Entries and Timing
Home
Organisers
Features
Testimonials
Tracking & Timing
Pricing
Create Event
Organiser T&Cs
Competitors
Amend Entry
Adhoc Payment
Privacy
Competitor T&Cs
Admin
Logon
Control Panel
Amend Entry
Import
Export
Statistics
Bulk Email
Bulk SMS
Address Labels
Bills
Support
Postal Entries
Import / Export
Advertisement
>
AVR 5 Mile Winter Series - Event 2 Start List
Saturday 09 March 2019
Competitor Statistics (Total=180, Online=85%)
Postal entries (nnn*) were last uploaded on 03 March 2019
Note that this start list is sorted by Surname, and then Forename.
See the
Event Website
for further details.
Use the competitor
Amend Entry
function to view and/or amend your details.
Filter by Club =
All
.
Avon Valley Runners
Bitton Road Runners
Bristol and west ac
Cancerdo1
Canicross Somerset
Cheltenham Tri
Coach/Leader
Emerson’s Green Running Club
Emersons Green Running Club
Forest of Dean AC
Goodgym
Hannah the runner
Hogweed Trotters
Kingswood tri
Kingswood Tri Club (Bristol)
Lliswerry Runners
Lonely Goat RC
N/A
NBRG
North Bristol Running Group
Portishead R C
Quantock Harriers
Sole Sisters
Sole Sisters (North Bristol)
Sole Sisters (North Bristol)
Southville RC
Staple Hill Runners
Taunton Running Club
The Queen's Park Runners
This Mum Runs
TMR
Unattached
Vegan Runners UK
Wessex canicross
Westbury Harriers
Weston Whippets
AND Country =
All
GBR
Entry
No.
Name
Age
Class
Club
Co.
5 mile - 50/50 course
(101)
166
Nicola Applegate
W45
Avon Valley runners
GBR
4
Kate Appleton
WSEN
GBR
119
Jacqui Arnott
W50
GBR
144*
Martin Barnes
MSEN
GBR
146
Matt Bennett
MSEN
GBR
185*
Rosie Beresford
WSEN
GBR
79
Emma Bird
W40
GBR
52
Trina Birtwistle
W45
GBR
137
Margarita Bromberg
W45
GBR
138
Sebastian Bromberg
MU23
GBR
109
Cheryl Brown
WSEN
GBR
60
Sara Button
WSEN
TMR
GBR
48
Rebecca Cartwright-Teakle
WSEN
GBR
177
Julie Cassidy
W45
GBR
178
Paul Cassidy
M40
GBR
108
Liz Child
W50
Sole Sisters (North Bristol)
GBR
164*
Billy Clark
M45
North Bristol Running Group
GBR
64*
Andrea Coffin
W45
GBR
157
Stuart Cook
MSEN
GBR
51
Amy Dunn
WSEN
N/A
GBR
134
Stuart Eldridge
M40
GBR
148
Ruth Field
WSEN
GBR
170*
Julie Fielding
W55
GBR
114*
Martin Flook
M55
Bitton Road Runners
GBR
113
Jess Francis
WSEN
Taunton Running Club
GBR
58
Stephen Garnham
M60
GBR
160
Jane Goddard
W60
Sole Sisters (North Bristol)
GBR
98
David Graham
M55
GBR
97
Elaine Graham
W55
GBR
159
Ian Hales
MSEN
GBR
163*
Jan Halton
W60
Staple Hill Runners
GBR
37*
Ken Ham
M55
Westbury Harriers
GBR
101
Ian Hamblin
MSEN
NBRG
GBR
