Grantham Running Club
Halmer Harriers
Handsworth Roadhogs
Headington Road Runners
Headington RoadRunners
Headington RR
Helsby RC
High Peak Triathlon Club
Horwich R M I Harriers
Huddersfield Road Runners
Human Energy AC
Huntingdonshire AC
Ilkeston RC
Kimberworth Striders
Kirkcaldy Wizards
Lakeside Lincoln RC
London city Athletics club
LONELY GOAT RC
Long Eaton RC
Lymn runners
Macclesfield harriers
Macclesfield Harriers & AC
Macclesfield harriers ac
Manchester YMCA Harriers
Matlock AC
Matlock athletics
Midland Masters AC
Midland Masters Throwers Group
Mile Shy Club
Mossley AFC
Muddy Mucky Munkeys AC
N/a
Newcastle (Staffs) AC
Newcastle Staffs AC
Newport & District RC
None
Norfolk Gazelles AC
Northampton Road Runners
Northampton Roadrunners
Northern Veterans AC
NSRRA
Peel Road Runners
Penistone Footpath Runners & AC
Porter Valley Plodders
Poynton Runners
Red Rose Road Runners
Redway Runners
Rugeley Runners
Sale Harriers Manchester
Sandbach Striders
Scott’s Running Club
Serpentine
Serpentine RC
Sinfin RC
Sinfin Running club
South Derbyshire
South Derbyshire Road Runners
South Derbyshire Road Runners AC
South Yorkshire Police AC
Spa Striders
Spenborough & Dist AC
Squirrels
Steel City Striders
Steel City Striders RC
Stilton Striders
Stockport Harriers
Stockport Harriers & AC
Team Derby Runner
Totley AC
Trentham R.C
Tyne Bridge
Vegan Runners UK
Victory outreach
Warrington running club
Wigan & District H & AC
Wilmslow RC
Wirksworth Running Club
Worksop Harriers
Wrekin Road Runners
Wrexham Amateur AC
AND Country =
All
AUS
GBR
Bib
No.
Name
Age
Class
Club
Co.
Half Marathon
(482)
1
Jane Adlard
W50
Goyt Valley Striders
GBR
2
Hannah Ahle
WSEN
Chorlton Runners
GBR
3
Samuel Alcock
MSEN
GBR
5
Janet Allport
W60
Midland Masters AC
GBR
4
Trevor Allport
M60
Midland Masters AC
GBR
6
Alex Almond
MSEN
Huntingdonshire AC
GBR
7
Nicola Anderson
WSEN
GBR
8
Cathryn Auplish
W40
GBR
9
Alena Babicova
W55
GBR
10
Chris Bagworth
MSEN
Ilkeston RC
GBR
11
Phillip Bailey
M40
GBR
12
Susan Bain
WSEN
GBR
13
Clare Bainbridge
W45
GBR
14
Sarah Bannister
W40
Steel City Striders RC
GBR
15
Rebecca Barber
W40
Sinfin RC
GBR
16
Rosalyn Barber
W50
Handsworth Roadhogs
GBR
17
Rod Barlow
M50
GBR
18
Karl Barnard
MSEN
GBR
19
Katrina Barnes
W40
Macclesfield harriers ac
GBR
20
Alison Barry
W50
Headington RR
GBR
21
Kevin Baskerville
M45
Spa Striders
GBR
22
David Bastow
M45
GBR
23
Mike Bates
MSEN
GBR
24
Michael Batterley
MU23
GBR
25
David Be Activated
MSEN
GBR
26
Leona Beaumont
WSEN
Chorlton Runners
GBR
27
Jude Bek
WSEN
Chorlton Runners
GBR
28
David Bell
MSEN
Squirrels
GBR
29
Sam Bellamy
M50
