Fabian4 Online Entry Service Running Bear Running Fell Racing British Orienteering Federation

Home

About Us

Terms and Conditions

Privacy

Contact


The Long and Half Tour of Bradwell Start List

Competitor Statistics (Total=275, Online=100%)

Postal entries (nnn*) were last uploaded on 10 July 2017


See the Event Website for ‎further details.

Use the competitor Amend Entry function to view and/or amend your details.

or Filter by Club =  AND Country =      

Entry
No
Name Age
Class  
Club Country   Start Time
Long Tour (137)
1Jenny ChapmanW50Hyde Village Striders GBRtba
2David HetheringtonM50GBRtba
4Richard ScroopM70Mercia Fell RunnersGBRtba
5Katie HateleyW40Stilton StridersGBRtba
6Dean ShearsM40Rugby and Northampton ACGBRtba
7Adrienne OlszewskaW45Clayton-le-Moors HarriersGBRtba
8Meg McHargW45Belper HarriersENGtba
9Ken SutorM40Cheshire Hash House HarriersGBRtba
10Nick HamM50Glossopdale HarriersGBRtba
11Daniel OldhamM40GlossopGBRtba
12Charlie EatonM40Glossopdale HarriersGBRtba
13Imtiaz IlahiM45GBRtba
15John AllanMSENCVFRGBRtba
19Steven JonesM50Dark Peak Fell RunnersGBRtba
23Mark ClaytonM45Totley ACGBRtba
24Barbara ClaytonW45Totley ACGBRtba
25Nigel JeffM50Buxton & District ACGBRtba
27Stuart JamesM50GBRtba
28Jonothan WrightM45Todmorden HarriersGBRtba
29Jonathan GilchristM50GBRtba
30Simon HigginsM45Congleton Harriers GBRtba
31Richard StewartM40GBRtba
32Ben HolmesMSENTodmorden HarriersGBRtba
37Anna KozlowskaWSENAbove 2000GBRtba
38Mariusz KozlowskiMSENAbove 2000GBRtba
41James FisherMSENBushfield JoggersGBRtba
44Mark SaundersM40GBRtba
46Simon WhiteMSENGBRtba
47Caz FarrowW40GBRtba
51Mark DavenportMSENGlossopdale HarriersGBRtba
53Rafal SzymanskiMSENAbove2000.comGBRtba
57Matthew HaskerMSENGBRtba
58Despina BerdeniWSENTotley ACGBRtba
61Swindles Paul M40Pennine Fell RunnersGBRtba
66Nicola FrowW40Smiley PacesGBRtba
67Hazel TantWSENTotley ACGBRtba
68Gareth PriceM40GBRtba
74Alwyn NixonM60TRAGBRtba
76David MorrisM50Cheshire Hash House HarriersGBRtba
77Roger HarrisonM60Cheshire Hash House HarriersGBRtba
81Zoe DijkmanWSENTodmorden HarriersGBRtba
88Mick CliffordMSENGBRtba
93Rachel SuttonW40GBRtba
95Karen NashW55KryptonGBRtba
96Robert NashM70KryptonGBRtba
99Libbi McGibbonWSENCheshire Hash House HarriersGBRtba
100Nathan FrenchMSENCheshire Hash House HarriersGBRtba
101Katherine RogersW40GBRtba
103Amanda SeimsWSENValley StridersGBRtba
104Sarah SmithW50Valley Striders ACGBRtba
105Adam WorralloMSENBingley HarriersGBRtba
106Alison BrindW55Stone Master MarathonersGBRtba
107Dave GarnerM45Todmorden HarriersGBRtba
111Dan StrawM45GBRtba
112Anthony HallM45Trawden ACGBRtba
113Jon MouldingMSENGBRtba
116Chris CampbellM45Trawden ACGBRtba
117Jamie GlazebrookM45North Derbyshire RCGBRtba
118Phil FortunM40Trentham RCGBRtba
120Gregory CrowleyM50DPFRGBRtba
121Matthew DanielMSENGBRtba
126Mike BurkeM50GBRtba
127Tony GriffinM45GBRtba