6
Sarah Hart
W50
Kingswood Tri Club (Bristol)
GBR
110
Dunkley Hayley
W40
GBR
117
Anthony Hickson
M80
Avon Valley Runners
GBR
67
Tracy Hill
W40
GBR
105
Dominic Hodgson
MSEN
GBR
192
Sharon Hollister
W40
Emersons Green Running Club
GBR
193
Simon Hollister
M40
Emerson’s Green Running Club
GBR
147
Christi Hopkinson
W45
GBR
107
Julia Hoskins
W60
Sole Sisters (North Bristol)
GBR
27
Ellie Hughes
WU17
Unattached
GBR
26
Fiona Hughes
W40
Unattached
GBR
66
Angela Hurst
W60
TMR
GBR
19
Katherine Huskie
WSEN
GBR
82
Becky Jones
WSEN
GBR
81
Steve Jones
MSEN
GBR
22
Tiffany Jones
WSEN
GBR
167
Emma Kaashoek
W45
GBR
129
Sarah King
W45
GBR
130
Sandra Kitteringham
W45
Sole Sisters (North Bristol)
GBR
132
Mike Leigh
M75
GBR
180
Jon Lewton
MSEN
GBR
173*
Karl Martin
M50
Cancerdo1
GBR
77*
Caroline McAleese
W40
Vegan Runners UK
GBR
100
Marc McDermott
MSEN
NBRG
GBR
99
Emma Meredith
W45
Lonely Goat RC
GBR
62
Vicki Merrin
WSEN
This Mum Runs
GBR
55
Ben Mitchell
MSEN
GBR
59
Jo Morris
WSEN
GBR
17
Carol New
W55
GBR
16
Sam New
M55
GBR
32
Caroline Nicholas
WSEN
Hogweed Trotters
GBR
133
Richard Nuell
M65
Portishead R C
GBR
86
Becky O’Callaghan
W40
This Mum Runs
GBR
184
Denise Osborne
W45
GBR
1*
Alice Perryman
WSEN
Bitton Road Runners
GBR
2
Rachel Pheasant
WSEN
GBR
24
Rebecca Pickford
WSEN
Bitton Road Runners
GBR
92
Shonogh Pilgrim
W45
GBR
118
Kelly Porter
WSEN
GBR
84
Nikki Preston
W45
This Mum Runs
GBR
23*
Sarah Pugh
WSEN
Coach/Leader
GBR
65
Annabel Purnell
W50
TMR
GBR
140
Enora Ravalec
WSEN
GBR
154
Natalie Read
W40
This Mum Runs
GBR
69
Sarah Roberts
WSEN
GBR
169
Alison Roper
WSEN
GBR
158
William Ryan
MSEN
GBR
152
Liam Scott
MSEN
GBR
5
Helen Sear
W50
GBR
90
Jan Sefton
W45
GBR
71
Simon Shellard
MSEN
.
GBR
15
Michele Silsbury
W45
Bitton Road Runners
GBR
181
Andrew Simpson
MSEN
GBR
80
Claire Skyner
WSEN
GBR
155*
Laura Spencer
W40
Goodgym
GBR
111
Claire Stevenson
W40
GBR
149
Sarah Stone
WSEN
GBR
156*
Craig Sutton
M40
GBR
93
Mark Tame
M40
GBR
72
David Taylor
M45
GBR
68
Nicky Thomas
WSEN
GBR
103
Adele Tidball
W45
Sole Sisters
GBR
171*
Neville Town
M55
GBR
41*
Kate Tuck
WSEN
GBR
25
Alison Wherry-Alimo
W45
Bitton Road Runners
GBR
151
Emma Withers
W50
Bristol and West AC
GBR
61
Sharon Worthy
W45
This Mum Runs
GBR
18
Rebecca Wright
WSEN
GBR
5 mile - 50/50 course Canicross
(16)
54
Felicity Ashfield
WSEN
GBR
125
Sonia Beaty
W45
Wessex canicross
GBR
116
Will Carey
MSEN
Cheltenham Tri
GBR
128
Daniel Charlesworth
MSEN
GBR
88
Emma Cresswell
WSEN
GBR
143*
Holly Glanville
WSEN
Wessex Canicross