Porter Valley Plodders
GBR
30
Susie Bennett
W40
GBR
31
Angela Bent
W65
Buxton AC
GBR
32
Nicola Berry
WSEN
Red Rose Road Runners
GBR
33
Matt Biggs
M40
Birchfield Harriers
GBR
34
Rossella Bigongiari
W40
Aldridge Running Club
GBR
35
Chris Billingham
MSEN
GBR
36
Tim Billington
M55
Wilmslow RC
GBR
37
Adam Bird
M40
Bramhall Runners
GBR
38
Dan Birkinshaw
M40
Kimberworth Striders
GBR
39
Colin Bishop
M55
Helsby RC
GBR
40
Matthew Blackburn
MSEN
GBR
41
Nicole Blackburn
WSEN
GBR
42
David Blakemore
MSEN
GBR
43
Mark Blest
MSEN
GBR
44
Robert Boon
M60
Boalloy runningclub
GBR
45
Matthew Borders
M45
GBR
46
Tracy Bown
W55
Wilmslow RC
GBR
47
Richard Bownas
M45
GBR
48
Craig Bradbury
M40
Altrincham & District AC
GBR
49
Carl Braddock
M55
DAVENPORT RUNNERS
GBR
50
Kevin Brennan
M40
GBR
51
Mark Brennan
M60
Fell Runners Association
GBR
52
Alex Brindley
MSEN
GBR
53
Greg Britton
M45
GBR
54
Oliver Brocklehurst
MU23
Matlock AC
GBR
55
Tom Bromwich
MSEN
Scott’s Running Club
GBR
56
Gillian Brooker
W45
GBR
57
Paul Brough
M45
GBR
58
Ally Brown
WU23
GBR
59
Chris Brown
MSEN
GBR
60
Julian Brown
M50
Macclesfield Harriers & AC
GBR
61
Richard Brown
MU23
GBR
62
Jack Buckley
MSEN
GBR
63
Angelique Bueler
W40
Chorlton Runners
GBR
64
Richie Bunn
M45
Peel Road Runners
GBR
65
Tricia Bunn
W40
Peel Road Runners
GBR
66
Emma Burdett
WSEN
GBR
67
Adam Burford
MSEN
N/A
GBR
68
Rachel Burgon
WSEN
GBR
69
Simon Burke
M50
GBR
70
Helen Cain
W40
Steel City Striders RC
GBR
71
Heather Campbell
WSEN
Newport & District RC
GBR
72
Thomas Cannon
MSEN
Lonely Goat RC
GBR
73
Beth Cantrell
WU23
GBR
74
Denis Carey
M60
Serpentine RC
GBR
75
Richard Cariss
M50
GBR
76
Laura Carr
W40
GBR
77
Steve Carr
MSEN
Worksop Harriers
GBR
78
Matt Cartwright
M40
Derwent Runners
GBR
79
David Caulton
M45
Team Derby Runner
GBR
80
Alan Chapman
M40
GBR
81
Ria Chaston
WSEN
Tyne Bridge
GBR
82
David Chesterton
MSEN
GBR
83
Charley Chiddle
WSEN
GBR
84
Jack Clark
MSEN
GBR
85
Sol Clark
MSEN
Buxton AC
GBR
86
Christian Clarke
M55
GBR
87
James Clarke
MSEN
GBR
88
Robbie Cleeves
MSEN
GBR
89
Shane Cliffe
M55
Red Rose Road Runners
GBR
90
Dan Clifft
M40
Northampton Road Runners
GBR
91
Adam Clowes
WSEN
GBR
92
Lester Cockerill
MSEN
GBR
93
Richard Coen
M40
Wilmslow RC
GBR
94
Stephen Coleman
M55
Fydle coast runners
GBR
95
Philip Collins
M45
GBR
96
Joseph Connor
MSEN
Bramhall Runners
GBR
97
Ifor Cook
MU23
GBR
98
Gareth Cooke
MSEN
Penistone Footpath Runners & AC
GBR
99
Robert Cooper
MSEN
GBR
100
Sonny Cooper
MSEN
GBR
101
Neil Corker
MSEN
GBR
102
Glyn Cotton
M45
GBR
103
Vikki Courtman
WSEN
GBR
104
Caren Coverley
W50
GBR
105
Paul Cowell
M50
Bramhall Runners
GBR
106