128Michael PriestmanMSENSheffield Hash House HarriersGBRtba
129Sarah Fanthorpe-SmithWSENGoyt Valley StridersGBRtba
130Peter AmbroseM55Goyt Valley StridersGBRtba
131John RobinsonM40GBRtba
133Nigel AstonM55FRAGBRtba
137Sven HoekstraMSENGBRtba
140Mark PearceM50GBRtba
141Peter WatsonMSENErewash Valley RCGBRtba
142Fliss MilnerW50Dark Peak Fell RunnersGBRtba
145Stephen BarkM45Skegness and District RCGBRtba
150Krishna MahadevanM50Long Eaton RCGBRtba
151Robin MittonM40Pennine Fell RunnersGBRtba
155Jerome McAllisterM40Fell Runner AssociationGBRtba
156Louise GreenwoodW45Todmorden HarriersGBRtba
157Dwane DixonM45Todmorden HarriersGBRtba
159Chris DuffyMSENDark Peak Fell RunnersGBRtba
162Adela RepereckiW55Ilkley Harriers ACGBRtba
163Rick AnsellM55Tring RCGBRtba
164Martin SleathM65GBRtba
165Jim LondesboroughM55Hatton Darts RCGBRtba
167Cass ChisholmWSENBirmingham Running Athletics & Triathlon Club (BRAT)GBRtba
168Claire ProsserWSENDPFRGBRtba
169Darren SpibeyMSENGBRtba
170Giles Bramwell MSENGBRtba
174Paul EvansMSENElvet StridersGBRtba
175Colin BostockM60Long Eaton Running ClubGBRtba
178Paul StevensonM60Long Eaton RCGBRtba
180*Nicky SpinksW50Dark Peak Fell RunnersGBRtba
181Chris WestwoodM40GBRtba
182Amanda PorterW40GBRtba
183Billy NaylorM40GBRtba
184Rick ClarkM45GBRtba
189Michael BourneM50Dark Peak Fell RunnersGBRtba
190Clive AndersonM55GBRtba
191Simon WalkdenM45Totley ACGBRtba
194Steven TaylorMSENStadium RunnersGBRtba
196Shane NichollMSENVegan Runners UKGBRtba
197Bevan AdamsM45Retford ACGBRtba
198Duncan CoombsMSENHunters Bog TrottersGBRtba
200Michal CwiekalaM40GBRtba
201Matthew BlackburnMSENGBRtba
203Justin BramallMSENGBRtba
206Oliver CookM50Long Eaton RCGBRtba
212Andy CharltonMSENNot affiliatedGBRtba
213Amanda HeadingW50White PeakGBRtba
216Sally NashWSENTring RCGBRtba
217Rich HumphersonM45GBRtba
220Keith SwainsonMSENGBRtba
221Georgie HillWSENDark Peak Fell RunnersGBRtba
223Kevin DewsM50GBRtba
226Johnathan Cooper-KnockMSENTotley ACGBRtba
227Rob MillsMSENPrestwich ACGBRtba
231John ManningM60Tring RCGBRtba
233Tim ThomM50Keighley & Craven ACGBRtba
234Hannah ThomWU19Keighley & Craven ACGBRtba
235Dave StannardM55Sheffield tri clubGBRtba
237Tim BrockingtonM60Springfield Striders RCGBRtba
238Tom HollinsMSENWhite PeakGBRtba
239David BroadbentM40Beeston A/CGBRtba
240Andrew HunterM40Beeston A/CGBRtba
245Rosie JonesWSENPennine Fell RunnersGBRtba
246Paul BoothM40Pennine Fell RunnersGBRtba
247Ian HaysM40Belper HarriersGBRtba
249David AndersonM45Pudsey & Bramley ACGBRtba
251Richard BeardM65Bedford Harriers ACGBRtba
252Mark CheckleyMSENLostock ACGBRtba
253David VezeyM45Tunbridge Wells HarriersGBRtba
267Samuel BoltonMSENMeltham ACGBRtba
269David RalphsM55Newburgh Nomads RCGBRtba
271John WorthM50LEIGBRtba
272Julie FerrisW50LEIGBRtba
273Amanda CalvertW50Macclesfield Harriers & ACGBRtba
278Becki PenroseW40GBRtba
279Kelvin HornerM40Kirkstall HarriersGBRtba

