Fabian4 Online Entry Service Running Bear Running Fell Racing British Orienteering Federation

Home

About Us

Terms and Conditions

Privacy

Contact


The Mendip Outdoor Pursuits 10K Start List

Competitor Statistics (Total=204, Online=96%)

Postal entries (nnn*) were last uploaded on 07 October 2017


Note that this start list is sorted by Surname, and then Forename.


See the Event Website for ‎further details.

Use the competitor Amend Entry function to view and/or amend your details.

or Filter by Club =  AND Country =      

Entry
No
Name Age
Class  
Club Country  
10K (184)
89Ryan AbbottMSENGBR
9Shelley Adams-BordonWSENGBR
179Graeme Addis-MitchellM40GBR
175Derek AlmondM40Weston ACGBR
42Michael AnsteyMSENAnsteys ArmadillosGBR
204*Miranda ArthurW45Southville RCGBR
17Mark AstonM65Town and Country HarriersGBR
194Lucy AveryW40Weston athletic club GBR
119Steve BakerMSENKingswood Tri Club (Bristol)GBR
111Helen BallW50Clevedon ACGBR
36Chris BarnesM40Kingswood Tri Club (Bristol)GBR
202Renee BarrettW50Portishead R CGBR
16*Vicky BatchelorWSENGBR
135Rosie BeresfordWSENGBR
137Ian BerryMSENGBR
109*Kimberley BessantWSENNBRGGBR
190Toby BishopMSENGBR
196Michelle BowerW40Westbury HarriersGBR
108Guy BradfordM45Weston ACGBR
51Charlotte BradleyW40GBR
37Simon BridgewaterMSENNorth Bristol Running GroupGBR
72Dave BristowM50NBRGGBR
142Ross BrittonMSENGBR
210David BrowneMSENGBR
117Melanie BuglerWSENWeston ACGBR
6Declan BurdgeMSENGBR
7Tandy BurdgeW40GBR
110*Paul BurgessM60Frampton Cotterell HarriersGBR
164Amanda-Jayne BygraveW45Avon valley runnersGBR
165Mark BygraveM45Avon valley runnersGBR
61Casper ByrneM40GBR
55Michelle CainesW40From Running ClubGBR
174Michael CarratuMSENGBR
33Fiona CarruthersW50GBR
57Amy CarterWSENBeautiful BodiesGBR
182Chris ChamberlinMSENGBR
200Greg ChanceMSENBristol and West ACGBR
191Billy ClarkMSENNorth bristol running group GBR
185Andy CoatesM40 UnattatchedGBR
161Emma CockramWSENGBR
187Jess ColemanWSENEmersons Green Running ClubGBR
67Richard ColemanM55GBR
127Kerry CoombesWSENClevedon ACGBR
87Rich CorpM45Trail Running associationGBR
198Becky CoxWSENThe Fitness HubGBR
50Edward CrimpMSENGBR
132Ben CrossMSENGBR
206Emily CurrieWSENPortishead R CGBR
24Thomas DaltonMU16GBR
31John DanceM40FAC OFFGBR
118Marisa Di SommaWSENGBR
145Andrew DibbleM50North Bristol Tri Club GBR
147Lucinda DixonWSENNorth Bristol Tri ClubGBR
169Genevieve DrinkwaterWSENWeston ACGBR
207Clare DunningWSENFrome Running ClubGBR
84Kevin DurkinM60GBR
85Nikki DurkinW40GBR
162Kim EllisW50GBR
154Garreth ElphickM40GBR
158Robert FarleyMSENBitton Road RunnersGBR
133Tom FarmanM40Southville RCGBR
26Joanna FlattWSENVegan Runners UKGBR
49Paul FlintM45GBR
14Jessica FolleyWSENGBR
104Darren French M40Beautiful Bodies GBR
47Eleanor FryerWSENGBR
62Sally FurnissW60Winscombe Ladies Running ClubGBR
70Tim GinnsM40Southville RCGBR
188Gemma GoodingWSENEmersons Green Running ClubGBR
95Debbie GorrodW65GBR
126Charlotte GrayW45Clevedon AC GBR
80Larisa GreenW45GBR
66Tom GriffithsMSENGBR
173Kate HailsWSENAvon valley runnersGBR
121Zoe HainesW40GBR
52Ian HamblinMSENGBR
130Lee HancockMSENGBR
177Jim HardcastleM45Clevedon ACGBR
65Andrew HardieMSENGBR
27William HardingMSENGBR
123Giles HarlingMSENGBR
21Tracey HealW55Winscombe ladies GBR
166Trollope HelenWSENMudstacleGBR
77Debbie HeywoodW40Team Bath ACGBR
82Tom HillMSENSomer ACGBR
193Sarah HindW40WACGBR
12Victoria HodgeWSENBeautiful BodiesGBR
170Cathryn HoffmannW40GBR
124Clare HoldawayW50Clevedon ACGBR
92Sharon HollisterW40Emersons Green Running ClubGBR
93Simon HollisterM40Emersons Green Running ClubGBR
28Joanna HowellWSENGBR
56Jeremy HutchinsonM40Town & Country HarriersGBR