Samuel Crawshaw
M40
Chorlton Runners
GBR
107
Richard Critchley
MSEN
GBR
108
Thomas Crofts
MSEN
GBR
109
Stephen Crook
M40
Stockport Harriers & AC
GBR
110
Andrew Cross
M40
GBR
111
Robert Crossley
MSEN
GBR
112
Phil Crowe
M45
GBR
113
Fran Cummins
WSEN
Steel City Striders RC
GBR
114
Jon Cundill
M55
GBR
115
Matthew Dale
MSEN
GBR
116
Trong-Hiep Dao
M45
GBR
117
Deepak Darlami
MSEN
GBR
118
John Davis
M50
GBR
119
Stephen Day
M50
GBR
120
Nigel Dean
M45
GBR
121
David Dickinson
MSEN
GBR
122
Chris Doar
MSEN
GBR
123
Alice Doherty
WSEN
Chorlton Runners
GBR
124
Dan Donovan
MSEN
Derwent Runners (Derby)
GBR
125
Richard Downs
M45
GBR
126
Ian Drayton
M45
Buxton AC
GBR
127
Craig Drury
M45
Grantham Running Club
GBR
128
Graham Duce
M45
Wilmslow RC
GBR
129
Kirsty Duncan
W45
GBR
130
Alan Durston
M65
GBR
131
Jackie Duvall
W60
Headington RR
GBR
132
Benjamin Dyson
M40
GBR
133
Luke Edwards
MSEN
GBR
134
Mark Elwis
M55
Matlock AC
GBR
135
Tom Entwistle
M40
GBR
136
Alyson Evans
W40
Steel City Striders
GBR
137
Benjamin Fardon
MSEN
GBR
138
Anthony Farrell
M40
GBR
139
Leonard Faulk
M50
Wirksworth Running Club
GBR
140
Simon Fawcett
MSEN
GBR
141
Richard Fenn
MSEN
GBR
142
Linda Fernyhough
W55
NSRRA
GBR
143
Chris Floyd
M40
Lymn runners
GBR
144
John Foulds
M55
Northern Veterans AC
GBR
145
Samuel Fox
MSEN
GBR
146
Andrew Frear
MSEN
GBR
147
Violeta Fricker
WSEN
GBR
148
Howard Friend
M55
Mile Shy Club
GBR
149
Andy Fryer
M55
GBR
150
Gordon Fuller
M40
GBR
151
Jon Fuller
M60
Fell Runners Assocation
GBR
152
Heddle Fullerton
WSEN
GBR
153
Barbara Fulton
W45
GBR
154
Paul Garnett
M55
Wilmslow RC
GBR
155
Bernard Garvey
M60
Redway Runners
GBR
156
Rebecca Gavin
WSEN
GBR
157
John Gibbins
M40
Northampton Road Runners
GBR
158
Paul Gilbert
MSEN
N/A
GBR
159
Jason Gilding
MSEN
GBR
160
Hayley Gill
W40
Matlock athletics
GBR
161
Rachel Gilliland
W50
Macclesfield Harriers & AC
GBR
162
Andrew Gilmore
MSEN
GBR
163
Daniel Giugno
M55
Human Energy AC
GBR
164
Rebecca Glen
W40
Goyt Valley Striders
GBR
165
Simon Gomberg
MSEN
GBR
166
Stephanie Goodchild
W50
Manchester YMCA Harriers
GBR
167
Malcolm Goode
M60
GBR
168
Robert Goode
M50
GBR
169
David Goodfellow
MSEN
GBR
170
Mark Goodfellow
M40
GBR
171
Mark Goodison
M60
Totley AC
GBR
172
Julian Gordon
M45
GBR
173
James Graham
MSEN
GBR
174
Mark Graham
M60
GBR
175
Tracey Graney
W45
GBR
176
Alex Grant
M45
GBR
177
Matt Grant
MSEN
GBR
178
Helen Gray
W50
Goyt Valley Striders
GBR
179
Chris Green
M60
Cheadle Running Club
GBR
180
Jack Greene
MSEN
GBR
181
Liam Greene
MSEN
GBR
182
Martin Greensmith
MSEN
GBR
183
Stuart James Gregory
MSEN
Desford Striders
GBR
184
Chris Grubb
M40