Half Tour (138)
3Charlotte WildbloodWSENGBRtba
14Rosie HoldsworthWSENTodmorden HarriersGBRtba
16Adrian FisherM40Dark Peak Fell RunnersGBRtba
20Steve TerryM65Totley ACGBRtba
21Deborah LodgeW45Totley ACGBRtba
26Carol ParsonsW50Totley ACGBRtba
33Elizabeth BrockeWSENTodmorden HarriersGBRtba
34Iain SmithMSENGBRtba
35Errol HollowayMSENGBRtba
36Anne HegartyW50Totley ACGBRtba
39Maeve LargeyWSENSmiley PacesGBRtba
40Matthew HennellMSENTeam JaegerbombGBRtba
42Sarah LightmanW45Beeston ACGBRtba
43Leon HuntM50Beeston ACGBRtba
45Paul ShackletonM45Valley Striders ACGBRtba
48Steve MorleyM45GBRtba
52Darrell WilliamsonM50Sleaford Striders ACGBRtba
54Yvonne TwelvetreeW65Totley ACGBRtba
55Bruce HumphreyM40AltGBRtba
56Emma RettigWSENGlossopdale HarriersGBRtba
59Stephanie GoodchildW50Manchester YMCA HarriersGBRtba
62Nevitt SarahWSENTotleyyGBRtba
63Simon GreenMSENTeam AccelerateGBRtba
64Sarah WalchWSENPenistone Footpath Runners & ACGBRtba
65Helen YoungW40Totley ACGBRtba
69Adele MorrisW50Kimberworth StridersGBRtba
70Helen LongdenWSENTotley ACGBRtba
71David AyrtonM40Totley ACGBRtba
72Sian MeadW55Totley ACGBRtba
73Mead StephenM55Totley ACGBRtba
75Helen WrightWSENPenistone Footpath Runners & ACGBRtba
78David AshtonM65Manchester YMCA HarriersGBRtba
79Karolina KucharekWSENRolls-royce harriers GBRtba
80Neil SmithM50Kenilworth RunnersGBRtba
82Gareth BriggsM45Dark Peak Fell RunnersGBRtba
84Erwin van VroenhovenM45GBRtba
85David BethellMSENDark Peak Fell RunnersGBRtba
86Debbie HopeW45Staffs moorlands acGBRtba
87Martin DeardenM45Staffordshire Moorlands ACGBRtba
89Gordon HaleMSENSouth Yorkshire OrienteersGBRtba
90Rob WillisM45Totley ACGBRtba
91Jeremy BrayshawM70Totley acGBRtba
92Pat GoodallW60Totley acGBRtba
94Bruce HumphreyM40Altrincham & District ACGBRtba
97Neil StabbsM40York Knavesmire HarriersGBRtba
98Kate TurnerWSENTotley ACGBRtba
108Katy ParkerW55Cheshire Hash House HarriersGBRtba
109Rose EganW50Cheshire Hash House HarriersGBRtba
110Joe KennyM55GBRtba
114Steven PepperMSENGlossopdale HarriersGBRtba
115Jenny FeatherstoneWSENTotley ACGBRtba
122Katherine DanielWSENGBRtba
123Ryan FulfordM40GBRtba
124David EganM60Totley ACGBRtba
125Kim RussonW40Totley ACGBRtba
132Nicky OwenW55Cheshire Hash House HarriersGBRtba
134Paul TaylorMSENGBRtba
135Lindsay EvansW45Totley ACGBRtba
136Diane ClewesW50Totley ACGBRtba
138Rachael NathanWSENGBRtba
139Tamsin GreavesW50GBRtba
143Robin ChallacombeMSENSaffron Striders RCGBRtba
144Maddy CollingeW65Mansfield Harriers GBRtba
146James ThompsonM40Sheffield RCGBRtba
147Rachel SheldrakeW45Notfast RCGBRtba
148Elizabeth LakinWSENLong EatonGBRtba
149Marc KinchM45Long Eaton RCGBRtba
152Fiona HamorW50Rossendale Harriers & ACGBRtba
153Rachel ToplisWSENLong Eaton Running ClubGBRtba
154Rosie WalwynWSENDark Peak Fell RunnersGBRtba
160Stephen MossM45North Derbyshire RCGBRtba
161Vicky MossW40North Derbyshire RCGBRtba