134Stephanie JamesW40 Clevedon ACGBR
144Andrew JenkinsM55GBR
143Lydia JenkinsWSENGBR
83Caroline JonesW40Dursley Running ClubGBR
97Katy JonesWSENGBR
96Luke JonesMSENGBR
8Simon JuddM55Staple Hill RunnersGBR
32Anne KellyW50Langport RunnersGBR
213David KempM45West Country TriathletesGBR
136Mark KempMSENSouthville RCGBR
122Phil KingM65GBR
3Claire KnightWSENGBR
160Peter KnightM55GBR
163Caroline LanceW55GBR
54Rachael LangleyW45Fry Club JoggersGBR
149Sean LeadbeaterMSENNorth Bristol TriathlonGBR
22Peter LeeM70Frome Running ClubGBR
81Clare LeonardW45GBR
150Stuart LesselsM50North Bristol Triathlon clubGBR
114Michelle LynamW50Weston ACGBR
184Janson MaciverMSEN UnattatchedGBR
68*Becky MannW40GBR
100Simon MarchantMSENSouthville running clubGBR
155Karen MarkusW40North Bristol Triathlon ClubGBR
69*Sarah MarshWSENWeston ACGBR
120Sam MartinWSENDursley running clubGBR
125Helen MasourasW45GBR
53Marc McDermottMSENGBR
64Mike MessengerM50Kingswood Tri Club (Bristol)GBR
48Daniel MillMSENGBR
35Luke MillsMSENGBR
140Helen MitchellWSENGBR
217Ben MossMSENGBR
199Jason NashMSENSomer ACGBR
60Peter NicholsMSENGBR
128Toby NoelMSENGBR
153Aline OffordW40GBR
178Charlotte OliverWSENGBR
156Jon OliverM40Weston ACGBR
99Richard OrsonMSENGBR
195Alison OsborneWSENWestbury HarriersGBR
46*Neil PaiceM45AspireGBR
146Holly ParkerWU23Pentathlon GBGBR
91Allison PerkinsW50FACoffGBR
192Sam PerryMSENSomer ACGBR
157Danielle PopeWSENStaple Hill RunnersGBR
181Sarah PughWSENENG
30Chris PyeMSENGBR
94Vanessa RedmondW55North Bristol Running GroupGBR
138Matt ReesMSENGBR
216Joanna RichW40Cheddar Running ClubGBR
29Sally RichardsW40Clevedon ACGBR
39Steve RichardsMSENGBR
159Will RichardsonMSENGBR
148Lindsey RipleyW40Riverbrue runnersGBR
23Joe SallisMSENCarpet Remnant WorldGBR
13John SampsonM55GBR
172Mary SeagerW45GBR
105Steve ShearsM45DARKSIDE REJECTSGBR
152Kelly SherriffWSENRiver Brue Runners GBR
107*Rob SimsM45NBRGGBR
186Jess SinnottWSENRiver Brue Runners GBR
176Georgie SmithWSENGBR
102Janusz StabikMSENGBR
34Scott StaceyM40Kingswood Tri Club (Bristol)GBR
90Ross StephensonMSENGBR
78Beccy TarlingW40Team Bath ACGBR
101Richard TewkesburyM65GBR
139Charles ThomasMSENGBR
18Lisa TimbrellWSENBeautiful bodiesGBR
209Rachel TodWSENGBR
167Victoria TossellW40NoGBR
189Carrie TrottWSENEmersons Green Running ClubGBR
203Helen TunnicliffWSENPortishead R CGBR
106Neil TysonM40GBR
10Susan UpfieldW55Staplehill RunnersGBR
141Claire VallisW40GBR
113Juliet VowellW50GBR
214Joanna WagstaffW45West Country TriathletesGBR
215Simon WaringM45GBR
171Sarah WeareW40GBR
20Lucie WestonW40Beautiful BodiesGBR
63*Chris WhiteMSENTeam MudstacleGBR
38Simon WhittleM55TACHGBR
79Rachael WilcoxWSENGBR
88Rose WilliamsWSENGBR
129Jesse WirzMSENGBR
15Pru WitterW55Winscombe ladiesGBR
211Alex WongMSENGBR
201Caroine WrightWSENGBR
151Imogen WyattW40GBR

10K Canicross (20)
212Sheena AliWSENEmersons Green Running clubGBR
115Daren BeachamM50GBR
74Stuart BrightM45Wessex Canicross GBR
5Tara BroadW40GBR
73James DentM40Wessex CanicrossGBR
103Liza FrenchWSENBeautiful Bodies GBR
98Kelly HackerWSENWessex CanicrossGBR
59Jimmy HartwellM50GBR
208Sarah LayzellW55Team Bath AC / Canicross SomersetGBR
11Steve LewisM55Canicross Somerset GBR
112Stephanie MerchantWSENCanicross SomersetGBR
183Trys NegusMSENWessex CanicrossGBR
71Tim NewhamM40Nailsea Running ClubGBR
2Becky Sinclair W40GBR
1Emma SinclairW40GBR
25Andrew SnellMSEN.GBR
75Leanne Sykes WSENWessex CanicrossGBR
197Chloe Tripp-EdwardsWSENGBR
131Kim Urwin-nashWSENGBR
180Hayley WebbWSENWessex CanicrossGBR

Fabian4 - A division of Fabian Computers Ltd
Company Registration No: 2265351    Copyright © 2017 Fabian Computers Ltd