GBR
185
John Gunnee
M55
Dark Peak Fell Runners
GBR
186
Warren Hadfield
M50
GBR
187
Heather Haggis
WSEN
London city Athletics club
GBR
188
Paul Haines
M45
Stockport Harriers & AC
GBR
189
Jessica Hall
WSEN
GBR
190
Susan Hall
W45
Porter Valley Plodders
GBR
191
Frances Hallam
WSEN
GBR
192
Daniel Hallgarth
MSEN
GBR
193
Jason Hallsworth
M45
N/a
GBR
194
Zoe Hancock
W40
GBR
195
Dean Harding
MSEN
Steel city striders
GBR
196
Sandra Harding-Brown
W50
Headington RoadRunners
GBR
197
Matthew Harison
M40
GBR
198
Emily Harley-O'Neill
WSEN
GBR
199
Mark Harriott
M50
South Derbyshire Road Runners
GBR
200
Louisa Harrison
W45
Wilmslow RC
GBR
201
Bryan Harrod
M45
Penistone Footpath Runners & AC
GBR
202
Michelle Harwood
WSEN
GBR
203
Miles Haslam
MSEN
GBR
204
Francesca Hatfield
WSEN
GBR
205
Jacqui Herring
W45
Steel City Striders
GBR
206
Alistair Hezel
M45
GBR
207
Andy Hides
M40
GBR
208
Stephanie Hill
WSEN
Vegan Runners UK
GBR
209
Jacqueline Hislop
W50
Wrexham Amateur AC
GBR
210
Darren Hoban
M40
GBR
211
Dave Hobbs
MSEN
South Derbyshire
GBR
212
Roy Hobson
M40
GBR
213
Jayne Holgate
WSEN
GBR
214
Kerrie Holland
WSEN
Vegan Runners UK
GBR
215
Mark Hollowell
MSEN
GBR
216
Gabrielle Hoodless
WSEN
GBR
217
Brad Hook
M50
Brackley and District RC
GBR
218
Jonathan Horne
M45
GBR
219
Richard Hough
M60
GBR
220
Matt Housley
MSEN
GBR
221
Gareth Hughes
MSEN
GBR
222
Kev Hughes
M45
GBR
223
Bik Hughes-Jones
WSEN
GBR
224
Moira Hunt
W60
Goyt Valley Striders
GBR
225
Paul Hunt
M55
Goyt Valley Striders
GBR
226
Tony Hurst
M55
GBR
227
Mike Husbands
M55
GBR
228
James Hynes
M50
None
GBR
229
Ethan Iles
MSEN
GBR
230
Stewart Inglis
M55
Halmer Harriers
GBR
231
Clare Irwin
WSEN
Derwent Runners (Derby)
GBR
233
Amanda Isherwood
W55
GBR
232
Roger Isherwood
M55
GBR
234
Harry Jackman
MSEN
GBR
235
Chloe Jackson
WSEN
GBR
236
Gemma Jackson
WSEN
GBR
237
Ian Jackson
M40
GBR
238
Jonathan Jackson
MSEN
Trentham R.C
GBR
239
Rory Jackson
MSEN
GBR
240
Simon Jackson
M45
Sale Harriers Manchester
GBR
241
Andrew Jacobs
MSEN
GBR
242
Anita James
W50
Headington Road Runners
GBR
243
Owen Jeffries
MSEN
GBR
244
Tony Jeffs
M55
Midland Masters Throwers Group
GBR
245
Alison Jessopp
W45
Datchet Dashers
GBR
246
David Jessopp
M45
Datchet Dashers
GBR
247
Lee Johnson
MSEN
GBR
248
Cath Jones
W55
Bramhall Runners
GBR
249
Jack Jones
MU18
GBR
250
Stephen Jones
M55
GBR
251
Ryder Joshua
MSEN
GBR
252
Alistair Kay
M40
GBR
253
Simon Keenan
M40
GBR
254
Anthony Kelly
M45
Belper 10:20
GBR
255
Samuel Knibbs
MSEN
Derwent Runners (Derby)
GBR
256
Rebecca Knight
WSEN
GBR
257
Willem Knoops
M40
GBR
258
Daniel Knowles
M45
GBR
259
Ian Knuckey
M45
GBR
260