166Brian LydonM40GBRtba
171Anton NewellM50Sutton in Ashfield Harriers & ACGBRtba
172Clare CoombesW40Vegan Runners UKGBRtba
173Thomas BeaumontMSENTotley ACGBRtba
176Simon TootellM40Wootton Road RunnersGBRtba
177Maree JessonW45Wootton Road RunnersGBRtba
179Susan HallW40Porter Valley PloddersGBRtba
185Edward CadoganM45FRAGBRtba
186Simon BrayM45Sinfin RCGBRtba
187Miranda ClarkeW45Manchester YMCA HarriersGBRtba
188Lee WagstaffM45Pennine Fell RunnersGBRtba
192Giles PolitoM45GBRtba
193Jude MatthewsWSENPenistone Footpath Runners & ACGBRtba
195Jill CarltonWSENPenistone Footpath Runners & ACGBRtba
199Chloe HainesWSENDark Peak Fell RunnersGBRtba
202Sam GladmanMSENGBRtba
204Steve RhodesM50Hyde Park HarriersGBRtba
205Robert HowardMU23Hyde Park HarriersGBRtba
207Chris RaineyM45GBRtba
209Mark BurleyMSENMacclesfield Harriers & ACGBRtba
210Richard KnowlesM40Totley ACGBRtba
211Mark GriffithsMSENManchester YMCA HarriersGBRtba
214Simon RossMSENHeadington RRGBRtba
215Andy PrichardM50Porter Valley PloddersGBRtba
218Jenny RomeoWSENDerby Triathlon ClubGBRtba
219Kevin GerrardM45Derby Triathlon ClubGBRtba
222Kim SpenceWSENValley Striders ACGBRtba
224Susan DewsW50GBRtba
225Graham JonesM50Valley Striders ACGBRtba
228Antony HughesMSENMiddleton Harriers ACGBRtba
229Tamara MitchellWSENTotley AC GBRtba
230Jordan HughesMSENMiddleton Harriers ACGBRtba
232Wendy AmisW50GBRtba
236Tracy DeanW45Raidlight UKGBRtba
241Andrew HanMSENFulham Running ClubGBRtba
242Cat SimpsonWSENFulham Running Club/Centurion Ultra TeamGBRtba
243Ishmael BurdeauM45Vegan RunnersGBRtba
244Georgina RichardsonW40Vegan RunnersGBRtba
248Darren EcclesM45GBRtba
250Andrew MainwaringM40Stockport HarriersGBRtba
254Steve FaircloughM50Bramhall RunnersGBRtba
255Andrew GarrardM50GBRtba
256Ian StinsonM45Steel City Striders RCGBRtba
257James WatkinsM45Charnwood A CGBRtba
258Peter WeirM50Ranelagh HarriersGBRtba
259Karen WeirW40Ranelagh HarriersGBRtba
260Malin HewinsW40Smiley PacesGBRtba
261Linda van GelderWSENGBRtba
262Peter KirwanMSENWillesden Triathlon ClubGBRtba
263Camilla WestWSENValley Striders ACGBRtba
264Bodil OudshoornWSENGBRtba
265Emma ElmerhebiW40Manchester YMCA HarriersGBRtba
266David GillM55Denby Dale TravellersGBRtba
268Alan AshforthM65Handsworth RoadhogsGBRtba
270John ParryM50GBRtba
274Laura GillWSENPenistone Footpath Runners & ACGBRtba
275Perie CordnerW40GBRtba
276Sarah HarrisWSENManchester Triathlon ClubGBRtba
277Anthony WhitehouseM60Totley ACGBRtba
280Robert CuttingM40Fat Boys RCGBRtba
281Dave WestonM45Long Eaton Running clubGBRtba
282Mark HannaM40Manchester Triathlon ClubGBRtba
283Anna ThomasWSENManchester Triathlon ClubGBRtba
284Chris LivesleyMSENTotley ACGBRtba
285Reuben MonaghanMSENGBRtba
286Mark JudkowskiM55GBRtba

Fabian4 - A division of Fabian Computers Ltd
Company Registration No: 2265351    Copyright © 2017 Fabian Computers Ltd