Entries and Timing
Home
Organisers
Features
Testimonials
Tracking & Timing
Pricing
Create Event
Organiser T&Cs
Competitors
Amend Entry
Adhoc Payment
Privacy
Competitor T&Cs
Admin
Logon
Control Panel
Amend Entry
Import
Export
Statistics
Bulk Email
Bulk SMS
Address Labels
Bills
Support
Postal Entries
Import / Export
Advertisement
>
Cybi Coastal Marathon Start List
Saturday 03 August 2024
Competitor Statistics (Total=220, Online=100%)
Note that this start list is sorted by Surname, and then Forename.
See the
Event Website
for further details.
Use the competitor
Amend Entry
function to view and/or amend your details.
Filter by Club =
All
100 Marathon Club
Ackworth Road Runner
Ackworth Road Runners
Ackworth Road Runners & AC
Alsager Runners
Altrincham & District AC
Beaumaris Road Runners
Beaumaris Town Road Runners
Birmingham Swifts
Buxton AC
Cheshire Fire & Rescue Running
Chorlton Runners
Clapham Chasers
Cybi Striders
Eccleshill Road Runners
Eryri Harriers
Glossopdale Harriers
Harwood Run Club
Helsby RC
Liverpool Pembroke & Sefton H AC
Macclesfield Harriers & AC
Matlock AC
Meirionnydd RC
MK Lakeside Runners
Mon Milers
Môn Milers
North Endurance
Poole Runners
Ramsbottom Running Club
RRAMS
Run Sandymoor
Run4all Neath
Salford Harriers A&C
Sedgley Striders
Serpentine RC
Southport Strollers Running Club
St Neots Riverside Runners
Staffs Moorlands AC
Stocksbridge Running Club
TeamTriGuru
Totley AC
UTS
UTS Run Club
UTS Running Club
Vegan Runners
Vegan Runners UK
Wallasey AC
Wirral Vikings
Wrexham Amateur AC
AND Country =
All
GBR
Entry
No.
Name
Age
Class
Club
Co.
Marathon
(220)
150
Dave Allison
M40
Ackworth Road Runners & AC
GBR
206
Emma Alofs
WSEN
Cybi Striders
GBR
124
George Amy Louise
WSEN
GBR
202
Gemma Baker
WSEN
MK Lakeside Runners
GBR
99
Francesca Bale
WSEN
Chorlton Runners
GBR
24
Emma Banister
W50
Chorlton Runners
GBR
42
Brian Barnes
M60
Chorlton Runners
GBR
83
Cari Barnwell
WSEN
GBR
82
Jon Barnwell
MSEN
Eryri Harriers
GBR
178
Kenneth Begley
M60
Wirral Vikings
GBR
76
Andrew Bell
M60
GBR
220
Alice Bernstein
WSEN
Ramsbottom running club
GBR
9
Ben Bescoby
M40
Ramsbottom Running Club
GBR
137
Sadie Besley
W45
GBR
194
Steve Beynon
MSEN
GBR
118
Lee Bibby
M40
Southport Strollers Running Club
GBR
4
Justin Bones
M45
Ramsbottom Running Club
GBR
54
Emma Bowen
W55
TeamTriGuru
GBR
56
Adam Brightman
M55
Cybi Striders
GBR
152
Brendan Broderick
M55
GBR
215
Klaudia Bronowicka
WSEN
GBR
217
Caroline Brooks
W40
St Neots Riverside Runners
GBR
135
Benjamin Brown
MSEN
Chorlton Runners
GBR
47
Noelle Brys
WSEN
GBR
157
Richard Carmichael
M40
North Endurance
GBR
66
Ann Carney
W60
Chorlton Runners
GBR
13
Damian Chambers
M55
North Endurance
GBR
131
Angus Clark
M60
GBR
106
Rachel Clark
W50
GBR
187
Rachel Collins
W40
GBR
67
Lynda Cook
W55
GBR
38
Laura Coucill
W40
Salford Harriers A&C
GBR
39
Graham Coupe
M50
Wirral Vikings
GBR
147
Matt Court
MSEN
GBR
119
Alison Cross
W45
Southport Strollers Running Club
GBR
111
Marc Cuffin
M45
GBR
109
Martyn Cuffin
M45
GBR
114
Sara Cuffin
W45
Vegan Runners UK
GBR
191
Peter Cushion
M50
Wirral Vikings
GBR
45
James Davey
M40
Ackworth Road Runners
GBR
155
Rebecca Davies
WSEN
Mon Milers
GBR
156
Terry Davies
M70
Mon Milers
GBR
81
Laura Devine
WSEN
GBR
80
Matthew Devine