Andy Lafferty
M50
Kirkcaldy Wizards
GBR
261
Sarah Lake
W50
GBR
262
Steven Lambert
MSEN
GBR
263
Rose Laud
WSEN
GBR
264
Richard Lawson
M45
Wilmslow RC
GBR
265
Kate Ledin
W55
Buxton AC
GBR
266
Nigel Lee
M65
Newcastle (Staffs) AC
GBR
267
Tamara Lester
W40
Disley Runners
GBR
268
Lok Li
M45
Bramhall Runners
GBR
269
Philip Lister
M60
Headington RR
GBR
270
Belinda Liu
W40
GBR
271
Johnson Liu
M40
GBR
272
Nick Livingstone
MSEN
Poynton Runners
GBR
273
Rebekah Livsey
WSEN
Stockport Harriers & AC
GBR
274
Brian Lloyd
M55
GBR
275
Mark Lomas
MSEN
GBR
276
Sam Lomas
MSEN
GBR
277
Sean Lord
M45
Chorlton Runners
GBR
278
David Lunn
M50
South Derbyshire Road Runners AC
GBR
279
Elinor Lunn
W40
GBR
280
James MacDonald
M45
Wilmslow RC
GBR
281
Christopher Magee
MSEN
Long Eaton RC
GBR
282
Phil Manson
M40
GBR
283
Matthew Marinaccio
MSEN
GBR
284
Paul Markall
M50
GBR
285
Roberts Mary
W55
GBR
286
Myles Mason
M40
Bramhall Runners
GBR
287
James Matthews
M40
Mossley AFC
GBR
288
Holly Matts
W40
Badgers
GBR
289
Edwin Mccambley
MSEN
Victory outreach
GBR
290
Joseph McCullagh
MSEN
Spa Striders
GBR
291
Abigail Mcdonald
WSEN
GBR
292
Mo McDonald
M50
GBR
293
Brian McDowell
MSEN
GBR
294
David McEvoy
MSEN
GBR
295
Lily McGuire
WSEN
GBR
296
Leanne Mchugh
W40
100% triathlon
GBR
297
Duncan McLaughlin
MSEN
GBR
298
Andrew McWhir
M55
CSSC
GBR
299
Benjamin Mearns
MSEN
GBR
300
Amy Mellor
WSEN
Buxton AC
GBR
301
Catherine Mellor
W40
Wilmslow RC
GBR
303
Barry Mercer
MSEN
Worksop Harriers
GBR
302
Camilla Mercer
WSEN
Worksop Harriers
GBR
304
Jo Miles
W55
Macclesfield harriers
GBR
305
Lisa Miller
W50
GBR
306
Gregory Mills
MU23
GBR
307
Ryan Millward
MSEN
High Peak Triathlon Club
GBR
308
Vicki Mirfin
W40
Lonely Goat RC
GBR
309
Rhiannon Mogridge
WSEN
GBR
310
Paul Molloy
MSEN
Chorlton Runners
GBR
311
Ellie Monk
WU23
GBR
312
Michael Moore
MSEN
GBR
313
Stuart Moore
M45
GBR
314
Tommy Moore
MSEN
GBR
315
Simon Moran
M55
GBR
316
Natalie Morgan
WSEN
GBR
317
Katie Mullen
WSEN
GBR
318
Dave Murray
MSEN
Chorlton Runners
GBR
319
Lee Nash
MSEN
Penistone Footpath Runners & AC
GBR
320
Paul Neal
M50
Fylde Coast Runners
GBR
321
Mark Nevin
M45
GBR
322
Tim Nixon
M60
Dark Peak fell
GBR
323
Paul Norris
M60
Wilmslow RC
GBR
324
Carol O’hare
W60
Manchester YMCA Harriers
GBR
325
Donald O'Brien
M60
Buxton AC
GBR
326
Jane O'Connell
W40
GBR
327
Neil Oxley
M70
Dronfield Diamonds
GBR
328
Robert Page
M60
Chorlton Runners
GBR
329
Ian Painter
M50
GBR
330
Jonathan Paramor
M65
Manchester YMCA Harriers
GBR
331
Sheila Parker
W60
GBR
332
Jack Parkes
MSEN
GBR
333
Rob Parkin
M45
Congleton Harriers
GBR
334
Ash Parkinson
MSEN
GBR
335
Dave Parry
