Run the River 2 - 15K / 7.5K / Family Fun Runs - JUNE Start List

Sunday 03 June 2018 Competitor Statistics (Total=181, Online=82%) Postal entries (nnn*) were last uploaded on 28 May 2018 Note that this start list is sorted by Surname, and then Forename. See the Event Website for ‎further details. Use the competitor Amend Entry function to view and/or amend your details.
Filter by Club = AND Country =   
Entry
No
Name Age
Class
Club Co.
15K (88)
31Jodie Andrews WSEN GBR
104Jodie Atkinson WU23 Bitton Road RunnersGBR
29*Wendy Audrain W60 GBR
98Jasmine Ball WSEN GBR
9Amber Ballans WU23 GBR
40Rob Bennett M45 GBR
82Philippe Blondel M50 GBR
175*Rachel Bramwell WSEN GBR
117Steven Brown MSEN Bitton Road RunnersGBR
23*Jayne Burgess W50 Avon Valley RunnersGBR
24*Peter Burgess M55 GBR
179Ashley Cain MSEN GBR
131Andy Carr M45 HM ForcesGBR
25Carly Carslake WSEN Hucclecote HarriersGBR
96Laura Chivers WSEN GBR
128Ollie Clements MSEN GBR
157Michael Clevely MSEN GBR
39Emma Cockle WSEN GBR
8Emma Cockram WSEN GBR
144Patrick Connolly M45 Emersons Green Running ClubGBR
5Sharon Cooper W50 GBR
116Ben Cross MSEN Fry’s joggers GBR
173Tracie Davey W50 GBR
190Catherine Davis W40 GBR
1Karen Dore W40 GBR
73*Simon Dunk M65 VCACGBR
167Gary Dyer MSEN GBR
158Dan Elmes MSEN GBR
183Robert Farley MSEN Bitton Road RunnersGBR
99*Julie Fielding W50 GBR
55Caius Freeman MSEN BAD TriGBR
51Natalie Gammon W40 Not a memberGBR
147Ralph Gilling M50 GBR
41*Eva Goodhead W40 Forest of Dean ACGBR
172Sean Gregory M50 GBR
30Ali Grove WSEN GBR
26*Alice Harding WU23 GBR
35Jo Hardwick W40 NaGBR
163Charlotte Havard-Smith WSEN Wotton TrottersGBR
165Ros Helps W45 GBR
111Chris Hillcock MSEN NoneGBR
63Darren Holmes M45 GBR
94Catherine Horler-Underwood WSEN GBR
156Rosemary Hubbard WSEN GBR
27*Donna Iles W40 Run 4 LifeGBR
28*Nikita Iles WU19 Run 4 LifeGBR
159Elmes Jay WSEN GBR
145Sara Jorge WSEN GBR
84Henry Keeys M40 GBR
38*Wendy Lawrence W60 Forest of Dean ACGBR
14Kevin Longman M55 Aspire GBR
13Laura Longman WSEN Aspire GBR
74LuLu Louth WSEN GBR
54Andrew Manders M50 GBR
141Becky Mann W40 NoneGBR
79Szymon Musiol MSEN GBR
118Luke Passmore MSEN GBR
108James Pearce MSEN GBR
43*Hannah Pearson WSEN GBR
129Connor Peters MSEN GBR
6Denise Poole W45 WELLINGTON RUNNING CLUB GBR
72Scott Purnell M45 GBR
186Callum Quirke MSEN GBR
180Tara Ricks WSEN GBR
105Matthew Roberts MSEN GBR
57Sheena Robinson WSEN Emersons green running clubGBR
7Claire Rodger W40 Wellington running clubGBR
170Melinda Ruck W45 Forest of Dean ACGBR
56Stu Rutherford M50 GBR
161Caroline Sandall W45 GBR
42Penny Sharp WSEN GBR
122John Sherwood MSEN GBR
171Daren Smith M50 Forest of Dean ACGBR
103Helen Smith W40 GBR
162Sue Smith W50 Wotton TrottersGBR
136Nicholas Stone M40 GBR
91Nicola Tiley WSEN GBR
135Michael Tout M45 GBR
100*Neville Town M55 GBR
34David Townsend M45 GBR
32Donna Tucker W40 GBR
58Darren Waring M50 GBR
93Paul Waterer MSEN GBR
10Christopher Waterworth MSEN GBR
112*Chris White MSEN Cancerdo1GBR
160Ben Williams MSEN N/AGBR
154Hazel Youdale WSEN NoneGBR
155Michael Youdale MSEN NoneGBR

