Fabian4 Online Entry Service Running Bear Running Fell Racing British Orienteering Federation

Home

About Us

Terms and Conditions

Privacy

Contact


Old Down Estate 10K / 5K / Family Fun Runs - AUGUST Start List

Competitor Statistics (Total=222, Online=85%)

Postal entries (nnn*) were last uploaded on 01 August 2018


Note that this start list is sorted by Surname, and then Forename.


See the Event Website for ‎further details.

Use the competitor Amend Entry function to view and/or amend your details.

or Filter by Club =  AND Country =      

Entry
No
Name Age
Class  
Club Country  
10K (98)
46Hannah AllardWSENGBR
62Laura AnsteyWSENGBR
230Richard ApplefordM40Caerphilly RunnersGBR
88*Natasha BagnallWSENGBR
225Clive BakerM55Burnham-on-Sea HarriersGBR
40Jodie BanksWSENGBR
195Mark BentonM50Burnham-on-Sea HarriersGBR
194Tracey BentonW45Burnham-on-Sea HarriersGBR
213Nik BowyerMSENGBR
143Natalie BrownWSENGBR
214*Paul BurgessM60Frampton Cotterell HarriersGBR
151Adam ButlerMSENGBR
12*Lucy CartlidgeWSENGBR
120Sheila ClarkW60GBR
60*Emma CockramWSENGBR
125Juan ContrerasM40GBR
121Elaine CrockerW40GBR
90Kev DendyM40Almost AthletesGBR
204Mike DorneyMSENCivil Service Runners & RidersGBR
138Simon DunkM65VCACGBR
136Suzannah DyerW45Weston ACGBR
6Andrew EadesMSENDursley & District ACGBR
55Greg EdwardsMSENGBR
177Clare ElswoodM40GBR
149Gabrielle EmeryWU23GBR
110Colin FallaM60Quantock HarriersGBR
227Robert FarleyMSENBitton Road RunnersGBR
63Emma FinnWSENGBR
191Samuel FosterMSENGBR
184Caroline FrithW40East London RunnersGBR
118Gary GarlandMSENGBR
119Michael GrinhamM50GBR
172Ken HamM55Westbury HarriersGBR
218Jonathan HancockM60Usk RunnersGBR
224Kelsham HannaM45Southampton ACGBR
17Emily HardingWSENDursley running clubGBR
148John HargreavesM65Great Western RunnersGBR
223Jo HarrisW45Bitton Road Runners GBR
100*Andrew HartleyMSENNorth Gloucester Orienteering ClubGBR
131Chris HillcockMSENNoneGBR
142Deborah HobbsW55GBR
7Stephen Honight MSENNBRGGBR
222Steve HughesM60GBR
234*Nicholas JenningsM50Southville RCGBR
168Lynda KeeysW40GBR
147Matt KingMSENCollett Park Dark runnersGBR
181*Stewart KnottM40GBR
219Joy LansdowneW40GBR
61Katie LarnW40GBR
108James LesterMSENGBR
18*Gizelle LettsWSENGBR
152Melanie LewcockW40Weston ACGBR
64Paula LoboWSENGBR
173Molly Lynn-ManuelWSENGBR
107Michael MahonM50GBR
127Vashti MasonWSENGBR
135Julie MatthewxW50Weston ACGBR
192Lorna McLeanWSENGBR
102Meredith MeadWSENGBR
28Tom MillerMSENEmersons greenGBR
160Paul MooneyM50GBR
210*Dave MorganM55GBR
20*Suzanne MossW40Berkeley HarriersGBR
134Sarah NewallW40New Berkeley Harriers GBR
93Henry OrnaMSENThornbury RCGBR
94Laura OrnaWSENThornbury RCGBR
87Martyn PeglerMSENGBR
161Amy PhippsWSENGBR
39*Steve PikeMSENGBR
78Anna PleasanceWSENSouthville Running ClubGBR
164Ian PortingaleM40North Bristol Triathlon ClubGBR
209Sarah PughWSENGBR
96Andy ReesM45GBR
97Dan ReesMU23GBR
178Hannah ReeveWSENSouthville RCGBR
193Ian RimmerM60GBR
144Brad RobbinsMSENEmerson Green Running Club GBR
86Jack RobertsMSENGBR
50Brendan SheridanMSENGBR
47Catherine SheridanWSENGBR
217Kelly SherriffWSENBurnham-on-Sea Harriers GBR
156Lorraine SmithW45Weston Athletic Club GBR
157Mike Smith M50Weston Athletic Club GBR
92Aaron SuttonMU23#TeamsuttonGBR
91Charlie SuttonWU18#TeamsuttonGBR
162Hannah TempestWSENGBR
31*Anna ThomasW55Emersons Green RCGBR
196Sookhi TuiteWSENBristol & District Triathletes (Bad Tri)GBR
77Greg TurnerMSENSouthville RCGBR
153Cathy WalkerWSENGBR
24Kim WeaverW40GBR
111Paul WellsMSENGBR
80Amy WhitingWSENGBR
51Graham WilkesM40Dursley Running ClubGBR
137Kate WilsonWSENWeston ACGBR
72Olivia WithersW40GBR
115Nicholas WoodM45GBR
221Helene WoodhamW40Stroud and District ACGBR