M40
Horwich R M I Harriers
GBR
336
Alison Parsons
W45
GBR
337
Matt Pearson
MSEN
None
GBR
338
Neil Pearsons
M50
Buxton AC
GBR
339
Jacob Peat
MU23
GBR
340
Matthew Peat
M45
GBR
341
Nicholas Peat
MU18
GBR
342
Tom Peers
MSEN
Stockport Harriers
GBR
343
John Pemberton
M50
Sandbach Striders
GBR
344
Andy Pitts
M55
GBR
345
Georgina Powell
W45
GBR
346
Gregory Price
M40
GBR
347
Jess Prince
WSEN
GBR
348
Rae Rae
W40
GBR
349
Paul Ratcliffe
M50
GBR
350
Amy Rawsthorne
MSEN
GBR
351
Christopher Rayner
M45
CHORLTON RUNNERS
GBR
352
Douglas Readle
MSEN
GBR
353
David Reeves
M45
Buxton AC
GBR
354
Neil Regnauld
M60
Newcastle Staffs AC
GBR
355
Dave Reid
M55
Fylde Coast Runners
GBR
356
David Renshaw
M40
South Derbyshire Road Runners
GBR
357
Sarah Renshaw
WSEN
Chorlton Runners
GBR
358
Tom Rhodes
MSEN
GBR
359
Dan Richards
MSEN
GBR
360
Gerry Richards
M45
Chorlton Runners
GBR
361
Jack Richards
MSEN
N/A
GBR
362
Lisa Richards
WSEN
GBR
363
Tom Richards
MSEN
GBR
364
Michael Richardson
M55
Handsworth Roadhogs
GBR
365
Marcus Rigby
M45
Warrington running club
GBR
366
Dwain Ritchie
M40
GBR
367
Clare Robinson
W45
GBR
368
Frank Rogers
M45
Belle Vue Racers
GBR
369
Adrian Rollings
M55
NSRRA
GBR
370
Jacque Rollings
W50
Rugeley Runners
GBR
371
Vicky Romilly
W40
GBR
372
Richard Rose-Coulthard
MSEN
Wigan & District H & AC
GBR
373
Andrew Rosewell
MSEN
Northampton Road Runners
GBR
374
Duncan Rosie
MSEN
GBR
375
Frances Ross
WSEN
Buxton AC
GBR
376
Kenbo Rowe
M65
Penistone Footpath Runners & AC
GBR
377
Kieran Rowley
MSEN
GBR
378
Des Ryan
M50
GBR
379
Martyn Ryan
MSEN
GBR
380
Ann-Marie Salmacis
W40
GBR
381
Helen Salmon
W50
Norfolk Gazelles AC
GBR
382
Malcolm Salt
M45
GBR
383
Lucia Sanchez
WSEN
Carrion Multisport
GBR
384
Mike Sanderson
MSEN
GBR
385
David Sawyer
M60
Headington RoadRunners
GBR
386
Luke Saxton
MSEN
GBR
387
Jesus Sebastian
MSEN
Carrion Multisport
GBR
388
Jonathan Sewell
M45
Buxton AC
GBR
389
John Shaw
MSEN
GBR
390
Julie Shayler
W50
GBR
391
Andy Sheppard
M40
Steel City Striders RC
GBR
392
Mark Simkins
M40
GBR
393
Taylor Simon
M40
Northampton Roadrunners
GBR
394
Amrit Singh
MU23
GBR
395
Phil Skelton
MSEN
Steel City Striders
GBR
396
Liam Slater
MSEN
GBR
397
Ian Smallwood
M55
Wilmslow RC
GBR
398
Ewa Smereka
WSEN
GBR
399
Andy Smith
M55
Badgers
GBR
400
Breeshey Smith
W50
Bramhall Runners
GBR
401
Mark Smith
M45
Stockport Harriers & AC
GBR
402
Thomas Smith
MSEN
South Yorkshire Police AC
GBR
403
Paul Smitham
M55
Chorlton Runners
GBR
404
Alice Smyth
WSEN
Corby AC
GBR
405
Holly Soden
WSEN
GBR
406
Tara Spillings
WSEN
GBR
407
Jonathan Spink
M45
GBR
408
Laura Stanga
WSEN
Team Derby Runner