MSEN
GBR
148
Mark Dibb
M50
Beaumaris Town Road Runners
GBR
14
Matt Dodd
M50
Southport Strollers Running Club
GBR
164
Michelle Donnelly
W50
Southport Strollers running club
GBR
165
Paul Donnelly
M55
Southport Strollers running club
GBR
107
Adam Dorman
M50
GBR
49
Ian Douglas
M45
Ramsbottom Running Club
GBR
193
Esther Downes
W40
Poole Runners
GBR
22
Carl Drainey
M45
GBR
62
Harry Dutton
MSEN
GBR
58
Ian Dutton
M50
GBR
123
Luke Earnshaw
M45
Meirionnydd RC
GBR
71
Louise Elmquist
W40
GBR
25
Martin Evans
M45
Staffs Moorlands AC
GBR
214
Alec Everitt
MSEN
GBR
12
Barry Farrington
M40
GBR
184
Andrew Fisher
M45
GBR
154
Chris Fitzpatrick
M45
Helsby RC
GBR
205
Jordan Foster
WSEN
UTS Run Club
GBR
52
Tammy Gaines
W40
Ackworth Road Runners & AC
GBR
23
James Gargett
M40
Vegan Runners UK
GBR
174
Kristian Gath
MSEN
Birmingham Swifts
GBR
51
Mellissa Gee
W50
GBR
208
Richard Giddy
M40
GBR
199
Paul Gilbertson
M45
GBR
201
Duncan Gordon
M45
100 Marathon Club
GBR
6
Mark Graham
M50
Wirral Vikings
GBR
188
Michael Green
M50
Wallasey AC
GBR
75
David Griffiths
M40
GBR
44
Philip Hamilton
M60
GBR
60
Ian Hamling
M45
Helsby RC
GBR
33
John Hammond
M45
UTS
GBR
149
Alison Harper
W50
GBR
207
John Harris
MSEN
UTS
GBR
89
Tyler Charles Harrison
MSEN
GBR
168
Justin Hayes
M55
Chorlton Runners
GBR
103
Matthew Henson
MSEN
GBR
186
Phill Hickey
M40
GBR
212
Suzy Hill
WSEN
Chorlton Runners
GBR
108
Michael Hodges
M65
100 marathon club
GBR
59
Rachael Holden
W40
Helsby RC
GBR
53
Joseph Hopper
M40
GBR
218
Katherine Hubbard
WSEN
GBR
73
Jamie Hughes
MSEN
Run4all Neath
GBR
105
Steve Hughes
M40
Run Sandymoor
GBR
88
Stephen Hullock
MSEN
Serpentine RC
GBR
48
Owen Humphreys
M55
GBR
183
Jo Irvin
W45
GBR
69
David Isaac
M45
RRAMS
GBR
94
Daniel Jenkins
M45
Eccleshill Road Runners
GBR
113
Richard Jenkinson
M50
Southport strollers Running Club
GBR
36
Becky Jewell
WSEN
GBR
32
Stuart Jewell
M40
Mon Milers
GBR
175
Bonett, Joe
MSEN
GBR
146
Helen Johnson
W50
WIRRAL VIKINGS
GBR
189
Lee Johnston
M50
Southport strollers running club
GBR
112
Alex Jones
MSEN
GBR
104
David Jones
M45
UTS Running Club
GBR
190
Elaine Jones
W55
Beaumaris Road Runners
GBR
126
Frankie Jones
WSEN
GBR
216
Hayley Jones
W45
GBR
153
Simon Jones
MSEN
Ramsbottom running club
GBR
176
Vicky Kehoe
W50
UTS Run Club
GBR
87
Rob Kennard
M55
Sedgley Striders
GBR
159
Sue Keogh
W50
GBR
197
Alex Kitchen
M45
Buxton AC
GBR
166
Kathryn Lamey
WSEN
GBR
31
Mark Langrill
M55
GBR
195
Martin Lea
M55
Matlock AC
GBR
145
Helen Lester
W55
WIRRAL VIKINGS
GBR
158
Elisabeth Lewis
W40
Chorlton Runners
GBR
210
Ben Lines
MSEN
GBR
18
Bethan Loftus
W45
GBR
134
Sasha Ludlow
W40
Southport Strollers Running Club
GBR
21
Vicki Lydon
W45
GBR
219
Alison Macdonald
W55
UTS
GBR
61
Kate Mann
WSEN
Helsby RC
GBR
167
James Marsden
MSEN
GBR
182
Terry Mccormick
M40
Uts run club
GBR
160
Ben McGhee
M40
GBR
95
Nathan McMullan
MSEN
GBR
29
Mark McNamara
M50
Cybi Striders
GBR
161
Kevin Megson
M60
Totley AC
GBR
110
Emily Mills
WSEN
UTS
GBR
170
Gemma Moore
W40
Eryri Harriers
GBR
209
Bryn Morris
M45
GBR
136
Callum Morrison
MSEN
GBR
5
Dave Mortimer
M60
GBR
20
Andy Murphy
M40
UTS
GBR
84
Helen Myers
W50
100 Marathon Club
GBR
74
David Napier
M50
Stocksbridge Running Club
GBR
140
Terry Nelson
MSEN
GBR
100
David Newton