5K (47)
41Stuart BanksMSENGBR
189Emma BarrandWSENDursley Running ClubGBR
190Sophie BarrandWU23GBR
79Mark BrighamM40GBR
33Emma ClarkWSENGBR
32Peter ClarkMSENGBR
114Jessica DaneWSENGBR
150Jo FarionW40Avon valley runners GBR
175Kay FearnW45GBR
176Oliver FearnMU14GBR
174Robin FearnM45GBR
10Emma FortWSENGBR
35Caro FreelandW40N/AGBR
36Jack FreelandMU12N/AGBR
1*Malwina GawlikWSENNBRGGBR
103Richard GiddingsMSENGoodgym Race TeamGBR
182Tracey HarrisWSENGBR
98*Dave HartleyM65North Gloucester Orienteering ClubGBR
99*Sue HartleyW60GBR
13*Patricia HowardWSENWestbury HarriersGBR
158Dan LambourneMSENBristol Up and RunnersGBR
216Mark LittleMSENGBR
74Ashleigh MacDonaldWSENNBRGGBR
198*Karl MartinM40Cancerdo1GBR
124Hannah MatthewsWSENGBR
58Graham MckayM50GBR
59Lily McKayWU12GBR
207Angie MoranW50GBR
69Kevin MurphyMSENGBR
231Jacquelyn NixonW60GBR
130John NixonM65GBR
123*Jenni O'ConnorW45GBR
206Libby PengellyWSENGBR
179Daniel PiperMSENAvon Valley RunnersGBR
76Kev PomroyM60GBR
165Nicola PortingaleWSENGBR
54Jocelyn ReidW40GBR
163*Simon ShellardMSENGBR
21*Melissa SimmondsWSENGBR
19*Rebecca SmartWSENThe HubGBR
200Louis Stinchcombe MSENGBR
199Michelle StinchcombeWSENGBR
201Tanzie Stinchcombe WU13GBR
215Toby WatsonMU15Wells City HarriersGBR
89Lisa WeirW40GBR
226Robyn WilliamsWSENGBR
197*Lyn WilsonW50North Bristol Running GroupGBR

1K (47)
42Alfie BanksMU11GBR
43Logan BanksMU7GBR
208Abigail Bush WU10GBR
84Connie CartlidgeWU8GBR
171Isla Causon-WoodWU5GBR
38Esme CotterellWU6GBR
37Gracie CotterellWU9GBR
205Ella DorneyWU5Civil Service Runners & RidersGBR
53Christopher Earlington-McleanMU8GBR
229Megan Fairman FosterWU11GBR
228Sam Fairman FosterMU13GBR
186Eric FrithMU7GBR
185Matilda FrithWU11GBR
8Yasmin HonightWU5NBRGGBR
14*Benjamin HowardMU6GBR
15*Georgina HowardWU5GBR
170Elsey KeeysWU8GBR
169Lily KeeysWU10GBR
29Elsie KingMU7Emersons greenGBR
159Cora LambourneWU7GBR
220Harley LansdowneMU7GBR
212Bodie LewinMU5GBR
211Elliot LewinMU7GBR
129Fred MasonMU5GBR
128Rafferty MasonMU7GBR
70Isla-Grace MurphyWU7GBR
188Robyn Parkhill -WintersonWU5GBR
187Poppy Parkhill-WhitchurchWU8GBR
44George PikeMU6NoneGBR
45Isabelle Pike WU8NoneGBR
167Eliza PortingaleWU6GBR
166Olivia PortingaleWU9GBR
145Ruby RobbinsWU8Emerson greenGBR
233Amber ShellardWU9.GBR
232Jack ShellardMU12.GBR
48Charlie SheridanMU9GBR
22*Imogen SimmondsWU5GBR
154Finley WalkerMU7GBR
155Josie WalkerWU4GBR
25Emilia WeaverWU7GBR
26Jacob WeaverMU6GBR
81Elijah WhitingMU8GBR
180Cerys WilkesWU7GBR
117Aayan WoodMU8GBR
105Eadlin WoodWU9GBR
116Inaya WoodWU11GBR
104Mathilda WoodWU10GBR

50m (30)
139*Ben BodmanMU5N/AGBR
140*Freddie BodmanMU3N/AGBR
27*Thea BrighamWU4GBR
85Joe CartlidgeMU5GBR
126*Marco ContrerasMU3GBR
57Ralph EdwardsMU4GBR
56Sebastian EdwardsMU5GBR
11Harry EsauMU5GBR
133Alyssa Grace HillcockWU4NoneGBR
132Theo HillcockMU5NoneGBR
9Harper Honight WU3NBRGGBR
16*Evelyn HowardWU3GBR
30*Albert Miller KingMU3Emersons greenGBR
66Coralie LoboWU4GBR
67Zachary LoboMU3GBR
75Evie MacDonaldWU4NBRGGBR
141*Charlie McconnellMU4LlGBR
71Kian MurphyMU4GBR
101*Evelyn OrnaWU3GBR
95Max OrnaMU4GBR
146Fletcher RobbinsMU5Emerson greenGBR
73Phoebe RobinsonWU5GBR
49Emily SheridanWU4GBR
23*Anya SimmondsWU3GBR
112Emily WellsWU6GBR
113Oliver WellsMU5GBR
83Ari WhitingMU3GBR
82Jonah WhitingMU5GBR
52Florence WilkesWU3GBR
106Patrick WoodMU4GBR

Fabian4 - A division of Fabian Computers Ltd
Company Registration No: 2265351    Copyright © 2017 Fabian Computers Ltd