GBR
409
Ian Steeples
M45
High Peak Triathlon Club
GBR
410
Richard Steeples
MSEN
Lonely Goat RC
GBR
411
Wayne Steeples
MSEN
Lonely Goat rc
GBR
412
Louise Stevens
W40
Wrekin Road Runners
GBR
413
Tracey Stimson
W55
Handsworth Roadhogs
GBR
414
Caroline Sutton
WSEN
Chorlton runners
GBR
415
David Swift-Rollinson
M50
Fell Runners Association
GBR
416
Dorota Szarnowska
WSEN
GBR
417
Jennifer Szczepaniak Sloane
WSEN
GBR
418
Thomas Szczepanski
MSEN
Barnsley Harriers
ENG
419
Alan Talbot
M65
Buxton AC
GBR
420
Alex Tate
M40
Muddy Mucky Munkeys AC
GBR
421
Bill Taylor
M70
AUS
422
Glyn Taylor
M50
GBR
423
Liz Taylor
W50
Stilton Striders
GBR
424
Marek Taylor
MU15
GBR
425
Michael Taylor
M55
GBR
426
Simon Taylor
MSEN
GBR
427
Alex Tester
M40
Headington RR
GBR
428
Christopher Thomas
MSEN
GBR
429
Dennis Thomas
M45
East Cheshire Harriers & Tameside AC
ENG
430
Frances Thomas
WSEN
GBR
431
Adam Thompson
MSEN
Stockport Harriers & AC
GBR
432
Craig Thompson
MSEN
Spenborough & Dist AC
GBR
433
Victoria Thompson
WSEN
Chorlton Runners
GBR
434
Adele Thornton
WSEN
Buxton AC
GBR
435
Sophia Tibble
WSEN
Lakeside Lincoln RC
GBR
436
Roger Tindale
M45
GBR
437
Robert Todd
M55
Dragons RC (Sale)
GBR
438
Daniel Tollervey
MSEN
Goyt Valley Striders
GBR
439
Rachel Trafford
WSEN
GBR
440
Clive Trusson
M55
GBR
441
Suresh Vagjiani
M45
GBR
442
Chris Wainman
M40
Huddersfield Road Runners
GBR
443
Rebecca Waite
WSEN
GBR
444
David Wakefield
M45
Serpentine
GBR
445
Catriona Walker
WSEN
Chorlton Runners
GBR
446
Heather Walker
WSEN
GBR
447
Dean Ward
M45
Sinfin Running club
GBR
448
Robert J Ward
M40
GBR
449
Craig Watkins
MSEN
GBR
450
James Watson
M50
Wirksworth Running Club
GBR
451
Carl Webster
M45
GBR
452
Jake Webster
MU23
GBR
453
Thomas Webster
MSEN
GBR
454
Adrian Welbourn
M50
GBR
455
Nick Wells
M50
GBR
456
Reece Wesley
MSEN
GBR
457
Andrew Westley
MSEN
GBR
458
Paul Westley
M60
GBR
459
Steve Westley
MSEN
GBR
460
Chris Westwood
M40
GBR
461
Anna Whaley
WU23
GBR
462
Esther Whalley
W40
GBR
463
Martin Whitaker
M40
GBR
464
Sam Whitewood
MSEN
GBR
465
Thomas Wilkinson
M40
GBR
466
Jennifer Williamson
WSEN
GBR
467
Meaghan Willis
WU23
GBR
468
Samantha Willis
W40
Buxton AC
GBR
469
Anne Wilson
W50
GBR
470
Douglas Wilson
MSEN
GBR
471
Scott Wilson
MSEN
GBR
472
Chris Winstanley
M60
GBR
473
Sara Winters
WSEN
GBR
474
Nathan Wood
M40
GBR
475
Andrew Wright
M45
GBR
476
Jonathan Wright
M40
GBR
477
Stephen Wright
M40
Sandbach Striders
GBR
478
Katie Wynne
WU23
GBR
479
Neil Yewman
M45
Clowne Road Runners Club
GBR
480
Phillip Young
M55
LONELY GOAT RC
GBR
481
Andreja Zevnik
WSEN
Chorlton Runners
GBR
482
Parjam Zolfaghari
M45
GBR