15K Canicross (5)
139Paul Allard MSEN GBR
126*Nicholas Jennings M50 Southville RCGBR
114Matt Pegler M40 Somer ACGBR
68*Rob Watkins M45 Thornbury RCGBR
60*Rebecca Wright WSEN GBR

7.5K (48)
107Stephen Ball MSEN GBR
123Kirsty Barrett WSEN RUN:NAILSEAGBR
115Claire Bradshaw WSEN GBR
89Jon Burrage MSEN GBR
71Kathleen Byrne WSEN GBR
132Nicki Carr W45 GBR
102Michelle Cave WSEN GBR
87Nicola Chaplin W40 NonGBR
69*Sophie Comer WSEN GBR
178Mark Compton MSEN GBR
52*Lucy Cook WSEN GBR
83Paul Croft MSEN Bristol & West AC (est. 1882)GBR
127George Dibble MSEN GBR
88Jo Elliott W50 NonGBR
138Wayne Entwistle M45 Weston ACGBR
77Hayley Farthing W40 GBR
124Ian Francis M50 Spoon RunnersGBR
75Jo Garbutt W40 GBR
125*Richard Giddings MSEN Goodgym Race TeamGBR
76Amanda Halford W45 GBR
3*Sarah Hart WSEN Frampton Cotterell HarriersGBR
164Katie Havard-Smith WSEN Wotton TrottersGBR
11Sarah Hearn WSEN GBR
16Rosalind Honight WSEN NBRGGBR
81Lynda Keeys W40 GBR
109Sarah Kesaulija WSEN GBR
33*Helen Kirkwood WSEN GBR
80Joy Lansdowne W40 GBR
106Kim Leonard W45 Unattached GBR
78Helen Loney W40 GBR
4*Jill Lumsden W40 North Bristol Running GroupGBR
66*Damian Lynch M40 GBR
22Laura Marsh WSEN GBR
113*Karl Martin M40 Cancerdo1GBR
174Úna Miles W40 GBR
67Dominic Rayner MSEN GBR
70Jake Roberts MSEN GBR
153Josh Roberts MU23 GBR
176Matt Rushman MSEN GBR
137Chloe Slee WSEN Goodgym Race TeamGBR
45Annabelle Spinney W40 Chew valley snailsGBR
101Mathew Vowells MSEN GBR
110Laurence Whiffin MSEN GBR
119Liz Williams WSEN RMRGBR
59Robyn Williams WSEN GBR
146Taylor Williams WSEN GBR
53*Lyn Wilson W50 North Bristol Running GroupGBR
92Sarah Wilson WSEN GBR

7.5K Canicross (5)
95Sarah Deadman W40 Tetbury DolphinsGBR
97Gary Freeman M45 Cancerdo1GBR
140Georgia Oliver WSEN GBR
143Alexandra Webley WSEN GBR
142Mr Matt Webley MSEN GBR

1K (19)
148Jayden Butt MU10 GBR
149Jayla Mai Butt WU8 GBR
133Alice Carr WU7 GBR
187Dylan Carslake MU5 GBR
177Beatrice Cheek WU12 GBR
184Erin Coombes WU8 Bitton road runnersGBR
188Joseph Hart MU7 GBR
166Theo Helps MU10 GBR
17Yasmin Honight WU5 NBRGGBR
37Rose Jackson WU9 NaGBR
36Tom Jackson MU9 NaGBR
86Elsey Keeys WU8 GBR
85Lily Keeys WU10 GBR
182Harley Lansdowne MU6 GBR
181Lexi Lansdowne WU10 GBR
150Destiny Sinclair WU11 NoneGBR
46Charlotte Spinney WU6 GBR
47Jemima Spinney WU4 GBR
120Thomas Williams MU6 GBR

50m (16)
2*Anastasia Andrews WU3 GBR
90Sebi Burrage MU3 GBR
168Wilson Dyer MU3 GBR
169*Noah Halliday MU4 GBR
189Liam Hart MU4 GBR
12Joseph Hearn MU4 GBR
152Alyssa-Grace Hillcock WU4 NoneGBR
151Theo Hillcock MU5 NoneGBR
18Harper Honight WU3 NBRGGBR
130*Izabella Nash-Collier WU5 GBR
44*Emily Pearson WU4 GBR
185Jenson Scammell MU4 GBR
15*Poppy Watts WU3 GBR
121Samuel Williams MU4 GBR
62*Iona Wright WU3 GBR
61*Ottilie Wright WU4 GBR

Copyright © 1988 - 2020.  Fabian Computers Limited trading as Fabian4.  All Rights Reserved. | Company Registration No: 02265351