M60
Macclesfield Harriers & AC
ENG
117
Felicity Newton
WSEN
UTS
GBR
101
Andrew Norman
M45
Ramsbottom Running Club
GBR
92
Rachel Norman
W45
Harwood Run Club
GBR
78
Andy Oates
M45
Altrincham & District AC
GBR
203
Heidi O'Brien
WSEN
Cybi Striders
GBR
96
Sion O'Neil
M50
GBR
211
Natalie Ormerod
W45
Ramsbottom Running Club
GBR
115
Abigail Owen
WSEN
GBR
93
Dylan Owen
M60
Eryri Harriers
GBR
116
Jason Owen
M40
GBR
2
Jake Owens
MSEN
UTS Run Club
GBR
172
David Pastor
M50
UTS Run Club
GBR
169
Faith Paterson-Jones
WSEN
GBR
40
Katharine Perry
W45
Southport Strollers Running Club
GBR
41
Roger Phillips
M60
GBR
17
Sarah Pickerill
W45
Southport Strollers Running Club
GBR
79
Amy Plank
WSEN
GBR
139
John Pollard
M70
Glossopdale Harriers
GBR
90
Amy Pritchard
WSEN
GBR
68
Lindsay Purdie
W50
Macclesfield Harriers & AC
GBR
127
Kirsty Read
W45
GBR
200
Catherine Reilly
W45
UTS Run Club
GBR
77
Spencer Reynolds
M45
Wirral vikings
GBR
64
Dylan Rickerby
M50
GBR
16
Jo Rickerby
W45
Vegan Runners UK
GBR
144
Amy Elizabeth Roberts
WSEN
GBR
204
Ryan Roberts
MSEN
Cybi striders
GBR
179
Sharon Roberts
W55
GBR
180
Steve Roberts
M55
GBR
121
Victoria Roberts
W50
Beaumaris Town Road Runners
GBR
1
Caroline Robertson
WSEN
Matlock AC
GBR
8
David Robertson
MSEN
Matlock AC
GBR
196
Dan Rodrigues
M40
Eryri Harriers
GBR
85
Peter Rodriguez
M45
Helsby RC
GBR
97
Andy Ross
MSEN
GBR
72
Clare Ross
W40
GBR
162
Robert Sargent
M40
GBR
132
Ben Senogles
MSEN
GBR
102
Jake Senogles
MSEN
GBR
34
Claire Shewbridge
W40
GBR
128
Phillip Shore
M50
GBR
91
David Sidwell
M40
Ackworth Road Runners & AC
GBR
10
Debbie Sidwell
W40
Ackworth Road Runner
GBR
120
Charlie Singleton
M50
Run sandymoor
GBR
173
Robert Smith
M45
100 Marathon Club
GBR
55
Tom Smith
M65
TeamTriGuru
GBR
177
Lindsay Snedden
M60
Vegan Runners
GBR
28
Rachael Speight
W45
Ackworth Road Runners
GBR
27
Simon Speight
M55
Ackworth Road Runners
GBR
198
Peter Steele
M50
GBR
70
Andrew Stockley
M40
Clapham Chasers
GBR
133
Peter Sutton
MSEN
Southport Strollers Running Club
GBR
11
Chris Swainson
MSEN
Ramsbottom Running Club
GBR
171
Catherine Sweby
W50
GBR
65
Melissa Tate
W55
Chorlton Runners
GBR
30
Malcolm Teale
M65
Southport Strollers Running Club
GBR
151
Shelley Thomas
W45
Wrexham Amateur AC
GBR
86
Roger Thompson
M55
GBR
50
Philippa Tooms
W40
GBR
35
Andrea Tootle
W40
GBR
7
Gaz Tootle
M45
Run Sandymoor
GBR
125
John Turner
M50
Cheshire Fire & Rescue Running
GBR
185
Philippa Tyson
W60
Alsager Runners
GBR
163
Sarah Uncles
WSEN
GBR
98
Lucy Vamplew
W40
Ackworth Road Runners & AC
GBR
213
Becky Ward
WSEN
GBR
26
Jon Wells
M45
UTS Run Club
GBR
129
Juliette Wells
W45
Southport Strollers Running Club
GBR
130
Mitchell Wells
M50
Liverpool Pembroke & Sefton H AC
GBR
57
Stephen Wiggins
MSEN
Helsby RC
GBR
15
Aimee Williams
WSEN
Môn Milers
GBR
122
Dan Williams
M45
GBR
3
Georgia Williams
WSEN
GBR
138
Richie Williams
M55
Cybi Striders
GBR
192
Ruth Williams
W45
GBR
46
Stephen Williams
MSEN
GBR
143
Richard Wise
M60
Cybi striders
GBR
142
Debbie Worthington
W40
Ackworth Road Runners & AC
GBR
141
Joe Worthington
M45
Ackworth Road Runners & AC
GBR
43
Eleri Wright
W40
GBR
63
Nigel Wright
M45
GBR
181
Leigh Wykes
M50
Macclesfield Harriers & AC
GBR
37
Andy Yates
M40
GBR
19
Alex Yem
MSEN
Wallasey AC
GBR