GBR
172*
Nicholas Jennings
M50
Southville RC
GBR
102
Matt King
MSEN
GBR
115
Adrian Layfield
M40
Wessex Canicross
GBR
142
Vince Lunn
M40
Canicross Somerset
GBR
141*
Sarah McNamara
W45
Emersons Green Running Club
GBR
122
Alima Oyebanji
W50
GBR
123
Angus Parkes
MU15
GBR
145*
Kayley Roberts
WSEN
GBR
45
Rachel Sharvell-Smith
WSEN
GBR
42
Callum Townsend
MSEN
GBR
5 mile - Up and back
(61)
21
Katy Bainbridge
WSEN
GBR
162*
Stephen Ball
MSEN
GBR
63
Anna Beeton
W40
Hannah the runner
GBR
168
Paul Bennett
MSEN
Bitton Road Runners
GBR
11
Melanie Box
WSEN
GBR
76
Vicki Bunn
W50
GBR
7
Mark Carpenter
M50
Emersons Green Running Club
GBR
183
Fiona Chapman
WSEN
GBR
194
Lucy Cook
WSEN
GBR
9*
Phil Cossey
M60
GBR
10*
Sam Cossey
WSEN
GBR
127
Jenny Dalby
W50
Sole Sisters (North Bristol)
GBR
126
Jessica Dane
W40
GBR
13
Amanda Davies
WSEN
TMR
GBR
153
Carol Deferville
WSEN
GBR
135
Trevor Elkins
MSEN
GBR
34
Andy Forse
MSEN
GBR
179
Rebecca Forster
W45
Southville RC
GBR
190
Claire Galloway
W40
GBR
189
Andrew Gardner
MSEN
Goodgym
GBR
78
Daniel Gardner
MSEN
GBR
20
Patrick Greene
M45
GBR
112*
Dwain Harris
MSEN
GBR
3
Vicky Harris
WSEN
GBR
106
Raul Herbon Barquin
MSEN
GBR
35
Emily Hitchens
WSEN
Quantock Harriers
GBR
161
Fiona Jacob
WSEN
GBR
165
Josefin Jansson
WSEN
GBR
121
Clare Jolliffe
W50
Bristol and west ac
GBR
8
Gail Kiddle
WSEN
GBR
73
Leah Lewington
WSEN
GBR
56
Marc Long
M45
GBR
57
Nina Long
W45
GBR
186
Tom Maxwell
MSEN
The Queen's Park Runners
GBR
191
Stephen McBride
M45
GBR
124
Sarah Mclaughlin
WSEN
Weston whippets
GBR
187
Alexandra Moylett
WSEN
GoodGym
GBR
14
Jai Nicklin
WSEN
This Mum Runs
GBR
29*
Jenni O'Connor
W45
GBR
175
Michael O'Donnell
M40
Bitton Road Runners
GBR
131
Ryan Pinhammer
MSEN
GBR
139
Chris Punter
M40
Bitton Road Runners
GBR
43
Livia Reiffer
W40
GBR
176
Lucy Richens
W40
Westbury Harriers
GBR
182
David Robertson
MSEN
GBR
174
Michael Sandick
M45
GBR
39
Shaun Scammell
MSEN
GBR
46
Rebecca Sewell
WSEN
GBR
40
Zoe Stainton
WSEN
Quantock Harriers
GBR
96*
Tracey Stone
W40
This Mum Runs
GBR
47*
Andre Swanepoel
M45
Lonely Goat RC
GBR
31
Anna-Clare Temple
W40
GBR
85
Victoria Thomas
WSEN
Bitton Road Runners
GBR
136
Becky Thompson
W45
GBR
36
Teresa Tranter
W65
Forest of Dean AC
GBR
70
Carly Tyrrell
WSEN
Weston Whippets
GBR
120
Helen Vintiner
W40
GBR
91
Mikey Walden
MSEN
GBR
83
Andrew Warr
M50
GBR
74
Anna Willens
WSEN
GBR
44
Nichola Zerk
WSEN
Lliswerry Runners
GBR
5 mile - Up and back Canicross
(2)
12
Philip George
M60
GBR
188
Ross Millington
M40
Kingswood tri
GBR